Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369338 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1110 Dátum: 2008.12.18 11:20:15 »
Újabb fotó az Insightról. Magyarországon is az ár fog dönteni (hiszen gyakorlatilag két "tökegyforma" kocsiról van szó), és jelenleg a Civic hibrid bő 1,5M-val olcsóbb a Priusnál. A verseny nekünk csak jó. Hátha elindulnak lefelé az árak...


Én tartok tőle, hogy technikailag nem lesz egyforma a két hibridhajtás. Majd Detroitban kiderül.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1111 Dátum: 2008.12.18 12:49:14 »
A Honda hibridje most is kevesebbet tud, mint a Toyotáé.
Teljesen más rendszer a kettő.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1112 Dátum: 2008.12.18 16:22:07 »
Én tartok tőle, hogy technikailag nem lesz egyforma a két hibridhajtás. Majd Detroitban kiderül.

Technikailag egy lépéssel fejletlenebb a Honda rendszere, ráadásul a Toyota most alakít is egy picit a hajtásláncon. Azonban a lényeg szvsz az, ami eredményként kijön a végén. A Prius tán megbízhatóbb és kb. 1l-rel kevesebbet fogyaszt, azonban a Honda meg sokkal olcsóbb (már újonnan, használtan nem igazán). Kinek a pap, kinek a paplan. Nekem a Prius. :flowers:

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1113 Dátum: 2008.12.19 11:21:08 »
A Honda hibridje most is kevesebbet tud, mint a Toyotáé.
Teljesen más rendszer a kettő.
fiatnak már villanyautója van :tt2:
klikk
csak azt nem értem,h miért mondják erre a színre,h zöld..pedig ez kék :ph34r: ugyanilyen színben volt a miénk is...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1114 Dátum: 2008.12.22 01:06:58 »
Hihetetlen, hogy milyen lemaradásban vannak a versenytársak...
Évekig csak legyintettek a Toyotára, hogy semmi jövője a hibrideknek, most meg azt se tudják, hogy hova kapjanak.
A PSA-nak sikerül majd az első hibridjét utcára vinni, 15 évvel a Prius után.
Miközben a Toyota maholnap már az üzemagycellás autóit kezdi árulni.

Kivéve talán a Hondát.

Általánosságban értettem a dolgot, gondolva pl. az üzemanyagcellás Honda FCX-re, amit nem maholnap kezdenek majd árulni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1115 Dátum: 2008.12.22 01:07:39 »
Én tartok tőle, hogy technikailag nem lesz egyforma a két hibridhajtás. Majd Detroitban kiderül.

Technikailag egy lépéssel fejletlenebb a Honda rendszere, ráadásul a Toyota most alakít is egy picit a hajtásláncon. Azonban a lényeg szvsz az, ami eredményként kijön a végén. A Prius tán megbízhatóbb és kb. 1l-rel kevesebbet fogyaszt, azonban a Honda meg sokkal olcsóbb (már újonnan, használtan nem igazán). Kinek a pap, kinek a paplan. Nekem a Prius. :flowers:


Amihez őszintén gratulálok  :clap: !!! Részleteket lehet tudni?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1116 Dátum: 2008.12.22 13:03:32 »
ma voltam az M+F-nél prius-t teszt vezetni.
meglepő volt. Nem megy nagyon, a korzám jobban gyorsul, de a nyomatéka nagyon ott van smile.gif
65 tempomat és csak villanymotor hajt. Semmi hangja. Van rajta két fokozatú motorfék, a brutált ami az erősebb
B betű jelöli a váltónak nevezett kallantyun, ami inkább csak egy karos micro kapcsoló. Ebben az állásban nincs is szükség az üzemi fékre.
A méretei avensisesek, kényelmes, jól kilátni, anyagok szépek, nagy autó hatását kelti. Színes kamerás rajzolós tolatóradar van benne. inkább érdekes mint jó, én nekem nem kell.
ja és automata biggrin.gif
hamar megszoktam, kb 1 órán át kocsikáztam a városban
Köszönet érte!  :clap:
üdv: Tomi

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1117 Dátum: 2008.12.22 14:36:28 »
Nem megy?
Ez érdekes !-max úgy tűnt! (elsőnek nekem is ez volt a benyomásom) Most ,h már tulaj vagyok és megszoktam ,kitanultam egészmás a véleményem. Ha sebességmérőt nézed akkor lepődsz meg igazán ,az áttételnélküli "váltónak" köszönhető ! Lehet meglepetéseket okozni vele ,akár lámpánál való indulásnál,akár forgalomba! Ki kel ismerni!
A mérete valóban csalóka,nem mondanám meg senki kivülről.h ekkora belsőt rejt! Én 180 cm -rel ,magam mögé simán beülök,h a térdem még köszönő viszonyban sincs az elsőülés háttámlájával!
Csendes,ez igaz baromi csendes !Ezután minden autó hangosnak tűnik belülről!

Kecskeméten,vagy Kikörösön voltál?

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1118 Dátum: 2008.12.22 20:08:05 »
Hát, igen 50-60-ig simán lehagysz, szinte mindenkit lámpánál, persze legyen töltve az aksi!
B fokozatban ha jól tapasztaltam, nem a villany motorral fékez, hanem a benzin motorral, így nincs töltés, vagy csak minimális. Igazából ennek pont az a lényege, ha sokáig jössz lejtőn lefele, akkor ne terhelje folyamatosan a generátort. ugyan ebbe a módba kapcsol, ha az akku 100%-ra töltődött...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1119 Dátum: 2008.12.23 17:13:54 »
Amihez őszintén gratulálok  :clap: !!! Részleteket lehet tudni?

2004-es példány, 120k km, navigáció meg minden akkori miegymás hozzá. Ja és ezüst a lelkem, ami tkp. szép csak nem túl egyedi manapság. Kívülről két karcolás, belülről meg némi üléskiégetés a baja (tán szerzek bele bontott ülőlapot majd bontóból ha nagyon zavar). Hirtelen beleszaladt 500km, egyelőre nagy a szerelem. :)

Ja és a legfontosabb, hogy cipőkanállal (széltében), de befér a három gyerkőc hátra. Igazán jó kis autó szolgáltatásaiban. Belül tágasabb mint ahogy kívülről látszik (vagyis "szerény" autó de mégis tágas), 130-ig jól gyorsul (nagyjából mint a 960 és efelett meg úgysem érdekel), jó anyagok, előremutató szolgáltatások, igazi "korát megelőző autó" érzés.

Na ennyi ömlengés elég is elsőre. :)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1120 Dátum: 2008.12.23 17:19:05 »
Nem megy?
Ez érdekes !-max úgy tűnt! (elsőnek nekem is ez volt a benyomásom) Most ,h már tulaj vagyok és megszoktam ,kitanultam egészmás a véleményem. Ha sebességmérőt nézed akkor lepődsz meg igazán ,az áttételnélküli "váltónak" köszönhető ! Lehet meglepetéseket okozni vele ,akár lámpánál való indulásnál,akár forgalomba! Ki kel ismerni!
A mérete valóban csalóka,nem mondanám meg senki kivülről.h ekkora belsőt rejt! Én 180 cm -rel ,magam mögé simán beülök,h a térdem még köszönő viszonyban sincs az elsőülés háttámlájával!
Csendes,ez igaz baromi csendes !Ezután minden autó hangosnak tűnik belülről!

Pontosan! Nagyon nem érezni benne a sebességet és elsőre becsapós, hogy nem emelkedik a motorhang gyorsításnál. De az első előzésnél a helyére kerül minden.

Feleségem 174cm és igaz hogy egyenes háttal és behajlított kézzel vezet, de mögötte kb. 40cm!!! térdhely marad a hátsó ülőlapig. Itt látszik meg nagyon az Avensis-szel megegyező tengelytáv.

A csendesség igaz, bár a motor morgós picit. Szóval erőteljes gyorsításkor a Volvom jóval halkabb volt, mindenhol máshol egál vagy a Prius a halkabb és ez nagy szó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1121 Dátum: 2008.12.23 17:30:23 »
2004-es példány, 120k km, navigáció meg minden akkori miegymás hozzá. Ja és ezüst a lelkem, ami tkp. szép csak nem túl egyedi manapság. Kívülről két karcolás, belülről meg némi üléskiégetés a baja (tán szerzek bele bontott ülőlapot majd bontóból ha nagyon zavar). Hirtelen beleszaladt 500km, egyelőre nagy a szerelem. :)

Ja és a legfontosabb, hogy cipőkanállal (széltében), de befér a három gyerkőc hátra. Igazán jó kis autó szolgáltatásaiban. Belül tágasabb mint ahogy kívülről látszik (vagyis "szerény" autó de mégis tágas), 130-ig jól gyorsul (nagyjából mint a 960 és efelett meg úgysem érdekel), jó anyagok, előremutató szolgáltatások, igazi "korát megelőző autó" érzés.

Na ennyi ömlengés elég is elsőre. :)

Jól hangzik  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1122 Dátum: 2008.12.23 19:44:56 »
Amihez őszintén gratulálok  :clap: !!! Részleteket lehet tudni?

2004-es példány, 120k km, navigáció meg minden akkori miegymás hozzá. Ja és ezüst a lelkem, ami tkp. szép csak nem túl egyedi manapság. Kívülről két karcolás, belülről meg némi üléskiégetés a baja (tán szerzek bele bontott ülőlapot majd bontóból ha nagyon zavar). Hirtelen beleszaladt 500km, egyelőre nagy a szerelem. :)

Ja és a legfontosabb, hogy cipőkanállal (széltében), de befér a három gyerkőc hátra. Igazán jó kis autó szolgáltatásaiban. Belül tágasabb mint ahogy kívülről látszik (vagyis "szerény" autó de mégis tágas), 130-ig jól gyorsul (nagyjából mint a 960 és efelett meg úgysem érdekel), jó anyagok, előremutató szolgáltatások, igazi "korát megelőző autó" érzés.

Na ennyi ömlengés elég is elsőre. :)




Gratulálok az új családtaghoz! -sok örömed legyen benne!

Végül hol sikerült rátalálnod?


Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1123 Dátum: 2008.12.23 23:49:45 »
Lassan annyi Prius lesz ide haza is, hogy csinálhatnánk egy találkozót :P

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1124 Dátum: 2008.12.24 10:43:35 »
Lassan annyi Prius lesz ide haza is, hogy csinálhatnánk egy találkozót :P

Erről volt szó a másik fórumon(indexes) ,2 hete lett volna ,csak xaridő,nem ráérés miatt elhalasztava ,talán jövőre!