Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368849 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6285 Dátum: 2012.07.27 22:57:45 »
100e-ként meg a vezérműszíj cserét se hagyd ki :), de csak is szigorúan bontóból

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6286 Dátum: 2012.07.27 23:00:34 »
Itt senki nincs akinek valamilyen komolyabb alkatrészt cseréltek? Még a végén elhiszem, hogy jó autót vettem...  :clap:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6287 Dátum: 2012.07.28 07:56:55 »
Most érezzük rosszul magunkat?
Egy komolyabb ügye volt ott az egyik kollégának neki a féknyomástartója engedte el a nyomást. Az csak a komplett abs egység cseréjével javítható. Gondolom bontóból ez sem lehetetlen. De az a gép is műkódött rendesen csak sokat foglalkozott a nyomás előállításával. De ez abszolut egyedi eset volt.

rgy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6288 Dátum: 2012.07.28 13:29:29 »
Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a tolató radart ki lehet-e valahogy kapcsolni? Illetve be. Egy pár napja már nem csiporog, ha van valami mögöttem, és nem tudom, hogy most elromlott-e vagy csak véletlenül kikpcsoltam, vagy a feleségem.

Gondolom, ha elromlott, az nem egy filléres tétel...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6289 Dátum: 2012.07.28 13:47:16 »
Az utólag szerelt gyárinak szoktak elrejteni egy kis kör alakú kapcsolót a csomagtartóban, amit egy bevásárláskor a csomagok ki tudnak kapcsolni... Nézz ott körül.
Xanyi

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6290 Dátum: 2012.07.28 14:42:56 »
Itt senki nincs akinek valamilyen komolyabb alkatrészt cseréltek? Még a végén elhiszem, hogy jó autót vettem...  :clap:

Amerikai priusomban egy ideje check engine lampa egett, es szerdan a szerviz hosszas netezes utan megtalalta a hibat. Anno mikor kicsit megnyomtak az elejet az europaibol teljesen hianyzo hutokori hotarto termosz pumpajanak biztositeka serult meg, igy az nem mukodott. Szerencsere kimertek es sikerul megcsinalni most mar. Ezen kivul sajnos csopog a vizpumpa, ami egy 60k-s japan auto eseten nem tul szep dolog, de japan utangyartottal nemsokara kicserelem, kb 20e HUF lesz szerelessel egyutt.

Ezen kivul 800km-enkent meg szoktam tankolni azert, biztos ami biztos  ::)

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6291 Dátum: 2012.07.28 14:47:59 »
Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a tolató radart ki lehet-e valahogy kapcsolni? Illetve be. Egy pár napja már nem csiporog, ha van valami mögöttem, és nem tudom, hogy most elromlott-e vagy csak véletlenül kikpcsoltam, vagy a feleségem.

Gondolom, ha elromlott, az nem egy filléres tétel...

Én úgy vettem az enyémet, hogy nem működött. Nekiálltam szétszedi, végül a csipogónál rámértem ott volt jel, kicseréltem a kis hangszórót és láss csodát azóta is működik. Én azt mondom, hogy ha nincs külön kapcsoló (enyémen nincs) akkor nézd meg ezt a hibalehetőséget, mielőtt elvinnéd szervizbe.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6292 Dátum: 2012.07.28 15:48:17 »
Amerikai priusomban egy ideje check engine lampa egett, es szerdan a szerviz hosszas netezes utan megtalalta a hibat. Anno mikor kicsit megnyomtak az elejet az europaibol teljesen hianyzo hutokori hotarto termosz pumpajanak biztositeka serult meg, igy az nem mukodott. Szerencsere kimertek es sikerul megcsinalni most mar. Ezen kivul sajnos csopog a vizpumpa, ami egy 60k-s japan auto eseten nem tul szep dolog, de japan utangyartottal nemsokara kicserelem, kb 20e HUF lesz szerelessel egyutt.

Ezen kivul 800km-enkent meg szoktam tankolni azert, biztos ami biztos  ::)
Na végre egy amerikás. Mesélj már kérlek hogy azok az egyedi megoldások amik csak az amcsi priusokban van hogyan működnek hogy vagy velük megelégedve? Gondolok legfőképpen. A hőtárolóra. Lehet érezni hatását télen
 egyből ontja a meleget akkor is ha a szabadban éjszakázik a gép? Rádiót tudod használni rendesen?

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6293 Dátum: 2012.07.28 17:21:49 »
Na végre egy amerikás. Mesélj már kérlek hogy azok az egyedi megoldások amik csak az amcsi priusokban van hogyan működnek hogy vagy velük megelégedve? Gondolok legfőképpen. A hőtárolóra. Lehet érezni hatását télen
 egyből ontja a meleget akkor is ha a szabadban éjszakázik a gép? Rádiót tudod használni rendesen?

Hat ugye a hotarolot nem tudom, mert nem mukodott miota nalam van (januar), errol nem tudok nyilatkozni. Radio tenyleg csak a paratlan tizedeket fogja, vagyis a paros frekvenciak sercegnek, hol jobban hol kevesbe. Ezt leszamitva tokeletes, en mind a 6 helyre programoztam radiot, es tok jol jon (Class FM, Rise FM, Music FM vagy mi, meg egyebek). Tolatokamera van meg ami plusz, az nagyon jo dolog. Guminyomasmerot az elozo tulaj kalibraltatta be, az van meg de nem lattam meg mukodni szerencsere. Ezen kivul mi van meg?:) meg vagyok mindennel elegedve egyebkent. Az elso lampakat fogom most csereltetni nemsokara, moso nelkuli xenonos amerikai lampa, tobbszoros szabalysertes. Remenykedem hogy valaki elviszi majd ebay-en  ::)   ugy latom hogy kodlampa nincsen benne sehol, viszont ha mar szet lesz szedve, gondolkodom a berakatason, elore. Elvileg van kapcsolo azon a karon, de amikor bekapcsolom a muszerfalon nem jelenik meg semmi, szoval nem tudom...
Amin meg agyaltam, hogy esetleg megcsinalom az EV kapcsolot ahogy egy neten keringo reszletes fenykepes pdf-ben le van irva, hogy garazsba ki-be tudjak allni, mert most ugye bekapcsolgatja a motort.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6294 Dátum: 2012.07.28 19:01:04 »
Vajon az "ami" példánynak puhábbak a felfüggesztései?
A dobos hátsó fékrendszeren érhezhető lanyhulás erősebb igénybevételkor?

Nekem is gyári a radar és nem tudom kikapcsolni.
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6295 Dátum: 2012.07.28 20:14:44 »
Szerintem a pIII nál már tárcsafék van hátul az amcsin is. Vagy nem ?

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6296 Dátum: 2012.07.28 22:03:41 »
Szerintem a pIII nál már tárcsafék van hátul az amcsin is. Vagy nem ?
Az lehet, de a kollégának nem PII-je van?
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6297 Dátum: 2012.07.29 07:14:25 »
Megtévesztett a felrakott kép. Cselesen a hármas képével operál. Ejnye-bejnye!

Az MCC002 mond itt valakinek valamit?

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6298 Dátum: 2012.07.29 08:13:53 »
Megtévesztett a felrakott kép. Cselesen a hármas képével operál. Ejnye-bejnye!

Az MCC002 mond itt valakinek valamit?
:D
Ez vmi mostanság kiadott rendszám?
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6299 Dátum: 2012.07.29 09:01:37 »
Gondolom. Tegnap láttam Nyíregyházán. Ezüst.