Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371347 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9870 Dátum: 2014.01.29 10:55:15 »
Van itt olyan aki utolag szerelt kodlampat a kocsiba? A kollegam most rakatott egy DRL-el kombinalt kodlampat az Avensisebe es baromi jol nez ki mindamellett a fenye is elegge brutall.
Konkretan errol van szo: http://www.osram.de/osram_de/produkte/lampen/fahrzeuglampen/fahrzeuglampen-autos/led-aussenbeleuchtung/ledriving-fog/index.jsp
Csak azt nem tudom, h ez mennyire kompatibilis a Prius 2-vel ha gyarilag nincs kodlampaja…

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9871 Dátum: 2014.01.29 12:00:23 »
Van itt olyan aki utolag szerelt kodlampat a kocsiba? A kollegam most rakatott egy DRL-el kombinalt kodlampat az Avensisebe es baromi jol nez ki mindamellett a fenye is elegge brutall.
Konkretan errol van szo: http://www.osram.de/osram_de/produkte/lampen/fahrzeuglampen/fahrzeuglampen-autos/led-aussenbeleuchtung/ledriving-fog/index.jsp
Csak azt nem tudom, h ez mennyire kompatibilis a Prius 2-vel ha gyarilag nincs kodlampaja…

Itt van egy lista, eszerint csak a P3-ba rakható átalakítás nélkül:
www.vilagitas.eu/OSRAM_LEDRIVING_FOG

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9872 Dátum: 2014.01.29 12:03:20 »
 :eek: Az elso dolog ami otthon lenyegesen olcsobb... lenne ha nem lenne keszlethianyos  :devil:
Haaat ennek nem orulok. Nagyon minosegi darab, azt hittem megoldhato, h csak ugy szimplan beszereljek anelkul, h vagni/furni/faragni kellene. Igy azthiszem mar nem is erdekel a dolog  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.29 12:16:30 írta Mooc »

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9873 Dátum: 2014.01.30 14:16:03 »
Rendeltem egy szett Blistein B4 szetett. Jovoheten megyek beszereltetni… majd beszamolok rola.
Ha esetleg erdekel v.kit akkor lesz par elado hasznalt gyari alkatreszem :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9874 Dátum: 2014.01.30 20:12:39 »
Rendeltem egy szett Blistein B4 szetett. Jovoheten megyek beszereltetni… majd beszamolok rola.
Ha esetleg erdekel v.kit akkor lesz par elado hasznalt gyari alkatreszem :)
Gyári magasság vagy kisebb lesz?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9875 Dátum: 2014.01.31 11:03:20 »
Szigoruan gyari. Megmondom oszinten, h ez a gyari a szerviz szerint tokeletes, de nekem v.hogy nagyon billegosnek/puhanak tunik. Azota par embert utaztattam vele es mindenki azon a velemenyen volt, h en vagyok a hulye mert ez ilyen es ezt is varjak el a tulajok.
Nekem ez inkabb a bozonytalan, mintsem a kenyelmes kategoria. Errol a Blisteinrol eleg jokat olvastam marcsak ha abbol indulok ki, h a gyarto azt allitja kozuton nem lehet kinyirni akkor elegge igeretes a dolog... foleg itt hollandiaban ugye ahol az utak fenyevekkel jobbak, mint otthon. Jovoheten kiderul...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9877 Dátum: 2014.01.31 12:56:00 »
Mehetsz fellebezni. :D
Pont most nézem én is, valszeg meg is lépem de még nem kaptam illeték kiszabó határozatot :yes:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9878 Dátum: 2014.01.31 13:39:25 »
Ehhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem: átírási illetéket mindenképpen kell fizetnünk. Akkor ez mi a fészkes hatnyavaja? Ja és a trafizás se a büntetések miatt van.

Egyébként volt alkalmam összehasonlítani a Michelin Alpin A4 és egy tavalyi Kléber Krisalp hangját. Meglepő, de a Klébert halkabbnak hallottam offos autón havas úton. Lefagyott hóréteg, ugyanaz az útvonal. Viszont az A4-el most is 4.6-4.8at mutat a komputer 1fokban. :)

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9879 Dátum: 2014.01.31 14:25:49 »
Egyébként volt alkalmam összehasonlítani a Michelin Alpin A4 és egy tavalyi Kléber Krisalp hangját. Meglepő, de a Klébert halkabbnak hallottam offos autón havas úton. Lefagyott hóréteg, ugyanaz az útvonal.

Lehet az offos autó jobban elnyomta a gumi hangját. A P2 meg ugye hangtalanul suhan, abba minden behallatszik. :D

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9880 Dátum: 2014.01.31 14:47:55 »
Astra H volt, nem mondanám, hogy sokat költött az Opel hangszigetelésre. :D Bár a régi 1.4es Ecotec sokkal halkabb a Priusnál, 90 alatt. :P

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9881 Dátum: 2014.01.31 20:21:43 »
Felkerült a "front grill blocking" (100%) a gépekre, első tapasztalatok PI-en kb. 150km megtétele után: üzemi vízhőfok nagyságrendekkel hamarabbi elérése és eddig kb. 0,1l/100km mínusz a fogyiból.
PII-n csak nemrég lett teljes a szett így egyelőre még nem tudok beszámolni semmiről.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9882 Dátum: 2014.01.31 20:27:44 »
Ehhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem: átírási illetéket mindenképpen kell fizetnünk. Akkor ez mi a fészkes hatnyavaja? Ja és a trafizás se a büntetések miatt van.

Egyébként volt alkalmam összehasonlítani a Michelin Alpin A4 és egy tavalyi Kléber Krisalp hangját. Meglepő, de a Klébert halkabbnak hallottam offos autón havas úton. Lefagyott hóréteg, ugyanaz az útvonal. Viszont az A4-el most is 4.6-4.8at mutat a komputer 1fokban. :)
A Kléber egy leheletnyivel volt csak hangosabb az ADAC szerint az adott méretosztályban...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9883 Dátum: 2014.02.01 21:19:58 »
Azt meg tudna v.ki mondani, h a sima alapkivitelben (a forgalmiban Comfort) milyen hangszorok vannak? Latok az ablak toveben is v.mit, de az nalam vagy ures vagy vagy nincs bekotve, de hang egyaltalan nem jon belole...

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9884 Dátum: 2014.02.02 14:50:29 »
Felkerült a "front grill blocking" (100%) a gépekre, első tapasztalatok PI-en kb. 150km megtétele után: üzemi vízhőfok nagyságrendekkel hamarabbi elérése és eddig kb. 0,1l/100km mínusz a fogyiból.
PII-n csak nemrég lett teljes a szett így egyelőre még nem tudok beszámolni semmiről.

Az lehet tudni egyébként, hogy a budapesti fórumlakóknak hogy alakul a fogyasztás a téli időszakban a PII-vel?
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.02 15:01:45 írta dni »