Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1161400 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3615 Dátum: 2011.04.04 18:11:11 »
Sziasztok! 13 éves   rozsdás  acél lemezfelni festéséhez kérek ötleteket.Én úgy gondoltam,hogy leveszem, ledrótkefézem és fekete Hammeratéval lekenem. Jobb ötletet szivesen fogadok.
Ha még nem késő: anno OFF Ladám holt redvás, rozsdás felnijeit elvittem homokfúvóhoz. Eliszogattam egy üdítőt (tehát megvárható volt a beavatkozás), és az eredmény elképesztő lett. Galambszürke, bársonyos felület, rá sem lehetett ismerni. Egyszerűen gyönyörű volt. Drótkefe, rozsdátlanító, felejtsd el! Sose lesz ilyen, össze sem mérhető. Ha ezt a megoldást választod, arra ügyelj, hogy rövid időn belül alapozni és festeni kell, mert a homokszórás következtében a felszín felülete megnövekedett, és viszonylag gyorsan újra oxidálódni kezd.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3616 Dátum: 2011.04.04 20:43:33 »
.. holt redvás, rozsdás felnijeit elvittem homokfúvóhoz. Eliszogattam egy üdítőt (tehát megvárható volt a beavatkozás), és az eredmény elképesztő lett. Galambszürke, bársonyos felület, rá sem lehetett ismerni. Egyszerűen gyönyörű volt. Drótkefe, rozsdátlanító, felejtsd el! Sose lesz ilyen, össze sem mérhető. Ha ezt a megoldást választod, arra ügyelj, hogy rövid időn belül alapozni és festeni kell, mert a homokszórás következtében a felszín felülete megnövekedett, és viszonylag gyorsan újra oxidálódni kezd.
Nekem is lennének javítandó (off) felnijeim.
Hogyért mérik a homokfúvás darabját (13-as felni) és hol?
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3617 Dátum: 2011.04.05 10:24:42 »
Már elég sok év eltelt azóta, az árra nem emlékszem. A Kozma utcában volt, ha a temető főbejáratától a Jászberényi út felé indulsz el, a bal oldalon talán a 2.-3. (?) kapun vagy behajtón be (mintha egy kék falú épület lett volna a támpont), rögtön jobbra egy széles kapun be (ez talán egy telephely szerűség lehetett), majd balra hátul volt a szóró fülke. Azt hiszem, porta is volt a bejáratnál, ott lehetett kérdezősködni. Hogy megvan-e még, ki tudja, a mai világban gyorsan megszűnnek a vállalkozások. Aztán kérdés, milyen a memóriám? De a neten keresgélhetsz, egyet belinkelek.
http://www.homokfuvocentrum.com/index.html

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Homokfúvás
« Válasz #3618 Dátum: 2011.04.05 10:46:22 »
A SITUS.HU-nál pedig még Toyota Club-os kedvezmény is van. Trotternek volt ilyen kontaktja, nem tudom az másik cég-e. :hmmmm: Esetleg őt is érdemes megkérdezni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3619 Dátum: 2011.04.05 18:46:35 »
Ja, így van, és működik is a felnifelújítás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3620 Dátum: 2011.04.06 21:08:39 »
A Kozma utcában volt, ha a temető főbejáratától a Jászberényi út felé indulsz el, a bal oldalon talán a 2.-3. (?) kapun vagy behajtón be (mintha egy kék falú épület lett volna a támpont), rögtön jobbra egy széles kapun be (ez talán egy telephely szerűség lehetett), majd balra hátul volt a szóró fülke. Azt hiszem, porta is volt a bejáratnál, ott lehetett kérdezősködni.
A Temetkezési Intézet telepének bérlője kedves barátom volt, Isten nyugosztalja!

Lehet hogy megkeresem a régi kollégákat, a Kozma utcában, egy kis homokfúvásra.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3621 Dátum: 2011.04.08 10:11:38 »
Sziasztok! 13 éves   rozsdás  acél lemezfelni festéséhez kérek ötleteket.Én úgy gondoltam,hogy leveszem, ledrótkefézem és fekete Hammeratéval lekenem. Jobb ötletet szivesen fogadok.
Ha még nem késő: anno OFF Ladám holt redvás, rozsdás felnijeit elvittem homokfúvóhoz. Eliszogattam egy üdítőt (tehát megvárható volt a beavatkozás), és az eredmény elképesztő lett. Galambszürke, bársonyos felület, rá sem lehetett ismerni. Egyszerűen gyönyörű volt. Drótkefe, rozsdátlanító, felejtsd el! Sose lesz ilyen, össze sem mérhető. Ha ezt a megoldást választod, arra ügyelj, hogy rövid időn belül alapozni és festeni kell, mert a homokszórás következtében a felszín felülete megnövekedett, és viszonylag gyorsan újra oxidálódni kezd.
Nem azért kezd el rozsdásodni, mert megnövekedett a felülete - mitől növekedett volna meg? Viszont lejött róla minden védőréteg, magyarul napvilágra került a csupasz fém - ezt igazából azonnal célszerű legalább lealapozni, mert azonnal elkezd rozsdásodni, ha nedvesség éri.

A legtutibb, ha homokfújás után először cinksprayvel fújod le - majd erre jöhet az alapozó, és végül a festék (legalább két, inkább három rétegben). Ez majd télen, a só ellen is tűrhető védelmet nyújt.

A drótkefézés - Hammeriteozás tényleg csak félmegoldás, ráadásul nagyon munkaigényes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3622 Dátum: 2011.04.08 10:37:46 »
Készülök a hétvégi nagytakarításra. Beszereztem műszerfaltörlő kendőt, mikroszálas törlőkendőket, szőnyegtisztító habot (a szöveg szőnyegekhez, ami most kerül majd be). Remélem jó idő lesz és szép lesz az autó  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3623 Dátum: 2011.04.08 10:47:53 »
Konkrétan ideális idő a 15-16 fok + kis szél  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3624 Dátum: 2011.04.08 10:53:07 »
Ja, és van még szilikon eltávolítóm is a felnire ráégett fékpor kezeléséhez.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3625 Dátum: 2011.04.08 11:01:45 »
Ja, és van még szilikon eltávolítóm is a felnire ráégett fékpor kezeléséhez.
Szerintem - csak jótanácsként - inkább vegyél egy felnitisztító szórófejes cuccot és minden autómosáskor mosás előtt pár perccel fújd be vele. Így nem fog soha ráégni a fenodol, nem kell majd vakarni. Simán nagynyomású mosóval szoktam mosni az enyémet és soha nincs rajta lerakódás.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3626 Dátum: 2011.04.08 11:10:37 »
Ja, és van még szilikon eltávolítóm is a felnire ráégett fékpor kezeléséhez.
Ahhoz felnitisztító spray kell - a szilikon-eltávolító nem jó erre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3627 Dátum: 2011.04.08 11:17:44 »
Nem azért kezd el rozsdásodni, mert megnövekedett a felülete - mitől növekedett volna meg? Viszont lejött róla minden védőréteg, magyarul napvilágra került a csupasz fém ...
Ez féligazság  ;)
Tényleg a lecsupaszítás miatt könnyebben korrodál, de a felülete is megnőtt. A homokszórásnak ez az egyik funkciója.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3628 Dátum: 2011.04.08 11:30:37 »
Valóban nem fogalmaztam pontosan az eredeti szövegben. A felület növekedés nincs szoros összefüggésben a korrodálási hajlammal, de homokszórás után a felület teljes bizonyossággal megnövekszik. Bár a nagyobb felület nagyobb rozsdásodásnak ad lehetőséget.   [rohog]
Egyébként okos volt, aki a rozsdát kitalálta, sok embernek adott munkát.  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3629 Dátum: 2011.04.08 11:48:21 »
De hogy kell ezt érteni, hogy megnő a felület? Kicsit egyenetlen lesz, és ezáltal nő meg? Másra nem tudok gondolni...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )