Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369207 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12285 Dátum: 2015.01.01 11:13:28 »
Hol szoktátok beszerezni a szűrőket olajat?
olaj és szűrőboltban.
de a garázsomban is van 1rakat.
mihez kell?
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.01 11:26:16 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12286 Dátum: 2015.01.01 11:43:38 »
On-line megrendelhetőre gondolok, autósbolt van minden sarkon, csak ott minden 1.5x annyiba kerül. Igaziból néztem webshopokat, de nem találtam olyat ahol megvan mind a három komponens, ezért kérdeztem hátha tudtok ilyet ami tuti.

Ilyen kis mennyiségre és kisértékre a szállítási költség miatt nem igazán éri meg.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12287 Dátum: 2015.01.01 11:47:04 »
olaj és szűrőboltban.
de a garázsomban is van 1rakat.
mihez kell?

Cím????
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12288 Dátum: 2015.01.01 11:52:06 »
On-line megrendelhetőre gondolok, autósbolt van minden sarkon, csak ott minden 1.5x annyiba kerül. Igaziból néztem webshopokat, de nem találtam olyat ahol megvan mind a három komponens, ezért kérdeztem hátha tudtok ilyet ami tuti.
Régen én is rendelgettem webshopokból.
Pl. Pécsen van Bárdi, Unix, Láng, Autonet, Szakálmetál, hogy csak a nagyobbakat mondjam. Ezek elég sűrűn előfordulnak mindenhol.
Én a Szakáltól szoktam venni a legtöbb cuccot. Alapból adtak 20%-ot a listaárakból, most már 30% majdnem mindenből, még talán mehet feljebb.
Eneos kizárólagos importőr, az olajra is 30% van. Nekem ez már jó, webshopból sem lenne jobb szállítással. Ha meg nem jó valami, simán megoldják helyben.
Trotter66 tanácsát hallgasd meg, és szerezz kedvezményt az alkatrészes topicban.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12289 Dátum: 2015.01.01 12:09:52 »
Cím????
nem,cím az nincs,csak olaj meg szűrők...;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12290 Dátum: 2015.01.01 17:08:44 »
Régen én is rendelgettem webshopokból.
Pl. Pécsen van Bárdi, Unix, Láng, Autonet, Szakálmetál, hogy csak a nagyobbakat mondjam. Ezek elég sűrűn előfordulnak mindenhol.
Én a Szakáltól szoktam venni a legtöbb cuccot. Alapból adtak 20%-ot a listaárakból, most már 30% majdnem mindenből, még talán mehet feljebb.
Eneos kizárólagos importőr, az olajra is 30% van. Nekem ez már jó, webshopból sem lenne jobb szállítással. Ha meg nem jó valami, simán megoldják helyben.
Trotter66 tanácsát hallgasd meg, és szerezz kedvezményt az alkatrészes topicban.
Én már nagyon ritkán járok fizikai boltokba. Online rendelve még a szállítási költséggel együtt is olcsóbb ma már minden és úgy tapasztalom ilyen kis értékű dolgoknál is. (bár így cakli pakli valamivel egy 10-es felett leszek, ez már nem kis érték, van ahol az ingyen szállítás határa fölé is esik)
Egyébként Fordos koromban a Cromax-ban szereztem be mindent. Bármelyik nagy magyar autóalkatrészesnél olcsóbb volt ott a cucc és pár forintért házhoz hozzák.
Most Gödöllőn találtam egy olajsziget nevű helyet, ott rendeltem meg végül mindent. Ha minden kötél szakad oda 15 perc alatt odaérek, ha nem akarok várni a futárra.
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.01 17:29:58 írta reho »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12291 Dátum: 2015.01.01 18:10:42 »
Hol szoktátok beszerezni a szűrőket olajat?
Én olajshop.hu

Ytse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12292 Dátum: 2015.01.02 10:00:20 »
Sziasztok,

munkahelyváltás miatt vezetési élmény fókuszú autó helyett egy városban is takarékos, de tágas autóra van szükségem, adja magát a Prius II, nagyjából 2 millió forint környékén nézelődök. Abban kérném a segítségeteket, hogy egy használt Prius II vásárlásánál mire kell nagyon odafigyelni? Mik lehetnek a buktatók?

Ha esetleg tudtok hasznos linkeket küldeni, annak is nagyon örülnék.

Köszi!

trumikki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12293 Dátum: 2015.01.02 11:01:53 »
Szia!
Én is most szeretnék vásárolni PII-őt. Úgyhogy tájékozódási szakaszban vagyok. Annyit azonban el tudok mondani, hogy van európai és USA verzió. Az usa verzióban nincs EV (tisztán elektromos üzemmód), hátul dobfékes, és nincs az első sárvédőn oldalindex. A kormánykapcsolók esetleges hibájáról már olvastam itt (orvosolható). Viszont a nagy akksi állapotát még nem tudom, hogyan lehetne felmérni...arra én is kíváncsi vagyok.  ::)


Sziasztok,

munkahelyváltás miatt vezetési élmény fókuszú autó helyett egy városban is takarékos, de tágas autóra van szükségem, adja magát a Prius II, nagyjából 2 millió forint környékén nézelődök. Abban kérném a segítségeteket, hogy egy használt Prius II vásárlásánál mire kell nagyon odafigyelni? Mik lehetnek a buktatók?

Ha esetleg tudtok hasznos linkeket küldeni, annak is nagyon örülnék.

Köszi!

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12294 Dátum: 2015.01.02 11:11:00 »
Házibarkács szinten ELM adapter és androidos Torque app mutatja a nagy akku celláinak a feszültségszintjét.

De minden esetben javasolt a márkaszervizes állapotfelmérés. Ott megnézik toyotás műszerrel. Az alvázszám alapján a szerviztörténet is lekérdezhető (elvégezték-e a visszahívásos javításokat, olajcserére márkaszervizbe vitték-e).

Plusz jótállás is köthető az akkukra. Az akku állapotának ellenőrzésével 10 ezer Ft (olajcserével együtt csak 5) és egy évig érvényes. 10 éves korig ismételhető.

trumikki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12295 Dátum: 2015.01.02 11:20:59 »
Házibarkács szinten ELM adapter és androidos Torque app mutatja a nagy akku celláinak a feszültségszintjét.

De minden esetben javasolt a márkaszervizes állapotfelmérés. Ott megnézik toyotás műszerrel. Az alvázszám alapján a szerviztörténet is lekérdezhető (elvégezték-e a visszahívásos javításokat, olajcserére márkaszervizbe vitték-e).

Plusz jótállás is köthető az akkukra. Az akku állapotának ellenőrzésével 10 ezer Ft (olajcserével együtt csak 5) és egy évig érvényes. 10 éves korig ismételhető.

Mondjuk ezt egy Német kereskedésben állva - tökegyedül -, helyhiány ismeretében nehezen kivitelezhető  ;)

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
12V akkumulátor cseréje P3-ban
« Válasz #12296 Dátum: 2015.01.02 14:42:16 »
Vettem egy Varta akksit, mialatt karácsonykor otthon voltunk, ma pedig megrendeltem egy bécsi BMW-kereskedésnél a szellőzőcsövet, kemény 1,67€ volt. :D Jövő csütörtökön érkezik, igyekszem utána hétvégén megejteni a cserét és tudósítok majd a fejleményekről.

Egyébként pedig balesetmentes BUÉK nindenkinek! :)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12297 Dátum: 2015.01.02 16:33:27 »
Esetleg motorfűtés van vkinek installálva?
A gyáriként a Toyota a Calixot forgalmazza, csak minimálisan drágábban, de teljes 3 év garanciával (a magyar sufniforgalmazók 1 évet adnak, hivatalos képviselet sajnos nincs). A YHSD-be ugyanaz a szett megy bele, annak a leírását a Csináld magadban találod, a PII-III nak fent van a Toyotatech oldalán a részletes leírása. A dugaljat én szívesebben helyezem el a hűtőmaszkban.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12298 Dátum: 2015.01.03 16:43:23 »
Azért a Toyota igazán fejlődhetne annyit, hogyha a gyerekek résnyire nyitvahagyják a hátsó ajtót a Priusban a garázsban, ne merítse le az akksit egy nap alatt, fck. :censored:
A 10 éves Mercink már tudja ezt a funkciót, gondolom kb 5 ft -ba kerül az elektronika ami fél óra múlva lekapcsolja az úgy felejtett villanyt :censored:

Most várom, hátha regenerálódik annyit az akku holnapig, hogy be tudjam indítani.  :helpsmilie:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12299 Dátum: 2015.01.03 17:44:35 »
mazda is tud ilyet.
már a 14éves 626 is bír ilyen funkcióval.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки