Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3811333 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10717
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5670 Dátum: 2011.07.29 13:47:04 »
Ismertették a szalonban,hogy ezek az 1.8-asok nagyon jó menetteljesítménnyel rendelkeznek és keveset fogyasztanak,viszont felmerül az olajfogyasztás.Már jártak el hasonló ügyben.Azt mondták,hogy ha nem haladta meg a 7.évet és a 180ekm-t akkor 99%,h megkapom.Ez a két feltétele,nah meg persze ,hogy szakszervízben legyen szervízeltetve.Kérelmet még hétfőn adták fel,de még nem kaptam választ,mert a kérelem elbírálója szabadságon van.És,ha sikeres az elbírálás és náluk van a  motor,még utána 3 hét mire hozzám kerül, így értesítettek.De hogy mi kerül ennyi időbe?

Sajnos most vannak a szabadságolások a Toyota Eu központban. Az én ex Avensisem (2001-es 1.6 vvt-i) esetében is ez volt a helyzet, 2005 nyarán (pont a júliusi Toyota talin) "robbant le" az autó, majdnem 1 hónap volt mire elbírálták a kérelmet (pont a szabik miatt), és Aug vége felé kaptam vissza az autómat. Persze addig ingyen csereautóval jártam, de erre nem esküszöm meg, hogy amúgy is járt volna, vagy csak én voltam szerencsés.
Akkoriban még nem volt ennyire ismert az olajzabálós dolog, de az autóm már régen elmúlt 3 éves, mégis ingyen cserélték.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5671 Dátum: 2011.07.29 13:54:42 »
kezd zavarni valami újabban: ha meleg a motor, akkor alapjáraton néha olyan alacsonyra engedi a fordulatszámot, hogy már vibrálni kezd. 500 köré. aztán néha rájön, és óvatosan feljebb húzza, kb. 650 alá szerintem sose kéne menjen, mert akörül, vagy afelett egyáltalán nincs rezonancia, meg hangja sem, semmi. szerintetek ez normális? különös tekintettel arra, hogy nem folyamatosan produkálja ezt, csak időről időre.
Nemrég vettem a kocsimat és ugyanez volt a hibája. Márkaszervizben tudták is, hová kell nyúlni: fojtószelepház + légmennyiségmérő tisztítást írtak a számlára, azóta tökéletes.

köszi. mennyibe kerül ez nagyságrendileg?

calv

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5672 Dátum: 2011.07.29 19:41:28 »
kezd zavarni valami újabban: ha meleg a motor, akkor alapjáraton néha olyan alacsonyra engedi a fordulatszámot, hogy már vibrálni kezd. 500 köré. aztán néha rájön, és óvatosan feljebb húzza, kb. 650 alá szerintem sose kéne menjen, mert akörül, vagy afelett egyáltalán nincs rezonancia, meg hangja sem, semmi. szerintetek ez normális? különös tekintettel arra, hogy nem folyamatosan produkálja ezt, csak időről időre.
Nemrég vettem a kocsimat és ugyanez volt a hibája. Márkaszervizben tudták is, hová kell nyúlni: fojtószelepház + légmennyiségmérő tisztítást írtak a számlára, azóta tökéletes.

köszi. mennyibe kerül ez nagyságrendileg?
Egészen pontosan 5812 Ft-ba került (fél óra munkadíja).
Toyota Avensis 2.0 VVT-i Wagon Sol Elegant - 2005

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5673 Dátum: 2011.07.29 20:59:04 »
kösz

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5674 Dátum: 2011.07.29 23:37:06 »
Sziasztok, érdeklődnék, hogy mit érdemes nagyon megnézni egy használt 2003-as Ave II vásárlása előtt. Vannak típushibák? Hallottam hogy soknál volt garanciális motorcsere. Pl. olyanba nem szeretnék belefutni ami motorcserére érett. 200.000 km felett mik jöhetnek elő?

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5675 Dátum: 2011.07.30 22:32:19 »
Sziasztok, érdeklődnék, hogy mit érdemes nagyon megnézni egy használt 2003-as Ave II vásárlása előtt. Vannak típushibák? Hallottam hogy soknál volt garanciális motorcsere. Pl. olyanba nem szeretnék belefutni ami motorcserére érett. 200.000 km felett mik jöhetnek elő?
1.8-asnal, ha nem lett benne motor cserelve garancia idotartama alatt, magas lehet az olajfogyasztas.
200 ezer kilometernel eselyes, hogy kell majd gyertyakat cserelni, teli nyari gumi szettet, fektarcsakat es beteteket, generator ekszijat, es esetleg vizpumpat, valamint oxigen szenzort. Ezen kivul, ha nem hajtottak szejjel, szerintem massal nem lesz problema. Ha gyarilag Xenonos, akkor meg egy fenyszoro felujitas bejohet, nekem ujra kellett foncsoroztatni.
Persze megijedni nem kell, mindezt nem rogton vasarlas utan azonnal, hanem szep fokozatosan.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5676 Dátum: 2011.07.30 22:35:25 »
Apropo, rbsatnak koszonom a segitseget a diagnosztikaban :)
A 2-es bank 2. oxigen szenzoraval volt atmeneti hiba, azert egett a check engine 2 napig. Kiprobaltuk alapjaraton valamint 2-3 ezres fordulaton, es mind a negy szenzor a hatarerteken beluli ertekeket mert a grafikon szerint. Tehat egyelore csak atmeneti hiba volt, az is lehet, hogy egy pillanatra nem erintkezett csak a szenzor. Majd figyelem a check engine lampat, remelem nem fog egyhamar ujra felvillanni :)
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5677 Dátum: 2011.07.30 23:11:37 »
Sziasztok, érdeklődnék, hogy mit érdemes nagyon megnézni egy használt 2003-as Ave II vásárlása előtt. Vannak típushibák? Hallottam hogy soknál volt garanciális motorcsere. Pl. olyanba nem szeretnék belefutni ami motorcserére érett. 200.000 km felett mik jöhetnek elő?
1.8-asnal, ha nem lett benne motor cserelve garancia idotartama alatt, magas lehet az olajfogyasztas.
200 ezer kilometernel eselyes, hogy kell majd gyertyakat cserelni, teli nyari gumi szettet, fektarcsakat es beteteket, generator ekszijat, es esetleg vizpumpat, valamint oxigen szenzort. Ezen kivul, ha nem hajtottak szejjel, szerintem massal nem lesz problema. Ha gyarilag Xenonos, akkor meg egy fenyszoro felujitas bejohet, nekem ujra kellett foncsoroztatni.
Persze megijedni nem kell, mindezt nem rogton vasarlas utan azonnal, hanem szep fokozatosan.

Amit írtál az olajfogyasztásról, az jellemzően összes 1.8-asnál lehet típushiba, vagy csak bizonyos szériáknál?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5678 Dátum: 2011.07.30 23:32:20 »
Amit írtál az olajfogyasztásról, az jellemzően összes 1.8-asnál lehet típushiba, vagy csak bizonyos szériáknál?
Az 1.6 vvti és 1.8 vvti-knél volt jellemző 2004-es évjáratig... utána pedig módosítottak a motoron, és azóta kiküszöbölték a hibát :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.31 08:05:05 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5679 Dátum: 2011.07.31 08:04:51 »
Az 1.6 vvti és 1.8 vvti-knél volt jellemző 2004-es évjáratig... utána pedig módosítottak a motoron, és azóta kiküszöbölték a hibát :)
MINDEN vvt-i-t érint(het)ett a dolog, függetlenül a lökettérfogattól. 2003 őszéig. 5W30-as olajjal járatva nagy valószínűséggel nem eszi az olajat (mármint ha ilyen az előélete). Egyébként igen, mértéke változó, javítása mintegy 200 ezer forint. A hiba oka a dugattyúnál és a lehúzógyűrűknél keresendő, azok cseréjével nem eszi később az olajat.
         

Zsola

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5680 Dátum: 2011.07.31 15:59:49 »
Castrol Txt softec plus 5W-30.Ezt használtam 5 éven keresztül.A 6.évben ,mert máshová vittem ,ott Toyota olajat töltöttek bele.

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5681 Dátum: 2011.08.01 00:18:26 »
Sziasztok!

Elképzelhető, hogy szintén én is bele esek az 1.8 vvti olajzabálós problémába! A kocsi 2004 márciusi üzembe helyezésű, de a forgalmiban gyártási évnek 2003 van megadva!!!
A gyanakvás oka: a kocsi nagyon kevés km-t futott, a héten léptem át a 60 ezres futásteljesítményt...! Idáig nem volt gond az olajszinttel, két szervizperiódus között nem kellett utána tölteni. Egy nyaralás előtt viszont ledöbbentem: a januári szervizes olajcsere mellett, indulva egy nyári hosszabb nyaralásra vettem észre, hogy a minimum szinthez közelített az olajpálca szerint az olajszint......január óta 5000km-t ment a kocsi....
A nyaraláson 1700km-t mentem, ismét fogyott olaj (utántöltés után), a min. és max. között félúton van a szint...

Ami nekem nagyon számít:
7év ÉS 180.000km vagy 7 év VAGY 180.000km a feltétele a motorcserének???? Nálam nagyon nem mindegy, mivel a 7 évből idén márciusban kiestem, a 180ezer km-nek viszont a HARMADÁNÁL járok!!! A kocsi végig Toyota márkaszervizekben szervizelt! Esetemben kissé igazságtalannak tartanám, ha csak az életkor miatt esnék el a csere lehetőségétől csupán azért, mert keveset futott az autóm!
Mivel a gyártási éve 2003-as, nagyon sanszos, hogy az enyém is előbb-utóbb nagy olajzabálóssá válik!

Hogyan lehetne ezt egyértelműen megtudni? A motorszámból nem derülhet ez ki? A motorszámból pl. lehet következtetni arra, hogy pontosan mikori gyártású? Esetleg nem lehet pontosan tudni, hogy hónapra pontosan mikor kezdték a módosított blokkot gyártani?

Idáig Mobil1, LM, legutoljára pedig Toyota olaj (5W30) (ezt is töltöttem utána) került a kocsiba!

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Köszönöm a válaszokat!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5682 Dátum: 2011.08.01 00:38:36 »
Elvileg amelyik hamarabb lejár, az számít. De a te esetedben annyira kicsi a futásteljesítmény - és ellenőrizhetően annyi (ellenőrizhetően annyi?) - hogy meg kéne próbálni méltányosságból ehhez folyamodni. A TMH-nak kell címezni a levelet, és leírni az egész "kórtörténetet"!
Egyébként nem a gyártás számít, hanem az üzembe helyezés.
music     

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5683 Dátum: 2011.08.01 01:01:35 »
Elvileg amelyik hamarabb lejár, az számít. De a te esetedben annyira kicsi a futásteljesítmény - és ellenőrizhetően annyi (ellenőrizhetően annyi?) - hogy meg kéne próbálni méltányosságból ehhez folyamodni. A TMH-nak kell címezni a levelet, és leírni az egész "kórtörténetet"!
Egyébként nem a gyártás számít, hanem az üzembe helyezés.

Köszi a választ!
 A "hamarabbi" feltétel szívás, de szerintem is megér egy méltányosságot! Azt sejtem, hogy a feltételnél az üzembe helyezés számít, a gyártási évet (2003) azért feszegettem, mert akkor gondolom az én motorom is jó eséllyel a zabálós fajta még....!
A kevés futásteljesítmény természetesen ellenőrizhető! (egyébként minden évben volt szervizelve az autó ahogy kell, olajcsere is persze, egyetlen csereperiódusban sem ment 10ezer km-nél többet az autó, volt, hogy csak 4ezret!!)

Mikor járhatok jobban? Ha kihagyom a méltányossági kérdésből egy márkaszervizt (pl. ahol az autó lett véve) és ahogy írtad magam intézem önállóan a harcomat a TMH-val? Vagy szépen beslattyogok a szalonba és rajtuk keresztül intézem inkább?
Azért is kérdem, mert gondolom szíre-szóra csak nem csereberélnek motorokat..valahogy csak meggyőződnek az olajfogyasztásról, nem?

Egyébként a kocsi már túl van:
- egy garanciális visszahíváson: kormánycsukló -2006
-egy 50%-os méltányossági fényszórócserén (mindkét oldal) -2010
- és most jó eséllyel elér a következő típushiba is, az olajfogyás

Ezeket leszámítva viszont a kocsival meg vagyok elégedve, mert más hibája nem volt. (mondjuk az olajfogyást most nagy hibának tartom!)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5684 Dátum: 2011.08.01 09:25:26 »
Elvileg amelyik hamarabb lejár, az számít. De a te esetedben annyira kicsi a futásteljesítmény - és ellenőrizhetően annyi (ellenőrizhetően annyi?) - hogy meg kéne próbálni méltányosságból ehhez folyamodni. A TMH-nak kell címezni a levelet, és leírni az egész "kórtörténetet"!
Egyébként nem a gyártás számít, hanem az üzembe helyezés.

A 7 év/180 ezer km már eleve méltányosság, hiszen alapból 3 év vagy 100 ezer km a garancia.
Xanyi