Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369262 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15285 Dátum: 2016.03.25 14:47:38 »
Te nem irtózol ezektől a legolcsóbb gumiktól? Lauffen, nexen, wanli, ling long és kínai szemét társaiktól? Hiába van mögöttük 1 vmilyen ismert márka... (ez nem az)
Egyébként a Nexen is Dél-Koreai (ez sem kínai) kint a Hankook és a Kumho versenytársa.
A wanli tényleg kínai.
A linglong is. Legyünk engedékyenyek. 50%-ban beletrafáltál :)

nagrol

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15286 Dátum: 2016.03.25 15:38:44 »
Sziasztok!
Kérem szépen a tanácsotokat. 3-as priusommal (2013, európai) együtt kapott 17-es gyári alufelniket cserélném le 15"os gyári könnyűfém felnikre 195/65-ös nyárigumival. Az indoklásom az hogy a 17"-es felnivel elég zajos, rázós a menet, és ahogy utánaolvastam, a ballonosabb gumival és a kicsi felnivel jobb a futás és talán még a fogyasztás is (?). A cserével készpénzhez is jutok, de ez nem igazán szempont.

Ami miatt bizonytalan vagyok:
-A 15-ös felnikhez van dísztárcsa is, nem igazán értem, akkor nem alufelni? A fényképen fekete küllőket látok..
- A totalcaron van egy neppertanács amely szerint Európában 16-os felnikkel adják ki a priust, talán azért mert a nagyobb féktárcsa ebben fér el. Igaz ez? Lehet hogy a 15-össel öngólt lőnék??
-Eddig bármelyik gumist kérdeztem meg, mind azt mondta hogy ő le nem cserélné azt a szép 17-est (tényleg szép :)).
-Tényleg komfortosabb lesz a futás a kisebbel?

Ti lecserélnétek?

köszi

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15287 Dátum: 2016.03.25 15:48:08 »
Sziasztok!
Kérem szépen a tanácsotokat. 3-as priusommal (2013, európai) együtt kapott 17-es gyári alufelniket cserélném le 15"os gyári könnyűfém felnikre 195/65-ös nyárigumival. Az indoklásom az hogy a 17"-es felnivel elég zajos, rázós a menet, és ahogy utánaolvastam, a ballonosabb gumival és a kicsi felnivel jobb a futás és talán még a fogyasztás is (?). A cserével készpénzhez is jutok, de ez nem igazán szempont.

Ami miatt bizonytalan vagyok:
-A 15-ös felnikhez van dísztárcsa is, nem igazán értem, akkor nem alufelni? A fényképen fekete küllőket látok..
- A totalcaron van egy neppertanács amely szerint Európában 16-os felnikkel adják ki a priust, talán azért mert a nagyobb féktárcsa ebben fér el. Igaz ez? Lehet hogy a 15-össel öngólt lőnék??
-Eddig bármelyik gumist kérdeztem meg, mind azt mondta hogy ő le nem cserélné azt a szép 17-est (tényleg szép :)).
-Tényleg komfortosabb lesz a futás a kisebbel?

Ti lecserélnétek?

köszi
Szia. Milyen márkájú gumikkal van szerelve? üdv.
Üdv!

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15288 Dátum: 2016.03.25 19:27:04 »
- A totalcaron van egy neppertanács amely szerint Európában 16-os felnikkel adják ki a priust, talán azért mert a nagyobb féktárcsa ebben fér el. Igaz ez? Lehet hogy a 15-össel öngólt lőnék??

Ti lecserélnétek?

A tanács butaság, elfér a 15-ös. Én lecserélném.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15289 Dátum: 2016.03.25 20:30:42 »
Sziasztok!
Kérem szépen a tanácsotokat. 3-as priusommal (2013, európai) együtt kapott 17-es gyári alufelniket cserélném le 15"os gyári könnyűfém felnikre 195/65-ös nyárigumival. Az indoklásom az hogy a 17"-es felnivel elég zajos, rázós a menet, és ahogy utánaolvastam, a ballonosabb gumival és a kicsi felnivel jobb a futás és talán még a fogyasztás is (?). A cserével készpénzhez is jutok, de ez nem igazán szempont.

Ami miatt bizonytalan vagyok:
-A 15-ös felnikhez van dísztárcsa is, nem igazán értem, akkor nem alufelni? A fényképen fekete küllőket látok..
- A totalcaron van egy neppertanács amely szerint Európában 16-os felnikkel adják ki a priust, talán azért mert a nagyobb féktárcsa ebben fér el. Igaz ez? Lehet hogy a 15-össel öngólt lőnék??
-Eddig bármelyik gumist kérdeztem meg, mind azt mondta hogy ő le nem cserélné azt a szép 17-est (tényleg szép :)).
-Tényleg komfortosabb lesz a futás a kisebbel?

Ti lecserélnétek?

köszi

Nekem a 2-es Prius-on 17-es p3 gyári felni van... Gyönyörű... Én inkább úgy vagyok vele, legyen kevésbé komfortos,  de jól nézzen ki.  :D

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15290 Dátum: 2016.03.25 20:41:40 »
Akkora pont a szettem. 205/55 R16. 4 darab Dunlop Blueresponse újonnan vettem tavalyelőtt ősszel tehát másfél nyarat futott a priuson ha érdekel.
Én most vettem 17-es gumikat a 17-es felniszettre a 16-os felnin meg meghagyom a téligumit. Ha érdekel, mondd hogy mennyit ér meg neked. :)
Beszélhetünk róla.... Privátban majd a többit.
Amúgy ma hoztam haza a gépet,így végre én is boldog Prius gazdi lettem. Egy 2008-as kék szépség. Már lent pihen a garázsban.

Köszönöm mindenkinek a segítséget ;)
Prius II 1.5 HSD 2008


Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15291 Dátum: 2016.03.25 20:44:25 »
Szia!

Nagyon jó áron van:
4 évesnél idősebb autókra van nagyon jó fix kedvezmény, fix árakra.

https://www.toyota.hu/szervizakcio/szervizcsomag_kedvezmeny.json

Üdv.:
Dani
Köszi... Megvan...be is nevezek az egyik csomagra jövő héten.
Prius II 1.5 HSD 2008


Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15292 Dátum: 2016.03.26 14:43:34 »
Tudnátok ajánlani olyan megbízható kereskedőt, aki vállal hibrid Toyota autó importot rendelésre? Egy Auris 1 érdekelne.
Köszi!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15293 Dátum: 2016.03.26 15:21:05 »
Idézetet írta: Szata link=topic=111.msg666206#msg666206 date=1458999814Tudnátok ajánlani olyan [i
megbízható[/i] kereskedőt,

Kereskedőben nem szabad megbízni, különösen nem használtautó kereskedőben. -(
A topicban kicsit visszaolvasva találsz tippeket olyan kereskedőkről akiktől sikeresen vásároltak többen (nem verték át őket, vagy ez még nem derült ki.)

pel.hu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
    • pel.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15294 Dátum: 2016.03.26 15:30:41 »

Ti lecserélnétek?

köszi
Cseréld le bátran, elfér benne a féktárcsa.
Nekünk a nyári gumik 17"-os gyári alufelnin vannak, a télihez meg vettünk jó állapotú 15"-os alufelniket használtan (12e/darab).
Előnyök: sokkal olcsóbb rá a gumi, (pl. 4 db Goodyear 64e Ft volt a 140e Ft helyett), komfortosabb és kevesebbet csal az óra (635mm <>626mm).
Nekem személy szerint nem tetszenek a szekérkerék óriás felnik, hiába az a közvélekedés, hogy az szép.
Most lesz aktuális a nyári gumik cseréje, valszeg az is inkább 15"-os lesz.
Prius III SOL

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15295 Dátum: 2016.03.26 15:32:38 »

Kereskedőben nem szabad megbízni, különösen nem használtautó kereskedőben. -(
A topicban kicsit visszaolvasva találsz tippeket olyan kereskedőkről akiktől sikeresen vásároltak többen (nem verték át őket, vagy ez még nem derült ki.)
Köszi, ismerem az itt megbízhatónak mondott kereskedőket (Muksi, Mikes, Ponterno).
Sajnos náluk nem szokott lenni Auris HSD. Azt viszont nem tudom, hogy lehet-e tőlük autót rendelni.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15296 Dátum: 2016.03.26 16:03:16 »
Tudnátok ajánlani olyan megbízható kereskedőt, aki vállal hibrid Toyota autó importot rendelésre? Egy Auris 1 érdekelne.
Köszi!

Kecskeméti kontaktom van ha az játszik!?

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15297 Dátum: 2016.03.26 16:23:34 »
Kecskeméti kontaktom van ha az játszik!?
Kicsit ugyan messze van, de jó lesz, ha nem jön jobb. Köszi!

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15298 Dátum: 2016.03.26 17:06:27 »
Köszi, ismerem az itt megbízhatónak mondott kereskedőket (Muksi, Mikes, Ponterno).
Sajnos náluk nem szokott lenni Auris HSD. Azt viszont nem tudom, hogy lehet-e tőlük autót rendelni.

Szia!

Próbáld meg az Autowest nevű kereskedést Budapesten. Két Priusom is van tőlük, elég korrektek.

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15299 Dátum: 2016.03.26 21:06:08 »
Szia!

Próbáld meg az Autowest nevű kereskedést Budapesten. Két Priusom is van tőlük, elég korrektek.
Rájuk gondoltál? Van még egy sima AutoWest, de semmi kontaktot nem találok hozzájuk.