Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369649 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2985 Dátum: 2011.03.18 19:39:59 »
Ennyiért megbízható Prius II-t itthon csak piszok nagy mázlival fogsz találni.

Hát ez nem valami bíztató, azért én még reménykedem és futok néhány kört!!

Szia!

Pedig sajnos az itthoni felhozatal, kevés kivétellel  igen csak kétséges!
És amit a többiek leirtak, a helyedben megszivlelnék ;)
Ha van rá lehetőséged, akkor squiddy cartárssal vedd fel a kapcsolatot, nagyon sokat tud segiteni, Ő is sokáig kereste az igazit, mig Priuszos lett! :D
Sok érdekes dolgot tapasztalt, ugy az autók, mint a "korrekt" kereskedők terén :hmmmm: Csak kérdezd bátran.
És végezetül, olvasgass csak vissza vagy 2 hónapot, sok tapasztalat gyült itt össze :) Ne kapkodd el a vételt, nagyon be lehet futni egy kétes multu verdába.

Sok sikert a vásárláshoz.
Prius II. 2008

horipeti15

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2986 Dátum: 2011.03.19 00:10:50 »
Sziasztok

Ma felhívtam a kereskedést ahol ezt a kocsit árulják: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_hybrid_sol_makulatlan-europai-4339140

Elmondta a kereskedő, hogy németországból lett behozva az autó eredeti fényezése van vihetünk szerelőt aki átnézi plussz a helyszínen elmondja az alvázszámot ami alapján utánna lehet nézni az autónak!
Nektek így képek alapján mi a véleményetek vagy esetleg valaki nem látta személyesen az autót, hogy milyen állapotban van!
Szombathelyről mennék a jövő héten megnézni egy-két Priust, de amelyiket nem érdemes arra nem pocsékolnám az időt!
 :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.19 08:53:54 írta kleingy »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2987 Dátum: 2011.03.19 06:53:51 »
Nos, a helyszínre vitt szerelő helyett én inkább egy közeli Toyotába vinném az autót, ott talán jobban értenek hozzá.
A futott km itt is igencsak csábító, mint minden hazai kereskedésben álló Prius esetében :hmmmm:
Kíváncsi vagyok, hogy pl. a motorház és az 5. ajtó esetében is gyári-e a festékréteg...
(Még hogy egyterű! :cry: a nagy színes kijelzőről már nem is beszélve....nem sok Priust láthatott eddig a hirdetés feltöltője :D)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.19 06:58:22 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2988 Dátum: 2011.03.19 07:27:33 »
horipeti15:
Ha jól emlékszem ez a kocsi felejtős, már én is lecsekkoltattam anno. Több, mint 3 hónapja is fent volt a neten. Ráadásul ha novemberi lenne akkor ráncfelvarrottnak kéne lenni, ez meg nem az a képek alapján. Német szervizkönyve meg természetesen nincsen a gépnek, miért is lenne? A futott km-et felejtsd el azonnal.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2989 Dátum: 2011.03.19 08:25:15 »
horipeti15:
Ha jól emlékszem ez a kocsi felejtős, már én is lecsekkoltattam anno. Több, mint 3 hónapja is fent volt a neten. Ráadásul ha novemberi lenne akkor ráncfelvarrottnak kéne lenni, ez meg nem az a képek alapján. Német szervizkönyve meg természetesen nincsen a gépnek, miért is lenne? A futott km-et felejtsd el azonnal.
Én is beszéltem velük telefonon anno.
Tovább nem is léptem, mert:
- szervizkönyv nincs
- kerek perec megmondták semmiféle garancia nincs a km-re
- az alvázszámot nem akarták megmondani - mert "felhasználható egy másik autó klónozásához" muhaha
- a kocsit a telepről átvizsgálásra nem lehet kivinni
Egyébként nekem azt mondták a bal hátsó sárvédőív javítva volt - bár ettől még teljesen OK is lehetne a kocsi.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2990 Dátum: 2011.03.19 09:33:19 »
Sziasztok!
Első hozzászólásom a Fórumon.
Amikor Priust kerestem, megnéztem ezt az autót.

Alvázszáma:   
JTDKB20U103013436

Karambolos volt, újrafestve. A csomagtartóban hiányoznak a bal oldali kis tároló+fedele. A tulaj kezelésit nem tudott, többnapi hitegetés után sem felmutatni.
Egy bebukott kereskedő állítólag a tulaj, és a cégnél több Priust is árult.

Nem javaslom vételre, de az alvázszám alapján valaki megtud róla vcalamit, ne rejtse véka alá!
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2991 Dátum: 2011.03.19 09:58:48 »
Esetleg linket is adsz? Alvázszám szerint sztem itt kevesen ismerik a kocsikat.  :D
(Linkelés mikéntjéhez nézd meg az aláírásomat, ott van hogy kell csinálni)
         

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2992 Dátum: 2011.03.19 10:21:01 »
Esetleg linket is adsz? Alvázszám szerint sztem itt kevesen ismerik a kocsikat.  :D
(Linkelés mikéntjéhez nézd meg az aláírásomat, ott van hogy kell csinálni)
Természetesen, a korábbi hozzászólásokban szereplő verdáról van szó.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_hybrid_sol_makulatlan-europai-4339140

Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

horipeti15

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2993 Dátum: 2011.03.19 10:23:52 »
Jó lett volna egy priust venni, de egyre kevesebb esélyt látok rá sajnos!
Én egy normális állapotú megbízható autót akartam, amiben nincs sok kilométer és azt is csak azért hogy később el tudjam adni valakinek!
Elég szomorú, hogy Magyarországon erre nincs lehetőség, de nekem nem ér meg ennyi idegeskedést meg veszekedést ezzel a sok pofába hazudozós undorító autónepperrel!
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
Még van két kecskeméti prius amit megnézek és ezzel lemondtam az álomautómról!! :no: :cry:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2994 Dátum: 2011.03.19 10:29:45 »
Akkor nem is volt igazi álomautó.  :flowers: (Lásd squiddy sztoriját)
Plusz nem véletlen ugye, hogy többen is külföldről hozattak be Priust. Ez is megoldás lehet neked, ha már többen megcsinálták.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.19 10:39:30 írta kleingy »
         

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2995 Dátum: 2011.03.19 10:30:27 »
Jó lett volna egy priust venni, de egyre kevesebb esélyt látok rá sajnos!
Én egy normális állapotú megbízható autót akartam, amiben nincs sok kilométer és azt is csak azért hogy később el tudjam adni valakinek!
Elég szomorú, hogy Magyarországon erre nincs lehetőség, de nekem nem ér meg ennyi idegeskedést meg veszekedést ezzel a sok pofába hazudozós undorító autónepperrel!
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
Még van két kecskeméti prius amit megnézek és ezzel lemondtam az álomautómról!! :no: :cry:
A Prius nem az a "majd 1-2 év múlva gyorsan továbbadom" típusú autó szvsz, már-már egy életforma a trolizás :yes:, én speciel nem láttam még olyat aki visszaváltott volna hagyományos autóra, max. volt mellette más "normál" személyautója is.
A hazai kínálat, mint azt TE is tapasztalhattad, finoman szólva erős kihívásokkal küszködik, ha ínyenc akarsz lenni akkor Squiddy példáján okulva inkább a germánoktól hozol egyet magadnak.  
Today, tomorrow and after tomorrow!

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2996 Dátum: 2011.03.19 10:53:19 »
Esetleg linket is adsz? Alvázszám szerint sztem itt kevesen ismerik a kocsikat.  :D
(Linkelés mikéntjéhez nézd meg az aláírásomat, ott van hogy kell csinálni)
Természetesen, a korábbi hozzászólásokban szereplő verdáról van szó.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_hybrid_sol_makulatlan-europai-4339140

Üdv!

Ezt a verdát squiddynek  megtekintettem, felejtős nagyon, ha jól emlékszem akkor ez egy bukott kereskedőé volt.
Mikor kérdeztem az előéletét, össze-vissza hablatyoltak. :hmmmm: Ugy, hogy kerülni!!!
Prius II. 2008

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2997 Dátum: 2011.03.19 12:03:27 »
Jó lett volna egy priust venni, de egyre kevesebb esélyt látok rá sajnos!
Én egy normális állapotú megbízható autót akartam, amiben nincs sok kilométer és azt is csak azért hogy később el tudjam adni valakinek!
Elég szomorú, hogy Magyarországon erre nincs lehetőség, de nekem nem ér meg ennyi idegeskedést meg veszekedést ezzel a sok pofába hazudozós undorító autónepperrel!
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
Még van két kecskeméti prius amit megnézek és ezzel lemondtam az álomautómról!! :no: :cry:
Szerintem se add fel ilyen könnyen!
Ha egy jó autót szeretnél, akkor az bármilyen márkából/típusból szerencsét, időt és körültekintést igényel.
Főleg ha az átlagárhoz képest alacsonyabb összeg áll rendelkezésre és ennek megfelelően nézel kocsikat, akkor nyilván sok szeméttel fogsz találkozni.
Ezt sztem érdemes lehet megnézni:
Egy fórumtárs is náluk vette a Priust, és meg volt velük elégedve.
Én is beszéltem velük telefonon, korrektek voltak, akár távolabbi Toyota szervizbe is el lehetett volna vinni átnézetni a kocsit. (a még most is hirdetett másik Prius érdekelt volna, de hamarabb találtam másik kocsit minthogy az övék átnézését sikerült volna leszervezni)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2998 Dátum: 2011.03.19 12:27:39 »
Szerintem se add fel ilyen könnyen!
Ha egy jó autót szeretnél, akkor az bármilyen márkából/típusból szerencsét, időt és körültekintést igényel.
Főleg ha az átlagárhoz képest alacsonyabb összeg áll rendelkezésre és ennek megfelelően nézel kocsikat, akkor nyilván sok szeméttel fogsz találkozni.
Ezt sztem érdemes lehet megnézni:
Egy fórumtárs is náluk vette a Priust, és meg volt velük elégedve.
Én is beszéltem velük telefonon, korrektek voltak, akár távolabbi Toyota szervizbe is el lehetett volna vinni átnézetni a kocsit. (a még most is hirdetett másik Prius érdekelt volna, de hamarabb találtam másik kocsit minthogy az övék átnézését sikerült volna leszervezni)

Konkrétan én vettem náluk egy 2004-es évjáratú priust és tényleg semmi gondom nincs vele. A kereskedő korrekt volt, és legnagyobb megelégedéssel használom a mai napig.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.19 13:09:54 írta kleingy »

horipeti15

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2999 Dátum: 2011.03.19 13:03:48 »
Köszönöm a segítséget ezt a jászberényit elmegyek megnézni!
Reménykedem nagyon! ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.19 13:09:43 írta kleingy »