Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369337 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8550 Dátum: 2013.07.24 13:47:39 »
Nekem a 2000-es évjáratú Avensisemen is van becsípődésgátló... Az összes ablakot nem próbáltam, de a vezető oldalon biztosan van.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Beszélgessünk...
« Válasz #8551 Dátum: 2013.07.24 15:31:35 »
Én próbáltam, picit hozzáért, és vissza(le)ment kb közép állásba az ablak. Avensis I-.en csak a vezetőoldalinak volt ilyen funkciója (mivel csak ez volt Aut ablak, a többit nyomva kellett tartani). Ave II.-ben már mind a 4 ablak Aut + becsípődésgátlós volt.
Az RX Lexusnak meg a csomagtartója volt ilyen (elektromosan nyílt és csukódott a csomagtérfedél, ami nem mindegyik felszereltséghez járt), azt is próbáltam már.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8552 Dátum: 2013.07.24 15:54:24 »
A japán belpiacos priusban több egyéb extra mellett benne van a all auto ablak.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8553 Dátum: 2013.07.24 15:57:11 »
A japán belpiacos priusban több egyéb extra mellett benne van a all auto ablak.

Na azt ide nekem... :clap:

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8554 Dátum: 2013.07.24 18:03:11 »
Láttam egy képet amin zezoka MFD-én világítanak az oldalsó gombok.
Kérdezném a cartársakat, másnak is világít és csak az enyém nem, vagy zezoka P2-e különleges?

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8555 Dátum: 2013.07.24 21:05:44 »
Elmentem ma Budakalászra, arra a telepre ahol 5-6 Priust is árulnak. Volt egy bordó P3 ami felkeltette a figyelmem. Szépen felszerelt, gyári navi, LED fényszóró, tolatóradar, magától parkolós, 17-es felnik, Hollandiából, repedt szélvédő - állítólag most tört be (na persze).
Pont most nincs fenn a hahu-n egyik autójuk sem (gondolom lejárt a szerződésük)
70.000 km-rel az órájában hirdetik. A vörösvári Mayer szervízben csak annyit láttak a rendszerben, hogy 2010 év végén 46e km-rel volt szervíz. Szóval szerintem nem lehet benne több, mint 150e km. Így a 2 év gyári garanciát meg tudnám venni.

Kérdések: miért kulcsal nyitotta az ürge nekem a kocsit és miért kérte a kocsi amikor be akartam indítani, hogy érintsem a kulcsot a gombhoz a pedál nyomása nélkül? (le volt merülve benne az elem? Én hülye nem kérdeztem meg.)
Miért rozsdás egy csomó csavar (pl a lámpa fülét tartó) és csatlakozófedelek a motortérben? Normális? Vagy tengerparti volt és a sós levegő jobban eszi a dolgokat?

Egyébként a kormány bőrt (furcsa matt) és a gagyi szőnyeget leszámítva minden tetszett benne, szinte karcmentesek a kezelőszervek, műanyagok, csomagtartó is foltmentes.

Nem mentem vele, de gondolom sok extra nem lenne, mielőtt megvenném úgyis szervízzel átnézetném.





Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8556 Dátum: 2013.07.24 22:26:03 »
A kulcs gombhoz érintését akkor kéri az autó, ha nem érzékeli rendesen, melynek alapvetően két oka lehet:
- lemerült az elem a távirányítóban.
- valami interferenciát okoz. Ez gyakran megtörténik különféle épület- és autóriasztók közelsége okán.


Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8557 Dátum: 2013.07.24 22:26:25 »
Lemerült az elem a kulcsban. Nem ajánlom tiszta szívvel azt a kereskedőt neked. Néztem nála P2-t. 2.65milláért árulta, mire a nevemre került volna 3millát kért+a papírokat én intézzem. Annak a szélvédője is cserélve volt, ráadásul a belső kárpit széttépve fent, ahol az üveggel érintkezett még a gyárban. Hahu-ról rendszeresen törlik őket, mert magyar papírokkal hirdetnek.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8558 Dátum: 2013.07.24 23:09:54 »
Lemerült az elem a kulcsban. Nem ajánlom tiszta szívvel azt a kereskedőt neked. Néztem nála P2-t. 2.65milláért árulta, mire a nevemre került volna 3millát kért+a papírokat én intézzem. Annak a szélvédője is cserélve volt, ráadásul a belső kárpit széttépve fent, ahol az üveggel érintkezett még a gyárban. Hahu-ról rendszeresen törlik őket, mert magyar papírokkal hirdetnek.
Hmmm :hmmmm: köszi, hogy szóltál!
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8559 Dátum: 2013.07.25 11:35:57 »
kulcsal nyitotta az ürge nekem a kocsit és miért kérte a kocsi amikor be akartam indítani, hogy érintsem a kulcsot a gombhoz a pedál nyomása nélkül? (le volt merülve benne az elem?
Kereskedésben áll az autó, ezért a + fogyasztó SmartKey rendszer ki van kapcsolva, hogy lassabban szívja le az akkut.

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8560 Dátum: 2013.07.25 12:07:12 »
Sziasztok, Azt vajon be lehet állítani, hogy a Prius automatikusan zárja a ajtókat elindulást követően?

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8561 Dátum: 2013.07.25 12:39:39 »
Sziasztok, Azt vajon be lehet állítani, hogy a Prius automatikusan zárja a ajtókat elindulást követően?
PII-ben házilag biztos nem, max szervízben!

Más:
Egy hétre reptéren hagyásnál valaki valami ötlet? Azon kívül h kikapcsolom a Smart keyt, még valami ötlet (akár fogyasztás, akár lopás ügyileg)?

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8562 Dátum: 2013.07.25 12:45:21 »
PII-ben házilag biztos nem, max szervízben!

Más:
Egy hétre reptéren hagyásnál valaki valami ötlet? Azon kívül h kikapcsolom a Smart keyt, még valami ötlet (akár fogyasztás, akár lopás ügyileg)?

nekem siman all 2 hetet a melygarazsban, gond nelkul. nem izgulnek annyira ezen az 1 heten. bar a smartot lehet en is ki fogom kapcsolni (eddig nem szivta le, vagy ilyesmi). lopasra pakolj ki par fontos biztositekot, tuti nem indul el, akar mit csinalnak majd :D

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8564 Dátum: 2013.07.25 13:10:49 »
Nekem is volt már 1 hétig garázsban P2. Semmi baja nem volt, még bekapcsolt Smart-al sem. Biztosan jól viseli majd, ha kikapcsolod.