Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3801156 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

gillgame

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8520 Dátum: 2014.09.22 08:33:21 »

Tisztelet fórumozók!
Segítséget kérnék 2008-as, Avensis Wagon 2.0 D-4D-m ügyében.Az autó elkezdte produkálni a bemelegedve "vészüzemmódba" állok...TRC és VSC lámpák kigyulladnak,nem megy az autó tünetű betegséget.A motor leállítása után újra aktívan megy pár percig,a kijelzők világítása ellenére,aztán elgyengül és nem megy.
Hibakódok P0102,P0113, és P2002,ezeket töröltük,de a p2002 visszatér és a tünetek maradnak.
Kérdéseim sorrend nélkül: Győrben vagy környékén tutok-e Toyota szerelőt,aki otthon is dolgozik és tud segíteni ,hátha nem egyből DPF szűrő cserével kell kezdeni? Még van 2 kipufogó gáz nyomás érzékelő amit talán egy komolyabb Toyota műszer kimutat és csak azokat kell cserélni...vagy el tudja műszerről indítani a regeneráló programját...Illetve a DPF szűrők tisztításáról van -e pro és kontra véleményetek?
Előre is köszönöm.
gillgame

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8521 Dátum: 2014.09.22 10:59:27 »
24 darab ezrest kértek majdnem 6 literért. Oké, hogy nagyon sokáig nem kell cserélni, de ha megint idő előtt elszökne valahol a hűtőfolyadék, úgy már kicsit meredek. Mindegy...ennyi és kész, csak ennyire azért nem számítottam.

4000Ft literje? Én is sokallnám. 1000Ft körül kéne lennie szerintem, legalábbis nekem ennyiért szoktak felszámolni Toyota hűtőfolyadékot (rózsaszín) bár nem márkaszervizben, de onnan való.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8522 Dátum: 2014.09.22 15:12:33 »
Akkor azért annyi,mert a tiédet is Spet fizeti ki... :devil: :D

deniel2108

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8523 Dátum: 2014.09.23 21:22:34 »
ÜDV!
Ismét elment a teljesítmény az autómból, 2.2 d cat 177Le, 3 hete is hasonló hiba volt csak folyamatosan gyengült le, bárhogy nyomtam a gázpedált nem gyorsult a fogyasztásmérő 13K fogyasztás írt maximum.  EGR szelep tisztítás és üzemanyagszűrő csere megoldotta akkor.
Hétvégén öcsém 4. huzatta kb 110 es temponál kékfüst és elment a teljesítmény, de kék füst már előtte is volt néha napján, a motor szépen jár, viszont nem hallani turbó sipolást. esetleg egy tanktisztítás-üzemanayagszűrő kombó megoldaná e a teljesítményt? Avagy ténylegesen a turbóval van a gond?  :?:
Előre is köszi

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8524 Dátum: 2014.09.23 21:34:44 »
ÜDV!
Ismét elment a teljesítmény az autómból, 2.2 d cat 177Le, 3 hete is hasonló hiba volt csak folyamatosan gyengült le, bárhogy nyomtam a gázpedált nem gyorsult a fogyasztásmérő 13K fogyasztás írt maximum.  EGR szelep tisztítás és üzemanyagszűrő csere megoldotta akkor.
Hétvégén öcsém 4. huzatta kb 110 es temponál kékfüst és elment a teljesítmény, de kék füst már előtte is volt néha napján, a motor szépen jár, viszont nem hallani turbó sipolást. esetleg egy tanktisztítás-üzemanayagszűrő kombó megoldaná e a teljesítményt? Avagy ténylegesen a turbóval van a gond?  :?:
Előre is köszi
Meg kellene vizsgálni a VNT vezérlését. A hetekben volt egy olyan tapasztalatom egy 2.2-essel, hogy nem szabályozta rendesen a turbo geometriát. Ettől nincs töltőnyomás, kevés a beszívott levegő, így kevés a hozzáadott gázolaj is, ezért kicsi a fogyasztás pillanatnyi értéke is és persze nem megy az autó. Esetleg légtömegmérő. (a részecskeszűrő is hasonlót produkál, de akkor lenne hibalámpád) Ha van embered, aki meg tudja vizsgálni, ezeket nézesd meg. Ha esetleg nincs, keress meg privátban, szívesen segítek.
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.23 21:36:21 írta Spet »

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8525 Dátum: 2014.09.24 09:44:23 »
Nem , nem csinálja bármilyen fordulat tartományban , talán még 3. 4. ben éppen hogy érezni, és még amire fel figyeltem hogy picit rezonál a jobb oldali tükör 80-120 között, olyan finom rezonancia. Gumi nem lehet, az már cserélve lett.
A kormányösszekötő is okozhatja az enyhe rezonanciát. Tavaly (vagy előtte) volt az ave kormösszekötre visszahívásos ingyen csere. Én éltem vele, és jobb lett az autó. Parkolásos kormányzásnál lehetett hallani egy halk tompa koppanást, és az a csere után megszűnt. Nézd meg, lehet, hogy a te avéd nem vett részt ebben a visszahívásban, és ha még lehet, csináltasd meg! :yes:
A melegen sokára indulás pedig szvsz az injektor kopottságára utal. Ez nekem úgy 3-400e után tűnt fel, de ne aggódj az enyém pl. még most (590e) is működik. :clap:

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8526 Dátum: 2014.09.24 11:39:59 »
Nekem érintett a visszahívásban,de még nem tudtuk úgy összehozni,hogy én is ráérjek és a szervizben is legyen időpont. Azt mondod,hogy ez a visszahívás lejár?Nem akarnám kihagyni.
Ja, és van futó visszahívás a gyári vonóhorgos T25-re is.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8527 Dátum: 2014.09.24 18:37:22 »
Nálam ezek a visszahívások vannak érvényben. Kormányösszekötő Vonóhorog

nemetics

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8528 Dátum: 2014.09.24 23:07:14 »
Sziasztok

Új vagyok itt, és a segítségeteket szeretném kérni mint leendő Avensis tulajdonos.

Szeretném kikérni véleményeteket, tapasztalatotokat T25-ös 1.8-as benzines Avensisek olajfogyasztását illetően.
Ha jól tudom a típusra jellemző, hogy egyes példányai eszik az olajat.
Autó vásárlás előtt állok ezért érdekelne mi a tapasztalata a tulajdonosoknak. Esetleg milyen évjáratokra jellemző jobban.

Érdekelne még, hogy Ti mire figyelnétek még oda használt autó vásárlásánál. Mik a típusra jellemző problémák?

Segítségeteket előre is köszönöm.
Csaba

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8529 Dátum: 2014.09.24 23:15:03 »
ezt nézd meg mindenképp.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_sol_technic-8283299
ismerősök ma megnézték, körbemérték,körbenyalták.
alánéztek,kipróbálták,minden pöpec.
de végül átgondolták,nem veszik meg,m nem akarnak hitelt a nyakukba.
max.1,5milláért keresnek autót.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8530 Dátum: 2014.09.25 09:37:27 »
Sziasztok

Új vagyok itt, és a segítségeteket szeretném kérni mint leendő Avensis tulajdonos.

Szeretném kikérni véleményeteket, tapasztalatotokat T25-ös 1.8-as benzines Avensisek olajfogyasztását illetően.
Ha jól tudom a típusra jellemző, hogy egyes példányai eszik az olajat.
Autó vásárlás előtt állok ezért érdekelne mi a tapasztalata a tulajdonosoknak. Esetleg milyen évjáratokra jellemző jobban.

Érdekelne még, hogy Ti mire figyelnétek még oda használt autó vásárlásánál. Mik a típusra jellemző problémák?

Segítségeteket előre is köszönöm.
Csaba


Szia,

A Robi álltal linkelt kombi Ave elvileg már nem az olajevösökhöz tartozik.
2005-ös gyártásnál volt a "váltás", onnantól elvileg már nem olajzabálósak az 1.8 VVT-i motorok.

Ha tartassz az olaj-témától, nézz 2 literest, alig eszik többet és nem jellemzö rá ez a probléma.

Amúgy még ezt tudnám ajánlani:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_elegant_mo-i.1tul.vez._szervizkonyv-8288563

Ennyi kilóméter alatt ki kellett jönnie az olajevésnek, ha beletartozik az olyanok közé.
Ha megcsináltatták már, máris jól jártál, hisz ezzel a problémával már nem kell foglalkoznod.
Ha olajevös, számolhatsz plusz 200 ezerrel a javításra és kész.  :clap:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8531 Dátum: 2014.09.25 17:10:51 »

Szia,

A Robi álltal linkelt kombi Ave elvileg már nem az olajevösökhöz tartozik.
2005-ös gyártásnál volt a "váltás", onnantól elvileg már nem olajzabálósak az 1.8 VVT-i motorok.

Ha tartassz az olaj-témától, nézz 2 literest, alig eszik többet és nem jellemzö rá ez a probléma.

Amúgy még ezt tudnám ajánlani:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_elegant_mo-i.1tul.vez._szervizkonyv-8288563

Ennyi kilóméter alatt ki kellett jönnie az olajevésnek, ha beletartozik az olyanok közé.
Ha megcsináltatták már, máris jól jártál, hisz ezzel a problémával már nem kell foglalkoznod.
Ha olajevös, számolhatsz plusz 200 ezerrel a javításra és kész.  :clap:
Én 213000 km-el vettem vvti-i-t, aminek nyilván már "kijött" korábban az olajfogyasztós problémája, DE NEM CSINÁLTÁK MEG!  :censored:  :gun_bandana: Úgyhogy nekem kellett gyűrűztetni, k.b 110e HUF volt (már írtam róla) :devil:
de a 2005-ös talán már jó lehet :surrender:
Még mire kell figyelni?
Ne legyen durván törött, lehetőleg magánembertől(család) első tulaj, szervízkönyv. Legalábbis nagyjából lekövethető legyen az előélete ... Szimpatikus eladó...
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8532 Dátum: 2014.09.25 17:54:40 »
Ha tartassz az olaj-témától, nézz 2 literest, alig eszik többet és nem jellemzö rá ez a probléma.

Minden korai VVTi-nél előfordulhat olajevés, 2.0-s motornál is.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8533 Dátum: 2014.09.25 18:01:42 »
Tényleg?Én eddig úgy tudtam,hogy a 2.0 mentes volt ettől.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8534 Dátum: 2014.09.25 20:27:05 »
Tényleg?Én eddig úgy tudtam,hogy a 2.0 mentes volt ettől.

Ismerős körben volt egy 2.0 D4 vvti, ami szintén csipegette az olajat. De az is igaz, hogy az T22-es volt.