Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3783208 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5850 Dátum: 2011.10.18 13:23:47 »
Nézd meg azt is, hogy a C oszlop belső, műanyagborításából nem jött/tört-e ki egy patent. Attól is tud zörögni.
music     

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5851 Dátum: 2011.10.18 16:31:41 »
rendesen megrángattam a féklámpa környékét, de nem az. Olyan, mintha a kalaptartó elfáradt volna, és a vége nagy kilengéssel veregeti a féklámpa környékét. Csak nem tudom, hogy ez most a hátsó ajtó hibája-e, hogy eltávolodott a kalaptartótól, mivel napról napra hangosabb... Olyan, mintha lassan szét akarna esni :-S
Nyisd le a hátsó üléseket, zárd be a csomagtartót, mássz be a csomagtartóba és addig kutakodj, amig megtalálod mi a zörgés forrása.
Muszáj igy tenned, különben csak szivni fogsz az "állandóan hallom hogy van kalaptartó a kocsiban" érzéssel :)  [rohog]

siorac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5852 Dátum: 2011.10.19 10:56:49 »
Sziasztok!

Nem igazán látom, hogyan tudok feltenni új kérdést... A "válasz" gombot kellene használnom? Ha nem, elnézést.

Új a regisztrációm, de olvasóként már több mint egy éve járok ide. Annál is inkább mert az autóm (2006-os Ave 2.0 Executive), szinte minden itt tipikusnak mondott hibát – a nyikorgó kuplungtól a fordulatszám ingadoztató motorig a megvakult xenonokig – produkál. Mielőtt kérdeznék, ezért szeretném megköszönni így ismeretlenül is a sok segítséget, amit innen eddig is sikerült kiolvastam.

A mostani problémámra nem találtam utalást, de hátha mégis van valakinek tapasztalata. A jobb első féltengelyem közepén lévő, tengelyvezető csapágy lett hangos. Utángyártás semmi. A Toyotánál pedig szerelhetetlennek ezért megrendelhetetlenek írja a gép. Csak komplett féltengellyel együtt jön. Pedig a szerelők szerint, egy seeger gyűrűvel biztosított siklócsapágyról van szó, ami simán leszedhető a tengelyről. A féltengely 110 ezret kóstál. Utálnám kicserélni egy ötezer forintos csapágy miatt. Valami ötlet esetleg?...     


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5853 Dátum: 2011.10.19 11:21:13 »
Ha szétszedhető, akkor talán érdemes is, és az SKF-nek hátha van odavaló csapágya... Ennyi miatt az egészet pénzkidobás lenne cserélni, szerintem, én biztosan megpróbálnám a csapágycserét önmagában.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

sys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5854 Dátum: 2011.10.21 21:43:26 »
Sziasztok!

4AFE motoros 1.6-os benzines Avensisemben nem működik a gyújtásjeladó (Hall jeladó, impuzusadó néven is láttam már).
Sajnos rossz típust adtak a boltban. Tudnátok esetleg segíteni, milyen cikkszámmal kell kérni BOSCH gyújtáshoz a jeladót?

Köszi előre is!
Sys
1998 Toyota Avensis 1.6 4AFE

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5855 Dátum: 2011.10.23 10:48:17 »
Sziasztok!
Első szériás Ave-hoz milyen első fékbetétet ajánlott beszerezni?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5856 Dátum: 2011.10.23 11:37:35 »
Nekem sima japanparts volt. Nem volt vele gond.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5857 Dátum: 2011.10.24 20:32:37 »
Hello mindenki.
Úgy néz ki,sikerült előrébblépni motorcsörgés ügyben.
Ami a vezetőülésből csörgésnek tűnt,az egy jó fülű szerelőismerősöm szerint az ékszíjaktól jön.Terhelésen megszólal valamelyik csapágy,valszeg a feszítőgörgőé.
2 vebáruházban ugyanarra az SKF görgőre kaptam 19500-as és 8330-as ajánlatot is :wacko: :censored:
A gondom az,hogy nem tudom lazítani,csak feszíteni a görgőt,mintha megszorult volna.Járt már így valaki?

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5858 Dátum: 2011.10.24 21:23:05 »
Nekem sima japanparts volt. Nem volt vele gond.
Megrendelve és már be is rakva. Fura,h a kopás jelző nem jelzett...volt vagy 2mm a belső fékbetét..vagy még vékonyabb állapotban jelzett volna?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5859 Dátum: 2011.10.24 21:50:21 »
Hát... biztos nem lett volna sok hátra a jelzésig...2mm nem valami sok...

radist70

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5860 Dátum: 2011.10.24 23:21:44 »
Sziasztok!
Egy 2004 Avensis-em van digit klímával, amivel olyan gondom van, hogy a szellőző rendszerből zörgő/kattogó hangok jönnek időnként különböző helyekről. Ezek a zörejek a Klíma szabályzásakor változnak. Ami érdekes, hogy kikapcsolt klímával, is képes zörögni/kattogni.
Én arra gondolok, hogy a levegő szabályzó csappantyúk/lamellák szorulhatnak, vagy akadhatnak, és szabályzó motor folyamatosan próbálja a pontos helyre állítani.
Kérlek benneteket, hogy amennyiben volt hasonló nektek is, vagy hallottatok ilyen gondról, jelezzétek, hogy van-e megoldás ezeknek zajoknak a megszüntetésére.
Köszönettel:
Radist

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5861 Dátum: 2011.10.25 17:08:21 »
Sziasztok!
Egy 2004 Avensis-em van digit klímával, amivel olyan gondom van, hogy a szellőző rendszerből zörgő/kattogó hangok jönnek időnként különböző helyekről. Ezek a zörejek a Klíma szabályzásakor változnak. Ami érdekes, hogy kikapcsolt klímával, is képes zörögni/kattogni.
Én arra gondolok, hogy a levegő szabályzó csappantyúk/lamellák szorulhatnak, vagy akadhatnak, és szabályzó motor folyamatosan próbálja a pontos helyre állítani.
Kérlek benneteket, hogy amennyiben volt hasonló nektek is, vagy hallottatok ilyen gondról, jelezzétek, hogy van-e megoldás ezeknek zajoknak a megszüntetésére.
Köszönettel:
Radist

Általában maga a motor szokott tönkremenni, és az pozícionálja magát állandóan. Be kell azonosítani melyik adja a hangot, leszedni, megnézni hogy maga a csappantyú kézzel könnyen jár-e, és ha igen, akkor a motor cserés...
Xanyi

radist70

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5862 Dátum: 2011.10.25 22:51:19 »
Xanyi, köszi a gyors választ.
A zaj több helyről is jön, de legtöbbször középről.
Hány motor lehet ebben? Ill. hogyan lehet hozzáférni a motorokhoz és csappantyúkhoz?
Köszi

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5863 Dátum: 2011.10.26 19:15:00 »
Help! :helpsmilie:
A klímakompresszort hajtó szíjat nem tudom lazítani,pedig sürgősen görgőt kéne cserélnem.Van valakinek jártassága ebben?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5864 Dátum: 2011.10.26 19:18:23 »
Xanyi, köszi a gyors választ.
A zaj több helyről is jön, de legtöbbször középről.
Hány motor lehet ebben? Ill. hogyan lehet hozzáférni a motorokhoz és csappantyúkhoz?
Köszi

Ha jól emléxem 4 motor van, de nem 100%.
Egy a külső-belső keringetést állítja, egy a befúvás irányát, ill. kettő a hőmérsékletet.
Próbáld ki, hogy amikor hallod a kattogást állítasz a hőmérsékleten. Ha nem változik a hang akkor állítasz a befúvás irányán. És amelyikre változik a hang, annak a működtető motorja adja a hangot.
Aztán majd okoskodunk, hogy az hol van  ;)
Xanyi