Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3786272 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5760 Dátum: 2011.08.24 14:28:08 »
Kuplungnyikorgasrol: nekem vasarlas utan 1 hettel jott elo. Borzasztoan zavart, ugyhogy elvittem Charlie-hoz. Jo 20 percet pepecselt vele, mert a biztositekfedel szerelonyilasan nagyon nehezen lehet a kuplungpedal rugojahoz hozzaferni. Ket hosszu drotot hajlitott, az egyik vegen egy szerelolampa kerult, a masik veget bekente zsirral, es ezzel jol megkenegette, ahol kellett. A wd40 azert nem annyira jo, mert lefolyik, igy csak idolegesen oldja meg a problemat.
Nekem bo fel eve soha semmi hang nem jott, pedig anno mar olyan mertekben nyikorgott, mintha egy 50 eves agyon ugralna valaki. Nemhogy zavaro, de majdhogynem fulsuketito hangereje volt :) Ezert a muveletert ahogy emlekszem nem is szamitott fel egy forintot sem, amugy olajcseret is csinaltam nala.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

GOLD-CAT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • AVENSIS '07 D-CAT 4ajtós
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5761 Dátum: 2011.08.24 18:28:04 »
Szaisztok!

Volna egy olyan problémám a 2006-os T25-ös 2.2 DCAT sedan autómmal, hogy nagyon gyengén veszi a rádió adókat és sokszor recseg, ropog, sistereg, mivel ugye gyengén fogja a rádió jelet. Ebbe ugye a hátsó szélvédőben van a "nyomtatott" rádió antenna.
A kérdés az (ha esetleg már volt valakinek ilyen), hogyan tudnám végig ellenőrizni a rádió antenna folytonosságát illetve, hogy a rádió fejegység is megfelelően kapja-e a jelet, tehát a szakadást?

Hogyan lehet kiszedni a fejegységet, ha esetleg arra kerül a sor?

Köszi

Üdv

A rádiójellel én sem vagyok megelégedve, ott ahol a régi autómmal a gyári rádióval simán fogtam jelet távolabb is, ezzel fele annyira sem sikerül, hamar elkezd sisteregni ha távolodok már, szóval én telepakoltam MP3-al és azt hallgatok inkább. Erősebb adók és a közeliek tökéletesek de amint továbbállsz veszíti el hamar és recseg össze-vissza. Ez van...  :yes:

boborjan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5762 Dátum: 2011.08.24 18:40:33 »
Szaisztok!

Volna egy olyan problémám a 2006-os T25-ös 2.2 DCAT sedan autómmal, hogy nagyon gyengén veszi a rádió adókat és sokszor recseg, ropog, sistereg, mivel ugye gyengén fogja a rádió jelet. Ebbe ugye a hátsó szélvédőben van a "nyomtatott" rádió antenna.
A kérdés az (ha esetleg már volt valakinek ilyen), hogyan tudnám végig ellenőrizni a rádió antenna folytonosságát illetve, hogy a rádió fejegység is megfelelően kapja-e a jelet, tehát a szakadást?

Hogyan lehet kiszedni a fejegységet, ha esetleg arra kerül a sor?

Köszi

Üdv

A rádiójellel én sem vagyok megelégedve, ott ahol a régi autómmal a gyári rádióval simán fogtam jelet távolabb is, ezzel fele annyira sem sikerül, hamar elkezd sisteregni ha távolodok már, szóval én telepakoltam MP3-al és azt hallgatok inkább. Erősebb adók és a közeliek tökéletesek de amint továbbállsz veszíti el hamar és recseg össze-vissza. Ez van...  :yes:

Azért nem adom föl...tutira van valami szakadás, szerintem a szélvédőbe nyomtatott antennába (ablaktisztításnál bizti megsérül), csak azt akarom kérdezni, hogyan álljak neki a szakadást keresni. Biztos hogy nem én vagyok az első akinek ez a baja (pl Te is), sőt bizti olyan is van aki már orvosolta is.

Van nekem egy javítási kézikönyv kivonatom ( http://data.hu/get/4164233/AUDIO__VISUAL_SYSTEM.pdf ) angolul...
de csodálkoznék, ha még senki nem javította volna?!?
Avensis 2.2 D-4D D-Cat Autom. 150LE 2010

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5763 Dátum: 2011.08.25 11:06:35 »
Ha gyárilag nem túl jó az antenna, akkor egy antenna erősítő segíthet.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

boborjan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5764 Dátum: 2011.08.25 11:09:59 »
Ha gyárilag nem túl jó az antenna, akkor egy antenna erősítő segíthet.

És az hogy derül ki, hogy gyárilag nem jó?  :hmmmm:
Van valaki akinek "gyárilag nem túl jó" az antennája. és van már antenna erősítője?
Avensis 2.2 D-4D D-Cat Autom. 150LE 2010

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5765 Dátum: 2011.08.25 13:37:50 »
Hát ha az antenánál nincs szakadás, akkor ez lehet az oka. Vagy csak olcsóbb az erősítő, mint kicserélni az egész hátsó szélvédőt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5766 Dátum: 2011.08.25 15:22:23 »
Hát ha az antenánál nincs szakadás, akkor ez lehet az oka. Vagy csak olcsóbb az erősítő, mint kicserélni az egész hátsó szélvédőt.
Egy ilyen hibánál a teljes kábelezést át kell nézni (rajz + kábelvezetésről doku) mert  a rádió antenna a szélvédőn egyben van  a fűtéssel, tehát a szélvédő csatlakozó után van egy DC leválasztás ami  a rádiójelet és a fűtőfeszültséget szétválasztja. Ezután az antenna kábel még találkozhat  pl. a telefon antenna rendszerével és együtt mennek  a középkonzol felé. Ezen a szakaszon lehet pl. szakadás, csatlakozó kontakthiba, stb. Lehet, hogy a rádió antennacsatlakozója csúszott szét, tehát egy szó mint száz egy előerősítő nem oldja meg  a problémát, arról nem is szólva, hogy hova teszed? A szélvédő csatlakozóhoz? (táp kell neki, ki-bemenet hogyan csatlakozik) A tető burkolat alá? (le kell szedni és ha ott megy az atenna kábel, inkább megkeresni  a hibát) Rádió bemenetére? ( na ez a lehető legrosszabb megoldás, ez gányolás) Ha  a rádió érzékenysége nem kielégítő, akkor a kábelezést kell megvizsgálni, vagy egy másik rádióval lecsekkolni az antenna vezetékeket a középkonzolig. Ha az jó, akkor már csak  a rádió érzékenység lehet  a baj, ezt lehet javítani, pl. tudok ebben  segíteni.
Avensis 1.8 / 2007

boborjan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5767 Dátum: 2011.08.25 15:26:46 »
Hát ha az antenánál nincs szakadás, akkor ez lehet az oka. Vagy csak olcsóbb az erősítő, mint kicserélni az egész hátsó szélvédőt.
Egy ilyen hibánál a teljes kábelezést át kell nézni (rajz + kábelvezetésről doku) mert  a rádió antenna a szélvédőn egyben van  a fűtéssel, tehát a szélvédő csatlakozó után van egy DC leválasztás ami  a rádiójelet és a fűtőfeszültséget szétválasztja. Ezután az antenna kábel még találkozhat  pl. a telefon antenna rendszerével és együtt mennek  a középkonzol felé. Ezen a szakaszon lehet pl. szakadás, csatlakozó kontakthiba, stb. Lehet, hogy a rádió antennacsatlakozója csúszott szét, tehát egy szó mint száz egy előerősítő nem oldja meg  a problémát, arról nem is szólva, hogy hova teszed? A szélvédő csatlakozóhoz? (táp kell neki, ki-bemenet hogyan csatlakozik) A tető burkolat alá? (le kell szedni és ha ott megy az atenna kábel, inkább megkeresni  a hibát) Rádió bemenetére? ( na ez a lehető legrosszabb megoldás, ez gányolás) Ha  a rádió érzékenysége nem kielégítő, akkor a kábelezést kell megvizsgálni, vagy egy másik rádióval lecsekkolni az antenna vezetékeket a középkonzolig. Ha az jó, akkor már csak  a rádió érzékenység lehet  a baj, ezt lehet javítani, pl. tudok ebben  segíteni.

Nézd már meg lécci a #5761 (4-gyel visszább) hozzászólásomban lévő PDF-t. Az egy rádió antenna kábelezés, stb leírás, cak én annyir nem igazodom ki rajta. Nekem sedan-om van

Köszi
Avensis 2.2 D-4D D-Cat Autom. 150LE 2010

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5768 Dátum: 2011.08.25 15:33:10 »
Bocsi, ezt itt a cégnél nem tudom megnyitni. Majd otthon, ha lesz rá időm.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

boborjan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5769 Dátum: 2011.08.25 15:53:09 »
Hát ha az antenánál nincs szakadás, akkor ez lehet az oka. Vagy csak olcsóbb az erősítő, mint kicserélni az egész hátsó szélvédőt.
Egy ilyen hibánál a teljes kábelezést át kell nézni (rajz + kábelvezetésről doku) mert  a rádió antenna a szélvédőn egyben van  a fűtéssel, tehát a szélvédő csatlakozó után van egy DC leválasztás ami  a rádiójelet és a fűtőfeszültséget szétválasztja. Ezután az antenna kábel még találkozhat  pl. a telefon antenna rendszerével és együtt mennek  a középkonzol felé. Ezen a szakaszon lehet pl. szakadás, csatlakozó kontakthiba, stb. Lehet, hogy a rádió antennacsatlakozója csúszott szét, tehát egy szó mint száz egy előerősítő nem oldja meg  a problémát, arról nem is szólva, hogy hova teszed? A szélvédő csatlakozóhoz? (táp kell neki, ki-bemenet hogyan csatlakozik) A tető burkolat alá? (le kell szedni és ha ott megy az atenna kábel, inkább megkeresni  a hibát) Rádió bemenetére? ( na ez a lehető legrosszabb megoldás, ez gányolás) Ha  a rádió érzékenysége nem kielégítő, akkor a kábelezést kell megvizsgálni, vagy egy másik rádióval lecsekkolni az antenna vezetékeket a középkonzolig. Ha az jó, akkor már csak  a rádió érzékenység lehet  a baj, ezt lehet javítani, pl. tudok ebben  segíteni.

rbsat: lécci te is nézd már meg ezt a kézikönyvet.
Avensis 2.2 D-4D D-Cat Autom. 150LE 2010

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5770 Dátum: 2011.08.25 16:57:47 »
Pl. a Yarisomhoz képest az Avensis antennája nagyon szar, már többször tettem meg ugyanazokat az utakat mindkettővel, de a Yaris még simán fogja ott a jelet, ahol az Ave már nemcsak sistereg, de nem is szól...
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet nincs is semmi baja!
Xanyi

boborjan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5771 Dátum: 2011.08.26 09:33:38 »
Pl. a Yarisomhoz képest az Avensis antennája nagyon szar, már többször tettem meg ugyanazokat az utakat mindkettővel, de a Yaris még simán fogja ott a jelet, ahol az Ave már nemcsak sistereg, de nem is szól...
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet nincs is semmi baja!

húúú de jó hírek. Nem lehetne a műszerfalba berakni egy sima antennát, kicserélni ezt a xar "nincs is semmi baja" antennát? Hogy a XXI. századba egy antenna ekkora probléma legyen egy ekkora világcégnek...szerintem nagyon gáz
Avensis 2.2 D-4D D-Cat Autom. 150LE 2010

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5772 Dátum: 2011.08.26 09:59:13 »
Gondolom ezt is a divat kényszerítette ki, az I generációnál egyáltalán nem zavart, hogy az autó tetején volt az antenna. Sose volt vételi problémám vele. Ha pedig netán már annyira gyengült volna a jel, akkor a rádiónál az egyik gomb benyomásával azonnal átváltott egy olyan frekvenciára, amelyiken tisztán hallatszott.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5773 Dátum: 2011.08.28 09:41:10 »
Pl. a Yarisomhoz képest az Avensis antennája nagyon szar, már többször tettem meg ugyanazokat az utakat mindkettővel, de a Yaris még simán fogja ott a jelet, ahol az Ave már nemcsak sistereg, de nem is szól...
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet nincs is semmi baja!

húúú de jó hírek. Nem lehetne a műszerfalba berakni egy sima antennát, kicserélni ezt a xar "nincs is semmi baja" antennát? Hogy a XXI. századba egy antenna ekkora probléma legyen egy ekkora világcégnek...szerintem nagyon gáz
Hogy megnyugtassalak, az Aurise sima antenna a kocsi tetejen de igy is egy rakas  :shit:  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

boborjan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5774 Dátum: 2011.08.28 21:35:04 »
Hogy megnyugtassalak, az Aurise sima antenna a kocsi tetejen de igy is egy rakas  :shit:  ;)
Senkinek semmi baja a rádió vétellel? Ezt nem hiszem el... valaki leírhatnál már a kanossza járását
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.28 21:43:03 írta kleingy »
Avensis 2.2 D-4D D-Cat Autom. 150LE 2010