Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1756526 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Impasse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3240 Dátum: 2009.03.12 09:25:32 »
Hello!

Van egy apró gondom: A műszerfal és a szélvédő találkozásnál van valami szigetelő/tömítő szivacsszerű izé. Na ez cicereg (de nagyon).
Próbáltam már egy vékony műanyag lappal (bankkártya) megigazítani, gyömöszölni de nem sikerült, zörög tovább. Mit lehet ezzel kezdeni?
(Toyota Yaris II, 2006)

Impasse

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3241 Dátum: 2009.03.12 09:28:25 »
Vidd el a szervizbe amíg garis. Ha tényleg hangos és folyamatosan tapasztalható a nyüszögés meg fogják csinálni.

patky77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • GerillaDrift
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3242 Dátum: 2009.03.13 12:05:21 »
Sziasztok Guruk!

Nem biztos, hogy legjobb helyen, de nem találtam általános szerviz topicot.

2 napja belém jöttek hátulról és lenne a Yaris-omon egy kis kasznis munka. Melyik márkakereskedőt ajánlanátok Budapesten?
Itt a pontosságra és nem utolsó sorban a fényezés minőségére gondolok.

Segítségeteket köszönöm.
Üdv&Tnx:
Patky

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3243 Dátum: 2009.03.17 07:07:51 »
Helo, egy kérdés,

Ellenőrizték a szelephézagot valakinek már I-es Yarison? Ahogy olvastam 90 ezernél van egy ilyen. Mi pénz egy ilyen akció vajon nem tudja valaki?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3244 Dátum: 2009.03.17 20:00:52 »
Helo, egy kérdés,

Ellenőrizték a szelephézagot valakinek már I-es Yarison? Ahogy olvastam 90 ezernél van egy ilyen. Mi pénz egy ilyen akció vajon nem tudja valaki?

Elvileg van, gyakorlatilag nem kell!
Xanyi

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3245 Dátum: 2009.03.20 07:17:17 »
Ó a mindenit a másikat meg elfelejtettem megkérdezni. Azt, hogy szokott gond lenni yarisoknál a váltórudazattal, vagy a kulisszával? A sebváltógondom még mindíg nem oldódott meg.

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3246 Dátum: 2009.03.20 08:41:41 »
Ó a mindenit a másikat meg elfelejtettem megkérdezni. Azt, hogy szokott gond lenni yarisoknál a váltórudazattal, vagy a kulisszával? A sebváltógondom még mindíg nem oldódott meg.
ha jól tudom, nem rudas,hanem bovdenes

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3247 Dátum: 2009.03.23 11:29:46 »
Ma reggel alig akart elindulni a kisótóm  :wacko:
Kulcsot betesz, indítózok, önindító forog, de nem indul...  forgattam 8-10-et..  Kulcs ki, várok picit, vissza és ugyanez.
Után indítózok többet(vagy 20-25 ford), és egyet dadogott, és elindult. Azóta már indítottam melegen, hidegen (kb 4 órát állt) pöcc röff.
Vasárnap lemostam, de a motorteret nem nyitottam fel mosás közben . Mosás után még arrébb is tolattam az udvarban.
Milehetett ?  Menet közben semmi rendkívülit nem tapasztaltam, fogyasztás jó (5,4l/100)  Megöngyógyult ? ::)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3248 Dátum: 2009.03.23 20:11:49 »
Ma reggel alig akart elindulni a kisótóm  :wacko:
Kulcsot betesz, indítózok, önindító forog, de nem indul...  forgattam 8-10-et..  Kulcs ki, várok picit, vissza és ugyanez.
Után indítózok többet(vagy 20-25 ford), és egyet dadogott, és elindult. Azóta már indítottam melegen, hidegen (kb 4 órát állt) pöcc röff.
Vasárnap lemostam, de a motorteret nem nyitottam fel mosás közben . Mosás után még arrébb is tolattam az udvarban.
Milehetett ?  Menet közben semmi rendkívülit nem tapasztaltam, fogyasztás jó (5,4l/100)  Megöngyógyult ? ::)

Korábban írtam:
"Reggel indítottam az autót, és nem akart beindulni, csak forgatta az indítómotort, de az nem kapta el a fogaskoszorút, csak forgott magában no
2-3-szor ezt csinálta, majd beindult, picit dadogott, aztán normális lett. Mentem vele ma kb. 200 km-t, gond egy szál se, napközben indítottam vagy hússzor, semmi probléma. Azért elvittem a szalonba, ahol átnézték, és azt mondták a komputer szerint minden rendben, semmi hibát nem találtak, és ritkán előfordulhat ilyen akár egy a reléhez került sár vagy koszdarabtól is."

Ezt december elején írtam, azóta is hibátlan minden, szóval sztem nagyon ritkán előfordulhet ilyen dolog, anélkül, hogy valami alkatrész vagy motor vagy önindító baja lenne.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3249 Dátum: 2009.03.23 22:21:53 »
Nekem is volt ilyen a 10 év alatt egyetlen egyszer. Beültem, csak tekert és tekert, de nem indult. Aztán dadogva életre kelt, azóta is hibátlan, pedig már nagyon régen volt. Úgyhogy nyugi. Valószínüleg csak egyszeri alkalom volt...
Xanyi

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3250 Dátum: 2009.03.24 08:14:44 »
Akkor megnyugodtam, ma reggel is símán szépen indult  :flowers:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3251 Dátum: 2009.03.24 10:19:52 »
Akkor megnyugodtam, ma reggel is símán szépen indult  :flowers:

Helyes!  :clap:
Toyota Yaris T SPORT
153



Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3252 Dátum: 2009.04.04 17:00:09 »
Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy lehet e sk könnyen légkondit tisztítani. :whistling:
Kissé pocsolyaszagú lett a yarisban,  :wacko: csak akkor érezni mikor kikapcsolom addig nem.
Javaslatok? Én boltban beszerezhető habot gondoltam amit a rendszerbe kel fújni miközben jár.
Tapaszatlata van valakinek ilyennel kapcsolatban?

Itt a szép idő!  :clap:
Yaris II d4d 2006

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3253 Dátum: 2009.04.04 20:16:31 »
Még egy amit kérdeznék, ha sokat kell fordítani a kormányon (fél vagy több) lassú sebességnél akkor ropog, kattog. :cry:
Tavaly már csinálta de télen a hidegben abbamaradt.  :1eye: Most újra előjött.  :?:  A parkolóban mikor manőverezek elég idegesítő minden forgatáskor hallatja a hangját.
Olyan mintha mikor elfordított kormánnyal adnék egy kis gázt hogy mozduljon akkor valami feszülne és ropog.
Tippek, gyógymód?
 
Yaris II d4d 2006

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3254 Dátum: 2009.04.04 22:05:30 »
Klímatisztítás relatíve egyszerű sk is. Kell hozzá tisztító spray, amit ha jól sejtem a pollenszűrő helyén jó mélyen bedugva ( :whistling: ) be kell szórni, aztán végzi a dolgát. Amúgy ha nem akarod, hogy a pocsolyajelenség túl hamar felüsse újra a fejét, akkor érdemes megérkezés előtt egy-két kilométerrel kikapcsolni a klímát, majd magasabb ventilátor fokozaton járatva szárítani egy kicsit.
A második jelenség pedig ha megoldódik, engem is érdekel. Ez kormányropogás nekem is elő-előjön.
Gabe 254.