Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3816891 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10718
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7380 Dátum: 2013.09.29 16:19:03 »
Én is T25-ös vagy későbbi Avensisre tippelek, hiszen azóta kínálnak csak hozzájuk gyári Xenont.
Sajnos ez is konstrukciós hiba, nekem a komplett 2 első lámpa cseréje az 50%-os Toyota méltányossági mellett is 230e Ft volt még valamikor 2010 elején (azóta felmehetett ennek is az ára).

Sokan döntöttek a csere mellett, páran újrafoncsoroztattak. Lekopogom, a csere óta nincs gond, persze azóta csak 3,5 év telt el, ennyit "bírnia kell"...  :innocent:

17-es felnivel jött szériában az összes Exe kivitel, illetve a legerősebb 177 lovas dízelmotor is (tudtommal), de lehetett hozzá rendelni 18-as felniket is 225/35-ös gumikkal (ilyet még nem láttam élőben egyik Avensisen sem, érthető miért  ;) ).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7381 Dátum: 2013.09.29 16:31:20 »
Azért gondoltam én is T25-re, mert T27-ben remélhetőleg ez a gond már nincs meg, illetve a legöregebb is 4 éves. Ha megmaradt volna ez a probléma, csak nem jelentkezik ez még ennyi idősen.

Egyébként mi az, ami jobban befolyásolja a lámpa kimúlását? Az idő, az autó kora? Vagy ha sokat használták a lámpát?


Más.
Nincs vkinek egy leírása, hogyan kell T25-ből szakszerűen kiszerelni a lámpákat?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7382 Dátum: 2013.09.29 16:33:15 »
Azért gondoltam én is T25-re, mert T27-ben remélhetőleg ez a gond már nincs meg, illetve a legöregebb is 4 éves. Ha megmaradt volna ez a probléma, csak nem jelentkezik ez még ennyi idősen.
Egyébként mi az, ami jobban befolyásolja a lámpa kimúlását? Az idő, az autó kora? Vagy ha sokat használták a lámpát?
Más.
Nincs vkinek egy leírása, hogyan kell T25-ből szakszerűen kiszerelni a lámpákat?
az enyém már akkor is gyengélkedett, amikor 3 évesen 40ezer km-rel megvettem, kb 4 éves volt, amikor garanciában az egész lámpát mindenestül kicserélték

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7383 Dátum: 2013.09.29 17:52:10 »
Le kellett szedni a lökhárítót, nem problémás én a panel előtt a parkolóban leszedtem.

177le van nekem 2007es 200ekm volt benne januárban vettem, azóta mentem vele 13e km-t.
Német sráctól vettem, mindent belerakott amit lehetett, érintős gps és cds rádió.
Erősítő böhöm hangfalak a hátsó csomagtartóban, meg van ültetve.

17"-os lexus felnik a nyáriak, azzal már morog a szervó. 16"-al meg le ér az alja.

Folyamatosan 8-9l között eszik elvittem a szerelőhöz mi a baja, el is küldött lóerő mérésre aztán kiderült meg van csipelve alapban 200le tud, most már értem miért megy ennyire :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.29 17:59:53 írta golya32 »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7384 Dátum: 2013.09.29 17:57:28 »
Le kellett szedni a lökhárítót, nem problémás én a panel előtt a parkolóban leszedtem.

Sejtettem.
Van amire oda kell figyelni? Van vmerre problémás patent, csavar vagy ilyesmi?
Ha írnál nekem erről pár sort, megköszönném.


Szabad tudni ki végezte a foncsorozást?

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7385 Dátum: 2013.09.29 18:07:10 »
Sajnos szétszedéskor derült ki, valszeg törött volt az eleje, mert 1-2 patent volt csak benne a többi az mind gyors kötöző volt. Emiatt nem volt problémás patent.
Kerestem egy töltés oldalt. kitoltam az elejét amennyire lehetett, aláfeküdtem aztán kiszedtem amit elértem, a többit meg a parkolóba. Akna kellett volna hozzá, az meg sajnos nincs.
www.foncsorozas.hu 10e volt áfával és postával, és kb 4 nap volt.
Ha tudsz valakit aki szétszedi a lámpákat, akkor ne állj neki magad, mert nekem az összes patent letört amikor szétszedtem, hiába melegítettem.
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.29 18:09:14 írta golya32 »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7386 Dátum: 2013.09.29 18:15:02 »
Na ettől tartok én is, hogy letörik ott vmi patent, meg vmi bizgentyű, aztán később nem úgy áll a lökhárító, ahogy kell, vagy nehéz lesz a kis vacakok nélkül visszatenni.

Ezt a céget én is kerestem.
Ahogy nekem kitűnik, ők csak a szétszedett lámpatestet hajlandók befogadni. Szétszedni és újra összeragasztani nem hajlandóak. Pedig az is nagy művészet, és fontos is tartósan jó működéshez.

Az eredmény milyen lett? Szépen világít, van ereje a xenon fénynek?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7387 Dátum: 2013.09.29 18:19:42 »
Ha tudsz valakit aki szétszedi a lámpákat, akkor ne állj neki magad, mert nekem az összes patent letört amikor szétszedtem, hiába melegítettem.

Elvileg a Garancia Lámpások szétszedik és össze is rakják, ha letörik vmi patent, akkor azt pedig pótolják. Írták mindezt egy korábbi emailes megkeresésemre válaszolva.

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7388 Dátum: 2013.09.29 18:32:24 »
Na ettől tartok én is, hogy letörik ott vmi patent, meg vmi bizgentyű, aztán később nem úgy áll a lökhárító, ahogy kell, vagy nehéz lesz a kis vacakok nélkül visszatenni.

Ezt a céget én is kerestem.
Ahogy nekem kitűnik, ők csak a szétszedett lámpatestet hajlandók befogadni. Szétszedni és újra összeragasztani nem hajlandóak. Pedig az is nagy művészet, és fontos is tartósan jó működéshez.

Az eredmény milyen lett? Szépen világít, van ereje a xenon fénynek?

Nem törik le a patent a lökhárítóról, elég vastagok és rugalmasak, ettől nem kell félned.
Nekem most jobban áll mint előtte állt, igaz most tele van patentokkal. (drága volt a patent)

Akit írtam azok csak foncsoroznak, sajnos nekem nem volt aki szétszedje, ezért én álltam neki, most már jobban menne :)

Nagyon jó lett, most már esőben is látok, igaz most meg a külső plex belülről párásodik. Úgy nézem nem zavarja a világítást.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7389 Dátum: 2013.09.29 18:42:57 »
Örülök, hogy jó lett az eredmény és látni rendesen.

Vszínű rövidesen én is rászánom magam. Még azzal kell megbarátkoznom, hogy egy hétig nincs autóm és vhol tárolni is kell.
Igaz van garázsom, de nem ott kívánom lebontani a lökhárítot. Inkább felkérem egy ismerős szerelőmet erre.

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7390 Dátum: 2013.09.29 18:54:19 »
Hát nekem is ez volt a fő gond, haverom családi házának udvarába raktam be, és béreltem egy A4-t.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10718
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7391 Dátum: 2013.09.30 00:03:48 »
Azért gondoltam én is T25-re, mert T27-ben remélhetőleg ez a gond már nincs meg, illetve a legöregebb is 4 éves. Ha megmaradt volna ez a probléma, csak nem jelentkezik ez még ennyi idősen.

Meg gondolom a T27-nél, mivel kanyarkövetős a Xenon lámpa, talán már másik technológia/alkatrész is van benne.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7392 Dátum: 2013.09.30 10:03:04 »

Van amire oda kell figyelni? Van vmerre problémás patent, csavar vagy ilyesmi?
Ha írnál nekem erről pár sort, megköszönném.
Nem nagy ördöngősség, de jó ha alá tudsz menni. Én is magam cseréltem a féyszórókat amikor szétolvadtak a foglalatuknál, és nem akarták elismerni típushibának, mert már túlkoros volt a garanciához.
Alul 7 csavar köti össze a hasborítással azt kell oldani először. Ehhez kell az akna vagy emelő vagy a rámpára előreállás, ahogyan már javasolták. Ezek a csavarok fogják össze a haslemezt (találkozásnál kettőt is), a lökhárítót és a lökhárító szoknyáját. Jól nézd meg hogy néz ki (akár fényképezheted is), mert visszarakáskor ennek az összepasszítása a művelet legnagyobb szívása - szerintem.  Oldalt a legszélén, a sarokban egy-egy csavar fogja a sárvédőhöz. Ezekhez úgy lehet hozzáférni, hogy a kerékborítás, hozzá közelebbi patentjét kiszeded és akkor már annyira félre lehet tolni, hogy a tizes dugóskulccsal be lehet férni a csavarhoz. Ha a csavart oldottad, egy kicsit lefelé emelve le kell húzni a műanyagról, mert csak utána jön le előre. A zárhídon három csavar fogja a zárhídhoz, két patant pedig a fényszóró sarkához. Ezután lehet leemelni, de jobb ha ketten álltok neki, mert kell aki tartsa az egyik oldalt miközben te a másikkal foglalkozol. Az alját előre emelve lassan mozgatva oldhatóak a patentek. Ebből oldalt van néhány a sárvédőhöz és három a lökhárító fémbetétjének tájékához, egy középen és egy-egy a lámpák közelében. Visszaszereléskor egy csavarral felakasztod a zárhídra, a patentokat a helyére nyomkodod és visszarakod a csavarokat.
Ha jól emlékszem fényképeim is vannak, utánanézek.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7393 Dátum: 2013.09.30 10:36:36 »
Nem nagy ördöngősség, de jó ha alá tudsz menni. Én is magam cseréltem a féyszórókat amikor szétolvadtak a foglalatuknál, és nem akarták elismerni típushibának, mert már túlkoros volt a garanciához.
Alul 7 csavar köti össze a hasborítással azt kell oldani először. Ehhez kell az akna vagy emelő vagy a rámpára előreállás, ahogyan már javasolták. Ezek a csavarok fogják össze a haslemezt (találkozásnál kettőt is), a lökhárítót és a lökhárító szoknyáját. Jól nézd meg hogy néz ki (akár fényképezheted is), mert visszarakáskor ennek az összepasszítása a művelet legnagyobb szívása - szerintem.  Oldalt a legszélén, a sarokban egy-egy csavar fogja a sárvédőhöz. Ezekhez úgy lehet hozzáférni, hogy a kerékborítás, hozzá közelebbi patentjét kiszeded és akkor már annyira félre lehet tolni, hogy a tizes dugóskulccsal be lehet férni a csavarhoz. Ha a csavart oldottad, egy kicsit lefelé emelve le kell húzni a műanyagról, mert csak utána jön le előre. A zárhídon három csavar fogja a zárhídhoz, két patant pedig a fényszóró sarkához. Ezután lehet leemelni, de jobb ha ketten álltok neki, mert kell aki tartsa az egyik oldalt miközben te a másikkal foglalkozol. Az alját előre emelve lassan mozgatva oldhatóak a patentek. Ebből oldalt van néhány a sárvédőhöz és három a lökhárító fémbetétjének tájékához, egy középen és egy-egy a lámpák közelében. Visszaszereléskor egy csavarral felakasztod a zárhídra, a patentokat a helyére nyomkodod és visszarakod a csavarokat.
Ha jól emlékszem fényképeim is vannak, utánanézek.

Nagyon szépen köszönöm. Jó kis itiner! Rendes vagy.

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7394 Dátum: 2013.09.30 11:55:30 »
Én is T25-ös vagy későbbi Avensisre tippelek, hiszen azóta kínálnak csak hozzájuk gyári Xenont.
Sajnos ez is konstrukciós hiba, nekem a komplett 2 első lámpa cseréje az 50%-os Toyota méltányossági mellett is 230e Ft volt még valamikor 2010 elején (azóta felmehetett ennek is az ára).

Sokan döntöttek a csere mellett, páran újrafoncsoroztattak. Lekopogom, a csere óta nincs gond, persze azóta csak 3,5 év telt el, ennyit "bírnia kell"...  :innocent:

17-es felnivel jött szériában az összes Exe kivitel, illetve a legerősebb 177 lovas dízelmotor is (tudtommal), de lehetett hozzá rendelni 18-as felniket is 225/35-ös gumikkal (ilyet még nem láttam élőben egyik Avensisen sem, érthető miért  ;) ).
Van utángyártott is, töredékáron (nekem 40 volt a pár! :clap:), és ugyanaddig bírja, mint a gyári (200e). :D