Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1183939 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3585 Dátum: 2011.03.21 21:40:43 »
Zsirrol szo sincs.  :nono: Sztem vizes furdonadragrol lesz itt szo  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3586 Dátum: 2011.03.21 21:53:50 »
Ha nem nagyon zsírosodott el...?
Nekem olyan volt a fejtámla mint a 90 éves paraszt bácsinak a kalapja belül. Kaparni lehetett. És olyan lett mintha új lenne. Komfort szőnyegtisztító.
Talán nem voltam elég kitartó. :surrender:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3587 Dátum: 2011.03.23 20:11:35 »
Sziasztok!

Carina E oldaldiszléc (ajtó) projekten dolgozom, és érdeklődnék, hogy a gyári kétoldalú ragasztó maradványait mivel tudnám könnyen eltávolítani, hogy a festés ne sérüljön?

Köszönöm!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3588 Dátum: 2011.03.23 20:47:39 »
Sziasztok!

Carina E oldaldiszléc (ajtó) projekten dolgozom, és érdeklődnék, hogy a gyári kétoldalú ragasztó maradványait mivel tudnám könnyen eltávolítani, hogy a festés ne sérüljön?

Köszönöm!

Létezik hozzá radir. Fúróba kell befogni, és alacsony fordulaton használni...
Mi Würthöset használunk, de gondolom nem olcsó!
Xanyi

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3589 Dátum: 2011.03.23 21:30:14 »
A héten megnézem. Épp ma fedeztem fel egy nagy DM-t itt a közelben  :whistling: .

Illetve szintén kérdés, hogy a műszerfal plexijét mivel lehet takarítani, mert mindenki mondja, hogy nagyon karcolódik...

Nekem a "Hoya" márkájú szemüveg tisztító kendő vált be (iszonyatosan puha és antisztatikus). De azt is csak úgy szabad használni, hogy semmiképpen nem szabad rá nyomni, csak úgy cirógatni. Így szépen lehozza a port a kényes plexiről és jó darabig nem is ragad rá, de ha rányomod akkor ezzel is össze lehet karcolni, annak ellenérem hogy nagyon puha, mert a porszemeket a plexin is rányomod és az durva nyomokat hagy.
Én sajnos legelőször nagyon megszívtam ezt az óra plexit, mert kb 1 hetes volt az autó amikor egy tiszta, vasalt és pihe-puha pamut zsepivel akartam naiv módon letörölni ::) aminek két nagy kanyon lett az eredménye.
Mivel ezt nem bírtam sokáig nézni, inkább kicseréltem azt a plexit és azóta úgy vigyázok rá mint a hímes tojásra  :szemez:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3590 Dátum: 2011.03.23 21:49:25 »
A héten megnézem. Épp ma fedeztem fel egy nagy DM-t itt a közelben  :whistling: .
Illetve szintén kérdés, hogy a műszerfal plexijét mivel lehet takarítani, mert mindenki mondja, hogy nagyon karcolódik...
Nekem a "Hoya" márkájú szemüveg tisztító kendő vált be (iszonyatosan puha és antisztatikus).

Ilyenem neked is van, köszi a tippet. Meg vannak még szemüvegtörlő kendőim, de akkor csak ezzel próbálkozom.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mackomisi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • 1998 .e11 corolla 1332ccm 4EFE
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3591 Dátum: 2011.03.24 01:17:31 »
Sziasztok! 13 éves   rozsdás  acél lemezfelni festéséhez kérek ötleteket.Én úgy gondoltam,hogy leveszem, ledrótkefézem és fekete Hammeratéval lekenem. Jobb ötletet szivesen fogadok.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.24 01:25:56 írta mackomisi »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3592 Dátum: 2011.03.24 09:10:07 »
Sziasztok! 13 éves   rozsdás  acél lemezfelni festéséhez kérek ötleteket.Én úgy gondoltam,hogy leveszem, ledrótkefézem és fekete Hammeratéval lekenem. Jobb ötletet szivesen fogadok.
én azért le is rozsdamaróznám

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3593 Dátum: 2011.03.24 10:09:11 »
Első kanyarban én is. Utána meg rozsdaátakítóval kezelném, utána jöhet a többi, szépen sorban.
 
Palaczk Mesternek van egy nagyon jó technológiai leírása itt a fórumon, talán a kereső kiadja, sajnos én már nem emlékezem, hogy melyik topicba tette fel, de sanszos, hogy éppen ide, érdemes megkeresni, tényleg jó.

Egyébként meg:

1. rozsdátlanítás
2. zsírtalanítás
3. matt, vagy selyemfényű egykomponensű festékkel történő fújás
4. jóeső érzéssel a munka eredményének megtekintése
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mackomisi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • 1998 .e11 corolla 1332ccm 4EFE
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3594 Dátum: 2011.03.24 18:32:07 »
Köszönöm a válaszokat. Most már csak hely és idő kell.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3595 Dátum: 2011.03.30 10:56:28 »
Ezer és egy féle(szőnyegtisztító) habot vehetsz, puha kefével bedörzsölve és száradás után kiporszívózva korrekt eredményt adnak! :yes:
Koszi, sikerult. Mint az uj  :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Üvegkarcok eltüntetése
« Válasz #3596 Dátum: 2011.03.30 13:20:47 »
Az oldalsó ablak külső oldalán lévő hasznáaltból eredő karcok eltávolításához ismertek valami házilag is elvégezhető eredményes módszert?
Szívesen vennék valamiyen polír, illetve egyéb szükséges eszköz megnevezését is.

Tök jó, hogy kész lett a fóliázás, csak így kiemeli a karcokat...  :censored: Ezeket akarom eltüntetni.

 :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:

Picit utána néztem ennek az üvegpolírnak, és a Turtle Wax Glass Polish-t hozza fel ajánlott szernek. Valakinek van már ezzel tapasztalata?
... meg olvastam, hogy az üveg polírral óvatosan kell bánni, mert minél mélyebb a karc, annál nagyobb lesz a fénytörés polírozás után, ami, pedig mindenképpen elkerülhetetlen. Zavaró is lehet, ezért ajánlatos csak kis felületen és óvatosan végezni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.30 13:48:06 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3597 Dátum: 2011.03.30 13:39:52 »
Ezer és egy féle(szőnyegtisztító) habot vehetsz, puha kefével bedörzsölve és száradás után kiporszívózva korrekt eredményt adnak! :yes:
Koszi, sikerult. Mint az uj  :clap:
Én is ki fogom próbálni. Valószínűleg a jövő hétvégén lesz a tavaszi nagytakarítás, és akkor úgyis útsikálom a textilszőnyegeket is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Üvegkarcok eltüntetése
« Válasz #3598 Dátum: 2011.03.30 15:48:48 »
Az oldalsó ablak külső oldalán lévő hasznáaltból eredő karcok eltávolításához ismertek valami házilag is elvégezhető eredményes módszert?
Szívesen vennék valamiyen polír, illetve egyéb szükséges eszköz megnevezését is.

Tök jó, hogy kész lett a fóliázás, csak így kiemeli a karcokat...  :censored: Ezeket akarom eltüntetni.

 :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:

Picit utána néztem ennek az üvegpolírnak, és a Turtle Wax Glass Polish-t hozza fel ajánlott szernek. Valakinek van már ezzel tapasztalata?
... meg olvastam, hogy az üveg polírral óvatosan kell bánni, mert minél mélyebb a karc, annál nagyobb lesz a fénytörés polírozás után, ami, pedig mindenképpen elkerülhetetlen. Zavaró is lehet, ezért ajánlatos csak kis felületen és óvatosan végezni.
Továbbra is várom a véleményeteket...  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Üvegkarcok eltüntetése
« Válasz #3599 Dátum: 2011.03.30 15:57:29 »
a Turtle Wax Glass Polish-t hozza fel ajánlott szernek. Valakinek van már ezzel tapasztalata?
Igen, régóta. De nem tesz csodát. Nagyon jól tisztít, zsírtalanít, de hogy eltüntetné a karcokat....hát nem.
Olyannal még nem találkoztam.