Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763949 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

boszorka65

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4635 Dátum: 2011.02.21 23:00:49 »
Sziasztok!  A Yarisom 3 év 8 hónapos,és ma délután kigyulladt az abs lámpa. Holnap akarom szervzbe vinni.A fórumot olvasva lárom, hogy nem egyedi a hiba és nem olcsó mulatság. Nekem is megingott a bizalmam a márkában. Előtte mindig Fordom volt,és soha semmi promléma, még a 10 éves autónál sem.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4636 Dátum: 2011.02.22 17:05:52 »
Sziasztok!  A Yarisom 3 év 8 hónapos,és ma délután kigyulladt az abs lámpa. Holnap akarom szervzbe vinni.A fórumot olvasva lárom, hogy nem egyedi a hiba és nem olcsó mulatság. Nekem is megingott a bizalmam a márkában. Előtte mindig Fordom volt,és soha semmi promléma, még a 10 éves autónál sem.

Kár volt Toyotát venni. Ford Fiestát kellett volna!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4637 Dátum: 2011.02.22 17:28:18 »
Sziasztok!  A Yarisom 3 év 8 hónapos,és ma délután kigyulladt az abs lámpa. Holnap akarom szervzbe vinni.A fórumot olvasva lárom, hogy nem egyedi a hiba és nem olcsó mulatság. Nekem is megingott a bizalmam a márkában. Előtte mindig Fordom volt,és soha semmi promléma, még a 10 éves autónál sem.
Ha ennyitől meginog a bizalmad, megvan a logikus megoldás: legközelebb megint Fordot kell venni. Statisztikailag nagyobb eséllyel fog elromlani, de ha neked többet számít a konkrét személyes tapasztalat, akkor dönts ez alapján.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4638 Dátum: 2011.02.23 10:08:32 »
Ilyen megkülönböztetés biztosan nincs. Különbözik a franciájé és a japáné, azon belül pedig a jobb és balkormányosé. Ennyi.
De miért kell cserélni? Összetörtek? Mert ha csak azért mert Yaris szokás szerint besárgult a búrája, akkor az utángyártott nem lesz sárga, cserébe szarul világít. Akkor inkább polír!

Válasz:
Idézet
közben kiderült, nem is kis különbség van köztük... a stanley típusúban be van építve az állító motor, a többiben (legalábbis a valeo típusúnál) pedig kívűlről van rászerelve. ebből kifolyólag a csatlakozások is teljesen eltérőek!

be is vannak sárgulva, meg repedések is vannak rajta. ezeken a polír nem igazán segít, arról nem is beszélve, hogy a políral is elő lehet állítani, hogy "dioptriás" legyen és attól is szarul fog világítani...
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4639 Dátum: 2011.02.23 13:32:24 »
Polírtól mégis hogyan lenne már "dioptriás"?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4640 Dátum: 2011.02.23 14:31:29 »
Na még egy kérdés:

Idézet
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Van egy Toyota Yaris-unk 1.0 VVT-i motorral szerelve, 2007-es évjáratú!

A problémám az lenne, hogy mostanra hidegen olyan hangja van mint egy dieselnek (gondolom a szelepek csinálják ezt a csúnya kattogást/kerregést). A kérdés hogy miért és hogy ez árt-e a motornak!
A használatról annyit, hogy változó tehát hetente megyünk vele 2x 100 km egyhuzamba és sok kis 10-20 km-est utat!

Előre is köszi!

Üdv:Bazsi
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4641 Dátum: 2011.02.23 14:36:28 »
Sürgősen szervízbe vinném...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4642 Dátum: 2011.02.23 17:14:56 »
Idézet
közben kiderült, nem is kis különbség van köztük... a stanley típusúban be van építve az állító motor, a többiben (legalábbis a valeo típusúnál) pedig kívűlről van rászerelve. ebből kifolyólag a csatlakozások is teljesen eltérőek!

be is vannak sárgulva, meg repedések is vannak rajta. ezeken a polír nem igazán segít, arról nem is beszélve, hogy a políral is elő lehet állítani, hogy "dioptriás" legyen és attól is szarul fog világítani...

Meg a ... térde kalácsa.
A japánba van benne az állítómotor, a franciába meg van a Valeo, azon valóban kívülről van rászerelve...
De nem kell hinni nekem, lehet sztánléjozni, az nem jelent semmit... Persze lehet a Valeo-n tényleg van egy "Stanley" felirat, de akkor sem az alapján különböztetjük meg!

Aki kifejezetten rá van állva a fényszóró polírozásra az csodát tud tenni. Nővérem Matizának fényszórója úgy be volt sárgulva, hogy nem lehetett belátni az amúgy sima üveges fényszóróba. Ráadásul olyan karcok voltak benne, hogy a köröm is megakadt... Azt mondta mindenki, hogy ezt hiába polírozzák.
Én megkerestem a megfelelő embert, és 5000-ért újjá varázsolta a kettőt. 3-4 lépésben csiszolta, géppel, spec plexi korongal. Majd 2 lépésben polír, az is kimondottan plexira való pasztával!
Úgyhogy amíg nem probálta ne mondja, hogy nem lehet!
Dioptriás? Mivan?  :eek:
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4643 Dátum: 2011.02.23 17:17:12 »
Idézet
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Van egy Toyota Yaris-unk 1.0 VVT-i motorral szerelve, 2007-es évjáratú!

A problémám az lenne, hogy mostanra hidegen olyan hangja van mint egy dieselnek (gondolom a szelepek csinálják ezt a csúnya kattogást/kerregést). A kérdés hogy miért és hogy ez árt-e a motornak!
A használatról annyit, hogy változó tehát hetente megyünk vele 2x 100 km egyhuzamba és sok kis 10-20 km-est utat!

Előre is köszi!

Üdv:Bazsi

Olaj volt-e benne cserélve?
Ha nem, akkor továbbra sem kell törődni a motorral, nem árt neki semmi, addig kell menni amíg meg nem áll  [rohog]
Ha volt, akkor viszont minél elöbb szervízbe vinni. Lehet szelep, de akár a lánc is adhat ilyen hangot!
Xanyi

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4644 Dátum: 2011.02.23 18:40:05 »
Sziasztok
Nemsokára megy szervízbe  a kocsi és bár még nincs rá szükség de tavaly nyáron is a klimám bekapcsolás után pár percig elég büdös levegőt fújt. Ezt úgy tudom hogy a baktériumok okozzák. Erre mi a megoldás? Csak tisztítást kérjek vagy feltöltést is? Nem tudom h a szervízciklusok alatt ezzel foglalkoznak e úgy hogy nem kérem.  :surrender:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4645 Dátum: 2011.02.23 19:10:36 »
Sziasztok
Nemsokára megy szervízbe  a kocsi és bár még nincs rá szükség de tavaly nyáron is a klimám bekapcsolás után pár percig elég büdös levegőt fújt. Ezt úgy tudom hogy a baktériumok okozzák. Erre mi a megoldás? Csak tisztítást kérjek vagy feltöltést is? Nem tudom h a szervízciklusok alatt ezzel foglalkoznak e úgy hogy nem kérem.  :surrender:

Alapból nem foglalkoznak vele, külön jelezned kell. A feltöltés akkor szükséges, ha nem fúj elég hideget. A büdös ellen klímafertőtlenítés (tisztítás) kell.
Xanyi

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4646 Dátum: 2011.02.23 19:13:39 »
Sziasztok
Nemsokára megy szervízbe  a kocsi és bár még nincs rá szükség de tavaly nyáron is a klimám bekapcsolás után pár percig elég büdös levegőt fújt. Ezt úgy tudom hogy a baktériumok okozzák. Erre mi a megoldás? Csak tisztítást kérjek vagy feltöltést is? Nem tudom h a szervízciklusok alatt ezzel foglalkoznak e úgy hogy nem kérem.  :surrender:

Alapból nem foglalkoznak vele, külön jelezned kell. A feltöltés akkor szükséges, ha nem fúj elég hideget. A büdös ellen klímafertőtlenítés (tisztítás) kell.

Köszönöm  a válaszod! Akkor elég lesz csak tisztítást kérnem. :yes:

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4647 Dátum: 2011.02.23 20:12:35 »
Gondolom egyértelmű, de hátha nem: a klíma tisztítással együtt pollenszűrőt is cseréltess!

Amúgy ezt otthon megtenni sem nagy dolog. Ezek a tisztítók általában egy flakonban érkeznek, amit be kell fújni a klímába a pollenszűrő helyén (úgy, hogy a pollenszűrő ki van szerelve) belső keringetésre, magas fordulatra, mindnehol fújósra kapcsolni és klímát bekapcsolni, így kell járatni meghatározott ideig (már nem emlékszem, 5-20 perc körül), majd kiszellőztetni a kocsit, és betenni az új pollenszűrőt.

Én tavaly csináltam édesanyám autóján, és elmúlt a büdösség, és garantáltan sokkal olcsóbban kijöttem, mintha egy szervíz végezte volna el ugyanezt.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4649 Dátum: 2011.02.23 20:53:40 »
Idézet
Gondolom egyértelmű, de hátha nem: a klíma tisztítással együtt pollenszűrőt is cseréltess!
Igazad van, ezt elfelejtettem írni. Mindenképpen új pollenszűrő is kell!
Xanyi