Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764740 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4335 Dátum: 2010.10.25 17:26:08 »
azért keresem a megoldást, mert a márkaszerviz eléggé aranyárban mér mindent - és számla is kell róla, vatera így kiesett.
És nagyon nem mindegy nekem se, hogy valami 100e vagy csak 50e Huf - épp csak azért mert nincs rajta a Toyota felirat ;)
Bárdit megkérdezem, jó ötlet.

Amúgy a hűtők Denso márkájúak, tehát ez a cél :)

A lambdaszondákat nálunk gyártja a Denso, de nem adnak el belőle a gyárban.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4336 Dátum: 2010.10.25 17:30:47 »

Nekem mindegy, hogy aTTi hogy szerzi be innen, vagy onnan. Hogy tudjon árban viszonyítani a gyári Toyota alkatrészek árához, ezért írtam le ezt a lehetőséget. Segítséget kért!
Márkakereskedésnek nem lehet akkora torna árat kreálnia -gondolom én-, mert minden darabról meg lehet az áruk a számítógépes rendszerükben!
Ezen ne vesszünk össze!
Végülis igazad van és tényleg ne vesszünk össze! ;)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

kzsolti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4337 Dátum: 2010.10.25 21:24:04 »
Sziasztok!

Nekem egy 2004-es D4D 2000 Avensisem van.
A gondom az, hogy ha felmelegszik a motor nehezen indul el, csak 3-4 próbálkozás után. Hidegen ez a probléma nincs meg.(még)
Gondolom ez nem egyedi eset mert a fórumon már láttam feltéve a  kérdést, csak konkrét választ nem nagyon találtam meg.
Tud esetleg valaki tapasztalatból segíteni?

Előre is köszönöm.

jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4338 Dátum: 2010.10.27 16:25:04 »
Szevasztok!
98-as 4A-FE Avensis-em van. Nagyon valószínű, hogy a generátor csapágy odavan (ritmikus morgó hang).
Nem tudjátok, hogy lehet-e külön a generátorcsapágyat vagy az egész generátort kell-e cserélni?
Kösz szépen előre is!

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4339 Dátum: 2010.10.27 16:45:55 »
Szerintem, csak fel kéne újítani. Nem nagyon érdemes azt cserélni. Sokkal olcsóbban felújítják és nem lesz vele gondod még egy ideig.

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4340 Dátum: 2010.11.06 10:42:35 »
Üdv,
Pár napja cseréltettem az Avensisemen vezérműszíjat, szelepszár szimeringeket, vízpumpát. Azóta üzemmelegen ilyen hangja van:
http://www.youtube.com/watch?v=B69_HFTEcos
http://www.youtube.com/watch?v=uumg48isvf4
Van egy "ketyergő" hang, amit eddig soha nem adott. Szerintetek mi ez? (A kocsi benzinről megy, tehát nem a gázbefecskendezők adják a hangot.)
Köszi!
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4341 Dátum: 2010.11.06 17:08:10 »
Üdv,
Pár napja cseréltettem az Avensisemen vezérműszíjat, szelepszár szimeringeket, vízpumpát. Azóta üzemmelegen ilyen hangja van:
http://www.youtube.com/watch?v=B69_HFTEcos
http://www.youtube.com/watch?v=uumg48isvf4
Van egy "ketyergő" hang, amit eddig soha nem adott. Szerintetek mi ez? (A kocsi benzinről megy, tehát nem a gázbefecskendezők adják a hangot.)
Köszi!
Aki cserélte a cuccokat, mit mond a problémára?
(amennyire meg lehet ítélni a videóról, csúnya a hangja) :eek:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4342 Dátum: 2010.11.06 17:41:51 »
Üdv,
Pár napja cseréltettem az Avensisemen vezérműszíjat, szelepszár szimeringeket, vízpumpát. Azóta üzemmelegen ilyen hangja van:
http://www.youtube.com/watch?v=B69_HFTEcos
http://www.youtube.com/watch?v=uumg48isvf4
Van egy "ketyergő" hang, amit eddig soha nem adott. Szerintetek mi ez? (A kocsi benzinről megy, tehát nem a gázbefecskendezők adják a hangot.)
Köszi!

Sztem vízpumpa.
Uilyen hangja volt az e11 corollámnak, és vízpumpát kellett cserélni.

Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4343 Dátum: 2010.11.06 20:04:47 »
A szerelőhöz hétfőn viszem vissza, kíváncsi vagyok mit mond. Van aki arra tippelt, hogy valamelyik szeleprugó törött el. A vízpumpát most cseréltettem.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4344 Dátum: 2010.11.06 20:50:25 »
A szerelőhöz hétfőn viszem vissza, kíváncsi vagyok mit mond. Van aki arra tippelt, hogy valamelyik szeleprugó törött el. A vízpumpát most cseréltettem.

Ezt így pontosan a videóból nem lehet kivenni...
De!
Úgy van megoldva ennél a motornál, hogy a vezérműszíj csak kipufogó vezérműtengelyt hajtja, a szívó vezérműtengely a kipufogó tengelyéről van hajtva fogaskerék áttétellel. A szívó vezérműtengely végén van egy rugós előfeszítő megoldás, ami szétszedéskor csavarral meg kell rögzíteni, majd mikor már minden újra a helyén van a vezérlésnél, a csavart ki lehet venni. Így ad neki a rugó előfeszítést.
Tehát ha ez maradt el, akkor most újra szét kell szedni, befogni a vezérműtengelyt satuba, és megadni neki az előfeszítést...

Annak is pont ilyen hangja van ha ez elmarad!

[a csatolmányt egy admin törölte]
Xanyi

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4345 Dátum: 2010.11.06 20:58:52 »
Köszönöm!
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4346 Dátum: 2010.11.08 21:19:53 »
Úgy van megoldva ennél a motornál, hogy a vezérműszíj csak kipufogó vezérműtengelyt hajtja, a szívó vezérműtengely a kipufogó tengelyéről van hajtva fogaskerék áttétellel. A szívó vezérműtengely végén van egy rugós előfeszítő megoldás, ami szétszedéskor csavarral meg kell rögzíteni, majd mikor már minden újra a helyén van a vezérlésnél, a csavart ki lehet venni. Így ad neki a rugó előfeszítést.
Tehát ha ez maradt el, akkor most újra szét kell szedni, befogni a vezérműtengelyt satuba, és megadni neki az előfeszítést...
Megnéztem a szerelési utasításban ezt a részt (91/356. oldal). Jól látom, hogy ez a leírás a 3S-FE motorról szól? Ez érvényes a 4A-FE -re is?
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4347 Dátum: 2010.11.09 06:11:31 »
sziasztok

Elosztófedelet és rotort kell cserélnem első körben az autón.
Segítsetek, hogy milyet válasszak, utángyártottat vagy gyárit?
Előbbiből Bosch-t vagy japánt? 1999-es 1.6 benzin 81 KW motor 4AFE
köszi.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4348 Dátum: 2010.11.09 17:10:46 »
Úgy van megoldva ennél a motornál, hogy a vezérműszíj csak kipufogó vezérműtengelyt hajtja, a szívó vezérműtengely a kipufogó tengelyéről van hajtva fogaskerék áttétellel. A szívó vezérműtengely végén van egy rugós előfeszítő megoldás, ami szétszedéskor csavarral meg kell rögzíteni, majd mikor már minden újra a helyén van a vezérlésnél, a csavart ki lehet venni. Így ad neki a rugó előfeszítést.
Tehát ha ez maradt el, akkor most újra szét kell szedni, befogni a vezérműtengelyt satuba, és megadni neki az előfeszítést...
Megnéztem a szerelési utasításban ezt a részt (91/356. oldal). Jól látom, hogy ez a leírás a 3S-FE motorról szól? Ez érvényes a 4A-FE -re is?

Nézd, én konkrétan a 4A-FE könyből másoltam ki, tehát ez ahhoz való. De lehet ugyanígy van a 3S-FE-nél is, nemtom.
De 4A-FE-t láttam is szétszedve, ilyen...
Xanyi

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4349 Dátum: 2010.11.10 18:27:49 »
Úgy van megoldva ennél a motornál, hogy a vezérműszíj csak kipufogó vezérműtengelyt hajtja, a szívó vezérműtengely a kipufogó tengelyéről van hajtva fogaskerék áttétellel. A szívó vezérműtengely végén van egy rugós előfeszítő megoldás, ami szétszedéskor csavarral meg kell rögzíteni, majd mikor már minden újra a helyén van a vezérlésnél, a csavart ki lehet venni. Így ad neki a rugó előfeszítést.
Tehát ha ez maradt el, akkor most újra szét kell szedni, befogni a vezérműtengelyt satuba, és megadni neki az előfeszítést...
Megnéztem a szerelési utasításban ezt a részt (91/356. oldal). Jól látom, hogy ez a leírás a 3S-FE motorról szól? Ez érvényes a 4A-FE -re is?
Nézd, én konkrétan a 4A-FE könyből másoltam ki, tehát ez ahhoz való. De lehet ugyanígy van a 3S-FE-nél is, nemtom.
De 4A-FE-t láttam is szétszedve, ilyen...

És igen! Igazad volt, a szerelő elmulasztotta az előfeszítést beállítani. Ezért volt ilyen hangja.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0