Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3816602 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Skyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5985 Dátum: 2012.01.04 00:43:58 »
Metabond adalékot használok a benzinhez. Az elvileg elvégzi a dolgot! Akkor még kitakarítom a légtömegmérőt! =)

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5986 Dátum: 2012.01.04 08:28:28 »
Az alapjárat nekem is ingadozott 7-800 között, ezzel semmi gond nincs, meg kell szokni :) Én is utána kérdeztem anno, mindenkitől azt hallottam, hogy toyotánál ez normális.
Ingadozó alapjárat?? Meg kell szokni?? Ez normális??? Nekem ez nem elfogadható :no:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5987 Dátum: 2012.01.04 11:25:59 »
 :nono: :nono:
Nem állandóan mocorog, az esetek többségében 750 körül van, de néha (általában ha hosszabb haladás után kinyomod a kuplungot, akkor) leejti, majd visszaveszi.
music     

Skyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5988 Dátum: 2012.01.04 17:26:01 »
+ függ a bekapcsolt fogyasztóktól is. Takarítás után, bekapcsolt klímával beáll 800-ra. HA kikapcsolom, akkor lejebb megy 750 fele. De ez szerintem teljesen normális. Nem úgy kell elképzelni az ingadozást, hogy 7-8 között egyfolytában fel le járkál :D LEgalábbis szerintem Cimbi sem úgy gondolta :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5989 Dátum: 2012.01.04 17:43:47 »
Nem, valóban nem úgy kell elképzelni mint, ha egy metallica koncerten pogózna a nép... Néha pirosnál állva, stb le-fel ingadozott pár mm-t....

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5990 Dátum: 2012.01.06 16:41:58 »
sziasztok,

Kormányösszekötő belső, külső gömbfejet kell cserélni a kocsin. Milyen márkájút vegyek?
Van Birth, Delphi, Febi, Frap, Japanparts, Jakoparts, Lemförder, Moog, QH.
5-8ezer/db közt árulják öket, de a tartósságukat tekintve nem tudom ami ár/értékben mi a jó választás.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5991 Dátum: 2012.01.06 16:47:24 »
Japanparts

Skyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5992 Dátum: 2012.01.08 21:44:24 »
Hogy kapja be a kicsi szívem :D Tönkre ment a generátorom, lemerült az akksim és megálltunk a drágával félúton! :S Noh DE ez nem az autó hibája. Ha nincs töltés, akkor gyújtás állapotban nem világít az akksi jel a műszerfalon. Hát, nem vettem ezek szerint észre. Csak szólok, hogy az apróságokra megéri odafigyelni :)

Szóval generátor javíttatás. Remélem egy szénkefecserével vagy egy diódacserével megúszom =)

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5993 Dátum: 2012.01.09 08:51:21 »
Nem feltetlen te voltal figyelmetlen, ha Ave II-d van. Tavaly augusztusban nekem is megdoglott a generator, de ugy latszik fokozatosan. Egy lefulladas utan nekem meg sem nyekkent mar az onindito, ott is maradtam egy falu szelen a folduton. Bikazas utan 20 percet mentem, leallitottam, es ujra ugyanez. Akksit is csereltem, de utolag kiderult, hogy a generator a ludas, mert kb. 60 km utan a vadi uj akksi is teljesen lemerult.
A toltesjelzo meg sosem egett. A regi akksit ketszer kellett felcipelnem halozatrol feltolteni (harmadik utam vezetett vegre a generatoros szakihoz), es csak a szakihoz menet kezdett vegre egni a toltes hianyat jelzo lampa, holott megmerve mar reg nem volt megfelelo toltes... Szoval sajnos itt valamit elcsesztek. Ha nehezen indul az auto, erdemes rogton ramerni, hogy legalabb a 14,4V meglegyen jaro motornal, ellenkezo esetben konnyen ott maradhat az ember. Amugy nekem fullra felujitottak 40-bol (kefek, csapagyak, fesz. szabalyzo (ez utobbi doglott amugy meg)), meg a kulsejet is lefujtak homokfuvoval, szebb mint uj koraban :) Ujabb 200 ezer km-ig nem lesz vele gond.

Amugy azt hogy erted, hogy ha nincs toltes, akkor gyujtason nem vilagit a toltes hianyat jelzo lampa? Az csak jaro motornal tud egni (ha a generatort forgatja valami), de nekem akkor sem vilagitott.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.09 08:56:44 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5994 Dátum: 2012.01.09 18:24:23 »
Amugy azt hogy erted, hogy ha nincs toltes, akkor gyujtason nem vilagit a toltes hianyat jelzo lampa? Az csak jaro motornal tud egni (ha a generatort forgatja valami), de nekem akkor sem vilagitott.
[/quote]
A német bosszú!
A generátor fesszabályzozó nekem is elhalt tavaly, 17e-ért kicserélték a Bosch egységet.
Itt a fórumon vette meg egy márkatárs a feleslegesen vett akksit.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Skyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5995 Dátum: 2012.01.09 18:25:25 »
Ave II van, de benzines.

Úgy értettem, hogy az én hibám volt, hogy nem vettem észre, hogy nem világít a kis visszajelző lámpa.  És emiatt mondtam, hogy a saját hibámból hagyott úton.

Elvileg, ha rendben van a töltés (minden: szénkefe, fesz.szabályzó, diódák, áramkörök...), akkor világítania kell gyújtásra rakva, majd ha beindítod a motort, akkor el kell aludnia. Én emlékszem rá, hogy világított gyújtáson, és most nem világít. Már ki van kapva a generátor, holnap megy is szakihoz. Majd kiderül mit mond =)

Szerintem neked is azért nem világított, mert neked sem volt jó. Csak neked a fesz.szabályzód ment tönkre. Lehet nekem is ez a bajom. Vagy szénkefe vagy dióda.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.09 18:26:58 írta Skyp »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5996 Dátum: 2012.01.09 23:11:13 »
A töltésjelző úgy működik, hogy be van kötve a +12V és a generátor közé. Amíg nincs töltés, addig a generátorról 0V jön, tehát ég  atöltés jelző. Amint megvan a cirka 12V, kialszik a lámpa. Na meg ha kiégett...
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Skyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5997 Dátum: 2012.01.10 17:06:00 »
Tehát úgy ahogy mondtam =) Gyújtáson (generátor áll, nincs töltés) világít a lámpa. Motor járásánál (generátor forog, van töltés) lámpa kialszik.

Kész van az enyém is, 23e Ft. Csapágyak + fesz.szabályzó cseréje!

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5998 Dátum: 2012.01.10 18:33:48 »
Ave II van, de benzines.

Úgy értettem, hogy az én hibám volt, hogy nem vettem észre, hogy nem világít a kis visszajelző lámpa.  És emiatt mondtam, hogy a saját hibámból hagyott úton.

Elvileg, ha rendben van a töltés (minden: szénkefe, fesz.szabályzó, diódák, áramkörök...), akkor világítania kell gyújtásra rakva, majd ha beindítod a motort, akkor el kell aludnia.

Szerintem neked is azért nem világított, mert neked sem volt jó. Csak neked a fesz.szabályzód ment tönkre. Lehet nekem is ez a bajom. Vagy szénkefe vagy dióda.
Régi az ügy, de:
Szénkefe a generátorban nem van!
Amiben van az a dinamó és az önindító. :)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5999 Dátum: 2012.01.10 20:11:57 »
A jobb első lengéscsillapító megadta magát (210e-km után), Kayaba 29e/db és illene párban cserélni.
"Tehetség" hiányában 15e-ért, bontott, ugyanilyen márkájú darab kerül bele. :hmmmm:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013