Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 499751 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1635 Dátum: 2011.06.27 23:41:53 »
Akkor ezt én értelmeztem félre.  ;)

Nálam ez azt jelentette első olvasás után, hogy új korában lett Mo-n üzembe helyezve.  :whistling: De látom ott van az EU-s rendszámos kis matrica az első szélvédőn.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

guerney

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1636 Dátum: 2011.06.28 10:04:52 »
Sziasztok!

Akkor még lenne néhány jelöltem:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_linea_sol_d4-4836219
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_sedan_1.8_linea_sol-4850026
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_liftback_sol-4876982

ezekhez mit szóltok?

Amúgy mi az, amire elsősorban figyelnem kell vásárláskor?
Tudom, hogy az Avensis alpvetően hibátlan, de esetleg van valami, amit a "gondos" tulajdonosok el tudnak rontani?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1637 Dátum: 2011.06.28 15:53:18 »
-Az elsőnek szerintem rendben van az ára, lehet sürgős neki a dolog, és akkor lehet belőle alkudni is. A jobb hátsó lámpa alatti horpadástól eltekintve a karosszéria épnek tűnik, és mivel nem kereskedő árulja, talán a km is hihető.  :hmmmm:
A belseje is rendben van, szerintem ez a zöldes belső volt a lehető legszebb ami létezett hozzá.  :wub: A 2 literes benzines motor mellett szólhat a csak hozzá járó VSC+TRC és a két első fejlégzsák.
-Másodikat szerintem már kiveséztük itt, ha van rá időd, nézd meg.
-Harmadik esetében a bűnronda (nem gyári) dísztárcsák mellett a csomagtér ajtó mintha nem jól lett volna kikalapálva, a bal oldalon sokkal nagyobb a hézag, illetve mintha az éle már hozzáérne a lámpatesthez is. Nem egy szintben van a másik oldalhoz képest. És szerintem aki nem képes az autó belsejéről feltenni egy képet, az valamit el akar titkolni az ember elől.  ;) Ha ingyenesen fel lehet tölteni 6 db képet, én bizony kihasználnám a lehetőséget...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1638 Dátum: 2011.06.28 15:59:50 »
Sziasztok!

Akkor még lenne néhány jelöltem:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_linea_sol_d4-4836219
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_sedan_1.8_linea_sol-4850026
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_liftback_sol-4876982

ezekhez mit szóltok?

Amúgy mi az, amire elsősorban figyelnem kell vásárláskor?
Tudom, hogy az Avensis alpvetően hibátlan, de esetleg van valami, amit a "gondos" tulajdonosok el tudnak rontani?


A 2. linket már sokat nézegették itt :-) nekem is tetszett, mert alapvetően 1.8 benzinesre utaztam. Az enyémnek törve volt a jobb első sárvédője, valamint a töréstől megrepedt a szélvédő alatti szellőzőrács 3cm hosszan, ami sajnos azóta picit tovább repedt.

Ha van vezetett szervizkönyv vagy csak az elején vezetett, akkor érdemes kiszámolni, hogy mennyit mehettek vele. Én láttam olyan kocsit, amit az első évben hordtak márkaszervizbe, de már akkor 70e-t futott, és most 10 évvel később árulják 140e-rel. Valahogy nem tartottam hihetőnek. Ha nincs motorszáma csak motorkódja, akkor külföldről behozott kocsiról van szó vagy motorcserés volt.

A 3. linken nincs belső kép és óraállás sem. Valahogy nekem ez alaptétel lenne, ha "jó" autót szeretnék eladni.

Az elsőnél furcsa nekem, hogy a lökhárítók festettek, de az oldalcsík fekete.




 

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1639 Dátum: 2011.06.28 16:05:37 »
Amit pedig nem értek, hogy miért írnak az elsőnél manuális klímát? Szerintem az automata klíma, csak nem digitális.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1640 Dátum: 2011.06.28 23:31:19 »
Gondolom nem figyelt oda a "részletekre". Mert az írja, hogy van benne automatikusan sötétedő belső tükör, holott az I. generációnál nem is létezett hozzá ilyen extra, a II.-nál is csak a magasabb Sol-tól volt alapáras...

A fényezett lökhárítók, de az oldalsó díszlécek nem pedig az én esetemben is így történtek, igaz nálam a fekete szín miatt nem is ütött el ennyire az összkép. Ezzel a színnel így valóban furcsa, a vicc pedig az, hogy pont az ezüstnek állt jól ez a körben fényezetlen feketés elem...
Nekem a kereskedésben mondták, hogy ugyan a kérésemre leszedik az oldalsó díszléceket a lefújás miatt, de azokat már sosem fogják tudni ugyanúgy visszatenni mint korábban. Nem értek hozzá, ezt mondták.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1641 Dátum: 2011.06.29 00:29:41 »
Akkor ezt én értelmeztem félre.  ;) Nálam ez azt jelentette első olvasás után, hogy új korában lett Mo-n üzembe helyezve. 
Most bogarat tettél a fülembe, utánanéztem, és ezt találtam valahol:
Bár az új értelmező szótár az újonnan szónak csak 'a legutóbbi időben, lefrissebben'-féle jelentését adja meg, régebben jelentette az újonnan azt is, hogy (a szóban forgó vagy ismert, hosszabb-rövidebb ideig szünetelő cselekvés, történés, folyamat visszatéréseként, megismétléseként): 'újólag, ismét, újfent'. Íme, egy példa Ambrus Zoltántól (a hétkötetes, fél évszázados értelmező szótárból idézem): "(A színész) mélabúsan sétáltatta újonnan vasalt pepita nadrágját Vásáros-Berény középkorias kövezetén". Az kétségtelen, hogy ez a használat már kimúlóban van, de ha Ön is ismeri, mást is megzavarhat. (Lehet, hogy levele nyomán valamilyen fórumon foglalkozom majd e szóval.) Tisztelettel üdvözli. Dr. Grétsy László"
music     

guerney

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1642 Dátum: 2011.06.29 22:37:07 »
Sziasztok!

Köszönöm a véleményeket, ha jól értelmeztem, akkor az elsőt preferáljátok...
Beszéltem az eladóval, azt mondta, hogy a jobb első sárvédőt cserélték, egyéb sérülés nincs...
Ha minden jól megy, hamarosan személyesen is megnézem...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1643 Dátum: 2011.06.30 08:21:34 »
Ha valóban jó a kocsi akkor hamar el fog kelni, ne sokat halogasd a megnézését!

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1644 Dátum: 2011.06.30 13:12:32 »
Sziasztok!

Köszönöm a véleményeket, ha jól értelmeztem, akkor az elsőt preferáljátok...
Beszéltem az eladóval, azt mondta, hogy a jobb első sárvédőt cserélték, egyéb sérülés nincs...
Ha minden jól megy, hamarosan személyesen is megnézem...

Ha ez alkuképes, akkor érdemes megnézni, illetve kérni képet a belsőről is.
http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/hirdetes-25358627/

Bár a hirdető sincs tisztában autójával, mert könnyűfémnek írja a felniket.


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1645 Dátum: 2011.06.30 16:04:43 »
Nehezen tudom megérteni, hogy miért nem képes valaki az autó belsejéről is képet készíteni?  :no:  :whistling:
Ott a nagy placc, jók a fényviszonyok is, szóval mi a gond?  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

zsunyak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1646 Dátum: 2011.07.03 14:02:07 »
Tiszteletem ToyotaGuruk!

Angliaban elek, ezert nincs ekezet, bocs.
Most vettem egy 2001es Avensis SR-t, 2000res benzines vvt-i.
Olvastam olajfogyasztasi problemakrol, es ugy altalaban erdekelne mire szamithatok ennel a tipusnal. Kicsit aggodok a modernebb motor esetleges, sok elektromos kutyu, hibafaktoraitol.
Ez mar a sokadik Toyotam (Corolla, Carinak, Avensisek) es remenykedek ezzel is meg leszek elegedve.
A legutobbi egy 1998as 1.8 szegenykeverekes Avensis volt, amirol csak jokat tudok mondani.
A legjobbakat mindenkinek

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTbi9g-k_4dctTZSoRNIJRDj1RBpIous-3z7aO9TS4vpCdIlydXxw&t=1

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1647 Dátum: 2011.07.03 21:21:14 »
Szia,

nagy különbség nem lesz, ez is szegénykeverékes, tehát kényes az üzemanyagra: a jó minőségű benzint szereti, és kb. 3500 fordulat felett indul meg igazán (az autó is, és a fogyasztás is). Erre a motorra nem különösebben jellemző az olajfogyasztás, de egy 10 éves autónál már sokkal többet nyom a latban az előélet, mint a típus tulajdonságai. A sok elektromos kütyütől ne félj, ez nem Peugeot...
music     

zsunyak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1648 Dátum: 2011.07.05 13:45:11 »
Koszi szepen.

nagyon jo autonak tunik, szepen megy.
Egy dolgot nem ertek amikor nyitom vagy zarom az autot a kulcson levo ket gombal 12ot pittyeg, lehet ezt valahogy allitani?
Meg egy kerdes, itt a kozelemben total, vagy jet kut van, melyiket ajanlanatok, nem akarok supermarket kuton tankolni bele?
Koszi


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1649 Dátum: 2011.07.05 14:40:27 »
Ez szerintem a riasztótól függ, milyet tettek bele. De a 12 az valóban sokkkkk.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61