Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1393273 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

KrumpLee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3525 Dátum: 2016.09.11 21:51:46 »
Sajnos magam álltam neki a Toyota Avensis Verso (levegő befújás, klima vezérlő) középkonzolon lévő  kijelzőjének  világítás cseréjéhez. - Tudom már, hogy nem kellett volna. A lámpácskákat néztem meg, hogy működnek-e, vagy elhasználódtak-e? A  kiszerelés után a jobb pontakt érdekében a vezérlő panelen (fűtés, digitális klima, befúvók helyzetét kapcsoló)  a lámpák csatlakozásánál lefújtam WD 40-nel. Miután visszatettem mindent a helyére  még azok a lámpák sem világítottak, amik eddig, de ami még rosszabb, hogy a digitális klima   hőmérséklet beállítójának tekergetésével, nem a befújás hőmérséklete csökken vagy nő, hanem a befújás helyét irányítja. Szóval valamit elszúrtam. Érdeklődnék, hogy  hol tudnák ezt szakszerűen javítani. Márkaszerviz lenyúlja az embert. Megbízható iparosra lenne szükségem! Előre is köszöni a segítséget.  Egy Amatőr!

Szia!
 Próbáld meg lemosni tiszta alkohollal a panelről a WD40-et. Utána fújasd ki levegővel.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3526 Dátum: 2016.09.11 22:23:32 »
Sajnos magam álltam neki a Toyota Avensis Verso (levegő befújás, klima vezérlő) középkonzolon lévő  kijelzőjének  világítás cseréjéhez. - Tudom már, hogy nem kellett volna. A lámpácskákat néztem meg, hogy működnek-e, vagy elhasználódtak-e? A  kiszerelés után a jobb pontakt érdekében a vezérlő panelen (fűtés, digitális klima, befúvók helyzetét kapcsoló)  a lámpák csatlakozásánál lefújtam WD 40-nel. Miután visszatettem mindent a helyére  még azok a lámpák sem világítottak, amik eddig, de ami még rosszabb, hogy a digitális klima   hőmérséklet beállítójának tekergetésével, nem a befújás hőmérséklete csökken vagy nő, hanem a befújás helyét irányítja. Szóval valamit elszúrtam. Érdeklődnék, hogy  hol tudnák ezt szakszerűen javítani. Márkaszerviz lenyúlja az embert. Megbízható iparosra lenne szükségem! Előre is köszöni a segítséget.  Egy Amatőr!
neked is szia!! igy az 1.hsz alapjánköszönés nélküli bebüfire irtam...
kicsit ellentmondásos vagy!! bocs a következö őszinte véleményért!!
gratula,lángész vagy!!! wd40 elektronikára...hozzáértésre utal...
nos...
ha nem jol értelmezem,akkor elöre is bocsi!!! de te most azt várod h valaki xarérhugyért kijavitsa a faxságodat,amit szarrágóság miatt elbaxtál magadnak??
kézenállva befostál szindróma...csöcs...
de talán van olcsójános megoldás számodra... féktisztitoval fujd ki a kapcsolokat, hagyd megszáradni aztán ujra proba.
ha nem siker akkor pipa, szaki és pengetni kell...
a wd40et meg fujd a féktárcsáidra meg a kormányra,ülésre...ott legalább nem csinál kontakthibát meg zárlatot...[emoji104] [emoji12] [emoji48] [emoji14] [emoji13] [emoji13] [emoji111]
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.11 22:29:28 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3527 Dátum: 2016.09.12 11:29:32 »
Ilyen típusú klímapanel nem 10-12.000 körli áron van a bontóban? Villanyos szaki akit tudok és jól dolgozik, kb. ennyiért keltené életre... ha javítható. Ha meg nem, akkor dupla ár?

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3528 Dátum: 2016.09.14 08:07:35 »
Jófogas-on 4e-ért volt fent a napokban... http://www.jofogas.hu/nograd/Toyota___Avensis_Digitalis_klimavezerlo_53937526.htm

* közben láttam,hogy Avesis Verso,akkor ez tárgytalan.
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.14 08:10:19 írta Kika1 »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3529 Dátum: 2016.09.14 08:37:04 »
Szia!
 Próbáld meg lemosni tiszta alkohollal a panelről a WD40-et. Utána fújasd ki levegővel.
Az alkoholos lemosást én is alkalmazom megfázás és egyéb rendellenesség esetén. Preferált típusok: gönci barack és szatmári szilva. :yes:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3530 Dátum: 2016.09.14 08:45:51 »
Az alkoholos lemosást én is alkalmazom megfázás és egyéb rendellenesség esetén. Preferált típusok: gönci barack és szatmári szilva. :yes:
[emoji14] [emoji14] [emoji106] [emoji12]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3531 Dátum: 2016.09.14 09:46:57 »
 :D :ser:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3532 Dátum: 2016.09.14 20:04:06 »
Az alkoholos lemosást én is alkalmazom megfázás és egyéb rendellenesség esetén. Preferált típusok: gönci barack és szatmári szilva. :yes:
Neked se kell hülyeségért a szomszédba menni.  [rohog]

Skylineworld

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3533 Dátum: 2016.09.16 00:25:23 »
Sziasztok! Segítség kéne ! Szerintetek lehet e valami baja a Kocsinak  ha a turbó bekap egy kis gumialkatrészt és ledarálja nem nagy kicsi alkatrészről van szó és lágy szívócsonk gumiról van szó!?Egy Toyota Avensis D4D-CAT2.2 177 lovas autóról van szó! A kérdés az hogy a turbó eldolgozta a gumidarabokat de szerintem a cooleren keresztül nem nyomhatta át kicsit kicsi a rés legalábbis én így gondolom!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3534 Dátum: 2016.09.16 04:33:36 »
hát szerintem egy nem nagy kicsi alkatrészt sem jo ha ledarál de az a lényeg hogy mihamarabb ki legyen takaritva a rendszer
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3535 Dátum: 2016.09.16 08:21:09 »
Sziasztok! Segítség kéne ! Szerintetek lehet e valami baja a Kocsinak  ha a turbó bekap egy kis gumialkatrészt és ledarálja nem nagy kicsi alkatrészről van szó és lágy szívócsonk gumiról van szó!?Egy Toyota Avensis D4D-CAT2.2 177 lovas autóról van szó! A kérdés az hogy a turbó eldolgozta a gumidarabokat de szerintem a cooleren keresztül nem nyomhatta át kicsit kicsi a rés legalábbis én így gondolom!
Nem lehet, hogy valami más probléma van ott? :hmmmm: Elég nehezen tudom elképzelni azt a helyzetet, hogy a turbóhoz odakerüljön valami gumi.

Skylineworld

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3536 Dátum: 2016.09.16 23:19:16 »
Az igazság az hogy úgy került bele gumi hogy a szívócsonk ami a turbóra csatlakozik van egy + gumi ami kihézagolja a turbócső és a gumi szívócsonk méretbeli különbségeit na de a lényeg hogy a szerelőm rosszul tette vissza szerencsére én észrevettem de csak miután elindultam vele és egy kis darabot megevett belőle de állítólag az amit megevett már nincs a rendszerbe hanem távozott !De lényeg a lényeg nem őrültem neki! Nem rég lett chipelve az autó és baromi jól megy élvezem ezt a fajta teljesítményt főleg hogy így 6,2-6,0 a fogyasztás erre jön ez!!! Persze tudom ezt lejeb is vinni !Persze nem normál kigyorsításokkal  :clap:!Na de mindegy a lényeg a lényeg nem szerencsés dolog remélem a turbó tengely nem görbült meg mert akkor szétmegy !

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3537 Dátum: 2016.09.17 09:46:01 »
Az igazság az hogy úgy került bele gumi hogy a szívócsonk ami a turbóra csatlakozik van egy + gumi ami kihézagolja a turbócső és a gumi szívócsonk méretbeli különbségeit na de a lényeg hogy a szerelőm rosszul tette vissza szerencsére én észrevettem de csak miután elindultam vele és egy kis darabot megevett belőle de állítólag az amit megevett már nincs a rendszerbe hanem távozott !De lényeg a lényeg nem őrültem neki! Nem rég lett chipelve az autó és baromi jól megy élvezem ezt a fajta teljesítményt főleg hogy így 6,2-6,0 a fogyasztás erre jön ez!!! Persze tudom ezt lejeb is vinni !Persze nem normál kigyorsításokkal  :clap:!Na de mindegy a lényeg a lényeg nem szerencsés dolog remélem a turbó tengely nem görbült meg mert akkor szétmegy !
:clap:
Biztos nem lesz vele gond, ha eddig nem jelentkezett. Ha a propellerek nem sérültek, akkor minden OK. A turbó élettartamát amúgy is (általában) a csapágyak állapota határozza meg, annak a legnagyobb ellensége inkább a vízgőz...

Skylineworld

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3538 Dátum: 2016.09.19 00:35:15 »
Hát azóta mentem vele 1200Km-t úgy hogy semmi baj se hang se semmi a megszokottól eltérő dolgot nem tapasztaltam hála isten!  :D

Skylineworld

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3539 Dátum: 2016.09.19 23:42:16 »
Nem tudtok véletlenül egy jó Toyota bontót ? Kéne egy pár link vagy ilyesmi kéne pár  műanyag alkatrész T25 alkatrészek kellenének stb!