Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 496787 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1425 Dátum: 2009.11.27 17:43:10 »
Sima 1xű KH. Valszeg testKH. Az a feneség benne, hogy ha nagyon szivatós, akkor szét kell berhelni a fél kocsit hozzá.  :?:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1426 Dátum: 2009.11.27 19:24:32 »
Sima 1xű KH. Valszeg testKH. Az a feneség benne, hogy ha nagyon szivatós, akkor szét kell berhelni a fél kocsit hozzá.  :?:

Én is ettől félek....

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1427 Dátum: 2009.11.28 19:01:40 »
Nah hát ma nekiestem mert gci hideg volt már és meg is fáztam avécskámban.

Szal a ventihez menő egyik kábelen mértem feszkót a másikon semmit szal gondoltam az lesz a test. De aztán a két kábelen is mértem együtt feszkót nem volt semmi szal gondoltam a test halt meg. Adtam neki testet a lábtérből egy másik kábellel szal most van fűtés DE csak a legnagyobb fokozatban. Mivel eléggé kaotikus állapotok vannak ott lenn így nem volt kedvem szétbombázni az egészet úgy hogy igazából nem is tudom hogy mit keresek. Most akkor vagy a kábel valahol megvan halva vagy az ellenálás de nem tudtam végignézni a kábelt mert ütőérként halad tovább egy karvastagságú kábelkötegben.

Tudja valaki hogy hol kéne keresnem az ellenálást? Vagy hogy milegyen?:D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1428 Dátum: 2009.11.29 07:55:07 »
Talán vmi előtét-ellenállás vagy micsoda?
A ventilator ellenallasa ugy mukodik, hogy van a villanymotornak egy adott teljesitmenye, es azt szabalyozza le az ellenallas, igy lesz tulajdonkeppen 4 allasa a levegobefuvas erossegenek.
Ez annyit tesz, hogy ha az ellenallassal lenne gond, akkor csak a legnagyobb sebessegi fokozatban menne a ventilator, de mivel itt nem ez a helyet, igy nem az ellenallassal van a gond szvsz.
Akkor jól emlékeztem  :yes: ... Több autón is találkoztam már ezzel a jelenséggel, hogy a legalsó, vagy az alsó két venti-fokozat nem ment, csak a magasabb(ak).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1429 Dátum: 2009.11.29 07:56:58 »
Tudja valaki hogy hol kéne keresnem az ellenálást? Vagy hogy milegyen?:D
Én már elvittem volna autóvillamossági szakihoz  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1430 Dátum: 2009.11.29 10:07:49 »
Én is elvittem egyhez, de a csávó piros multival a szájában beült jobb egybe és idegesen elkezdte kitépni a kesztyűtartót majd amikor kiszedtem neki szétcseszte a kábeleket és mondta hogy nemtalálja de nem foglalkozik ilyenekkel szal 5000a hibamegállapítás (10perc után) szóval azt hittem megütöm de mivel itt lakik az utcában csak elküldtem a pcsába. Szal nemtok most perpill olyan villamost aki normális meg korrekt meg stb...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1431 Dátum: 2009.11.29 10:27:51 »
Hát nem csodálom, hogy meg akartad ütni  ::) ... Kéne keresni vki normálisabbat, akiről van pozitív referencia. Én itt Pécsett tudok, de ez neked aligha segítség...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1432 Dátum: 2009.11.29 10:53:17 »
Hát nem csodálom, hogy meg akartad ütni  ::) ... Kéne keresni vki normálisabbat, akiről van pozitív referencia. Én itt Pécsett tudok, de ez neked aligha segítség...

Igen igen kicsit meszebb van pécs de pest környékén örülnék bármiféle javaslatnak... Bár egyenlőre az elhalt EVAP szelepet kéne megkeresnem a motortérben.... Mozso megnézte és amiatt eszik sokat ave....fck ave

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1433 Dátum: 2009.11.29 10:54:09 »
Tudja valaki hogy hol kéne keresnem az ellenálást? Vagy hogy milegyen?:D


Legtobb esetben a kesztyutarto alatt lakik, de irhatnam azt is, hogy kozvetlenul a ventilator mellett lesz, az pedig tobbnyire a kesztyutarto alatt van.  :) Parszor csereltem ilyet, nem egy nagy muvelet, bar tobbnyire igen hulye pozban kell "befekudni" a muszerfal ala. Az arak meg 20 es 5 ezer kozott alakulnak attol fuggoen, hogy uj vagy bontott az ellenallas.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1434 Dátum: 2009.11.29 10:56:45 »
Tudja valaki hogy hol kéne keresnem az ellenálást? Vagy hogy milegyen?:D


Legtobb esetben a kesztyutarto alatt lakik, de irhatnam azt is, hogy kozvetlenul a ventilator mellett lesz, az pedig tobbnyire a kesztyutarto alatt van.  :) Parszor csereltem ilyet, nem egy nagy muvelet, bar tobbnyire igen hulye pozban kell "befekudni" a muszerfal ala. Az arak meg 20 es 5 ezer kozott alakulnak attol fuggoen, hogy uj vagy bontott az ellenallas.

Igen ezt a pózt tegnap sikerült elkapnom:D A fejem volt a venti alatt a lábam meg kilógott a kocsiból, mindez nem is lett volna annyira szarcsi csak ott van  küszöb a maga kis ligthos 20centi magasságával. Igazából ott csak szgépeket találtam meg karvastag kábelkorbácsokat és nem is tudom hogy mit kell keresni vagyis hogy hogy néz ki...pedig sztem nem romlott el csak kontakthibás szal szívesen vetnék rá egy kis pillantás+wd40 kombót csak ugye megkéne találni...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1435 Dátum: 2009.11.29 11:25:55 »
Nekem is úgy tűnik a leírásból, hogy ez inkább valami kontakt-probléma lesz, mert ugye ha épp OK a dolog, akkor az összes venti-fokozatod működik  :hmmmm: ... Hát izé, nem irigylem az ilyen típusú gondokat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1436 Dátum: 2009.11.29 11:31:07 »
Nekem is úgy tűnik a leírásból, hogy ez inkább valami kontakt-probléma lesz, mert ugye ha épp OK a dolog, akkor az összes venti-fokozatod működik  :hmmmm: ... Hát izé, nem irigylem az ilyen típusú gondokat.

De az a vicces hogy amikor elmentem megvenni működött. A kereskedés kijáratában volt a kerítésnek ilyen vasrúd amin gurul a kerítés. Na azon amikor áthuppantam kikapcsolt a klíma. Azóta csinálja ezt :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1437 Dátum: 2009.11.29 16:48:18 »
Van villamosságim, ha kell, Lőrinc, Gyömrői út.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1438 Dátum: 2009.11.29 17:00:40 »
Van villamosságim, ha kell, Lőrinc, Gyömrői út.

kellkell

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1439 Dátum: 2009.11.29 20:55:20 »
BRS                                                                                                 BRS                                                                                                             BRS               

Szia!
 Pénteken említetted, de akkor átszaladtunk ezen a fűtés problémán...!  :whistling:
 Ha gondolod, jövő héten megnézem, nem gond...!
 Az ellenálás-sor mindig a venti álltal fújt levegő útjában, belül, a lapátok felett van, mivel ezek hőellenálások, hűteni kell!
 Üdv!
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.29 20:58:51 írta Jaja »
Ja! :-)