Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1250827 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3690 Dátum: 2009.10.25 00:24:07 »
De azért a kettő nem is egy kategória. A Tesco igazán csak az Auchannal, Corával mérhető össze, ezek az olcsó hipermarketek. A(z Inter)Sparban a nem akciós termékeknek sokszor elég szép ára van.
Bár ez is tud változni. Korábban azt hittem, hogy a közértek közül a Kaiser's a legdrágább. Sőt, még azon belül is van diferrencia, nálunk a stopshopban, ahová jár egész Pesthidegkút, Hűvösvölgy - elképzelheted a mélygarázs autóparkját; amikor a Corsával megyek, kifejezetten szégyellem magam... - még egy kicsit magasabbak az árak, mint voltak anno a Budai Skálában lévőben. Aztán, amikor néha más kisközértbe megyek (CBA, Smatch), azt látom, hogy ezek még drágábbak, a minőség meg kifejezetten rosszabb.  :wacko:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3691 Dátum: 2009.10.25 00:25:34 »
Na ja, a pécsi tecsók...Egyik este viszonylag későn végeztem, és már csak az volt nyitva. Csirkehúst akartam venni (többek között, tudom öreg hiba) kikértem, megkaptam, de beleszagolva (elég volt messziről) inkább visszaadtam. ráadásul tényleg olyan arcok voltak :eek: Ez az orfűi elágazáshoz közeli példány volt.
És akkor vedd hozzá, hogy abban van a kevésbé burung népség :excl: A másikban (amelyik a Budai Vámnál van) olyan pofák vannak, hogy az ember összecsinálja magát  :ph34r:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3692 Dátum: 2009.10.25 00:28:49 »
De azért a kettő nem is egy kategória. A Tesco igazán csak az Auchannal, Corával mérhető össze, ezek az olcsó hipermarketek. A(z Inter)Sparban a nem akciós termékeknek sokszor elég szép ára van.
Én nem igazán tapasztalok szignifikáns eltérést... Azt leszámítva, hogy a Tecsóban hozzáférhető egy olyan, legalja "minőség"-kategória, amely az Intersparban (szerencsére) nem igazán. De a legtöbb dolog nagyságrendileg ugyanannyiba kerül.

Ósanról, Coráról nem tudok nyilatkozni, ezek nálunk nincsenek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3693 Dátum: 2009.10.25 00:29:23 »
És akkor vedd hozzá, hogy abban van a kevésbé burung népség :excl: A másikban (amelyik a Budai Vámnál van) olyan pofák vannak, hogy az ember összecsinálja magát  :ph34r:
Ott jártam a nyáron. Mit, mondjak, örültem, hogy egyben megvolt még a kocsi a vásárlás után. :surrender:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3694 Dátum: 2009.10.25 00:32:27 »
De azért a kettő nem is egy kategória. A Tesco igazán csak az Auchannal, Corával mérhető össze, ezek az olcsó hipermarketek. A(z Inter)Sparban a nem akciós termékeknek sokszor elég szép ára van.
Én nem igazán tapasztalok szignifikáns eltérést... Azt leszámítva, hogy a Tecsóban hozzáférhető egy olyan, legalja "minőség"-kategória, amely az Intersparban (szerencsére) nem igazán. De a legtöbb dolog nagyságrendileg ugyanannyiba kerül.
Nem kategóriára gondoltam, hanem konkrét gyártó konkrét termékére, mindig ezen tudom lemérni, illetve ha teszem azt, tejfölt akarok venni, akkor tökmindegy, hogy nádudvari, bakony, etc. amelyik a legolcsóbb ezek közül. Az ilyen összehasonlításokat rendre a tecsó szokta nyerni - e kettő közül.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3695 Dátum: 2009.10.25 00:50:00 »
Asszem inter...Mármint az, ami a mohácsi út mentén, a kereszteződésnél található. Amúgy ha már itt tartunk, tudtátok, hogy a Spar a világ legnagyobb élelmiszer áruházlánca?  :eek:
Nem tudtam, azt tippeltem volna, hogy a Walmart  :sorcerer: ... De jó hír, hogy nem a Tecsó  :clap:

Amúgy, igen, arra a Sparra gondolok, amit írsz. De nem tudtam, hogy ez is Interspar.
Üzletek számában a legnagyobb. Forgalomra természetesen a Wal-mart a nyerő, lévén, hogy ebben a tekintetben az a világ legnagyobb cége. (volt 2008-ban)
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3696 Dátum: 2009.10.25 02:28:22 »
Angliaba van un. Tesco-metro, aminek az a kulonlegessege, hogy nincsenek penztarosok... A user maganak csipogtat be mindent (merleg miatt ez Magyarorszagon nem mukodne  :1eye: ) utana mikor vegzett van penzvizsgalos fizetoautomata, frankon ad vissza, meg minden... a 20 kasszat 3-4alkalmazott koordinalja, 2-3 magyaraz a luzer-juzereknek, egy meg all a csipogokapunal morcosan  :clap:
Amugy a tesco viszonylag draga es az otthonihoz kepest sokkal jobb minosegu termekeket tart.
Szemely szerint az ASDA-ban vagy a Sainsburry`s-ben szeretek vasarolni, bar az utobbi is eleg draga...
Ami meg itt van, es otthon nincs, az az Iceland... Az milyen jo talalmany... ::) Az uzlet gyakorlatilag fele hutopult... tehat a fagyasztott cuccokra epitenek, es van hazhozszallitas...

Ami meg nagy divat, az az arukapcsolas... van egy "sziget"  kb. 5-10fele termekkel... mondjuk 1.29 az egysegaruk, es barmelyik harom 3£.... Tok jo :1eye:

ui: voltam magyarboltba (az mekkora jooo  :flowers: ), es vettem tokmagot, rauch uditoket (ezeknek a hulye angoloknak nincs semmi rostos uditojuk.... Par helyen heroin arba lehet kapni facsart gyumolcslevet, de itt kb kifujt... Puccosabb peksegekbe van uveges narancsle meg almale, es kesz....
Husokat meg a lengyelboltba erdemes venni ::)
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3697 Dátum: 2009.10.25 02:11:47 »
Ahogy olvasgatom a leírásaidat, tényleg más lehet ott az élet... Az általam viszonylag jól ismert Ausztria és Németország nem ilyen, nem ennyire más világ Magyarországhoz képest (most persze nem a tisztaságra meg a rendre gondolok).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3698 Dátum: 2009.10.25 02:43:27 »
Ossze nem lehet hasonlitani... De semmit... Talan az elso kulonbseg az, hogy itt nem csak fizetgetnek, ..... Innentol kezdve annyira mas a kozhangulat...................
.....
pontpontpont
...
...Talan politikanak tekintenek paran a folytatast... :)
De minden magyarsagommal azon vagyok, hogy adommal gazdagabba tegyem Angliat, hogy Europai Unios keretek kozott ez konyoradomany (tamogatas) formaban elerje a magyar gazdasagot, es jobb legyen akarmi, mikor hazamegyek.... ::)
kisa
born to ride

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3699 Dátum: 2009.10.25 02:57:43 »
De azért a kettő nem is egy kategória. A Tesco igazán csak az Auchannal, Corával mérhető össze, ezek az olcsó hipermarketek. A(z Inter)Sparban a nem akciós termékeknek sokszor elég szép ára van.

Szerintem aki a jozan esz keretein belul vasarol, az nemet cegnel teszi azt. Auchan es Tesco meg csak veletlenul sem jon szoba. Ha nincs mas, akkor coop vagy cba, bar sajnos ezek dragak.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3700 Dátum: 2009.10.25 03:35:26 »
Ossze nem lehet hasonlitani... De semmit... Talan az elso kulonbseg az, hogy itt nem csak fizetgetnek, .....
Én most nem erre gondoltam, mert ebből a szempontból ugye Ausztria & Németország is ég és föld Magyarországhoz képest  :whistling: ... Hanem inkább a mindennapi életben megnyilvánuló sok különbségre, az "angol különcségekre"  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3701 Dátum: 2009.10.25 09:12:39 »
Felénk az érdi Tacskó kissé lepukkant és kicsi az áruválasztéka, a budaörsi nagy (ráadásul ugye az első nyitott tecsó is asszem) nem rossz, ellenben olcsóbb mint az érdi és bármelyik más. Ezzel is ellentétben a madaras Tacskó, gyakorlatilag vele szemben még olcsóbb! A Cora a három közül a legdrágább felénk, nem véletlen, hogy ha valaki magyar hírességgel akar találkozni, az csak kolbászoljon a törökbálinti Corában egy-egy hétvégén, a puccos népség oda jár (hozzátenném, hogy sztem a bálinti Cora alulmúlja kínálói terület minőségére nézve a másik kettőt (hacsak azóta nem alakították át, amióta utoljára ott jártam). És hogy mást is írjak, az Interspar és Spar felénk jóval (!) drágább, mint bármi más (persze a CBA sem panaszkodhat).
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3702 Dátum: 2009.10.25 09:33:05 »
a budakalászi cora is dettó ua kb a helyi celebek kaja beszerző helye. kaját venni ott öngyilok.
de pl ruha és játék ,muszaki cikk megérheti pl biciklit én ott vettem akcióban.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3703 Dátum: 2009.10.25 10:12:57 »
Ha már celebek: tegnap Hűvösvölgyön jártunk kisvasutazni, hát kit látunk a helyi MOL kúton? Csak nem a Schnitt (:D) Palit? Rossz kis Phaetonnal...
Gabe 254.

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3704 Dátum: 2009.10.25 10:23:19 »
Ha már celebek: tegnap Hűvösvölgyön jártunk kisvasutazni, hát kit látunk a helyi MOL kúton? Csak nem a Schnitt (:D) Palit? Rossz kis Phaetonnal...
:eek:
a politikusok is celebek már ? Ő a NOB elnökhelyettese is + EU-s nagyágyú. Azért ég és föld a  különbség SP és mondjuk BalázsP. között , pedig mind2 szeleb :ph34r: