Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1583303 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re:Corolla Verso
« Válasz #3375 Dátum: 2013.05.13 22:50:25 »
Sziasztok!

Véleményezné nekem ezt valaki :
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_terra_magyarorszagi_klimas-2369154

Köszi!
Sorszáma alapján a hirdetés 2008(!!!)-ból való, a szöveg arról szól, hogy valami 2012-ben lesz, a képeken a fáknak nincs levele - mind arról tanúskodik, hogy ezt a hirdetést nem mostanában adták föl...
music     

mange

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Corolla Verso
« Válasz #3376 Dátum: 2013.05.14 08:14:35 »
Sorszáma alapján a hirdetés 2008(!!!)-ból való, a szöveg arról szól, hogy valami 2012-ben lesz, a képeken a fáknak nincs levele - mind arról tanúskodik, hogy ezt a hirdetést nem mostanában adták föl...

Meg tudnád mondani, hogy milyen sorszámot kell nézni, amiből kiderül, hogy kb. mikor adták fel a hirdetést? Nézegetem az autókat és ezt jó lenne tudni, kicsit megkönnyítené a dolgom. Köszönöm!

szamototo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Corolla Verso
« Válasz #3377 Dátum: 2013.05.14 10:06:59 »
Szerintem Téged keresnek!!!  :devil:

Azért én megnéztem, nincs nagy baj az autóval, de nem akarják igazából eladni, ez a csereautó amíg javítgatják az Opeleket. Biztos nem veszem meg (az ár fix ráadásul). Kicsi rozsdafolt oldalt, egyik hátsó üveg nem eredeti. A belső tér rendben van, motor nem indult be mert aksi rossz.

A kiváncsiság hajtott.

Tomi

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #3378 Dátum: 2013.05.14 19:55:53 »
Azért én megnéztem, nincs nagy baj az autóval, de nem akarják igazából eladni, ez a csereautó amíg javítgatják az Opeleket. Biztos nem veszem meg (az ár fix ráadásul). Kicsi rozsdafolt oldalt, egyik hátsó üveg nem eredeti. A belső tér rendben van, motor nem indult be mert aksi rossz.

A kiváncsiság hajtott.

Tomi
Egy Toyotával sosem lehet baj!  ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re:Corolla Verso
« Válasz #3379 Dátum: 2013.05.15 00:42:22 »
Meg tudnád mondani, hogy milyen sorszámot kell nézni, amiből kiderül, hogy kb. mikor adták fel a hirdetést? Nézegetem az autókat és ezt jó lenne tudni, kicsit megkönnyítené a dolgom. Köszönöm!
A belinkelt hirdetés sorszáma 2369154. Ebből persze semmi nem derül ki, tudni kell azt is, hogy kb. milyen gyorsan változik a sorszám, én meg időről időre nézegetek hirdetéseket, mert valaki a családban használt autót keres, és tudom, hogy akkoriban milyen sorszámú hirdetések futnak.
Olyan adatom van, hogy a hétszámjegyet kb. 2007 február elején érték el. A Corsánkat 2008 legvégén vettük, annak 261xxxx volt a sorszáma. Ebből kiszámolható, hogy a 236xxxx kb. 2008 nyár végi lehet.
Persze téged nyilván a frissek érdekelnek. Állítsd be a hirdetésfigyelőt, és akkor tudni fogod, hogy mondjuk 10 nap alatt mennyivel nő a sorszám, és abból pár nap pontossággal megbízhatóan lehet már számolni!
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.15 00:44:01 írta music »
music     

FGyula

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corolla Verso
« Válasz #3380 Dátum: 2013.05.16 16:55:02 »
Sziasztok!

Új vagyok itt, ezért bocs ha hülyeséget kérdezek.
Szeretném ha valaki leírná, h a 2003-as 1.8-as benzines mennyivel rosszabb (vagy jobb) választás, mint a 2004-től gyártott újabb 1.8-as. Gondolok itt a fogyasztásra, jobban megy-e, stb.
A nyáron autót szeretnék cserélni, de nekem annyira nem fontos a 7személy és a modernebb külső-belső. Az első szériás is bőven megfelelne.
Jelenleg egy Honda Jazz-em van, de kell a nagyobb hely és az már biztos, h maradok a japánoknál. Előtte egy 99-es corollám volt, totál meg voltam vele elégedve.
A keret szűkös, tehát nem feltétlen van pénzem az újabb verso-ra.
Mire figyeljek vételkor?
Köszönöm a válaszokat előre is.

szamototo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Corolla Verso
« Válasz #3381 Dátum: 2013.05.17 20:43:57 »
Sziasztok!

Verso tulajdonos lettem!! Idáig minden rendben. 2002-es fentebb említett 2.0 D4D-t vettem meg. Most szokunk egymáshoz.

Majd még beszámolok

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #3382 Dátum: 2013.05.18 06:37:00 »
Gratulálok!  :clap:

Használd egészséggel!
Melyiket is vetted meg?

FGyula

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corolla Verso
« Válasz #3383 Dátum: 2013.05.18 15:07:58 »
Nem valami aktiv ez a forum. Választ nem kaptam a kérdésemre. Bemegyek a héten egy Toyota szalonba, na majd ott talán ...

szamototo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Corolla Verso
« Válasz #3384 Dátum: 2013.05.18 20:38:15 »
Gratulálok!  :clap:

Használd egészséggel!
Melyiket is vetted meg?

Egy 2002 -es 2.0 d4D arany, halványzöld metál 219e km-rel. Én imádtam a Picassomat, de amikor abban volt 219e km. nem ilyen hangja volt, ez egyenesen imádnivaló. BC szerint 4,5 l/100km amit most jártam vele. Remélem nem fog elromlani . Egyedül a kuplung fura a picassohoz képest, olyan mintha nem emelne ki teljesen, de lehet, hogy csak szoknom kell. Egyszerüen élmény vezetni és a családom is egyből beleszeretett.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corolla Verso
« Válasz #3385 Dátum: 2013.05.19 18:02:59 »
Nem valami aktiv ez a forum. Választ nem kaptam a kérdésemre. Bemegyek a héten egy Toyota szalonba, na majd ott talán ...
1-es COV-ja csak két embernek van asszem, abból az egyik most vette. Tehát főként arra kell figyelni, hogy a 2004 után gyártott vvt-iknél nincs olajfogyi gond, míg előtte igen. Más dolgot nem tudok.
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Corolla Verso
« Válasz #3386 Dátum: 2013.05.19 18:55:56 »
Nálunk volt mindkettő a családban. Az I-est én is használtam kb. egy évig, de a II-vel is mentem sokat.
Eléggé más autók. Az I-es inkább egy ***tott Corolla, személyautós viselkedéssel, ahhoz képest kicsit magasabb üléspozícióval, sok pakolóhellyel, jó variálhatósággal.
A II-s inkább egy nagy batár, érezhetően nagyobb autó, a másikhoz képest kicsit nehézkesebb, de ezzel együtt jól kezelhető.
A II-esnek jobb az ülésrendszere, három részre van osztva, szemben a korábbi 1/3-2/3 osztásával. Az újabban nem kell kivenni az üléseket, és így is sík rakfelületet ad. Az I-ben előrehajtható és ki is vehető (van súlya..) de így sem ad sík rakteret.
Az I-ben 1.8 benzines motor volt, gond nélkül ment, elég volt a kocsi mozgatásához, 7-8l között fogyasztott a max 9 l volt. Szerintem a II-ben ugyanezzel az 1.8-cal készült.
Szóval ki kell próbálni őket, mert más karakter a két kocsi.

FGyula

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corolla Verso
« Válasz #3387 Dátum: 2013.05.19 20:11:04 »
Köszönöm a válaszokat. A diesel-t azt elvetettem, mert többen is azt tanácsolták, h 10évesen 150e-200ekm-rel lutri a dolog. De látom, a kolléga pont most vett egyet 200ekm felett. Kiváncsian várom majd a tapasztalatait.

szamototo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Corolla Verso
« Válasz #3388 Dátum: 2013.05.19 21:07:57 »
Köszönöm a válaszokat. A diesel-t azt elvetettem, mert többen is azt tanácsolták, h 10évesen 150e-200ekm-rel lutri a dolog. De látom, a kolléga pont most vett egyet 200ekm felett. Kiváncsian várom majd a tapasztalatait.

Egyenlőre szuper!

Kuplungot majd most megnézetem, de az is megoldható. Igazából szerelő srácnál van 400 e km es és alig volt baja.

Reménykedem, fogyasztás Bc sszerint 4,6l/100km, nekem az évi 230 e ft különbség ha benzines lenne.

Tomi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re:Corolla Verso
« Válasz #3389 Dátum: 2013.05.20 22:13:07 »
Az újabb 1,8-ason egy kicsit finomítottak az Euro-normák miatt, így az "csak" 129 lovas az előd 135 pacijával szemben. A nagy különbség nem a műszaki paraméterekben van, hanem a belső variálhatóságban: az újabbnak egyenként(!) sínen tologathatók a hátsó ülései, meg teljesen síkba hajthatók is. És a régi az hátul tk. 2,5 személyes, mint az összes felső közép autó, az újabb meg igazi 3 helyet kínál ott, 3 gyerekülés is rendesen befér. Ha ez nem szempont, vedd a régit, de a jót nagyon könnyű ám megszokni...
A régiben pl. nem tudom, hogy kapható volt-e digitális klíma - én a manuálisat nem szeretem.
Viszont ha automata-párti vagy, a régihez kapható volt a hagyományos automataváltó, míg az új csak az elég bénácska MMT váltót érdemelte.
music