Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3821680 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4260 Dátum: 2010.10.12 15:10:38 »
Én meg neked kívánok legalább még1x ennyi futásteljesítményt problémamentesen.  ;)

Ha jól belegondolok, a "nagylány" szintén most fog "ünnepelni", annak meg 18.-án lesz 5 éve, hogy szintén Kiskőrösön 0 km-esen átvettük. Igaz abban csak 85e km van.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4261 Dátum: 2010.10.12 15:17:32 »
Hmmm az még mindig barátságossabb mint az ave éves futása :) Ti is kocsival jártok a wcre? :)

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4262 Dátum: 2010.10.12 15:26:17 »
Nekem 8 évesen 94 ezer van az autóban, de májusban is 94 ezer volt benne, széjjelhasználom :D

Már akartam kérdezni: milyen a madzag? Nem túl gyenge az ave után?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4263 Dátum: 2010.10.12 15:27:10 »
Nekem 8 évesen 94 ezer van az autóban, de májusban is 94 ezer volt benne, széjjelhasználom :D

Már akartam kérdezni: milyen a madzag? Nem túl gyenge az ave után?

válaszolok a mazdatopicban:)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4264 Dátum: 2010.10.12 15:28:16 »
Hmmm az még mindig barátságossabb mint az ave éves futása :) Ti is kocsival jártok a wcre? :)

 :D

A másik is Ave, csak az 2.4-es benzines.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4265 Dátum: 2010.10.12 17:23:52 »
sziasztok,

98-as 1,6 benzin Toyota Avensisemben immár 270.000 km-en túl vagyok.

kell ebben a típusban vízpumpát cserélni, ha látszólag semmi baja (nem csöpög, nem fogy a hűtővíz, stb)?
ha mégis van baja, akkor annak van vmi előjele? van ennek hangja, hangosodik, ha öregszik?

sztem ebben még az eredeti van, sosem mondta/javasolta egy szerelő sem, h kellene vele bármit csinálni.

olvasgattam, és felmerül itt-ott, h kellene ezt is a vezérműszíjjal, de van, aki azt írja, h nem kell, mert ezeknél a típusoknál nincs összekötve?!
mi az igaság?  :eek:  ha javasolt, kicseréltetem. ha nem, akkor nem maceráltatom feleslegesen

gufi
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4266 Dátum: 2010.10.12 17:52:37 »
Idézet
Az jó mert én kitakarítottam. Vagyis eléggé megvok győződve róla, hogy az a müanyag kis dugasz ami a légszűrőház oldalába van fúródva az a légtömegmérő.

Melyik motorról van szó? Mert a 2000/07-2003-ig gyártott 2.0-D-4-vvt-i ,1AZ-FSE motoron ami a légszűrő házba van oldalról, az a beszívott levegő hőmérséklet érzékelője, 2pólusú csatis. Ezeknél csak szívóvákum érzékelő van (MAP-sensor)! 2003 után gyártott 1AZ-FSE-ben már van légtömeg mérő is.

1,6-1,8 , meg a régebbi 2,0-ás motorokban biztos csak légtömeg mérő van beépítve.
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4267 Dátum: 2010.10.12 20:36:24 »
sziasztok,

98-as 1,6 benzin Toyota Avensisemben immár 270.000 km-en túl vagyok.

kell ebben a típusban vízpumpát cserélni, ha látszólag semmi baja (nem csöpög, nem fogy a hűtővíz, stb)?
ha mégis van baja, akkor annak van vmi előjele? van ennek hangja, hangosodik, ha öregszik?

sztem ebben még az eredeti van, sosem mondta/javasolta egy szerelő sem, h kellene vele bármit csinálni.

olvasgattam, és felmerül itt-ott, h kellene ezt is a vezérműszíjjal, de van, aki azt írja, h nem kell, mert ezeknél a típusoknál nincs összekötve?!
mi az igaság?  :eek:  ha javasolt, kicseréltetem. ha nem, akkor nem maceráltatom feleslegesen

gufi
Bocs, de nem tudtam mit törölni az idézetből!

Vízpumpát akkor cseréltess ha folyik!

Az előírt periódusonként (sztem 90-105ekm) a 4AFE motor vezérműszíját, feszítőgörgővel együtt cserélni kell!
Úgyhogy, ne a vízpumpa, a vezérműszíj miatt aggódj!

"..mert ezeknél a típusoknál nincs összekötve", nem tudom mit akartál írni?
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.12 20:40:32 írta Lévai Béla »
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4268 Dátum: 2010.10.12 21:12:34 »
Hmmm az még mindig barátságossabb mint az ave éves futása :) Ti is kocsival jártok a wcre? :)

 :D

A másik is Ave, csak az 2.4-es benzines.  ;)

nahát neked van egy rendes toyotád is? :D :D :D
és mennyi az átlagfogyasztásod? :)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4269 Dátum: 2010.10.12 23:38:23 »
Lábfüggő.  ;)
Nagy hidegben, városi dugóban, ülésfűtéssel megevett 16 litert is.  :whistling:

Pályán eljár 7.8-8.2 között, 130-as tempomattal.

A fed számítógépét utálom, az átlagfogyasztás eléggé pontatlan és néha csak úgy magától nullázza pedig nem is történt tankolás közben. No mindegy, nem lehet minden tökéletes.  ;)

Másik hiányosság, hogy az utas oldali ülés csak 4 irányban mozgatható elektromosan (ezen szerencsére a ráncfelvarráskor javítottak, így már az is 8 irányban állítható), no meg az elektromos deréktámasz hiánya.

A Xenon pedig no comment.  :whistling:

Egyébként édesapám használja, de amikor átülök, érzem, hogy ég és föld a 2 Avensis.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4270 Dátum: 2010.10.13 09:06:01 »
Lábfüggő.  ;) ...

nohát. ezeket én is írhattam volna. csak az enyimé már a ráncfelvarrott. szerintem kicsit jobban néz ki a másféle ködlámpákkal elölről. igen, az utasülést ugyanúgy lehet állítani, mitn a vezetőét. huhh 16 nekem még nem sikerült, de 14.8 már igen, igaz, hétvégén általában mérséklődik a pusztító városi fogyasztás :) az átlagom egyébként 10.2. a fedcomp szerintem is szar, nem nulláztam vagy tízezer km óta, és 6-7 decit téved. viszont nem nullázódik. ami minden újraindításkor újraindul, az az átlagsebességmérő.  a xenon nekem is problémázik, mostanában azt kezdte csinálni, hogy néha az egyik nem ég. de ezt általában csak véletlenül veszem észre, ugye. ha meg fel-le kapcsolom, akkor megint jó. asszem ezzel meg a szellőzés magától kikapcsolódó bajával nem várom meg a jövő évet hanem bejelentkezek egy garanciás javításra...
pénteken elmegyünk párizsba az autószalonra, kis odafigyeléssel megpróbálok tankolási rekordot dönteni. a kitűzött cél 650 km :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.13 09:27:18 írta kleingy »

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4271 Dátum: 2010.10.13 09:38:08 »
sziasztok,

98-as 1,6 benzin Toyota Avensisemben immár 270.000 km-en túl vagyok.

kell ebben a típusban vízpumpát cserélni, ha látszólag semmi baja (nem csöpög, nem fogy a hűtővíz, stb)?
ha mégis van baja, akkor annak van vmi előjele? van ennek hangja, hangosodik, ha öregszik?

sztem ebben még az eredeti van, sosem mondta/javasolta egy szerelő sem, h kellene vele bármit csinálni.

olvasgattam, és felmerül itt-ott, h kellene ezt is a vezérműszíjjal, de van, aki azt írja, h nem kell, mert ezeknél a típusoknál nincs összekötve?!
mi az igaság?  :eek:  ha javasolt, kicseréltetem. ha nem, akkor nem maceráltatom feleslegesen

gufi
Bocs, de nem tudtam mit törölni az idézetből!

Vízpumpát akkor cseréltess ha folyik!

Az előírt periódusonként (sztem 90-105ekm) a 4AFE motor vezérműszíját, feszítőgörgővel együtt cserélni kell!
Úgyhogy, ne a vízpumpa, a vezérműszíj miatt aggódj!

"..mert ezeknél a típusoknál nincs összekötve", nem tudom mit akartál írni?
köszi az infót.
valahol azt olvastam, h szokás együtt cserélni a 2-t, mert egyik hajtja a másikat, vagy fordítva.
és ez a gondolat most beette magát a fejembe, h lehet, h az enyémen is már cserélni kellene..., mielőtt bedöglik, és tönkreteszi a fél motort...
vezérműszíj, és feszítőgörgő az volt cserélve, rendesen ahogy kellett, mint minden más, csak vhogy a vízpumpáról nem szólt egy szervíz sem, de akkor remélhetőleg azért, mert nincse vele gond :-)
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4272 Dátum: 2010.10.13 18:29:02 »

valahol azt olvastam, h szokás együtt cserélni a 2-t, mert egyik hajtja a másikat, vagy fordítva.
és ez a gondolat most beette magát a fejembe

A főtengely általában, vezéműszíjon kereszül, a vezérműtengelyt/tengelyeket hajtja csak.
A vízpumpát és a generátort, valamint a klímakompresszort (ez utóbbit mágneskupplunggal kapcsolva) külön szíj, sok esetben szíjak.
Azt hogy a 4AFE hány szíjas nem tudom, de a szervizesek tudják.
Gondolom én!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4273 Dátum: 2010.10.13 19:06:57 »

valahol azt olvastam, h szokás együtt cserélni a 2-t, mert egyik hajtja a másikat, vagy fordítva.
és ez a gondolat most beette magát a fejembe

A főtengely általában, vezéműszíjon kereszül, a vezérműtengelyt/tengelyeket hajtja csak.
A vízpumpát és a generátort, valamint a klímakompresszort (ez utóbbit mágneskupplunggal kapcsolva) külön szíj, sok esetben szíjak.
Azt hogy a 4AFE hány szíjas nem tudom, de a szervizesek tudják.
Gondolom én!

Sajnos úgy általában nem igaz amit írsz, ugyanis rengeteg autónál a vezérműszij hajtja a vízpumpát is. Ezeknél szokás (ugy tudom nem előírás, csak szokás) vízpumpát is cserélni a szíjjal együtt, főleg olyan autóknál, ahol ez nem egyszerű művelet. Ugyanez igaz a feszítőgörgőre és az esetleges vezetőgörgőkre is.
Oka, hogy ne kelljen az egészet újra lebontani ha elkezd szivárogni a vízpumpa. Persze nem törvényszerű, hogy bedöglik...
Xanyi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4274 Dátum: 2010.10.13 20:04:33 »
Xanyi! Köszönöm a tanítást! Esetleg szakértés a 4AFE-re?

A rengeteg az erdő, ez meg egy konkrét motor volt!
Úgyhogy, kérlek, ne kóstolgass (a véleményemet írtam le , nem osztottam észt)!
Inkább gufi-nak adj használható infót.
Szép estét!
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.13 20:07:12 írta kleingy »
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013