Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1559192 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #3300 Dátum: 2013.03.05 15:35:36 »
Hmmm...jó kérdés. 300.000km környékén már nem ártana jobban szemügyre venni a motort és a körülötte lévő berendezéseket, mint pl. vezérműlánc.
Saját vélemény, hogy ÉN nem vennék ennyit futott autót. Kérdés, hogy ez a 280e km milyen körülményeket takar? És mennyiért, mennyire ellenőrizhető a karbantartása.... Kétségtelen, hogy a 2007-es gyártása vonzó...
Miért pont ilyen sokat futott autót nézel? Ára miatt? Gondolom, olcsóért adnák...
Na erre mondjátok hogy visszatekert :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #3301 Dátum: 2013.03.05 16:21:04 »
Egy ennyi idős autónál ilyen sok km-t szerintem autópályás használattal lehet csak beletenni. Ha így van, akkor az a legkedvezőbb  az autónak.
Nem csak a motornak, de a fékeknek, futóműnek, záraknak, ülésnek, stb.stb...

Én inkább vennék egy 300e km-t futott autót, amit autópályán használtak többszáz km-ek megtételére, mint egy 100e-t futott, városi szaladgálóst, amit napi 10-20km-re használtak, ingázásra.  ::)

bodef84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corolla Verso
« Válasz #3302 Dátum: 2013.03.07 11:54:40 »
Sziasztok

Szeretnek a jovoben venni egy Corolla Versot(1.8), viszont a kerdesem az lenne hogy mire kellene a legjobban figyelni a megvetelnel? Amit neztem az 2007-es 97000 km-el, szerviz vezetve garantaltan...

Esetleg fogyasztast tudtok mondani 140 km/h atlagsebessegre, valamint hogy mennyire zajos az auto ekkor?

Koszi

udv
Feri

boxerhang

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Corolla Verso
« Válasz #3303 Dátum: 2013.03.07 18:34:57 »
Sziasztok!
Jelenleg egy Yarisom van , de esetleg gondolkodnék egy Corolla Verson.Lenne egy , ami megfelelne.2007-es 1.8 benzines .Ami aggaszt :280000 km van benne.Vezetett szervizkönyve van.A hirdetés szerint.Szóval meg szeretném kérdezni, hogy ilyen sok km-rel érdemes még megvenni?Meddig lehet rendszeres karbantartással kitolni pl. a motor életét?

Az én kecském 2003-as 1.8 vvti, 325 ezerrel. Édesapám tett bele 200 ezret, szóval az előélete ismert. Ő is úgy, hogy napi 100 km-t utazott országúton, tehát megkímélt autó. Annyi a gáz vele, hogy eszi kicsit már az olajat, de nagyon jó kis gép. Érdemi dolgot nem tudok mondani, ennyi megtett km után bármi baja lehet: csapágyak, lánc, kopottság, segédberendezések. Nagyon hallgasd a motort! Bármi kis kopogás csattogás, és hagyd a fenébe! Bár ha nem is hallasz semmit, akkor is zsákbamacska!

boxerhang

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Corolla Verso
« Válasz #3304 Dátum: 2013.03.07 18:42:30 »
Izéééé van egy 2003-as bordó 1.8 benzines Versom, keveset futott, árban megegyezünk. :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3305 Dátum: 2013.03.07 21:58:15 »
Sziasztok!
Jelenleg egy Yarisom van , de esetleg gondolkodnék egy Corolla Verson.Lenne egy , ami megfelelne.2007-es 1.8 benzines .Ami aggaszt :280000 km van benne.Vezetett szervizkönyve van.A hirdetés szerint.Szóval meg szeretném kérdezni, hogy ilyen sok km-rel érdemes még megvenni?Meddig lehet rendszeres karbantartással kitolni pl. a motor életét?
Önmagában ez nem sok, attól függ inkább, hogy milyen körülmények közt használták. Ha komolyan érdekel az autó, vidd el egy márkaszervizbe átnézetni, kb. 5-6000 forintért megcsinálják! Én másfél éve vettem egy akkor 3,5 éves Versot 179ezer km-rel. Amikor előtte elvittem átnézetni, azt mondták, hogy nagyon jól egyben van az autó, és a legutóbbi szervizen (ez máshol volt) ugyancsak megdicsérték, hogy egyáltalán nem látszik a km. De hogy elég gondosak voltak, azt abból is ki tudtam deríteni, hogy eladás előtt pár héttel teljes első féket cseréltek rajta. Aki nem viseli gondját rendesen, az nem csinál ilyet.
Megtaláltam a linkjét, hát ezzel az a gond, hogy MMT váltós. Az nem ajánlott, pláne ennyi km-rel.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.07 22:08:53 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3306 Dátum: 2013.03.07 22:06:07 »
1. Szeretnek a jovoben venni egy Corolla Versot(1.8), viszont a kerdesem az lenne hogy mire kellene a legjobban figyelni a megvetelnel?
2. Amit neztem az 2007-es 97000 km-el, szerviz vezetve garantaltan...
3. Esetleg fogyasztast tudtok mondani 140 km/h atlagsebessegre, valamint hogy mennyire zajos az auto ekkor?
1. Arra, hogy jó autót vegyél... nincs semmi különös dolog, csak azt nézd, amit egy bármilyen használt autón néznél.
2. Nincs véletlenül linkje, tudnánk segíteni kép alapján!
3. 140-nél 8 körül eszik, elég jó a hangszigetelése, tehát nem veszettül hangos, de azért már ilyenkor 4000-et pörög.
music     

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:Corolla Verso
« Válasz #3307 Dátum: 2013.03.08 08:34:51 »
Önmagában ez nem sok, attól függ inkább, hogy milyen körülmények közt használták. Ha komolyan érdekel az autó, vidd el egy márkaszervizbe átnézetni, kb. 5-6000 forintért megcsinálják! Én másfél éve vettem egy akkor 3,5 éves Versot 179ezer km-rel. Amikor előtte elvittem átnézetni, azt mondták, hogy nagyon jól egyben van az autó, és a legutóbbi szervizen (ez máshol volt) ugyancsak megdicsérték, hogy egyáltalán nem látszik a km. De hogy elég gondosak voltak, azt abból is ki tudtam deríteni, hogy eladás előtt pár héttel teljes első féket cseréltek rajta. Aki nem viseli gondját rendesen, az nem csinál ilyet.
Megtaláltam a linkjét, hát ezzel az a gond, hogy MMT váltós. Az nem ajánlott, pláne ennyi km-rel.
Igen.A sok km-rel ez is a félelmem egyik oka.Sajnos nekem az egészségi állapotom miatt csak ilyen,vagy automata jó csak.Azt hiszem ezt az autót inkább hanyagolom.Köszi mindenkinek a válaszokat!

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re:Corolla Verso
« Válasz #3308 Dátum: 2013.03.15 16:57:50 »
Van egy pár gyári Verso tetőcsomagtartó használtan eladó 2004-től. 20Eft
Valakit érdekel:30/2058237

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3309 Dátum: 2013.03.17 21:33:37 »
Megnézem még egyszer, mert nem este próbáltam ki, de nem rémlik, hogy szokott volna világítani.
Na, megnéztem, nem világít. Xanyi, kb. mennyiért cserélnek egy ilyen égőt? (nem tudom, mennyi bontással jár.)
music     

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Corolla Verso
« Válasz #3310 Dátum: 2013.03.18 12:02:47 »
Na, megnéztem, nem világít. Xanyi, kb. mennyiért cserélnek egy ilyen égőt? (nem tudom, mennyi bontással jár.)

Egy kis kézügyességgel ki lehet cserélni. Még a középkonzolt sem kell hozzá kiszerelni, ha nem túl nagy az ember keze.
Felnyitod a felső tárolót és a mellette található panelt kell kipattintani a helyéről. Vízszintesen kell magad felé húzni. Ezután a Start gomb csatlakozóját le kell húzni a csatlakozóról.
Most jön a nehezebb rész: be kell nyúlni a felső kijelzők mögé, amin a vészvillogó kapcsolója is található. Ez egy egység a két oldalán található ledekkel (security, utasoldali biztonsági öv, légzsák kikapcsolva kijelző)
Ennek az egységnek a bal oldalán, ahonnan benyúl az ember, van egy kiálló kis rész, ennek kell a belső felét picit kihajlítani, de csak óvatosan, mert műanyag, az a fülecske tartja ezt az egységet a helyén. Elhúzás közben a security led felőli részét nyomni kell befelé, és ekkor ki fog pattani a helyéről, pontosabban befelé, a műszerfal felé.
Ezután el kell fordítani, hogy a hátuljáról a 2 csatlakozót el lehessen távolítani. Ha ez is sikerült, akkor a kipattintott műszerfal elem helyén benyúlva ki lehet ügyeskedni a résen az egységet. A háromszög izzója egy foglalatos (szürke vagy fekete) rizsszem izzó, simán ki lehet cserélni, bár én forrasztottam a helyére izzót, mert nem volt otthon ilyen foglalatos.
Az égőcsere után a visszaszerelés fordított sorrendben történik.
Lehet, hogy nehéznek hangzik, de nem az. Igaz, nőgyógyászok előnyben.  :D
(Én kiszedtem ehhez a művelethez a középkonzolt, az sem nagy ördöngősség, ezért ha így nem jársz sikerrel, szívesen leírom annak is a menetét. Ott csavarozgatni is kell, viszont nem kell hozzá turkálni.)
Vagy ha napközben Budapesten, a Corvin felé jársz, szívesen kicserélem az izzót, ha hozol magaddal.

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Corolla Verso
« Válasz #3311 Dátum: 2013.03.18 15:43:19 »
Most nézem, kicsit félreérthetően írtam: én nem vagyok nőgyógyász.  :D

bodef84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corolla Verso
« Válasz #3312 Dátum: 2013.03.18 22:17:31 »
Sziasztok, tud valaki owners manualt cov(2007es)-hoz,megkoszonnem:-)

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #3313 Dátum: 2013.03.24 09:39:35 »
Van egy pár gyári Verso tetőcsomagtartó használtan eladó 2004-től. 20Eft
Valakit érdekel:30/2058237
Elkelt!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #3314 Dátum: 2013.03.30 21:48:52 »
Egy nagyon kedves baráti család ismerősünk ma lett boldog tulajdonosa egy fekete 2006/11 COV 1,8 vvt-i SOL autónak Kaposvárról.
Az autó nem volt törve, kisebb, használatból eredő karcok vannak rajta itt-ott, de összességében szép állapotú. 119.000km van benne, új kora óta a KOTO-nál vezetett szervizkönyvvel rendelkezik. Gyári tempomatos.
Nagyon kíváncsi vagyok rá élőben, sajna ma még nem tudták elhozni.

 :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i