Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914494 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bogyo112

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3945 Dátum: 2012.11.01 10:10:04 »
Azt nem értem, hogyha így vezetsz, akkor miért 1000ccm-es Yarist vettél??? Ez az autó nem arra lett kitalálva, ahogyan te használod. Az, hogy vigyorral a képeden teszed meg az jó. Én is nagyokat szoktam nevetni az olyan sofőrökön, mint te és a hozzád hasonlók. Akik mindent feladva(autó kopást, üzemanyag fogyasztást, saját és a többi közlekedő testi épségét) próbálnak előrébb haladni a forgalomban, főleg ha az erőlködő autó egy igazi erőgép. Persze amit csinálnak(és te is) az teljesen felesleges, hisz a 300km-es szakaszon az én tempómhoz képest 15-20 perccel érsz oda hamarabb. Természetesen én megértem az így vezető autós társakat is, hisz néhány évvel ezelőtt én is ugyan ezt csináltam. Csak reménykedni tudok benne, hogy a magamfajta vezetési stílust használók köre folyamatosan bővülni fog. Egyébként az adott 300km-es távon 1-1,5 literrel fogyasztok kevesebbet. Csak az üzemanyagon 1500Ft-ot spórolok meg hozzád képest. Ezt inkább másra költeném. Én nem szoktam unatkozni a saját tempómban. Mondjuk úgy, hogy élvezem az utazást. :)

Nálam az pluszban rátesz a vezetési stílusra, hogy 12 éve hivatásos tűzoltó vagyok. Egy átlagos autóban utazó ember 90km/h feletti sebességnél óriási szerencsével élhet túl egy ütközést. Jó pár embert sikerült már autóból kiszednem a saját kezemmel. Hidd el, akkor nem olyan nagy menők amikor a vér bugyog fel a szájukból és az összes végtagcsontjuk szilánkosra van törve. Persze a dinamikus vezetés közben erre senki sem gondol... Látod, nekem ezért éri meg inkább 10 perccel hamarabb elindulni bárhová.

Akkor hadd magyarázzam a bizonyítványomat:

- 31 éve vezetek, körülbelül 400e km-t tettem már meg (hasonló stílusban, mindig gyengusz kisautókkal), és még parkolási (koccanásos) balesetet sem okoztam, még egy ajtót sem nyitottam rá a más kocsijára. Illetve nem egészen igaz, mert 1985-ben, utolsó éves főiskolásként egy kiírásos (amatőr) raliversenyen (Róna kupa, Debrecen), egy bukócsöves (!) kétütemű Trabantot hatvanas tempóval egy hajtűkanyarban felborítottam. Zárt pályán, a kötelező bukósisakban. (Túl gyorsan érkeztem a kanyarhoz, két kerékre álltunk, besokalltam, rápöccintettem a fékre, és már a bokorban röhögtünk a saját marhaságomon. Szégyelljem? Nem szégyellem...  Életem első és utolsó versenye.  :lol: Rajtunk egy karcolás sem esett, és a kocsinak sem lett komoly baja, de a műanyag karosszériaelemek meg a kis lakatolás túl sok volt a fősulis zsebpénzhez képest, így kiszálltam. A kocsit még 7 évig használtam, 22 évesen ment nyugdíjba.

Ezt leszámítva - kb. 20 évvel ezelőtt - egyetlen balesetben "vettem részt", annak ártatlan elszenvedőjeként: szemből jövő kamion a vizes úton kanyarban megcsúszott, átfarolt, én meg pont ott voltam a 120-as Skodámmal. Esélyem sem volt kivédeni: kocsi totálkáros, nekem gerincporcsérülés, nejemnek 3 bordáját törte el a biztonsági öv (a B-oszlopot és a bal hátsó ajtót találta el mögöttem, megpördülve fordultunk a mély árokba 80-nal). Na ezóta minden kamiont betegesen kerülök...  ...otthagyni őket a fenébe, ne ők előzgessenek engem, és én se legyek sokáig a közelükben (mögöttük).

- Az ezres Yaris karaktere pont tökéletes ehhez a stílushoz, az "agyontuningolt" kétütemű Trabihoz (kb. 38LE), és a kis Clióhoz (54LE) hasonlóan 4000 fordulat fölött kezd igazán élni, "imádja" a fordulatot. A Thalia (1,4 8V 75LE) jobban gyorsult egy picit, mégsem passzolt a "játszadozáshoz", mert túl rövid a harmadik fokozata (120-nál már ledadog), illetve marhára nem szeret pörögni, viszont nyomatékos. Ez a Te vezetési stílusodhoz illene, mert alig kell váltani.
A Yaris váltója is partner a villámgyors (és nagyon sűrű  :D ) váltogatáshoz. A futóműve is tökéletes erre a célra: a kis autó "teljesítményét kifacsarva" úgy lehet vele jókat autózni, hogy közben tulajdonképpen nem is mégy gyorsan. Autópályára ezért nem mennék vele a büdös életben, mert oda nem technikás vezetés, odafigyelés, reflexek kellenek, hanem egy erős motor....

- Gyönge kisautóim megtanítottak a "lendületautózásra" is. pl. ha jönnek szemből (4. főútvonalon járok sokat), akkor a megelőzendő kamionok (esetleg 2-3-4 db egyszerre!) mögött lemaradok, duplakuplung/gázfröccsel visszarúgom harmadikba, és nyomom a padlógázt. Akkorra érek a kamion seggéhez, amikor a szembejövő már éppen elment mellettem, de én már itt 20-25-tel gyorsabb vagyok a kamionnál, így villámgyorsan, a legkevesebb veszéllyel tudom megelőzni őt (őket). Ötödikbe felkapcsolás csak az előzés befejezése után, mikor már a saját sávomban vagyok!

Szerintem meg éppen az volna a veszélyes, ha beállok a kamion mögé, persze nem látok tőle semmit előre, és minden idegszálammal azt kell figyeljem, hogy mikor nyom (bármi miatt) egy satuféket, vagy a "kamikáze gyerekek/fehér furgonosok"  számára hogy tudok helyet biztosítani a nem sikerült előzésükhöz. Engem nem kerülgetnek a kamionosok (nagyobb balesetveszélyt okozva ezzel, mintha én kerülgetem őket), "dolgozok" 5 percet azon, hogy otthagyjam a közúti "csomósodásokat", majd saját tempómban, immár egyedül "száguldozhatok" tovább...

A nálam gyorsabbat mindig elengedem, lassítok,  jobbra le is indexelek, ha így tudom segíteni a haladásában.

- Szerintem hozzád képest még 20 percet sem nyerek 300km-en, mert csak akkor előzgetek, ha 100%-osan biztonságosnak ítélem.
- Én viszont azokat az autósokat utálom, aki megy 5-10 km-t egy nyolcvannal tötymörgő kamion mögött, majd csak elunja, és nagy nehezen rászánja magát az előzésre: persze nem vált vissza, a gázt nem nyomja le "rendesen", mert úgy "sokat fogyaszt", meg biztosan "fáj a motornak a fordulatszám", "kopik", ellenben 2-3-5 km/h sebességkülönbséggel próbál előzni, félpercen/percen keresztül, közben persze a kilométerekkel arrébb lévő szembejövő is odaér. Villognak rá, dudálnak, de akkor sem tesz semmit az imádkozáson kívül.....   Na pont ők a balesetveszélyesek.
Ha nincs szerencséjük, lehunyt szemmel simán neki mennek a szembejövőnek... (ahelyett, hogy - a benzintakarékosság rovására is - mindig igyekezne az előzést a lehető legrövidebb idő alatt befejezni (még akkor is, ha jelenleg nem látok senkit szembe jönni))

Szóval szerintem nincs igazad a rólam alkotott véleményeddel.

"Én próbálok úgy vezetni gazdaságosan, hogy senki ne tartsak fel. És mégis mindenki leelőz!!! Lakott terülten belül 50-el megyek(amennyi a megengedett), kívül 70-90(70-el ha nincsen mögöttem senki), pályán 110-120 max. És tudod szinte folyamatosan előznek. Mindenhol, minden helyzetben!"

Ha te "óra szerint" mégy 70-90-nel, akkor az "valójában" csak 66-85 km/h, a lakott területi 50 meg inkább 45. Csoda, hogy mások megelőznek?!

Pedig a biztonságos és defenzív vezetés nem a lassúságról, hanem a forgalom pillanatnyi helyzetének felvételéről, illetve a veszélyes "tömörülések" mielőbbi elkerüléséről szól: ahol "mindenki" 98-cal megy, ott csak az a biztonságos vezetés, ha én is 98-cal megyek, nem pedig az, ha én hetvennel-kilencvennel, és 50 autó kényszerül a megelőzésemre, mert ők viszont haladni is akarnak. Aki meg "indokolatlanul" feltartja a forgalmat, az okozza  balesetveszélyt, nem azok akik "menekülni szeretnének" a tömörülésből, amit a lassú mögött felgyülemlő kocsisor okoz.

Szintén "ne vedd magadra"... ::)
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.01 10:30:56 írta bogyo112 »

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3946 Dátum: 2012.11.01 10:16:41 »
Az "imádja a fordulatot" és a "padlógáz" szavakból sejthető, hogy itt nem a hipermile átlagfogyasztásokat kell referenciának venni.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3947 Dátum: 2012.11.01 10:23:52 »
Kedves Géza, Önnek tökéletesen igaza van!  [rohog] [rohog]

Piroskának: Megemlíteném az új téli gumidat, részben az tehető felelőssé a megnövekedett fogyasztásodért!


(amúgy én is imádom az önjelölt F1 pilótákat, egyxer jött egy ilyen szembe, 1 év kerekes szék lett a jutalmam :clap: :clap: :clap:)

akinek nem inge......................... 

bogyo112

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3948 Dátum: 2012.11.01 10:27:11 »
Piroskának: Megemlíteném az új téli gumidat, részben az tehető felelőssé a megnövekedett fogyasztásodért!

Olvass pontosabban: Vasárnap és kedden jött össze a "túlfogyasztás", a téli gumit meg tegnap (szerdán) vettem. Szóval ennek igen csekély a valószínűsége...  [rohog]

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3949 Dátum: 2012.11.01 10:35:27 »
Már ezt is tudod!  :yes: :yes:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3950 Dátum: 2012.11.01 10:40:20 »
Megoldás minél"hígabb" olaj, hűtőtakarás, motor előmelegítés.
Előmelegítés nálam prímán működik, egy hátránya van, hogy csak az otthoni elindulásnál tudom használni, de ez is sokkal több a semminél.
A többletfogyihoz még egy dolog, gyakran járok Németországba, odafelé ugye átlagban kicsit emelkedik az út, így alapban vagy fél literrel magasabb átlag jön ki, de múltkor elég erős szembeszél volt, na az is eléggé megdobta a fogyasztást. Visszafelé lejtőn hátszéllel meg havaj :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3951 Dátum: 2012.11.01 11:37:01 »

Ha te "óra szerint" mégy 70-90-nel, akkor az "valójában" csak 66-85 km/h, a lakott területi 50 meg inkább 45. Csoda, hogy mások megelőznek?!


Az autóban lévő km/h számláló azért van, hogy azt nézzem és ne a GPS-t(amit nem hordok magamnál állandóan). Ha az autóm km órája 90-et mutat, akkor valóban 85-87 körül megyek. Számít ez bármit is, ha mellettem 110-el mennek el??? Mit számít akár 5km/h? Hagyjuk már ezt. Ha pedig 70-es táblánál teljesen szabály ellenesen 80-al megyek, akkor is 100-al előznek meg... Magyarországon a tapasztalataim szerint a vezetők igen csekély rétege nézi az út széli táblákat és az útburkolati jeleket. Vagy ha nézi is, akkor sem foglalkozik vele...

Jó ha tudod, hogy 50km/h-ig minden járműnek pontosan kell mérnie, ugyanis ez az előírás. Felette pedig fokozatosan tolódik el a sebesség.

Megjegyezném, hogy míg nálunk 50 helyett 66-nál még nem büntetnek, úgy Szlovákiában 56-nál már kapod a büntit. És szerintem ez így van rendjén! 10%-ot néznek el, és nem többet. Simán bevezettetném itt is ezt a módszert...

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3952 Dátum: 2012.11.01 11:49:52 »
Jó ha tudod, hogy 50km/h-ig minden járműnek pontosan kell mérnie, ugyanis ez az előírás. Felette pedig fokozatosan tolódik el a sebesség.

Ebben én nem vagyok biztos, úgy emlékszem, hogy 50 körül is csal 3-4 km/h-t az óra (tehát GPS-szerint ennyivbel lassabban megyek, teéjesen gyári Corolla, gyári gumimérettel). De majd leellenőrzöm.

Megjegyezném, hogy míg nálunk 50 helyett 66-nál még nem büntetnek, úgy Szlovákiában 56-nál már kapod a büntit. És szerintem ez így van rendjén! 10%-ot néznek el, és nem többet. Simán bevezettetném itt is ezt a módszert...

Egyetértek. Aztán meg sírnak, hogy a szemét, bokorban elbújós, pénzbehajtó rendőrség megbüntette őket 30 ezerre. Na menjek a p*csába, nehéz bevallani, hogy igen, gyorsan mentem, ehelyett a munkájukat végző rendőröket szidják... Nagyon lazák itthon a büntetések, nem arról van szó, hogy véletlenül picit túllépte, mert 50 helyett 67 már elég jelentős különbség!
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bogyo112

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3953 Dátum: 2012.11.01 11:53:39 »
Az autóban lévő km/h számláló azért van, hogy azt nézzem és ne a GPS-t(amit nem hordok magamnál állandóan). Ha az autóm km órája 90-et mutat, akkor valóban 85-87 körül megyek. Számít ez bármit is, ha mellettem 110-el mennek el??? Mit számít akár 5km/h? Hagyjuk már ezt. Ha pedig 70-es táblánál teljesen szabály ellenesen 80-al megyek, akkor is 100-al előznek meg... Magyarországon a tapasztalataim szerint a vezetők igen csekély rétege nézi az út széli táblákat és az útburkolati jeleket. Vagy ha nézi is, akkor sem foglalkozik vele...

Jó ha tudod, hogy 50km/h-ig minden járműnek pontosan kell mérnie, ugyanis ez az előírás. Felette pedig fokozatosan tolódik el a sebesség.

Megjegyezném, hogy míg nálunk 50 helyett 66-nál még nem büntetnek, úgy Szlovákiában 56-nál már kapod a büntit. És szerintem ez így van rendjén! 10%-ot néznek el, és nem többet. Simán bevezettetném itt is ezt a módszert...

Teljesen igazad van, de aki hosszú utakat tesz meg rendszeresen, sokfelé (pl. az általam rettegett kamionok sofőrjei, de úgy általában a "hivatásosak"), annak két célja van:
- minél hamarabb elérje úticélját
- ne büntessék meg (közigazgatási bírság). Mindezt úgy, hogy ne az út szélét kelljen állandóan vizslatni, elvonva a figyelmet a vezetésről.

"Kialakul" az a haladási sebesség, amely éppen belül van a közigazgatási bírság határán:
pl. országút, 90km/h: a büntetés 104km/h valós sebesség meghaladásakor lesz a legalsó büntetési tétel, azaz 30.000,- forint. Ehhez  a 104km/h-hoz a Yarison jellemzően 111-112 km/h "óra szerinti" sebesség tartozik. Tehát, ha országúton 110-nél többet nem mutat a sebességmérőm, akkor "le sem kell vennem a gázt", úgy mehetek el a traffipax mellett. Más kérdés, ahol van megállítás is, ott ennél kevesebbért is büntetnek, ezt viszont a szembejövők szolidaritásból mindig előre jelzik!
Lakott területen ez "óra szerinti" 65-67-nél simán teljesül (tudtommal 50-es helyen 62km/h valós sebességtől büntetnek, legalábbis rendőrtiszt ismerős ezt mondta)
Ezeknél a "hivatásos" sofőröknél mindig van GPS, sőt a GPS figyelmeztetését is alapból országúton +15%, lakott területen +20% sebességtúllépésre állítják be: ha szól "Moha bá', vagy Andrea", akkor tényleg - pénztárcát is veszélyeztető módon - gyorshajtok.
Rövid távon tényleg "nem érdemes hajtani", de ha többszáz km-t kell megtenni, akkor az ember igyekszik haladni is.
Egy mai korszerű, kifogástalan állapotú autóban, jó gumikkal, nem elbambuló sofőrrel valós 100-105 km/h sebesség tartása nem okoz "közvetlen életveszélyt". Aki "gyorshajt", az jellemzően figyel is!

kieg: szándékosan nem írtam a radarelőrejelzőkről, lézerblokkolókról, stb. Nekem sincs (nem is lesz) ilyesmim.

Tényleg nem OFFOLOK tovább..
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.01 12:01:24 írta bogyo112 »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3954 Dátum: 2012.11.01 12:22:39 »
Jó ha tudod, hogy 50km/h-ig minden járműnek pontosan kell mérnie, ugyanis ez az előírás. Felette pedig fokozatosan tolódik el a sebesség.
Úgy tudom, hogy ezt rendelet nem írja elő, azt igen, hogy a mutatott sebesség nem lehet kevesebb a valóságosnál.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3955 Dátum: 2012.11.01 14:30:49 »
Előmelegítés nálam prímán működik, egy hátránya van, hogy csak az otthoni elindulásnál tudom használni, de ez is sokkal több a semminél.
Fogyasztásban érzékelhető a különbség, vagy csak komfortban? (A motorkopáshoz túl keveset megyünk)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3956 Dátum: 2012.11.01 14:43:17 »
Fogyasztásban érzékelhető a különbség, vagy csak komfortban? (A motorkopáshoz túl keveset megyünk)
A beszerelés előtt kerek 6 liter volt az átlagfogyi, utána meg 5,3 lett, most néztem meg Spritmonitoron.
Az elérhető eredmény miatt mindig használom amikor itthonról indulok el (nyáron is), télen 1-1,5 órát melegítem elő, így 1km-en belül elalszik a hideg hűtőfolyadékot jelző lámpa és van hamarabb fűtés is. Télen ha lényegében csak munkábajárásra használtam, ami cirka 6km, így sem értem el 7 literes átlagot sohasem. A javulásban némi vezetéstechnikai változtatás is benne van azért, nagyjából amúgy a város/országút aránya eléggé megegyezik.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3957 Dátum: 2012.11.01 17:15:41 »
1372.2km
41.87liter

3.05 l/100km

Szep idoben, 10fok felett erdemes inkabb bringazni a rovid (30-40km) tavokon :)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3958 Dátum: 2012.11.01 19:38:42 »

Egyetértek. Aztán meg sírnak, hogy a szemét, bokorban elbújós, pénzbehajtó rendőrség megbüntette őket 30 ezerre. Na menjek a p*csába, nehéz bevallani, hogy igen, gyorsan mentem, ehelyett a munkájukat végző rendőröket szidják... Nagyon lazák itthon a büntetések, nem arról van szó, hogy véletlenül picit túllépte, mert 50 helyett 67 már elég jelentős különbség!

Lelkemből szóltál.  ;)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3959 Dátum: 2012.11.01 19:42:00 »
1372.2km
41.87liter

3.05 l/100km

Szep idoben, 10fok felett erdemes inkabb bringazni a rovid (30-40km) tavokon :)

Szép teljesítmény ebben a zord időben. BC szerint csúnyán megy felfelé a fogyim. :( Az vigasztal, hogy hamarosan beépítődik a motormelegítő az én autómba is, remélhetőleg sokat fog javítani a helyzeten.