Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764821 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

lujo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5895 Dátum: 2011.11.16 18:13:22 »
Mind a 4 tárcsafék. 2001-es 1.6 vvt-i
Toyota Avensis 2001. 1.6 vvt-i

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5896 Dátum: 2011.11.16 21:59:56 »
Elso tarcsa: DDF1064
Hatso tarcsa: DDF1556

Itt az arak ertelemszeruen 1 parra ertendok, tehat 1 db DDF1064 kell (ebben ket elso tarcsa van) es 1 db DDF1556 (ebben meg a ket hatso tarcsa).

Elso betetek: FDB1321/FSL1321/FDB1447/FSL1447 (FSL = Service Line, FDB = Ferodo Premier)
Hatso betetek: FDB478/FSL478 (FSL = Service Line, FDB = Ferodo Premier)

Ezek kozul az FDB kezdetueket ajanlom, azok minosegi fekek, bar picivel dragabbak.

A fentieket meg tudod nezni a www.unix.hu-n is, de ha biztos referencia kell, akkor mindig erdemes a gyarto katalogusat bongeszni. Itt egy kozvetlen link a katalogusra a te 3ZZ-FE motoros gepedhez: http://www.fmecat.eu/selProd2.asp?make=111&model=3393&engine=&litre=1.6&prdgrp=2&langID=1&TsVer=&engseal=0 (arra figyelj, hogy a hivatkozott linken alapbol sajnos a sima 4A-FE motoros Avet mutatja, klikkelj a harmadik VVT-i-sre, maskulonben nem jo elso tarcsat fog ajanlani. Masreszt a katalogus most a fekbeteteket mutatja, de alul ki tudod valasztani a fektarcsakat a mellette levo + jelre kattintva)

Remelem tudtam segiteni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.16 22:05:09 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

lujo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5897 Dátum: 2011.11.17 09:32:47 »
Köszönöm.
Toyota Avensis 2001. 1.6 vvt-i

colizoli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5898 Dátum: 2011.11.17 19:45:00 »
Elöször is vissza kéne menni a szerelőhöz és kifizettetni az akksit, mert az bizony nem csinál ilyesmit. Ez biztosan nem márkaszervíz volt...
Amúgy a 2,2-esre nem jellemző a turbo hiba, bár az is előfordulhat. Jellemzően nagynyomású üzemanyagrendszer valamelyik eleme szokott ilyet produkálni, vagy EGR eltömődés. Ha DPF-es, akkor az is.
Márkaszervízbe kellene kiolvastatni a hibakódot, ők tudni fogják a megoldást is.

Szia
Most értem haza a kis 1800km-s turámrol és megy az autó :clap:
Na tehát az akksi nem akarom kifizetetni, mert amugy is az eredeti volt benne és télen ugyis Ausztriaban leszek és már tavaly télen is nyüglődőtt, tehát mindenképpen csere lett volna igy legalább nem az a meglepetés ér, hogy az egyik reggel nem indul az autó.

A hibára visszatérve, hát tudtam, hogy ezek az autok már tele vannak mindenféle elektronikával, de azt nem gondoltam volna, hogy egy egyszerű szoftverfrissitás is képes megjavitani az autót. Bevittem az M+F-be, számitógépre rá és egy olyan hibakodót adott ki ami a szerelöknél se volt ismert. Adatbázisban megkeres,hogy ez mit is jelent és érdekes módon azt irta a Toyota, hogy egyszerüen  új szoftver kell rá. :eek:
Fel is rakták mindennel együtt volt félóra és 5810Ft.


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5899 Dátum: 2011.11.17 20:06:56 »
Van 1-2 esetben ilyen. Téves észlelési logika az ECU szoftverében.
Xanyi

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5900 Dátum: 2011.11.17 21:18:22 »
Sziasztok!
98-as 1.6-os Avensisnél a napokban észrevettem,hogy a vízhőfok mutatója nem a szokott helyen áll,hanem lényegesen lejjeb,tehát úgy néz ki nem melegíti fel a vizet rendesen és érzem a fűtésen is,hogy lényegesen enyhébb,majdnem inkább langyos levegőt fúj. Gondolom a termosztáttal lehet valami baj,de ez csak az én véleményem. Hogy tudom ezt megállapítani? Hol van a termosztát és mennyire bonyolult ezt cserélni,ha szükséges?
Köszönöm előre is a segítséget! Minden jót!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5901 Dátum: 2011.11.17 22:22:45 »
Az utóbbi pár hétben az Ave furcsa hörgő-morgó-rezonáló hangot ad, ha 1600-1800 körül elveszem a gázt. Mindegy, hogy csak váltás miatt vagy motorfék esetén. Valakinek tipp?  :?:
Ja, D4D. Gyorsításkor és sebesség tartásakor nem jelentkezik.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5902 Dátum: 2011.11.18 17:23:42 »
Az utóbbi pár hétben az Ave furcsa hörgő-morgó-rezonáló hangot ad, ha 1600-1800 körül elveszem a gázt. Mindegy, hogy csak váltás miatt vagy motorfék esetén. Valakinek tipp?  :?:
Ja, D4D. Gyorsításkor és sebesség tartásakor nem jelentkezik.

Valószínüleg a légszűrőház bevezetőcsöve rezonál be.
Lepattintod a légszűrőház fedelét, kiveszed a légszűrőt. A helyén benézve látszik egy műanyag cső ami indul a légszűrőházból be a sárvédő alá. A csatlakozásnál megmozgatva érzed is hogy lötyög. Próbaképp ékeld ki valamivel, akár egy papírdarabbal is elég. Összerakod és próbálod. Ha az volt az akkor már csak a végleges megoldást kell kivitelezni, ami egy csavart jelent a megfelelő helyre...
Xanyi

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5903 Dátum: 2011.11.18 19:47:43 »
Valószínüleg a légszűrőház bevezetőcsöve rezonál be.
Lepattintod a légszűrőház fedelét, kiveszed a légszűrőt. A helyén benézve látszik egy műanyag cső ami indul a légszűrőházból be a sárvédő alá. A csatlakozásnál megmozgatva érzed is hogy lötyög. Próbaképp ékeld ki valamivel, akár egy papírdarabbal is elég. Összerakod és próbálod. Ha az volt az akkor már csak a végleges megoldást kell kivitelezni, ami egy csavart jelent a megfelelő helyre...
Hú, köszi.  :sorcerer: Én is valami "lötyögő" alkatrészre gondoltam, de nem tudtam merre keressem.
Majd megpróbálok kiigazodni a telibeburkolt motortérben.  :ph34r:

Ami még biztosan rezonál, az a motorházfedél alapjáraton. Ha ráteszem a kezem elől, akkor elhallgat. Az csak ilyenkor hidegben jelentkezik.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5904 Dátum: 2011.11.18 20:13:53 »
Idézet
Majd megpróbálok kiigazodni a telibeburkolt motortérben.
Ha szemben állsz a motortérrel, akkor jobb oldalt az akksi mögött van a légszűrőház.

Idézet
Ami még biztosan rezonál, az a motorházfedél alapjáraton. Ha ráteszem a kezem elől, akkor elhallgat. Az csak ilyenkor hidegben jelentkezik.
A motorháztetőnek vannak elől gumibakjai amire rácsukódik. Azok forgatással állíthatóak ki-be. Azon a részen ahol lötyög feljebb kell állítani és nem fog többet rezonálni. Csak arra figyelj hogy túl sokat ne tekerd ki, mert akkor nehezen fog csukódni + a hézagok sem lesznek jók.
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5905 Dátum: 2011.11.18 21:01:43 »
Sziasztok!
98-as 1.6-os Avensisnél a napokban észrevettem,hogy a vízhőfok mutatója nem a szokott helyen áll,hanem lényegesen lejjeb,tehát úgy néz ki nem melegíti fel a vizet rendesen és érzem a fűtésen is,hogy lényegesen enyhébb,majdnem inkább langyos levegőt fúj. Gondolom a termosztáttal lehet valami baj,de ez csak az én véleményem. Hogy tudom ezt megállapítani? Hol van a termosztát és mennyire bonyolult ezt cserélni,ha szükséges?
Köszönöm előre is a segítséget! Minden jót!
Én is a termosztátra gyanakodnék, de nem értek hozzá annyira. A többi részéhez nem tudok szólni.
music     

RAZERX

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5906 Dátum: 2011.11.19 16:33:39 »
Sziasztok!
Avensis sedán 2.0 sol típusú 2003 év autóm van!
Az első lencsés xenonok halványan világítanak!
Mi a teendő érdemes utángyártottat vásárolni mert van kb 23000ft
Tanácsokat kérnék vagy lehet javitani érdemes stb.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5907 Dátum: 2011.11.19 17:06:32 »
Sziasztok!
Avensis sedán 2.0 sol típusú 2003 év autóm van!
Az első lencsés xenonok halványan világítanak!
Mi a teendő érdemes utángyártottat vásárolni mert van kb 23000ft
Tanácsokat kérnék vagy lehet javitani érdemes stb.
szia
újra lehet foncsoroztatni, az a legolcsóbb megoldás. Keress vissza, leírták melyik cég foglalkozik ezzel.
üdv, Péter

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5908 Dátum: 2011.11.19 17:09:05 »
Ha szemben állsz a motortérrel, akkor jobb oldalt az akksi mögött van a légszűrőház.
A motorháztetőnek vannak elől gumibakjai amire rácsukódik. Azok forgatással állíthatóak ki-be. Azon a részen ahol lötyög feljebb kell állítani és nem fog többet rezonálni. Csak arra figyelj hogy túl sokat ne tekerd ki, mert akkor nehezen fog csukódni + a hézagok sem lesznek jók.
Köszi a hasznos tippeket!  :flowers:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

RAZERX

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5909 Dátum: 2011.11.19 18:47:19 »
Avensis 2000 ccm benzines 10w40 olajat lehet rakni ?