Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3771876 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8535 Dátum: 2014.09.25 20:58:29 »
Mindig tanul az ember!  :yes:

nemetics

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8536 Dátum: 2014.09.25 22:59:23 »
Köszönöm szépen.

Tehát ha jól értem akkor a 2005 januárjától gyártott modelleknél már biztosabb lehetek hogy nem fogják enni az olajat.

Volna még egy szakmai kérdésem.
Azt is hallottam hogy a T25-ös Avensisek másik gyenge pontja még a katalizátor alul méretezettsége.
Nektek erről mint "felhasználók" mik a tapasztalatotok?

És még egy buta kérdés, amit egy kicsit félve teszek is fel.
Véleményetek szerint mekkora futásteljesítményt bírnak ki ezek az 18-as benzin motorok (normál használatot feltételezve).

Válaszotokat előre is köszönöm.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8537 Dátum: 2014.09.25 23:54:11 »
a katalizátor téma xerintem badarság.
a futásról meg kérdezd 500+ kolegát,aki lassan 600+ lesz:)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8538 Dátum: 2014.09.26 07:56:21 »
Annyira azért nem elhanyagolható a katalizátor probléma,ugyanis nagyon sok kipufogós szerint típushiba!
Konkrétan én is érintette vagyok a dologban,környezetemben is van és innen a fórumról is tudok 4-5 embert legalább,aki a katalizátor problémával(MIL lámpa, P0420 - katalizátor hatásfok küszöb érték alatt) hibával küzd. A gyári katalizátor 240e forint, univerzális nem igazán van,mert a leömlőben van a katalizátor z 1.8-nál(talán az 1.6-ban is ezt nem tudom) bár már vannak akik megcsinálják ezeket is,illetve cserélik a betétet benne.

Okozni nem igazán okoz semmit,mert az esetek többségében az okozza,hogy az ECU-ban nagyon szorosra vannak ezek a küszöbértékek programozva és ezért jelez be.Műszakin az értékek jók.
Viszont olyan is van,hogy a katalizátor egyszerűen elfárad és vége. Azt mondják 120e km felett bármikor előjöhet.Igaz ez általánosság és minden autóra érvényesnek mondják.
Viszont mikor a MIL világít,akkor ugye nincs se kipörgésgátló,sem menetstabilizátor,így elég bosszantó azért.
Állítólag(külföldi fórumok szerint) van rá ECU frissítés,de még nem találkoztam volna olyannal,akinél frissítettek volna. Valószínűleg fizetős lehet a dolog. De ha valaki rendelkezik erről infóval,az engem is nagyon érdekelne.
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.26 07:59:37 írta Kika1 »

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8539 Dátum: 2014.09.26 10:33:36 »
Köszönöm szépen.

Tehát ha jól értem akkor a 2005 januárjától gyártott modelleknél már biztosabb lehetek hogy nem fogják enni az olajat.

Volna még egy szakmai kérdésem.
Azt is hallottam hogy a T25-ös Avensisek másik gyenge pontja még a katalizátor alul méretezettsége.
Nektek erről mint "felhasználók" mik a tapasztalatotok?

És még egy buta kérdés, amit egy kicsit félve teszek is fel.
Véleményetek szerint mekkora futásteljesítményt bírnak ki ezek az 18-as benzin motorok (normál használatot feltételezve).

Válaszotokat előre is köszönöm.

Minden autónak megvannak a maga hibalehetöségei, kis túlzással csak az nem romolhat el ami nincs benne.  :D

Mivel ezek az 1.8 VVT-i motorok böven megbízhatóbbak az átlagnál, szerintem nyugodtan megvehetsz egy megkímélt darabot.  :yes:

Ha lekövethetö elöélete van, még elsö tulajtól is van, szervízkönyvvel is rendelkezik, akkor nem löhetsz mellé.  :hug:




Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8540 Dátum: 2014.09.26 12:27:48 »
Minden korai VVTi-nél előfordulhat olajevés, 2.0-s motornál is.
De a visszahívásban a D4 motor nem szerepelt, szóval annál azért jóval kisebb az esély.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

deniel2108

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8541 Dátum: 2014.09.26 13:29:25 »
Üdv, nem rég hívtam a szerelőtől eltűntek a lapátok a turbóról. Egyre jobb... :cry:

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8542 Dátum: 2014.09.26 13:55:08 »
Nálam ezek a visszahívások vannak érvényben. Kormányösszekötő Vonóhorog

Amikor Én tavaly vettem az enyémet, ezek már el voltak végezve rajta egy német szerviz által.
Az Én Avemon nincs vonóhorog, de a 2. visszahívásos vizsgálatot is megcsinálták rajta. Azonban itt csak annyi került bejegyzésre, hogy megvizsgálva, nincs rajta vonóhorog.


ms55

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8544 Dátum: 2014.09.26 16:04:07 »
Sziasztok!
2 kérdéssel fordulnék hozzátok.
Kb 1 hete észrevettem hogy 120 km/h körül erősen ráz a kormányom,de 100 km/h alatt,és 140 km/h felett nem igazán érzékelhető.
Friss műszakim van,kb 4000 km mentem azóta,ott azt mondták hogy egy futómű beállítást kivéve semmi baj a kocsival,(sajnos még nem volt időm megcsináltatni).
Elképzelhető hogy ez miatt csinálja,vagy elhagyhattam egy súlyt a kerékről,esetleg valakinek van ilyen tapasztalata és teljesen más a probléma?
A másik hogy alufelnit szeretnék a gépre,és ahogy néztem kettő gyári van hozzá 16 és 17 colos.
Találtam egy Priusra és Aurisra valót,és nem értem hogy jó e hozzá,vagy nem.
Nem tudom mi az 50 es szám,szerintem a gyárinál az 45...
17x7J ET50
Autó Avensis kombi 2006 2.0 D4 benzin
Köszönöm a segítséget!



ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8545 Dátum: 2014.09.26 16:47:06 »
Sziasztok!
2 kérdéssel fordulnék hozzátok.
Kb 1 hete észrevettem hogy 120 km/h körül erősen ráz a kormányom,de 100 km/h alatt,és 140 km/h felett nem igazán érzékelhető.
Friss műszakim van,kb 4000 km mentem azóta,ott azt mondták hogy egy futómű beállítást kivéve semmi baj a kocsival,(sajnos még nem volt időm megcsináltatni).
Elképzelhető hogy ez miatt csinálja,vagy elhagyhattam egy súlyt a kerékről,esetleg valakinek van ilyen tapasztalata és teljesen más a probléma?
A másik hogy alufelnit szeretnék a gépre,és ahogy néztem kettő gyári van hozzá 16 és 17 colos.
Találtam egy Priusra és Aurisra valót,és nem értem hogy jó e hozzá,vagy nem.
Nem tudom mi az 50 es szám,szerintem a gyárinál az 45...
17x7J ET50
Autó Avensis kombi 2006 2.0 D4 benzin
Köszönöm a segítséget!

Elhagyott súly is lehet, nálam berohadt az egyik oldalon az egyik fékdugattyú ami pontosan ugyanezt a hibát produkálta.
Amikor felmelegedett a fék a dugattyú befogott és nem engedett ki.

ms55

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8546 Dátum: 2014.09.26 16:50:45 »
Elhagyott súly is lehet, nálam berohadt az egyik oldalon az egyik fékdugattyú ami pontosan ugyanezt a hibát produkálta.
Amikor felmelegedett a fék a dugattyú befogott és nem engedett ki.


Köszönöm szépen!
Szerinted hogy álljak neki a probléma kiderítésének?

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8547 Dátum: 2014.09.26 16:56:04 »

Köszönöm szépen!
Szerinted hogy álljak neki a probléma kiderítésének?

Nekem úgy jött rá a szaki hogy felemelték a gépet és nem bírták a jobbelső kereket megforgatni :)
Ha nem ennyire durva a helyzet akkor nem tudom, legjobb a szervizlátogatás.

ms55

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8548 Dátum: 2014.09.26 17:00:58 »
 
Nekem úgy jött rá a szaki hogy felemelték a gépet és nem bírták a jobbelső kereket megforgatni :)
Ha nem ennyire durva a helyzet akkor nem tudom, legjobb a szervizlátogatás.


:yes:
Köszönöm!

w2ke8a

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8549 Dátum: 2014.09.26 17:07:52 »
Annyira azért nem elhanyagolható a katalizátor probléma,ugyanis nagyon sok kipufogós szerint típushiba!
Konkrétan én is érintette vagyok a dologban,környezetemben is van és innen a fórumról is tudok 4-5 embert legalább,aki a katalizátor problémával(MIL lámpa, P0420 - katalizátor hatásfok küszöb érték alatt) hibával küzd. A gyári katalizátor 240e forint, univerzális nem igazán van,mert a leömlőben van a katalizátor z 1.8-nál(talán az 1.6-ban is ezt nem tudom) bár már vannak akik megcsinálják ezeket is,illetve cserélik a betétet benne.

Okozni nem igazán okoz semmit,mert az esetek többségében az okozza,hogy az ECU-ban nagyon szorosra vannak ezek a küszöbértékek programozva és ezért jelez be.Műszakin az értékek jók.
Viszont olyan is van,hogy a katalizátor egyszerűen elfárad és vége. Azt mondják 120e km felett bármikor előjöhet.Igaz ez általánosság és minden autóra érvényesnek mondják.
Viszont mikor a MIL világít,akkor ugye nincs se kipörgésgátló,sem menetstabilizátor,így elég bosszantó azért.
Állítólag(külföldi fórumok szerint) van rá ECU frissítés,de még nem találkoztam volna olyannal,akinél frissítettek volna. Valószínűleg fizetős lehet a dolog. De ha valaki rendelkezik erről infóval,az engem is nagyon érdekelne.



Én tavaly vettem (avensis; 1,8 vvti 2003), és mindkét probléma előjött (olajevés, katalizátor). Célszerű normális (Toyota) szalonból vásárolni, így fél éven belül, ha előjön katalizátor probléma ,kötelesek cserélni garanciába. Olajfogyasztás redukálható elfogadható szintre megfelelő olajjal. (nekem meguin 5w 40 low emission-ból eszi eddig a legkevesebbet).  Amúgy szerethető, megbízható, kényelmes autó. Én mazda6/accord/avensis trióból terveztem a vásárlást. Testvérem Accordot vett, az szintén egy szuper autó, jobbak a menettulajdonságai valamivel, de 20-30%-al drágább, és kényelemben meg a beltér minőségével az Avensissel nem veszi fel a versenyt. Remélem segített valamennyit.