Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369213 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10005 Dátum: 2014.02.11 11:27:42 »
Nem véletlenül van a mondás: a bizalom alapja az ellenőrzöttség.

Ez jo  :lol: bar normalsi esetben azert ennek nem igy kellene mukodnie...
A porszivozasnal en is mindig alapos vagyok es ha nem is hetente de igyekszem 1 honapban legalabb 2x eljutni a mosoba (ott gratis a porszivozas) de ami bement annak mar ugyis mind1.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10006 Dátum: 2014.02.12 08:45:04 »
Most reggelt hallottam a radioban, h v.mi nagy Prius visszahivas lesz sw frissites vegett... Reszleteket nem tudok mert  pont akkor ultem be a kocsiba.
Kideritem es jelentkezem.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10007 Dátum: 2014.02.12 09:44:06 »
Na kideritettem. A mi Priusaink nem erintettek legalabbis ugy mondjak, h a 2009-tol gyartottak, de az meg nem teljesen tiszta, h a kesi P2 is beleesik vagy csak a 3-as (van ahol irjak, h csak a 3-as de van ahol csak annyit mondanak, h a 2009 utaniak) v.mi az elektromos rendszerrel nem teljesen kerek.


Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10009 Dátum: 2014.02.13 13:46:27 »
Dension beiptese mennyire bonyolult dolog? Barki megoldja vagy azert jobb olyanra bizni aki csinalt mar ilyet? Konkretan van par ajnalott szerviz a Dension oldalan, de ugy vagyok vele, h lehet mashova (egy ismert autohifi studio) mennek ahol megoldhato az ajtok szigetelese/rezgesmentesitese is...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10010 Dátum: 2014.02.13 14:57:59 »
A Duett az elég ismert autohifi-s cég, bár tudtom szerint nem a legolcsóbb. És szerepel a Dension forgalmazók/beépítők listáján is.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.13 15:02:32 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10011 Dátum: 2014.02.13 15:33:46 »
Igen ok lettek volna az elsok a listamon, de ahogy mondod nem annyira olcsok, ami nem lenen baj mert en mar megtanultam a sajat karomon, h sokszor az alacsony ar nem elony vagy eppenseggel az olcso termek lesz utolag draga merthogy sz*r es ki kell, h dobd es vegyel egy olyat ami mukodik is ugy ahogy kell.
A baj az, h ok nemigen foglalkoznak ajtoszigetelessel...

Inkabb megrendeltem amcsibol a Dynamat szigetelot es megyek a Duetthez... Szeretek biztosra menni  :innocent:
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.13 15:59:11 írta Mooc »

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10012 Dátum: 2014.02.13 20:09:09 »
Sziasztok ismét!

Nem tudom, hogy szabad-e itt ilyen kérdezni, de megkérdezem, aztán max kitörlik:)

Szóval megvan a Prius, imádom, minden oké vele, de E10-es WEST EU navi lemez volt benne. Ezért "megvettem" az E12 és E13-as (EAST EU) verziót, kiírtam szépen DVD+R DL (TDK)-ra, 2.4x sebességgel DVD-ROM booktype-pal, de bármelyiket is teszem be a DVD-be, azt írja, hogy "Unable to read data. Check if map DVD is correct." Illetve az E12-es először nyomott egy system update-et és aztán írta ezt, az E13-as már nem is updatelt, hanem egyből ezt írta. A számítógép tökéletesen beolvassa mindkét DVD-t, és a naviba ha visszateszem a gyári E10-es lemezt, akkor azzal frankón megy.

Van valakinek valami ötlete*, mert már 5db 700 forintos lemezt elírogattam, de úgy tűnik kevés sikerrel?!

Köszi!

*ingyenes:)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10013 Dátum: 2014.02.13 20:11:58 »
Valamit trükközni kell, mert ilyen egyszerűen nem lehet átverni a rendszert. :) Sajnos a hogyanra nincs válaszom.
         

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10014 Dátum: 2014.02.13 21:00:50 »
Sziasztok ismét!

Nem tudom, hogy szabad-e itt ilyen kérdezni, de megkérdezem, aztán max kitörlik:)

Szóval megvan a Prius, imádom, minden oké vele, de E10-es WEST EU navi lemez volt benne. Ezért "megvettem" az E12 és E13-as (EAST EU) verziót, kiírtam szépen DVD+R DL (TDK)-ra, 2.4x sebességgel DVD-ROM booktype-pal, de bármelyiket is teszem be a DVD-be, azt írja, hogy "Unable to read data. Check if map DVD is correct." Illetve az E12-es először nyomott egy system update-et és aztán írta ezt, az E13-as már nem is updatelt, hanem egyből ezt írta. A számítógép tökéletesen beolvassa mindkét DVD-t, és a naviba ha visszateszem a gyári E10-es lemezt, akkor azzal frankón megy.

Van valakinek valami ötlete*, mert már 5db 700 forintos lemezt elírogattam, de úgy tűnik kevés sikerrel?!

Köszi!

*ingyenes:)

Másolásvédett a lemez.
De ha megvetted az eredetit miért akarsz másolatot használni?

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10015 Dátum: 2014.02.13 21:05:38 »
Másolásvédett a lemez.
De ha megvetted az eredetit miért akarsz másolatot használni?

"Megvettem":P Szóval másolt lemez.

De most azt olvastam a priuschat.com-on, hogy a faceliftes (2006+) PII-esek nem olvassák be, csak az eredeti (gyári) navi dvdket.. Igaz ez?:)

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10016 Dátum: 2014.02.13 21:46:04 »
"Megvettem":P Szóval másolt lemez.

De most azt olvastam a priuschat.com-on, hogy a faceliftes (2006+) PII-esek nem olvassák be, csak az eredeti (gyári) navi dvdket.. Igaz ez?:)

Ez nem igaz, ( Nekem volt E12 másolt azzal minden gond nélkül ment ), az E13 után már nem lehet másolni a lemezeket. Legalábbis működő módszerrel még nem találkoztam. Ezért vettem ebayen egy E15 gyárit, azzal elvagyok még egy darabig.

Most látom neked az egyik E12. Abból pedig biztosan van működő másolat.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.13 22:01:56 írta edhunter »

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10017 Dátum: 2014.02.14 12:35:47 »
Ez nem igaz, ( Nekem volt E12 másolt azzal minden gond nélkül ment ), az E13 után már nem lehet másolni a lemezeket. Legalábbis működő módszerrel még nem találkoztam. Ezért vettem ebayen egy E15 gyárit, azzal elvagyok még egy darabig.

Most látom neked az egyik E12. Abból pedig biztosan van működő másolat.

Akkor nálad valami csoda történhetett:) Mert átnyálazva az internetet a témában mindenhol az a végkövetkeztetés, hogy nem tudja beolvasni a gen5 navi DVD olvasója (2007-2009 Priusok) az írott DVD-ket, csak az eredetieket. Nem softwares a probléma (tehát nem másolásvédelemről vagy hasonlóról van szó), hanem más gyártástechnológiával készülnek az eredeti DVD-k, mint amiket otthon ír az ember a DVD íróval, és az eredeti lemezek jobban tükrözik vissza a lézer fényét, mint az írottak - és állítólag kényes erre a DVD olvasó (nem elég erős a lézer) a Priusban.

Mindenesetre megpróbáltam az E12-t felírni 3 különböző márkájú lemezre, 2 DVD íróval is, DVD-ROM booktype-pal, de hiába minden (reset is megvolt a navin), nem olvassa be. Szóval úgy néz ki, hogy marad az eredeti megvásárlása:)

Ha van valakinek régebbi verziójú kelet-eu eredeti DVD-je, amire már nincsen szüksége és amitől megválna nem túl drágán, akkor szóljon pls!:)

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10018 Dátum: 2014.02.14 13:33:25 »
Akkor nálad valami csoda történhetett:) Mert átnyálazva az internetet a témában mindenhol az a végkövetkeztetés, hogy nem tudja beolvasni a gen5 navi DVD olvasója (2007-2009 Priusok) az írott DVD-ket, csak az eredetieket. Nem softwares a probléma (tehát nem másolásvédelemről vagy hasonlóról van szó), hanem más gyártástechnológiával készülnek az eredeti DVD-k, mint amiket otthon ír az ember a DVD íróval, és az eredeti lemezek jobban tükrözik vissza a lézer fényét, mint az írottak - és állítólag kényes erre a DVD olvasó (nem elég erős a lézer) a Priusban.

Mindenesetre megpróbáltam az E12-t felírni 3 különböző márkájú lemezre, 2 DVD íróval is, DVD-ROM booktype-pal, de hiába minden (reset is megvolt a navin), nem olvassa be. Szóval úgy néz ki, hogy marad az eredeti megvásárlása:)

Ha van valakinek régebbi verziójú kelet-eu eredeti DVD-je, amire már nincsen szüksége és amitől megválna nem túl drágán, akkor szóljon pls!:)
Nekem 2008-as P2 van. Nem hiszem, hogy direkt csak ebbe gyártottak egy olyat ami olvassa az írott lemezt amit más P2 nem olvas.  ;)

Nem lehet az E12-t sem egy az egyben másolni. Ki kell cserélni az E10 Loading.kwi-re az E12-ön lévőt.
Ha olyan verziód van amin ezt kicserélték, és jól rakták össze az image fájlt, annak működnie kell.
De az E13-tól ez a megoldás nem működik mert másolásvédelmet cserélt a Toyota.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10019 Dátum: 2014.02.14 18:48:59 »
Akkor nálad valami csoda történhetett:)

Vagy csak gyárilag túl van írva a lemez és gyűrilag raknak bele hibás sectorokat. Ezt mezei módon nem tudod másolni. Csak mondjuk sector to sector másolással Pl. CloneDVD egyes verzióival.
Vagy itt van példáué egy ötlet.
http://gpsunderground.com/forum/toyota-lexus/18057-toyota-lexus-dvd-navigation-2012-2013-e15-pz445-x03eu-0c-3.html
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.14 18:50:44 írta kowee »