Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368372 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9990 Dátum: 2014.02.10 09:21:42 »
A lengescsillapitot vegul elinteztem. Visszakuldtem az eladonak nemetbe. Allitolag egyes Merciknel, VW-nel ez az eset mar tobbszor elofordult es nem ertik h miert.
Igy most a Blistein kilove marad a Sachs Super Touring. Arban kicsit tobb sajna, de errol is nagyon jokat irnak. A heten szerintem nem erkezik meg igy a beszereltetes is varat meg magara, de majd beszamolok.

A vetirol meg annyi, h ami a kepen van az nyilvan tulzas mellesleg egy olyan autobol valo ami 8eves es majd 170e km van benne de szerencsere a hibakod meg idoben jott igy v.hogy ratalaltak a a linkre amit enis beszurtam. A markaszerviz allitolag annyit tanacsolt, h csereltesse le a hutofolyadekot mert biztosan elhasznalodott ami szvsz teljesen abszurd.
En mindenesetre amint bejon a joido lebontom az enyemet es meglesem az allapotat.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9991 Dátum: 2014.02.10 09:44:57 »
Elgondolkodtató... hogy ha ventilátor ilyen, akkor az akkucellák közti kis résekbe is van szöszke :hmmmm:

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9992 Dátum: 2014.02.10 10:01:55 »
Srácok gyári navigációnál hogy működik a térkép frissítés, jelenleg van vagy 3-4 DVD lemez, legfrissebb 2009-es, na most az ebay-on csak kelet europa térkép lemezt veszek, akkor elég a frissítéshez? ill jelenleg nem megy a TMC, ez ügyben is lesz vhogy frissítés, hogy működjön v más oka lehet?
2008-as prius-ról van szó.

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9993 Dátum: 2014.02.10 10:26:57 »
Sziasztok!

Felhívtam a Toyotát, lekérdeztettem az autót, de nem mondtak róla semmi olyat amit eddig ne lehetett volna tudni. Valami vízpumpás visszahívás van rajta, amire majd el kell vinni. De a számítógép alapján a km stimmelhet, az évjárat és a származás is.
Köszi a tippet!

Üdv

henry

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9994 Dátum: 2014.02.10 11:18:00 »
Kérlek erősítsetek meg benne, hogy földi halandó is tud fényszóró izzót cserélni a priusban! :)
Van valami bevált tippetek, hogy milyen izzót érdemes használni?

Köszönöm!

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9995 Dátum: 2014.02.10 11:31:28 »
Srácok gyári navigációnál hogy működik a térkép frissítés, jelenleg van vagy 3-4 DVD lemez, legfrissebb 2009-es, na most az ebay-on csak kelet europa térkép lemezt veszek, akkor elég a frissítéshez? ill jelenleg nem megy a TMC, ez ügyben is lesz vhogy frissítés, hogy működjön v más oka lehet?
2008-as prius-ról van szó.

Elég a kelet eu. ha csak azokban az országokban jársz ami rajta van, E15-től van TMC is. De túl sokat ne várj a TMC-től. Egy androidos telefon+WAZE többet ér. Igaz ahhoz meg mobilnet is kell.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9996 Dátum: 2014.02.10 11:32:36 »
Kérlek erősítsetek meg benne, hogy földi halandó is tud fényszóró izzót cserélni a priusban! :)

Köszönöm!

Tud, ha nincs túl nagy keze.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9997 Dátum: 2014.02.10 12:55:46 »
Tud, ha nincs túl nagy keze.

Nőgyógyász kéz kell hozzá és sok türelem. Ha eredeti izzókat cseréled, akkor a gumi rá lesz sülve a foglalatra az a 20 perc onnan leküzdeni, anélkül, hogy a gumit szakítanád.

Nekem 2 hétre rá égett ki a másik is, javaslom párban cseréld, ha már megvan a tapasztalat.

Én ezt tettem bele: Tungsram megalight +120. Jobb mint a sima Hella. Kérdés csak annyi, meddig bírja. Eddig 3 hónapja üzemel.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

henry

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9998 Dátum: 2014.02.10 13:54:48 »
Na jó, akkor inkább olyan izzó legyen ami sokáig bírja, nem szeretnék rendszeresen vesződni a cserélgetéssel :(

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9999 Dátum: 2014.02.10 13:58:13 »
Volt nekem is olyan... elettartamban ne varj sokat tole... sot! Ugyanez volt a helyzet az Osram Nightbrakerrel is. Nagyon jol vilagitott, de az elettartam az finoman szolva is gyaszos.
Az utobbi idoben a Philips Lifetime-ot hasznalom, de ezt itt konnyen es olcson be tudom szerezni otthon nemtudom mennyire elerheto a Philips auto izzo.
A sima Osram is jo, bar a Thungsram Extra lifot hasznaljak az itteni forumon a legtobben, de en olyat nem kaptam... igaz csak 2 helyen neztem meg

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10000 Dátum: 2014.02.10 20:17:01 »
Idorendben visszafele: Akksicsere --> tulmelegedes (P0A82) --> rossz hutes --> koszos ventillator.
Ezzel nekem 2 problémám van:
- nincs előírva a TMK-ban a tisztítás- ugyanakkor léteznek több mint 1M km-t futott példányok, tehát nem típus hiba. Az ábrán lévő mennyiségű szösz állattartásra, vagy szöszös takaró használatára utal. De.:
- a DTC P0A82 hibakódnál a szerelési utasítás egyértelműen leírja:
Connect the intelligent tester to the DLC3.
Turn the power switch ON (IG) and the tester ON.
Enter the following menus: Powertrain / HV Battery / DTC.
Read DTCs.
Result:
DTC P0A1F is output
a)YES  ->REPLACE BATTERY
b)NO-> Check the ducts and the blower listed below for disconnection and damage. Also, check that they are not clogged up with foreign substances....

Szóval az akkumulátor cserét a"jól képzett" szerelőnek kell állnia.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10001 Dátum: 2014.02.11 07:41:18 »
Volt nekem is olyan... elettartamban ne varj sokat tole... sot! Ugyanez volt a helyzet az Osram Nightbrakerrel is. Nagyon jol vilagitott, de az elettartam az finoman szolva is gyaszos.
Osram nightbraker-t használok bő 1 éve és működik, igaz kollégámmal egyszerre tettük be ö H7-est e12 corollába és neki mind2ö kiment, bő fél évet bírt az egyik, meg azt hiszem nem bírt ki 1 évet a második.
Érdekes, hogy gyárit vettem ki, ami 6 éves volt és hibátlan, kár hogy kissé szerény ezeknek a világítása.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10002 Dátum: 2014.02.11 09:22:44 »
Hammer:
Ahogy mondod. Nightbrakerbol 3 szettet hasznaltam el ~masfel ev alatt. Jol vilagit, de sajna ez erossen ranyomja a belyeget az elettartamra is :(


Agyarka:
Ugyan mar! Ez te tudod sot enis tudom, de mi van azzal a tobbszaz/ezer Priusossal akik csak hasznaljak es ha azt mondjak akksi csere akkor csereltetik is. Ki fog annak utannajarni egy mezei felhasznalo szerint, h a venti nem lett ellenorizve/tisztitva? Szvsz senki mert aki ert hozza az ugyis csekkolja aki meg nem az fizet es nyugodt szivvel tavozik a szervizbol.
Ok, h itt lenyegesen felkeszultebb a markaszerviz mint otthon es nem szoktak szarakodni olyanokon, mint az ablakmoso kotelezo feltoltese hakell ha nem vagy a pollenszuro tisztitasa kompresszorral mialatt a szamlan csere szerepel, de azert itt is bele lehet futni olyanba, h legutobb 0W-40-es olajat tolottek bele itt az egyik tulajnak.
Maradjunk annyiban, h jobb az - vagy inkabb ugy fogalmaznek - h akkor vagyok nyugodt ha en ezt szepen csekkolom es ha kell tisztitom mert mi van ha elobb hal meg az akksi a sok hotol es mire kinyomozod a kodot mar keso? (azert az OBD adapter itt sincs mindenkinek a kesztyutartoban)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10003 Dátum: 2014.02.11 10:04:46 »
Hú, ha nekem 0w-40-est töltenének az 5w-30-as helyett és árában itthon :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10004 Dátum: 2014.02.11 10:57:58 »
ezt szepen csekkolom es ha kell tisztitom mert mi van ha elobb hal meg az akksi a sok hotol es mire kinyomozod a kodot mar keso?
A szellőztetés megelőző karbantartása nem hátrány, de normális körülmények között az utastérbe nagyrészt szűrt levegő kerül.
Én egyenlőre amikor az utasteret is kiporszívózom, akkor a bemeneti részt is, a többit majd néhány év múlva alaposabban is megnézem.

Lehúzás sajnos az élet minden területén megy, ez nem szakma, és nem egészen ország függő. Ahol nincs, vagy nehézkes az ellenőrzés, ott az ügyfelek tálcán kínálják a lehetőséget.-( Nem véletlenül van a mondás: a bizalom alapja az ellenőrzöttség.