Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 499637 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #915 Dátum: 2008.12.08 21:57:45 »
Ugye szerintetek is sokra tartja? De legalább itt van Szegeden. Lehet, hogy elmegyek megnézni... :whistling:

Szerintem sokra.

2.2 be ave II-őt veszel. :( olyan 1,8 körül van most a piaci értéke az aveI SE-nek. Sol vagy Terra mindegy.Csak a függönylufi és a kipörgésgátló a külömbség közöttük.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #916 Dátum: 2008.12.08 22:53:04 »
Ugye szerintetek is sokra tartja? De legalább itt van Szegeden. Lehet, hogy elmegyek megnézni... :whistling:

Szerintem sokra.

2.2 be ave II-őt veszel. :( olyan 1,8 körül van most a piaci értéke az aveI SE-nek. Sol vagy Terra mindegy.Csak a függönylufi és a kipörgésgátló a külömbség közöttük.
Ha jobban belegondolok, nem baj, ha sokra tartja. Majd odamegyek, mondom, hogy cseréljünk. Én az enyémet 3,9re tartom. Én engedek fél millát, ha ő is.
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #917 Dátum: 2008.12.09 01:17:45 »
2.2 be ave II-őt veszel. :( olyan 1,8 körül van most a piaci értéke az aveI SE-nek. Sol vagy Terra mindegy.Csak a függönylufi és a kipörgésgátló a külömbség közöttük.
Na jó, de ez kétliteres, annak azért magasabb az ára.
De az Ave I és Ave II közt azért van más különbség is, ha nem hiszed, ülj bele egyik után a másikba... :tt2:
music     

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #918 Dátum: 2008.12.09 08:35:17 »
Na jó, de ez kétliteres, annak azért magasabb az ára.
De az Ave I és Ave II közt azért van más különbség is, ha nem hiszed, ülj bele egyik után a másikba... :tt2:

Én ültem mindkettőben ;) 1,6;1,8-at vezettem AveII-be.Én a II-re szavaznék akár 2.0-ás Ave I vagy sem. :D

De én az AVE I sol és Terra közötti külömbséget mondtam.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.09 13:11:35 írta Profy »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #919 Dátum: 2008.12.09 10:30:38 »
De én az AVE I sol és Terra közötti külömbséget mondtam.
Az más. :flowers:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #920 Dátum: 2008.12.09 16:15:40 »
Ha nagyon patent állapotban van, némi alkuval jó vétel is lehet.
Ez a kétliteres D4 motor nem gyakori a hazai piacon az AVE 1-ben.
Hátha kell neki egy kis dízel Cori.  :cool2: :innocent: Most néztem hasnyálon, hogy azért akad ilyen gép. Nem sok, de azért 1.9 millért is volt kép alapján vállalható.
Tényleg, egy ilyen D4es gép szervizigénye mennyire gázos? Mennyire kér spec olajat, gyertyából milyet, milyen gyakran? Szeret-e benne vmi butáskodni? Ha jól sejtem music és Palaczk papa autói is ezzel a motorral futnak, ugye?

Igen. Ahogy music is írta, nincs semmi különösebb nyűgje ennek a motornak. Sőt. És ebben a kasztniban igencsak fürge, miközben ha akarod, elmegy 6 literrel országúton simán.

A konkrét darab valóban drága, de ha tényleg jó állapotú és igaz a 142 ezer km, nomeg le lehet belőle szedni pár százast, akkor az úgy azért már korrektnek nevezhető.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #921 Dátum: 2008.12.09 16:22:48 »
2.2 be ave II-őt veszel. :( olyan 1,8 körül van most a piaci értéke az aveI SE-nek. Sol vagy Terra mindegy.Csak a függönylufi és a kipörgésgátló a külömbség közöttük.

Én nem venném meg azt az Ave II-t, amit 2.2-ért el lehet hozni  :whistling: ... 2.290-ről indulnak most a hasznaltauto-n, egy alapfelszereltségű 1.6-os szedán árválkodik ott ennyiért  ::) ... 2.5-ért már van némi választék, de ezek között sem hiszem, hogy sok lenne a vállalható darab. De gyorsan megy az áruk lefelé, ez tény  :ph34r:

A Terrában (mármint Ave I-esben) manuális klíma volt, nem?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #922 Dátum: 2008.12.10 12:00:27 »

Én nem venném meg azt az Ave II-t, amit 2.2-ért el lehet hozni  :whistling: ... 2.290-ről indulnak most a hasznaltauto-n, egy alapfelszereltségű 1.6-os szedán árválkodik ott ennyiért  ::) ... 2.5-ért már van némi választék, de ezek között sem hiszem, hogy sok lenne a vállalható darab. De gyorsan megy az áruk lefelé, ez tény  :ph34r:

A Terrában (mármint Ave I-esben) manuális klíma volt, nem?

először megnézni és megvenni ha jó árba van. :D

Ave I SE Terrába automata klíma van.  :clap: Csak annyi hogy nem 2 zónás digit.Itt még gomb helyett tekerővel állítod be a hőfokot.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #923 Dátum: 2008.12.10 13:06:33 »
Itthon Aut klima az I. generáció esetében a bőrüléses 2 literes, valamint a ráncfelvarrás után az 1.8-as motortól kezdve volt megtalálható a Sol felszereltség esetében.
A kifutó, felextrázott széria szintén tartalmazta ezt, ezt a változatot kívűlről a fullra fényezett első és hátsó lökhárítókról valamint oldalcsíkokról lehet felismerni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #924 Dátum: 2008.12.10 13:35:09 »
Itthon Aut klima az I. generáció esetében a bőrüléses 2 literes, valamint a ráncfelvarrás után az 1.8-as motortól kezdve volt megtalálható a Sol felszereltség esetében.
A kifutó, felextrázott széria szintén tartalmazta ezt, ezt a változatot kívűlről a fullra fényezett első és hátsó lökhárítókról valamint oldalcsíkokról lehet felismerni.

Enyém ilyen Terra. :D:D:D
2 fűthető elektromos tükör,4 lufi,Cd,Kormányvezérlő,krómozott sebváltókar,krómozott küszöb,szinrefújt lökös,tükör és ajtóvédő csík,ködlámpa szinre fújt takaróval,alufelni,6 hangszóró lenne ha nem buherálják szét az kocsimat. :(

Utolsó SOl ettől csak a függöny légzsákba és a fa utánzatú konzol,ESP-vel több. :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #925 Dátum: 2008.12.10 13:51:12 »
Az ESP (VSC) és a függönylégzsák itthon csakis a 2 literes benzines Sol-hoz járt, Sol-ból nem létezett kifutó széria. ;)
A tiédre hátul rá van írva hogy Terra? Mert én inkább azt mondanám az a kifutó felextrázott széria egyik darabja, de nem Terra.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #926 Dátum: 2008.12.10 15:22:06 »
Az ESP (VSC) és a függönylégzsák itthon csakis a 2 literes benzines Sol-hoz járt, Sol-ból nem létezett kifutó széria. ;)
A tiédre hátul rá van írva hogy Terra? Mert én inkább azt mondanám az a kifutó felextrázott széria egyik darabja, de nem Terra.

Nekem a forgalmiba van írva hogy terra.HÁt igen az én kocsim az legutolsó kiadott AveI-ek közül való.

De este menézem az ave katalógust hogy volt-e itthol 1,6 Sol-e forgalomba. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #927 Dátum: 2008.12.10 15:50:05 »
A forgalmikban én már láttam ennél nagyobb baklövéseket is... ;)

Ha jól rémlik az 1.6-os Terra forgalmazása szűnt meg az utolsó hónapokban (ebből lett a felextrázott kifutómodell), de mellette párhuzamosan létezett a Sol felszereltség az 1.6, 1.8, 2.0 D4 és a dízel motorral.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #928 Dátum: 2008.12.10 21:56:52 »
A forgalmikban én már láttam ennél nagyobb baklövéseket is... ;)

Ha jól rémlik az 1.6-os Terra forgalmazása szűnt meg az utolsó hónapokban (ebből lett a felextrázott kifutómodell), de mellette párhuzamosan létezett a Sol felszereltség az 1.6, 1.8, 2.0 D4 és a dízel motorral.

Énis. :D

Igazából a kifutó modelről nincs brossúra. :( Amit láttam hogy 1,6;1,8;2,0;2,0- nél volt sol és terra. :)
Extrák nagyon:Navigáció;alufelni;lámpamosó;elektromos behajtású tükör;tetőablak.

Hát látom felszereltség extrák nagyon sok nem volt. :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #929 Dátum: 2008.12.10 22:33:50 »
Az I.-es Avensishez egyáltalán nem volt elérhető az elektromosan behajtható tükör, az csak a II.-nél jelent meg, ott is csak a Sol felszereltségtől kezdve.
A ráncfelvarrás bevezetésével valóban létezett az 1.8-asból Terra kivitel, de azt pár hónap elteltével meg is szűntették. Így később az 1.8-as motortól kezdve csak a Sol felszereltség maradt.
Tetőablakot itthon csak csomagban kínáltak, bőrüléssel és Aut váltóval együtt, és természetesen csakis a 2 literes benzineshez.

Ezek az itthoni modellekre vonatkoznak, eléggé benne voltam a témában akkoriban. ;)

A kifutó modellről én se találtam semmit, csupán 1 tesztet a vezess.hu-n. Talán reklámozták a médiában, de külön brossúra nekem se rémlik.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61