Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3799483 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tdbdev

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8610 Dátum: 2014.10.02 12:37:50 »
Helló!

Nem tudom hogy itt kell-e feltennem a kérdést, de kérdeznék újra tőletek egyet! Avensis 1(ráncfelvart) kocsim van. És flexi cső csere lesz a kocsinál, mert el korrodálódtak. Az lenne a kérdésem hogy ki tudná nekem megmondani hogy milyen méretű cső kell az autóhoz? 2 db van elöl ránézés 10cm-es csak a cső átmérőt nem tudom. És halottam hogy ugye többféle lehet 45-50-55 stb. Gyári kipufogó még szerintem ami rajta van!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8611 Dátum: 2014.10.03 08:12:12 »
Megéri kicserélni a starter relét is, de szerintem egyre valószínűbb a behúzótekercs. Azért foroghat tovább, mert a behúzótekercs behúzva marad......lehet, hogy olyan mértékű melegedés volt már a behúzótekercsnél, hogy hozzáér melegen a főáramköri táphoz, és nem ejt el.
Jól meg kell nézni mindent, kábel csatlakozások a relé foglalat alján, stb., de majd a szaki biztosan tudja a dolgát.
Várjuk a fejleményeket.

Tegnap elkészült az autóm. Behúzótekercset cseréltünk végül benne. Gyári alkatrész nem létezik, csak önindítóval együtt, utángyártott került bele. 10 volt az alkatrész, 5 a munkadíj.
Szerelő próbálgatta, és eddig nálam sem volt gond, melegen most már szintén pöccre indul.
Remélem most már egy gonddal kevesebb. Jöhet a már ~1.500 km óta aktuális olaj és szűrő csere. :)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8612 Dátum: 2014.10.03 08:55:24 »
Tegnap elkészült az autóm. Behúzótekercset cseréltünk végül benne. Gyári alkatrész nem létezik, csak önindítóval együtt, utángyártott került bele. 10 volt az alkatrész, 5 a munkadíj.
Szerelő próbálgatta, és eddig nálam sem volt gond, melegen most már szintén pöccre indul.
Remélem most már egy gonddal kevesebb. Jöhet a már ~1.500 km óta aktuális olaj és szűrő csere. :)
na,ez is kipipálva. jó az az ave.
kb.1éve lesz nálad,ha jólemléxem...

1500km nem a világ,de lassan azért cseréld le.
pont ma vittek tőlem egy adag szervizalkatrészt egy t25 2,0d4 avéhoz.  az is túlfutotta a 15e km periódust 2e km-rel. 167e van benne. karácsonykor(!!!!!!!) csináltam rajta a 150e és egyben a vásárlás utáni "nagyszervízt", mikor megvette a csaj a gépet.
megjárták vele hollandiát és kint nemvolt alkalmuk lecserélni a cuccokat,majd ma itthon.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8613 Dátum: 2014.10.03 12:30:02 »
Tegnap elkészült az autóm. Behúzótekercset cseréltünk végül benne. Gyári alkatrész nem létezik, csak önindítóval együtt, utángyártott került bele. 10 volt az alkatrész, 5 a munkadíj.
Szerelő próbálgatta, és eddig nálam sem volt gond, melegen most már szintén pöccre indul.
Éljen!  :clap:

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8614 Dátum: 2014.10.03 17:32:48 »
Hát Uraim, a hiba megint előjött.
Eljöttem vele 140 km-t, megálltam Tesconál és amikor indítottam ujra, megint kiégett a biztosíték. Most annyi valtozott, hogy párat azért fordított rajta és csak utána égett ki. Előzőleg azonnal kiégett, egyet sem fordított. És azt vettem észre, hogy mintha ahogy hűlt volna, egyre többet tudott volna fordítani. 3. próbálkozásra már majdnem be is indult. Utána inkabb betoltuk. Uh lehet tovább gondolkodni és aggódni. :/
Felhívtam szerelőt, annyit mondott, hogy sajnos nincs tobb ötlete mitől lehet. Vigyem el ujra és körbenézi.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8615 Dátum: 2014.10.03 17:36:20 »
Hát Uraim, a hiba megint előjött.
Eljöttem vele 140 km-t, megálltam Tesconál és amikor indítottam ujra, megint kiégett a biztosíték. Most annyi valtozott, hogy párat azért fordított rajta és csak utána égett ki. Előzőleg azonnal kiégett, egyet sem fordított. És azt vettem észre, hogy mintha ahogy hűlt volna, egyre többet tudott volna fordítani. 3. próbálkozásra már majdnem be is indult. Utána inkabb betoltuk. Uh lehet tovább gondolkodni és aggódni. :/
Felhívtam szerelőt, annyit mondott, hogy sajnos nincs tobb ötlete mitől lehet. Vigyem el ujra és körbenézi.
Bammeg. Mi a fene van ott? Attila ügyes, biztos meg fogja oldani.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8616 Dátum: 2014.10.03 17:45:40 »
Nem lehet benne valami rossz csapágy,ami a melegedéssel egyre jobban szorul? :?:

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8617 Dátum: 2014.10.03 18:19:02 »
Milyen csapágyra gondolsz?
A meleg-hideghez köze van, uh valami mechanikai hiba lehet. Ha valami szorul és az önindító nem tudja beindítani akkor kiég a biztosíték? Viszont akkor meg miért volt az, hogy most már 2 alkalommal is folyamatosan indított gyújtásról levéve is, sőőt, még a kulcsot is kivettem!!
10.000.000 Ft-os kérdés. :)

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8618 Dátum: 2014.10.03 18:35:27 »
Jogos a 2 pont! A folyamatos indítás valami elektromos hibára utalhat.

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8619 Dátum: 2014.10.03 19:40:17 »
Hol tudok váltót javítani ha nincs egyes normálisan? 2,2 6-os váltóval.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8620 Dátum: 2014.10.03 20:21:38 »
Milyen csapágyra gondolsz?
A meleg-hideghez köze van, uh valami mechanikai hiba lehet. Ha valami szorul és az önindító nem tudja beindítani akkor kiég a biztosíték? Viszont akkor meg miért volt az, hogy most már 2 alkalommal is folyamatosan indított gyújtásról levéve is, sőőt, még a kulcsot is kivettem!!
10.000.000 Ft-os kérdés. :)

A relét kicseréltétek? Mert ha nem, akkor az is lehet, hogy a behúzótekercs nagy árama miatt beéghetett a relé érintkezője és "beragadt"! :excl:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8621 Dátum: 2014.10.04 09:08:24 »
A relét nem cseréltük ki. Direkt megkérdeztem direkt a szerelőt, azt mondta nem szükséges.
De arra hatással lehet a hideg-meleg?  :hmmmm:

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8622 Dátum: 2014.10.04 09:35:51 »
Hát Uraim, a hiba megint előjött.
Eljöttem vele 140 km-t, megálltam Tesconál és amikor indítottam ujra, megint kiégett a biztosíték. Most annyi valtozott, hogy párat azért fordított rajta és csak utána égett ki. Előzőleg azonnal kiégett, egyet sem fordított. És azt vettem észre, hogy mintha ahogy hűlt volna, egyre többet tudott volna fordítani. 3. próbálkozásra már majdnem be is indult. Utána inkabb betoltuk. Uh lehet tovább gondolkodni és aggódni. :/
Felhívtam szerelőt, annyit mondott, hogy sajnos nincs tobb ötlete mitől lehet. Vigyem el ujra és körbenézi.

Ha csapágy lenne, akkor nem ezt a 30A-s biztit ütné ki. Az a kör, amit a csapágy befolyásol, az nincs biztosítva.
Amikor néhányat fordított, akkor azt rendes fordulattal csinálta, vagy érezted rajta, hogy mintha szenvedne, lassabban tekerne?
Biztos, hogy minden kábel (beleértve a test kábeleket is) rendben van?
Amikor melegen kiüti a biztiket, akkor simán húzd le az önöndítóról a behúzótekercs kábelt, és próbáld meg úgy (csak vigyázz, hogy a lehúzott kábel ne érjen hozzá semmihez.) Így nem fog indítózni, de ha így is kiüti a biztit, akkor nem az önöndítónál van a gond. Eléggé szerencsétlen dolog, hogy csak melegen csinálja, és kissé alkalmi jelleggel, de ez egy igen egyszerű áramkör, és néhány megfelelő méréssel, szisztematikusan biztos vagyok benne, hogy meg lehet találni a hiba forrását.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8623 Dátum: 2014.10.04 09:42:58 »
Nem éreztem, hogy erőlködne. Ugyan úgy indított, ahogy szokott, csak annyi hogy párat pörgetett és utána égett ki a biztosíték.
Ezt a kábel lehúzást megemlítem majd a szerelőnek.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8624 Dátum: 2014.10.04 10:26:58 »
Ellenőriztem, hidegen legalább indul most is...