Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1778910 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #330 Dátum: 2011.09.14 16:36:27 »
Benne egy kis doh-szag, nem tudom, lehet azért mert állt egész nyáron, és a klíma légcsatornák berohadtak?
... vigyázz mert lehet, hogy beázik és a dohos szagot nagyon nehéz kiírtani...

Ez nekem is eszembe jutott, és a nagyobb baj tényleg a beázás, ha esőben folyton újravizesedik a belseje akkor tényleg gáz. Van rá esély, hisz a tetőablak nyitható.
De ezt egy autómosóban akár meg is lehet vizsgálni...

Mondjuk ha a sérülés nem az említett sztori szerint keletkezett, hanem oldalba csapta pl. egy teherautó, akkor simán deformálódhatott annyira a kaszni, hogy a tetőablak már ne záródjon rendesen. Meghát a glettelés a C oszlopon...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #331 Dátum: 2011.09.14 16:50:36 »
Igen ez a kigyulladt mellette egy autó sztori nekem nagyon büdös... azért ha egy kocsi mellette kiég, szerintem vagy semmi baja nem lesz, vagy nem csak az ajtót kell cserélni.... Szerintem egyszerűen telibebszták oldalról és most beázik vagy hasonló...

Mi lesz a következő sztori? Az előző tulaj nem akarta kifizetni a parkolást és voldemort tűzfalat vont köré?? Hagyjuk már...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #332 Dátum: 2011.09.14 16:54:51 »
Benne egy kis doh-szag, nem tudom, lehet azért mert állt egész nyáron, és a klíma légcsatornák berohadtak?
... vigyázz mert lehet, hogy beázik és a dohos szagot nagyon nehéz kiírtani...

Ez nekem is eszembe jutott, és a nagyobb baj tényleg a beázás, ha esőben folyton újravizesedik a belseje akkor tényleg gáz. Van rá esély, hisz a tetőablak nyitható.
De ezt egy autómosóban akár meg is lehet vizsgálni...

Mondjuk ha a sérülés nem az említett sztori szerint keletkezett, hanem oldalba csapta pl. egy teherautó, akkor simán deformálódhatott annyira a kaszni, hogy a tetőablak már ne záródjon rendesen. Meghát a glettelés a C oszlopon...
Lehet, hogy vizzel oltották :D és azért dohos.
Ha leégett az oldala, az lehet, hogy rosszabb mint a karambol: ott ugyanis kilágyulhatott az acél, küszöbtöl az oszlopokig,  a tetőig + leéghetett a védelem a küszöb, oszlopok belsejében is.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #333 Dátum: 2011.09.14 16:56:24 »
múltkor én is voltam a nagykörösin és vannak vízkáros autók. nálam sztorno ez a kat.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #334 Dátum: 2011.09.14 17:16:29 »
No hát kíváncsian várom a visszahívást, a kétségeket kizáró bizonyítékokkal, hogy a sztori igaz  :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #335 Dátum: 2011.09.14 17:39:42 »
Ha leégett az oldala, az lehet, hogy rosszabb mint a karambol: ott ugyanis kilágyulhatott az acél, küszöbtöl az oszlopokig,  a tetőig + leéghetett a védelem a küszöb, oszlopok belsejében is.

Ütős érv, köszi.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #336 Dátum: 2011.09.14 17:45:11 »
esetleg itt is érdemes körbenézni autókeresőknek.

Köszi a linket! Számomra is hasznos lesz (én elsősorban Swiftet keresek). Nagy előny, hogy van részletes adatlap minden autóról.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #337 Dátum: 2011.09.14 17:50:53 »
No hát kíváncsian várom a visszahívást, a kétségeket kizáró bizonyítékokkal, hogy a sztori igaz  :D

Lehet, hogy kapsz majd egy megfeketedett zippot és egy bruce willis napszemcsit :D vagy egy képet ahogy épp lángol az általad megvásárolni kívánt autó (két ajtaja) :D Vagy egy képet ahogy Frodóék épp rohannak felé egy gyűrűvel...de szauron már felgyújtotta a kocsit :D Vagy egy képet, ahogy a háttérben dől le a wtcc és egy eltört gázvezeték nyomja a lángokat :D Vagy egy képet ahogy egy gellert kapott ifa van az árokba borulva (jah mégsem mert leégett)... Vagy egy "post it" cédulát amire annyiva van írva, hogy "Télleg leégett esküszünk, esküszünk! :D Vagy csak megkapod az előző tulajt (urnában) :) :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #338 Dátum: 2011.09.14 18:45:44 »
Cimbi!
A fantáziád káprázatos :szemez: ;)
De szerintem a nepper túl fog tenni rajtad :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #339 Dátum: 2011.09.14 19:38:10 »
robi, nem kell féli a 106-os dCi-től sem, ha új. Ha vigyázol rá, nem lesz vele gond, mint ahogy a kisebb testvérmotorokkal sem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #340 Dátum: 2011.09.14 19:57:59 »
Ha leégett az oldala, az lehet, hogy rosszabb mint a karambol: ott ugyanis kilágyulhatott az acél, küszöbtöl az oszlopokig,  a tetőig + leéghetett a védelem a küszöb, oszlopok belsejében is.
Ütős érv, köszi.
Ha elég közel voltak a lángok, akkor ott azért könnyen lehetett 800-900 °C, ami azért eléggé deformálja az egymáshoz kapcsolt eltérő hőtágulású anyagokat. Tehát a karosszériá-elemeken kívül a futómű, motortér alkatrészei, kábelek stb. Valszeg az ablakai is bepukkantak és oltás közben szétáztatták. Így az sem kizárt, hogy pl a légzsák sosem fog működni, ami csak élesben derülne ki. És még sok más kütyü.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #341 Dátum: 2011.09.14 21:49:28 »
Persze az is lehet, hogy jót tett neki :) kis "tűzben edzett pikasszó" :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #342 Dátum: 2011.09.15 10:26:26 »
Jó, grillezett pikasszó ejtve.   :no:



Hát a zasszony elég nehezen nyeli le azt, hogy a Daszter vagy a Logán orrán egy "Dacia" feliratú embléma áll.  :whistling:  Én még csak-csak túl tenném magam rajta.
Ezen túl ő is belátja, hogy ez lenne az ésszerű választás, új autóként  :cry:

Most nem tom mi legyen  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.15 10:28:28 írta robi »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #343 Dátum: 2011.09.15 10:30:16 »
Hátha nem tudsz megbarátkozni egy kicsit idősebb jobb márkáju autoval, akkor nincs más vállasztásod ;)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #344 Dátum: 2011.09.15 10:47:35 »
Jó az a duster.... ha nagy és új autó kellene ócsón akkor meglépném... tudod, hogy nem várhatsz sokat, de a 3milla minden forintját teljesíteni fogja és te pukizol bele elsőként :)