Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3816735 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4425 Dátum: 2010.12.05 12:40:41 »
Sziasztok!
Az a gondom,hogy a hátso ablamosomból a folyadék az csak folyik az ablakra,és nem porlasztja,spricceli szét.Elég kellemetlen ,mert ha tisztitani akarom a hátso ablakot eléggé sokat töröl szárazon.örülnék ha tudnátok segiteni.
Köszönöm
2002,1,6vvti,TERRA,COMBI Avensis
En ez ellen ugy vedekezek, hogy eloszor csak engedem a mosofolyadekot. Amikor eleg sok osszegyulik a lapaton (rafolyik) akkor atkapcsolom a kapcsolot a spriccel+folyamatos torlesre. Igy tuti nem torol szarazon.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4426 Dátum: 2010.12.05 13:46:56 »
Nálam csak mosás nincs, pár másodperc múlva el kezd törölni is (ugyanúgy, mint a szélvédőnél) :no:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4427 Dátum: 2010.12.05 14:34:50 »
Köszönöm a válaszokat! Nem gondoltam,h ez dierkt így van megoldva. Nekem ez a megoldás nem tetszik. afekete, Palaczk, amúgy ennek mi értelme van?
Ezt házaspárok számára találták ki, hogy a vezető ne aludjon el hosszú távon és az utasa is elfoglalhassa magát valamivel... :D
Veszekedésnek is jó okot ad - tehát nem fogsz elaludni a volánnál. Ha az ablakra vagy ablak/lábra állitod, felül el kell zárni, mert hideg jön a középső szellőzőből.
Erről kézrátevéssel lehet jól meggyőződni, aztán jön a testre kapcsolás, és a középső szellőző rostély kinyitása, majd pár perc múlva bepárásodik az ablak,
ezért ismét az ablakra tekered, az asszony 2 percen belül észreveszi hogy fázik, visszatekeri a felsőtestre, aztán megint párásodik az ablak és ismét odaállítod,
és ekkor indul a vita hogy miért kell a meleget az ablakra fúvatni, ha ti meg bent fáztok... Nem lehet hogy direkt erre találták ki a japánok ?!  [rohog]
Ekkor sajnálom, hogy nem automata klimás a kocsi, ott nincs tekergetés  :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4428 Dátum: 2010.12.05 14:40:14 »
Nekem ugyan Corollám van, de középpen nem hideglevegő jön ,hanem kellemessen langyos. És van egy szellőző a soförnek, egy meg az utasnak.
Egyébként  lehet még játszani a belső- külső keringető funkcióval is.(ha már nincs sok pára a kocsiban)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4429 Dátum: 2010.12.05 14:46:06 »
Ekkor sajnálom, hogy nem automata klimás a kocsi, ott nincs tekergetés  :D
Nehogy azt hidd... Az Avensisben (némi próbálkozás után) már sosem használjuk automata módban. Mert buta szegénykém  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4430 Dátum: 2010.12.05 15:19:32 »
Nehogy azt hidd... Az Avensisben (némi próbálkozás után) már sosem használjuk automata módban. Mert buta szegénykém  ::)
há akkor hogy?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4431 Dátum: 2010.12.05 15:41:22 »
Manuálisan állítgatjuk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4432 Dátum: 2010.12.05 16:43:02 »
Ekkor sajnálom, hogy nem automata klimás a kocsi, ott nincs tekergetés  :D
Nehogy azt hidd... Az Avensisben (némi próbálkozás után) már sosem használjuk automata módban. Mert buta szegénykém  ::)
nekem nincs bajom vele. általában 21,5 fokra van állítva - ha megy - és a ventillátor az 1. fokozatba téve.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4433 Dátum: 2010.12.05 16:52:20 »
És ezt ő csinálja magától? Így állítja be az automata?

Mert én azt vettem pont észre, hogy egyrészt (szerintem) indokolatlanul erős fokozatban használja a ventillátort, másrészt a befújás irányát sem tudom, hogy miféle logika szerint választja meg... Mondjuk én a szélvédő+láb kombót preferálom, hogy ne párásodjon, de azért közben fűtsön is... Amíg be nem melegszik az utastér, addig maximális hőmérséklet (HI vagy MAX, most nem vágom) és négyes-ötös ventillátor... Ha már kellemes a légkör, akkor hőfok le 20...23 fokra (pillanatnyi közérzet függvénye), venti kettesre, esetleg hármasra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4434 Dátum: 2010.12.05 16:53:52 »
Ja, hogy így érted az automatát...
nem, így mi sem használjuk.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4435 Dátum: 2010.12.05 17:44:23 »
Nekem 95%-ban jó, amit az automata kitalál. Ilyenkor hidegben szélvédő-láb kombót állít és amíg nem éri el a kívánt hőmérsékletet, addig megy magasabb fokozatban a ventilátor, utána visszavesz 1-2-re.
Megszoktam, mert a Picasso is hasonlóan dolgozott. Amíg teljesen hideg a motor, addig a ventilátor is kis fokozaton ment, majd amikor volt mivel fűteni, akkor rákapcsolt, majd ha elérte a kívánt hőmérsékletet, akkor ismét visszavett. A hűtés is hasonló elven működött.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4436 Dátum: 2010.12.05 18:08:43 »
Igen, ez így ésszerűen hangzik. Bár nemtom, a ventit hányas fokozatba kapcsolja... A túl magas engem már csak a zaj miatt is idegesít.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csevart

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • 2002 Avensis 1,6 VVTi
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4437 Dátum: 2010.12.06 09:00:34 »
Sziasztok!
Uraim,köszönöm a hátsó ablakmosóhoz való hozzászolásokat.Akkor ez sajnos igy marad .Nem értem,hogy miért pont igy alkották meg a Toyotások.Gondolom nem lett volna drágább az auto ,ha másmilyen véget tesznek fel.Érdekes volt olvasni az autó fűtésével valo hozzászólásokat.Mivel nekem is ez első telem az autóval,én se tudtam hová rakni ezt a működést.Nagyon szokatlan volt,valami hibára gondoltam.
Sziasztok

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4438 Dátum: 2010.12.06 09:29:21 »
Az ilyen ertelmetlen sporolasokbol derul ki igazan, hogy Toyotaban ul az ember :D
A futes anno az OFF Renault 19-ben ON is igy mukodott.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4439 Dátum: 2010.12.06 12:57:26 »
Ez egy tök hülye megoldás. És én is a megfázás miatt complainelek, a Yarist 4 évig használtam, de abban biztosan nem így működött (Yaris I. 2001.).
Én is láb/szélvédő kombóban használom. Amikor reggel és este (tehát hosszú állás után) indítok, akkor vagy automata üzemmódra teszem (ha egyedül vagyok), vagy 3-as fokozatra és 28 fokra. Majd pár perc elteltével leveszem kb 23 fokra és 1-2-es fokozatra. És középen persze el van zárva a szellőzőnyílás, melynek funkciója ezzel nálam el is vesztette értelmét.
Na, de ez legyen a legnagyobb bajom ezzel az autóval, amelyet úgy egészében nagyon szeretek, így 199.600 km-mel a motorjában.
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!