Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763447 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7335 Dátum: 2013.09.16 22:28:09 »
Minden T25-ös Avensis már a 2003-as bevezetéskor teljesítette az EU IV-es környezetvédelmi besorolást, szóval mindegyiknek zöld jár(na).  :yes:
Ebben nem vagyok egészen biztos, de a Toyota Motor Hungary az alváz- és motorszám alapján díjmentesen kiadja a homologizációs igazolást.
Ha a V.9 rovatra 09.(- vagy jobb) jelet adnak, csak a Közlekedési Hatóságnál kell igazoltatni és az Okmányirodán díjmentesen cseréltetni a forgalmit.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7336 Dátum: 2013.09.16 23:48:30 »
Elviheted a szervizbe, kiolvassák a hibát.
Sok minden lehet, katalizátortól-lambdaszondáig.
Szerintem mozgasd meg a szondák (4) csatiját, autózz, nagy valószínűséggel törlődik a hibajel. (Több indítás kell neki)
Nekem is csinálta néha-néha, azután helyreállt, már nem jön elő.
Ha nem időszakos hiba (nem törlődik (a memóriában persze megmarad)) akkor jöhet a javítás.
Emlékeim szerint a biztosítéktáblán is lehet "resetelni" a hibajeleket.

Köszi a tippeket, másnap reggelre "megszűnt" a probléma, elaludt a műszerfalon az ikon. Robinak hála pedig tegnap megnéztük obd-vel, elvileg az Oxigén-szenzor jelzett hibát (P0136-os hibakód) - "Oxigen Sensor Circuit".
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7337 Dátum: 2013.09.17 14:20:43 »
Valóban nem szabadott volna tönkremennie 
Viszont tutti, hogy nem a kocsiban van a hiba? :hmmmm:
(Én jártam így , igaz vagy 15 éve: kicseréltem az aksit egy Vartára és pár hónap után tönkrement, gariba ki is cserélték, de mint kiderült nem az aksival volt a baj, hanem a kocsival (123-as Merci volt):a fesszabályzó ment tönkre és az tette tönkre  az aksit)
Ma reggel már meg sem nyekkent az önindító, pedig este még Pozsonyban voltam a kocsival. Két órát töltöttem, úgy hogy a kocsiban maradt az akksi. Semmi eredmény, meg se nyikkan! Avét behúzattuk, Toyota Győr, ott bikázásra sem mozdul az önindító! Most várom, hogy hívjanak! Kzöben kiderült, hogy van visszahívás az autómon, nagy nyomású üzemanyag cső cserével, azt is megcsinálják!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7338 Dátum: 2013.09.17 15:22:00 »
Ma reggel már meg sem nyekkent az önindító, pedig este még Pozsonyban voltam a kocsival. Két órát töltöttem, úgy hogy a kocsiban maradt az akksi. Semmi eredmény, meg se nyikkan! Avét behúzattuk, Toyota Győr, ott bikázásra sem mozdul az önindító! Most várom, hogy hívjanak! Kzöben kiderült, hogy van visszahívás az autómon, nagy nyomású üzemanyag cső cserével, azt is megcsinálják!
Na kiváncsi leszek. Ezek szerint az aksinak nagyon kampec :wacko:

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7339 Dátum: 2013.09.17 16:08:34 »
Ma reggel már meg sem nyekkent az önindító, pedig este még Pozsonyban voltam a kocsival. Két órát töltöttem, úgy hogy a kocsiban maradt az akksi. Semmi eredmény, meg se nyikkan! Avét behúzattuk, Toyota Győr, ott bikázásra sem mozdul az önindító! Most várom, hogy hívjanak! Kzöben kiderült, hogy van visszahívás az autómon, nagy nyomású üzemanyag cső cserével, azt is megcsinálják!
6 évesen nekem is meghalt az önindítóm (betolásra könnyen beindult), és én ütődött szintén a márkaszervizbe vittem a járgányt. Ha jól emlékszem 20-25-ért újították (bocsánat újítatták!) fel. Ezt a régi autóvillamosos szerelőm a feléből simán megcsinálta volna, de a nagy izgalomban, hogy nem indul a szent tehén, nem jutott az eszembe ez az olcsóbbik megoldás. :otlet:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7340 Dátum: 2013.09.17 16:15:45 »
6 évesen nekem is meghalt az önindítóm (betolásra könnyen beindult), és én ütődött szintén a márkaszervizbe vittem a járgányt. Ha jól emlékszem 20-25-ért újították (bocsánat újítatták!) fel. Ezt a régi autóvillamosos szerelőm a feléből simán megcsinálta volna, de a nagy izgalomban, hogy nem indul a szent tehén, nem jutott az eszembe ez az olcsóbbik megoldás. :otlet:
Annyit megérdemel a Szt Tehénke :innocent:
Azért lehet, hogy az autóvillamossági szétszedi, nincs hozzá alkatrésze 1-2 nap mire összejön neki, vagy mégse jó amire gondolt, hogy jó bele...
És ugye elöször is rá kellett jönni ,hogy az a baja.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7341 Dátum: 2013.09.17 16:26:40 »
Ma reggel már meg sem nyekkent az önindító, pedig este még Pozsonyban voltam a kocsival. Két órát töltöttem, úgy hogy a kocsiban maradt az akksi. Semmi eredmény, meg se nyikkan! Avét behúzattuk, Toyota Győr, ott bikázásra sem mozdul az önindító! Most várom, hogy hívjanak! Kzöben kiderült, hogy van visszahívás az autómon, nagy nyomású üzemanyag cső cserével, azt is megcsinálják!
Nagyon valószínű, hogy pusztán egy szénkefe gond lesz.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7342 Dátum: 2013.09.17 16:27:37 »
Hívtak a győri Toyotából, az önindító állítólag be van állva! 60 000 ft-ot mondtak a felújításra és a munkadíjra! Hát ez van, a kocsira szükségem van, kicsengetem!  :cry:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7343 Dátum: 2013.09.17 16:40:17 »
Hívtak a győri Toyotából, az önindító állítólag be van állva! 60 000 ft-ot mondtak a felújításra és a munkadíjra! Hát ez van, a kocsira szükségem van, kicsengetem!  :cry:
És az aksi még túlélte? :hmmmm:

Erno79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7344 Dátum: 2013.09.17 19:25:23 »
Sziasztok,

A segítségetek szeretném kérni, hogy volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata az alábbiakkal kapcsolatban:
van egy 2l-es benzines avensisem (3S-FE) és úgy tapasztalom, hogy jellemzően alacsonyabb fordulatszám tartományban, nagy gázadásra, mintha valami csörgő hangot adna a motor és úgy tapasztalom, mintha magasabb fordulaton szintén nagy gázadásra ez nem jellentkezne.

Volt esetleg valami hasonló tapasztalatotok? Nem tudom mire gondolhatok, mert egyébként problémamentes az autó, vagy legalábbis annak gondolom. :)
Köszönöm előre is.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7345 Dátum: 2013.09.17 21:47:08 »
Kzöben kiderült, hogy van visszahívás az autómon, nagy nyomású üzemanyag cső cserével, azt is megcsinálják!

Bizony, volt egy ilyen visszahívás a direktbefecskendezős autókon. Rendesek, hogy figyelnek rá és megcsinálják.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7346 Dátum: 2013.09.17 22:10:04 »
Sziasztok,

A segítségetek szeretném kérni, hogy volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata az alábbiakkal kapcsolatban:
van egy 2l-es benzines avensisem (3S-FE) és úgy tapasztalom, hogy jellemzően alacsonyabb fordulatszám tartományban, nagy gázadásra, mintha valami csörgő hangot adna a motor és úgy tapasztalom, mintha magasabb fordulaton szintén nagy gázadásra ez nem jellentkezne.

Volt esetleg valami hasonló tapasztalatotok? Nem tudom mire gondolhatok, mert egyébként problémamentes az autó, vagy legalábbis annak gondolom. :)
Köszönöm előre is.
Szia!
Tipikus kopogásos égést mutat a leírásod, ami hirtelen nagy terhelésnél és alacsonyabb fordulaton jelentkezik leginkább...
Túl nagy előgyújtás okozhat ilyet, érdemes lenne ellenőrizni oszcilloszkóppal, vagy ha van a 3S-FE motoron kopogás érzékelő szenzor akkor azt is érdemes megnézni, esetleg (nagyon)rossz hőértékű gyertyákat raktak bele, vagy egyszerűen csak nagyon vacak üzemanyagot tankoltál valamelyik kúton és nincs meg a motorhoz előírt oktánszám. Próbaként esetleg rátankolnék 98-as benzint, ha elmúlik a dolog akkor elkezdenék más kútra járni tankolni... ;) Ezek akkor igazak, ha nem volt még a motor megbontva, mert sajnos már láttam olyat, hogy síkoltatták a hengerfejet és annyira lecsökkent az égéstér, hogy túlságosan megnőtt a sűrítési viszony, emiatt szintén csörgés jelentkezett a gyárilag beállított előgyújtási szög esetén is! Olyat is láttam, pont egy Avesnis-nél, hogy a motorgenerál során a gépműhelyben összekeverték a két különböző motorkódú 1.8-as Toyota dugókészletét és szintén annyira megnövekedett a sűrítési viszony, hogy állandóan csörgött a motor a gyári vezérléssel, de ez extrém elcseszés...
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.17 22:13:42 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7347 Dátum: 2013.09.18 11:14:06 »
Azt meg tudná valaki mondani, hogy hol tudok a legegyszerűbben áthúzni két szál vezetéket az utastérből a motortérbe (T25)?
Vagy vissza ha az könnyebb.

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7348 Dátum: 2013.09.18 13:23:26 »
Sziasztok,

A segítségetek szeretném kérni, hogy volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata az alábbiakkal kapcsolatban:
van egy 2l-es benzines avensisem (3S-FE) és úgy tapasztalom, hogy jellemzően alacsonyabb fordulatszám tartományban, nagy gázadásra, mintha valami csörgő hangot adna a motor és úgy tapasztalom, mintha magasabb fordulaton szintén nagy gázadásra ez nem jellentkezne.

Volt esetleg valami hasonló tapasztalatotok? Nem tudom mire gondolhatok, mert egyébként problémamentes az autó, vagy legalábbis annak gondolom. :)
Köszönöm előre is.
Nekem 1.8 van, és hasonlót tapasztaltam. Én lecseréltem az ékszíjat. Egy kissé meg volt már keményedve, pedig csak 520 ezer volt benne. (Franc érti ezeket a japánokat. Hogy miért nem tart örökké egy ékszíj? :?:) A hanghatás elmúlt. :clap: Még magasabb fordulatszámon ugyan hallani a feszítőgörgőt, de már megvettem 3000 pénzért, csak lusta voltam még kicserélni. Nem tuti, hogy ez a bajod, de érdemes a kisebb költségű dolgokkal kezdeni, pláne, hogy a szíj keménységének megállapításához nem kell mérnöki diploma.   Más. Itt a nagy nyilvánosság előtt bevallom, hogy vétettem a szent tehenem ellen. A legutóbbi olajutántöltéskor elfelejtettem visszatenni a sapkát. Nem az enyémet. Az olajbeöntőét... Aztán mentem egy ezrest.... Szerintetek mi volt a motortérben, mikor belenéztem :?: :wacko:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7349 Dátum: 2013.09.18 14:07:56 »
Nincs fényképed? Még könnyebb lenne elképzelni.