Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 496710 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csevart

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • 2002 Avensis 1,6 VVTi
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1590 Dátum: 2011.05.08 20:03:13 »
Esetleg légterelő nem jöhet szóba?
Ezen is filoztam,lehet-sőt szinte biztos-,hogy most már erre fog esni a választásom.Köszönöm a hozzászolásokat

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1591 Dátum: 2011.05.08 20:19:03 »
Nincs mit, én imádom, nem adnám semmiért. Nálam Heko van fenn, állítólag a Szatuna minőségibb. ;)
         

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1592 Dátum: 2011.05.12 11:32:35 »
Köszi!
Megoldottam fm transzmitterrel már a dolgot. Amúgy sem annyira jók a hangszórók, hogy kiélvezhessem az eredeti audio CD-t.

Sziasztok!

2002-es 1.8 sol felszereltségű AveI-hez nem jár gyárilag a CD lejásztó? Ilyet vettem használtan, és csak kazettát találok benne, de a CD gomb figyel a műszerfalon.
A csomagtérben nem találtam semmi lehetőséget.

Üdv!

Van elado zsiruj 6CD-s CD táram.Ha érdekel akkor küldj email-t.

tarsolya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1593 Dátum: 2011.05.14 12:19:58 »
Sziasztok,

segítségre lenne szükségem. Tavaly vettem egy 2000-es Avensis Sol-t és idén sikerült a figyelmetlenségemnek köszönhetően megtörni szegény hátsóját. A képek a fenekéről:

http://dl.dropbox.com/u/89565/avensis_1.jpg
http://dl.dropbox.com/u/89565/avensis_2.jpg
http://dl.dropbox.com/u/89565/avensis_3.jpg

Szeretném megcsináltatni és ehhez szeretnék tanácsot kérni, hátha tudtok ajánlani valakit innen, aki megbízható és jól dolgozik, esetleg pont Toyotákra szakosodott. Sajnos nincs karosszériás kapcsolatom, ezért igazából eléggé lutri lenne csak úgy nekiindulnom, gondoltam előtte rákérdezek.

A sérülésből kb. 100-120k HUF kárra tippelek (munkadíjjal együtt, utángyártott / bontott alkatrészekkel), de cáfoljatok meg, ha nem így van :)

Előre is köszi a segítséget, üdv:
András

pzs

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1594 Dátum: 2011.05.14 13:31:15 »
Szerintem nem feltetlenul Toyotakra szakosodott szakembert kell keresned,  marmint ez szerintem tipikusan olyan dolog, hogy nagyon nem marka specifikus. Ha valaki szepen dolgozik elfogadhato aron akkor ugyanolyan szepen kihozza a kocka ladat mint az Avensist...
Van toyotakra szakosodott szakember is markaszervizben, de egyreszt a tippelt ar tobbszorosebe lenne a javitas, masreszt ugyanugy elofordulhat, hogy ott sem talaljak el a szint elsore.

Egyebkent mi tortent? Furcsa szogben allt az oszlop?  :ph34r:

tarsolya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1595 Dátum: 2011.05.14 13:35:35 »
Van toyotakra szakosodott szakember is markaszervizben, de egyreszt a tippelt ar tobbszorosebe lenne a javitas, masreszt ugyanugy elofordulhat, hogy ott sem talaljak el a szint elsore.

Egyebkent mi tortent? Furcsa szogben allt az oszlop?  :ph34r:

Jogos, akkor úgy fogalmaznám át a dolgot, hogy karosszériást keresek ehhez, akivel már van jó tapasztalat. Amúgy tolatás, jobb tükör, bal tükör, fa pont középen hátul, középső tükörbe nem nézés, fejfogás :)

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1596 Dátum: 2011.06.06 20:14:28 »
Üdv mindenkinek!

2001-es "ráncfelvarrott", már-már ismét ráncos avensis-emhez keresek javítási útmutató könyvet (NEM kezelési útmutatót, hanem ami alapján javítani lehet az autót). Újonnan megtaláltam egy könyvesboltban, de nagyon drága. Jó nekem használtan, vagy elektronikusan pdf-ben, vagy fénymásolva, tökmindegy.
1.6 VVTi motor, 5 ajtós kivitel.
A segítséget, ajánlatot a pusattila@gmail.com-ra kérem, előre köszönöm!

(Cserébe megosztom a kedves olvasókkal minden tapasztalatomat (sajnos sok a keserű), hátha más tanul belőle)

csevart

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • 2002 Avensis 1,6 VVTi
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1597 Dátum: 2011.06.07 07:44:38 »
Üdv mindenkinek!

2001-es "ráncfelvarrott", már-már ismét ráncos avensis-emhez keresek javítási útmutató könyvet (NEM kezelési útmutatót, hanem ami alapján javítani lehet az autót). Újonnan megtaláltam egy könyvesboltban, de nagyon drága. Jó nekem használtan, vagy elektronikusan pdf-ben, vagy fénymásolva, tökmindegy.
1.6 VVTi motor, 5 ajtós kivitel.
A segítséget, ajánlatot a pusattila@gmail.com-ra kérem, előre köszönöm!

(Cserébe megosztom a kedves olvasókkal minden tapasztalatomat (sajnos sok a keserű), hátha más tanul belőle)

Sajnos javitási utmutato könyvem nincs,de a tapasztalatodat igy is megoszthatnád velünk.Köszi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1598 Dátum: 2011.06.07 08:07:28 »
Üdv mindenkinek!
2001-es "ráncfelvarrott", már-már ismét ráncos avensis-emhez keresek javítási útmutató könyvet (NEM kezelési útmutatót, hanem ami alapján javítani lehet az autót). Újonnan megtaláltam egy könyvesboltban, de nagyon drága. Jó nekem használtan, vagy elektronikusan pdf-ben, vagy fénymásolva, tökmindegy.
1.6 VVTi motor, 5 ajtós kivitel.
(Cserébe megosztom a kedves olvasókkal minden tapasztalatomat (sajnos sok a keserű), hátha más tanul belőle)
Itt nézz szét! ;)
         

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1599 Dátum: 2011.06.07 08:20:51 »
Sziasztok!

Közkívánatra megosztom Veletek Toyotás tapasztalataimat. Nem most egyszerre, majd apránként, mert sok van sajnos. (Ettől függetlenül továbbra is keresek 2001-es Avensishez javítási könyvet!!! :-))
Egy 17 éves Opel Astráról váltottam, mert üzletkötői munkám miatt klímás, félig-meddig elegáns autóra volt szükségem, és az összes ismerősöm azt mondta, japán autót vegyek, mer' a japán autó, az aztán japán autó. Igaz, hogy az Opelhez olcsó az alkatrész, de mindig kell, a japánhoz meg drága de sose kell!!! Na ez az ami nem igaz! Vettem 2009-ben egy akkor 8 éves "ráncfelvarottat" magánszemélytől, óra szerint 173.000 km-el. Friss műszaki, zöldkártya, eredetiség rendben. Sajnos vakon bíztam a japókban, szerelővel nem nézettem meg. Az első pár ezer km után rohamosan leromlott a váltó, kuplungcsere orvosolta 80 ezerért (maszek szervíz, utángyártott alkatrésszel!) Aztán a következő adalék: Eredeti kazettás magnó van beépítve, szerettem volna egy CD-t. Közölték, hogy a boltban kapható mindenttudó cd-t nem lehet beépíteni, se fizikailag, se elktronikusan nem célszerű, mert annyi a computernek. A gyári CD, ami ugyebár csak eredeti audio-CD-t játszik (no mp3, no írott CD, stb.) 20-30 000 Ft bontottan. Úgyhogy maradt az FM transmitter-es GPS...

Ez még semmi, foly.köv.
u.i.: Szeretném leszögezni, irományom nem panaszkodás célzatú, inkább tapasztalatcsere, hátha hasznos valakinek, aki autóvásárlás előtt áll...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1600 Dátum: 2011.06.07 08:41:52 »
Szia!

Ne hari, de amit írsz, userhiba. :flowers: Nem nézetted át szerelővel az autót, ami közel 200 ezret futott? Egyértelműen hiba. Attól, hogy egy autó japán, x km után ezen is szétmennek a használattól a dolgok. Kb. ennyi idősen reális is lehet a kuplungcsere, főleg ha városban hajtották a gépet. Ez nem autó hibája, bármilyen kocsi ennyi idősen kuplungos lett volna. Egyébként a gyári kuplungja Aisin, típustól függően 20-50 ezer között van a kuplungszett ára (20 a Corimhoz, a D4 Ave-hoz van 50-ért). Munkadíj x, attól függ persze, hova viszed. Arról nem is beszélve, hogy egy japán is lehet xar, ha gondatlan gazdája van, akkor ugyanúgy egy rakás kaki mint bármilyen más, rossz gazdás autó.

Elvileg bármilyen Toyciba bármilyen CD-s rádiót be lehet építeni, mindössze beépítő keret kell hozzá (tessék, itt vannak képek, ezer helyen lehet kapni). Ki mondta neked, hogy nem lehet beépíteni...? Ez elég sületlenségnek hangzik nekem, de majd az Ave szakik megaszondják a frankót. :)

Jöhet a többi, ne kímélj! :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.07 08:44:14 írta kleingy »
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1601 Dátum: 2011.06.07 09:12:55 »
Ettől függetlenül továbbra is keresek 2001-es Avensishez javítási könyvet!!! :-)

Ez ott volt kleingy linkjei között. Nálad nem működik?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1602 Dátum: 2011.06.07 09:38:29 »
Hiába Japán meg Toyota, egy használt (pláne 8 éves) autót azért illene átnézetni mielőtt megveszi az ember...  ;)
Sokan a garancia lejárta után (3 év vagy 100e km) szépen megfeledkeznek a szervizelésről (jobb esetben csak a márkaszervizről, de azért elviszik egy szakihoz), és onnantól szinte követhetetlen az autó "élete".

Még szép, hogy nem játszik mp3-at a gyári fejegység, hiszen 2000-ben tudtommal nem sok autómárka kínált ilyesmit.  ;)
Az enyémben egy gyári 6-os CD-tár volt a kesztyűtartóban, praktikus volt és helyet se nagyon foglalt, és nem is hiányzott egy "barkácsolt" mp3.  :hmmmm:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1603 Dátum: 2011.06.07 18:11:10 »
Ne hari, de amit írsz, userhiba. :flowers:
Nem júzerhiba, hanem lúúúúzerhiba :-D

Elvileg bármilyen Toyciba bármilyen CD-s rádiót be lehet építeni, mindössze beépítő keret kell hozzá (tessék, itt vannak képek, ezer helyen lehet kapni). Ki mondta neked, hogy nem lehet beépíteni...? Ez elég sületlenségnek hangzik nekem, de majd az Ave szakik megaszondják a frankót. :)

A ráncfelvarrott Avensis műszerfalát ha megnézed, a kazettás egység (aminek a helyére menne a CD) nem szabványméretű, cselesen le van gömbölyítve az alja, így egy téglalap keresztmetszetű szabvány CD nem megy be a helyére, csak kókányolással.

Jöhet a többi, ne kímélj! :)
Írom a többit :-))))
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.07 18:23:35 írta kleingy »

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1604 Dátum: 2011.06.07 18:13:03 »
Ettől függetlenül továbbra is keresek 2001-es Avensishez javítási könyvet!!! :-)

Ez ott volt kleingy linkjei között. Nálad nem működik?

Köszönöm, meg fogom nézni, de otthonról, nem a munkahelyi gépről :-)))))