Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371815 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10530 Dátum: 2014.04.05 08:26:38 »
dert!
xerintem jobban jársz,ha feldobod hahura a vasadat egy középárfolyamon.
mérd fel a hahus terepet mielött beszámoltatsz.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10531 Dátum: 2014.04.05 08:27:59 »
A dert által linkelt kocsi az akkori csúcsfelszereltség (JBL, Navi), a robi által linkelt viszont csak alap, de fészliftes.
igen,ezt akartam irni,megelőztél;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10532 Dátum: 2014.04.05 08:28:24 »
Facelift mikortól volt? Mit változtattak?

2006. Nem sokat. Lett bőrkormány, AUX bement a rádión, IPA, stb. Semmi "komoly".

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10533 Dátum: 2014.04.05 08:52:35 »
dert!
xerintem jobban jársz,ha feldobod hahura a vasadat egy középárfolyamon.
mérd fel a hahus terepet mielött beszámoltatsz.

Nézegettem HaHu-t... 1,38-től 2,1-ig megy az én évjáratom.  Ha átlagot nézek, akkor az olyan 1,7 környéke. Előnyömre szolgál a ténylegesen kevés km, a full szervizkönyv, törésmentesség, állapot. Reális az az 1,7 irányárnak? Mit mondtok, Jól mértem fel az árakat szerintetek?

Amúgy most azonnal feldobnám hirdetni, de ebben a takony időben(épp esik) nem lehet normális fotókat csinálni.. :(

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10534 Dátum: 2014.04.05 08:54:19 »
2006. Nem sokat. Lett bőrkormány, AUX bement a rádión, IPA, stb. Semmi "komoly".

Nem létkérdés akkor a facelift. :)

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #10535 Dátum: 2014.04.05 09:12:41 »

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Elgondolkoztam eme cikk - http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2014/04/03/prius-taxik_tomegevel/ - hatására egy II-es Priuson. Mindig is vonzott  a hibrid autók világa...
Ki is néztem egyet: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_automata_jbl_navi._teli-nyari_becsulete-7787794

Azt jelezném, hogy nem értek a Priusok-hoz. Ezért lehet ostobaságokat kérdezek, ezt nézzétek el kérlek.
Kérdéseim a következők lennének:
 - A fenti cikk mennyire korrekt és tényszerű? Tényleg ennyire megbízhatóak a Priusok?
 - Mi az amire figyelni kell esetükben?
 - Vannak-e tipikus hibák, amikre lehet számítani?
 - A linkelt autó milyen felszereltségű, melyik szint? A hirdetésből ez nem derül ki pontosan? Egyáltalán hány felszereltségi szint volt ezekből?
 - Meghajtó akkukról mit érdemes tudni? 10 év a garancia rájuk? A külföldi példányokat is lehet itthon garanciáztatni, ha úgy alakulna? Ha esetleg zsebből fizetős lenne a javíttatás a jövőben(hosszabb távra szeretném a Prius-t), akkor az mennyibe fáj? Milyen árakban kell gondolkodni meghajtó akku terén?

Jelenleg egy 2006-os D4D II-es Yaris-om van. Első tulaja vagyok(új, m.o.-i), garantált 90e km, törésmentes, szervizkönyves,hibátlan működés, maximálisan megkímélt. 
Érdemes lecserélnem vajon? Érvek a csere mellett? Ellene? Beszámításban gondolkoznék. Mi a reális ára kb. amiért oda szabad adnom?
Mennyi a reális ráfizetés a Prius-ra?

Köszi előre is a segítséget!

Én nem váltanék a helyedben. Persze nem ismerem az elgondolkodásod pontos okát, de pl. évjáratban nem nyersz, fogyasztásban sem ég és föld a különbség, viszont egy használt autó vásárlás összes rizikóját a válladra vennéd az első tulajos autóddal szemben.
Persze ha megváltozott élethelyzetben vagy ahol a yaris méret vagy a dízel nem megfelelő valamiért, az más.
Én pl az első tulajos 2003-as dízel Renault Scenic-emet cseréltem 2007-es használt Priusra mert rövideket megyek, azt is 100%-ban városban.
De persze nem lebeszélni akarlak, szuper a prius :)


dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10536 Dátum: 2014.04.05 09:23:00 »
Én nem váltanék a helyedben. Persze nem ismerem az elgondolkodásod pontos okát, de pl. évjáratban nem nyersz, fogyasztásban sem ég és föld a különbség, viszont egy használt autó vásárlás összes rizikóját a válladra vennéd az első tulajos autóddal szemben.
Persze ha megváltozott élethelyzetben vagy ahol a yaris méret vagy a dízel nem megfelelő valamiért, az más.
Én pl az első tulajos 2003-as dízel Renault Scenic-emet cseréltem 2007-es használt Priusra mert rövideket megyek, azt is 100%-ban városban.
De persze nem lebeszélni akarlak, szuper a prius :)

Teljesen igazad van! Járt utat járatlanért....?
Lehet feleslegesen, de félek a dízel esetleges komolyabb jövőbeni pénztárca nyitogató meghibásodásaitól. Jelzem hibátlan az autóm, de sosem lehet tudni, és ő sem lesz már fiatalabb. :) A nyolc év alatt a mérete is sokszor kicsinek bizonyult.
Használat Nálam is olyan mint Nálad. 100% város(kisváros), rövid utak.
Na meg egyszer vezettem egy 2-es Priust, tesztautó volt. Nagyon megfogott az az űrhajó feeling... :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10537 Dátum: 2014.04.05 10:59:44 »
Facelift mikortól volt? Mit változtattak?
A kazettás JBL helyett csak talán valami saját márkás CD-s audio került bele.
AUX bemenet.
Fehér a hátsó lámpa teteje.
Az első sárvédőn "hybrid" felirat (vagy valami hasonló)
Ha jól emlékszem mások kocsijáról, talán a műszerfal is más műanyagból van. (egyébként nekem pont ilyne facelift előtti van, de navi/bluetooth nélkül)
3 és fél év alatt az olajon és az olajszűrőkön kívül költöttem gumira, fékbetétre, első féktárcsára, a megvételkor egy válóolajcserére, mosásra, illatosítóra és benzinre :) Mindez 80.000 kilométer alatt. Ebből következtetve én megbízható aotónak tartom :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.05 11:01:35 írta kowee »

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10538 Dátum: 2014.04.05 13:20:18 »
Más lett a központi kijelző grafikája,meg jobb anyagokból van a műszerfal,a többit már leírták...

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #10539 Dátum: 2014.04.05 22:13:47 »

Más lett a központi kijelző grafikája,meg jobb anyagokból van a műszerfal,a többit már leírták...
Az a jó kis műszerfal műanyag ami idegesítően tud nyöszögni. Legalábbis nálam. Grrr... :)

jani111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • autószőnyeg
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10540 Dátum: 2014.04.06 07:18:46 »
Én sem váltanék,egy első tulaj mindig jó,a használt meg rizikós.Most viszont lehet egy páran megköveznek,de a prius is elromlik és akkor nagyon drága a javítás. Én láttam 3-as priusból inverterhibásat 2 db-ot, és akkuhibás is állt a márkaszervízben ahol jártam.Az akku olcsóbb, de az inverter nagyon komoly.
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.06 07:38:50 írta jani111 »

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10541 Dátum: 2014.04.06 08:43:26 »
Én sem váltanék,egy első tulaj mindig jó,a használt meg rizikós.Most viszont lehet egy páran megköveznek,de a prius is elromlik és akkor nagyon drága a javítás. Én láttam 3-as priusból inverterhibásat 2 db-ot, és akkuhibás is állt a márkaszervízben ahol jártam.Az akku olcsóbb, de az inverter nagyon komoly.
Ezért kell évi 4500Ft-ért hibrid rendszer garanciát venni...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10542 Dátum: 2014.04.06 09:44:57 »
Én sem váltanék,egy első tulaj mindig jó,a használt meg rizikós.Most viszont lehet egy páran megköveznek,de a prius is elromlik és akkor nagyon drága a javítás. Én láttam 3-as priusból inverterhibásat 2 db-ot, és akkuhibás is állt a márkaszervízben ahol jártam.Az akku olcsóbb, de az inverter nagyon komoly.

A Mayerben voltal gondolom

A 2 inverterhibas eseteben mindkettonel hekkelve volt az akku, hogy felig plug in legyen a kocsi
Es bizony az allando maxon toltestol kifekudt a cucc :)
Nekem is meseltek :)

Ha nem nyulat bele, soha nem fog elromlani, Ahogy a 2 magyar forumon se romlott el senkinek.,:)
Valamint eves 4750ert ott a gari!-
1 evig km korlat nelkul
Ez is sokat mondd :)
Prius 1.8 HSD

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10543 Dátum: 2014.04.06 09:48:15 »

Hogy van pontosan a garancia? Mire mennyi a gyári és milyen garanciakiterjesztések léteznek, mennyiért?
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.06 09:54:39 írta dert »

jani111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • autószőnyeg
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10544 Dátum: 2014.04.06 16:04:20 »
A mayerben nem tudtam az inverterhibásról (ezek szerint akkor már 4 db van)viszont ott hallottam az akkuhibásról.Azt is elmondták ,hogy hiába volt rá hibridgari a magyar képviselet nem akarja állni a cehhet.