Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368850 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13335 Dátum: 2015.06.25 20:09:24 »
Igen. Ki lehet hogy csak egyet csippanjon.
http://priuschat.com/threads/disabling-the-reverse-beep.37380/
VAgy vársz 2-3 hetet, megjön az új techstream kábelem és azzal kikapcsolom. Sajnos az összes régi kábelem eladtam így most nincs itthon.
A harmadik megoldás hogy torque-al kiküldöd AT parancsként a PID betöltése után.

Sziasztok!
Nem sikerült a linkelt megoldással kikapcsolnom. Valakinek sikerült már? Mit ronthattam el?

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13336 Dátum: 2015.06.25 21:03:06 »
Sziasztok!
Nem sikerült a linkelt megoldással kikapcsolnom. Valakinek sikerült már? Mit ronthattam el?

Azt látom, hogy P2, de - ha az "avatar" képeden a saját autó látszik - a felni alapján az nem egy USA jármű, tudtommal pedig csak azokra vonatkozik.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13337 Dátum: 2015.06.25 21:10:11 »
OFF
Én is üzemeltettem BBS-t FidoNET node-al. :)
Én először bejártam a BME re, aztán a KÖZGÁZ on is hozzáférhető lett (az egész egyetemi hálózat 20MB os volt, és folyton kizártak, mert túl sokat használtam). Amint lett otthon gépünk BBS eket látogattam, a betárcsázós net csak vmikor később jött. Ott még a Matáv bontotta gusztustalan módon a vonalat.-)
ON

A Techstream nél milyen különbségeket tapasztaltál. Leírások szerint többféle fw, sw el árulják. Nehezen tudom elképzelni, hogy a 64bit jelenleg sokat jelentene.
Jól olvastam, hogy ezek a klónok nem alkalmasak kulcs programozásra? Nem mintha szükségem lenne rá, csak hobbiból gondolkodom rajta.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13338 Dátum: 2015.06.25 22:01:05 »
Azt látom, hogy P2, de - ha az "avatar" képeden a saját autó látszik - a felni alapján az nem egy USA jármű, tudtommal pedig csak azokra vonatkozik.
Én valahogy kikapcsoltam évekkel ezelőtt a belga 2004-esemen. Csak már nem emlékszem hogy :( Ha sem a torque sem a gombnyomkodás nem segít akkor biztos kábellel.

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13339 Dátum: 2015.06.25 22:01:47 »
Azt látom, hogy P2, de - ha az "avatar" képeden a saját autó látszik - a felni alapján az nem egy USA jármű, tudtommal pedig csak azokra vonatkozik.

És valóban odaírták, hogy európai modellen nem működik. Felületesen olvastam. Köszi a segítséget!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13340 Dátum: 2015.06.25 22:06:23 »
OFFÉn először bejártam a BME re, aztán a KÖZGÁZ on is hozzáférhető lett (az egész egyetemi hálózat 20MB os volt, és folyton kizártak, mert túl sokat használtam). Amint lett otthon gépünk BBS eket látogattam, a betárcsázós net csak vmikor később jött. Ott még a Matáv bontotta gusztustalan módon a vonalat.-)
ON

A Techstream nél milyen különbségeket tapasztaltál. Leírások szerint többféle fw, sw el árulják. Nehezen tudom elképzelni, hogy a 64bit jelenleg sokat jelentene.
Jól olvastam, hogy ezek a klónok nem alkalmasak kulcs programozásra? Nem mintha szükségem lenne rá, csak hobbiból gondolkodom rajta.
A techstream különböző verzióival nem láttam különbséget pedig próbáltam párat (vagy csak engem nem érintettek)
Klón kábellel is lehet klucsot programozni. Közel tucatot programoztam fel vele. Csak ugye mióta az enyémet megpróbálták elkötni, a klón kábelek között is erősen válogat. Többségében nem olvas rendesen és csak teleszórja a kocsit hibakódokkal. Azért rendeltem eddig 8 klónt különböző kereskedőktől, majd miután egyik sem ment az enyémmel (viszont minden mással igen) eladtam őket és most egy márkásabb darabot rendeltem. Azzal meglátjuk mit lép az én kocsimra.

Bandee E. Coyote

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13341 Dátum: 2015.06.25 22:41:55 »
Szerintem elnéztél valamit. Ez 1.89 milla: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_ipa_navi_2006_automata_navitempomat-8899893

Én egyébként 3-ért vettem tőlük a hármasomat, és ilyen különbséggel már inkább a hármas érné meg (2,5 vs 3)
De ez is csak egy vélemény. Ezt a pirosat speciel láttam náluk hétfőn amikor egy másik cartársnak mentem átnézni a lefoglalt hármasát.

Én a feketéről gondoltam, hogy kb egy árban van a általam nézett darabbal, közeli az évárat, a futásteljesítmény és a felszereltség is. Való igaz, hogy innen már nem nagy lépés a P3, de nem szívesen almolnék ki teljesen...

Mondjuk gondolatébresztő a P3 3,19 M-ért.

Tényleg ekkora lépés a P2-höz képest a P3?

Ki kellene próbálnom...

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13342 Dátum: 2015.06.25 23:11:38 »
Én a feketéről gondoltam, hogy kb egy árban van a általam nézett darabbal, közeli az évárat, a futásteljesítmény és a felszereltség is. Való igaz, hogy innen már nem nagy lépés a P3, de nem szívesen almolnék ki teljesen...

Mondjuk gondolatébresztő a P3 3,19 M-ért.

Tényleg ekkora lépés a P2-höz képest a P3?

Ki kellene próbálnom...
HA pesten vagy, írsz pü-t múés megbeszéljük. Én közel 4 évig használtam kettest, abból ültem át hármasba tavaly. Megérte.

Bandee E. Coyote

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13343 Dátum: 2015.06.26 07:53:01 »
HA pesten vagy, írsz pü-t múés megbeszéljük. Én közel 4 évig használtam kettest, abból ültem át hármasba tavaly. Megérte.

Köszi! Én Pesten dolgozom, jövő hét második felében jelentkezem és élnék a lehetőséggel, hogy ezt megbeszéljük!

Addig is megnézek még pár darabot, hátha beesik valami kihagyhatatlan.  :D

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13344 Dátum: 2015.06.26 08:11:00 »
Today, tomorrow and after tomorrow!

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13345 Dátum: 2015.06.26 08:20:45 »
Olvastátok?
Azon gondolkoztam, hogy nem-e lehetne átvezetékezni a mennyezeti lámpát, hogy csak akkor kapjon az a rész áramot, ha az autó nyitott? Pl. ugyanazt a feszkót rákötni, ami az ablakemelőnek ad áramot. Szerintetek ez bonyolult lenne?

Egyébként a minap pont ugyanígy jártam, de szerencsére az asszony kiszúrta, hogy valami világít az autóban. Gyorsan rádugtam a torque-ot és ellenőriztem a kis akku feszt, még szerencsére tölteni sem kellett, nemrégen maradhatott égve.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13346 Dátum: 2015.06.26 08:39:57 »
Olvastátok?

Simán ki lehet nyitni a hátsó ajtót és hozzá lehet férni a kis akksihoz, ha az autóba már sikerült bejutni.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13347 Dátum: 2015.06.26 08:48:18 »
Olvastátok?
Hatásvadász cím, mekkora hibák a toyotánál, persze itt is lekapcsolódik a lámpa, amint lezárjuk, csak vannak fix állások a lámpánál, meg vannak olvasó lámpák pluszba elől, itt megjegyzem hogy én is jártam már így elől és reggel ott virított a fix lámpa elől, de persze indított, arra nem emlékszek hogy ez még a régi 12v-os kis akkunál volt-e (ami 10v produkált max) vagy az újnál, mindenesetre indult, LED-eknek hála :).
Igen, valóban nyitható a csomagtartó ajtó, a vésznyitóval.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13348 Dátum: 2015.06.26 08:54:07 »
Olvastátok?
:) Matyi is belefutott :) Előbb utóbb mindenki belefut legalább egy lemerülő kis akksiba :)

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13349 Dátum: 2015.06.26 10:24:44 »
Hatásvadász cím, mekkora hibák a toyotánál, persze itt is lekapcsolódik a lámpa, amint lezárjuk, csak vannak fix állások a lámpánál, meg vannak olvasó lámpák pluszba elől, itt megjegyzem hogy én is jártam már így elől és reggel ott virított a fix lámpa elől, de persze indított, arra nem emlékszek hogy ez még a régi 12v-os kis akkunál volt-e (ami 10v produkált max) vagy az újnál, mindenesetre indult, LED-eknek hála :).
Igen, valóban nyitható a csomagtartó ajtó, a vésznyitóval.

Egyetértek. Erősen hatásvadász cím!
Mondjon nekem valaki egy autót amiben ha bekapcsolva hagysz egy fogyasztót az előbb-utóbb nem meríti le az akksit.
A cikk alapján tény, hogy a Renault lekapcsol minden belső lámpát ha lezárod az autót. Jó ötlet! Nekem T25 Avensis van, nem tudom abban hogy működik, de azt hiszem itt az ideje ellenőrizni.  :innocent: