Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1579320 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Corolla Verso
« Válasz #5055 Dátum: 2016.06.10 12:25:35 »
Köszi Agyarka.
De most mit csináljak. Állandóan sípol tolatáskor.
Pl. vidd vissza oda, ahol felrakták, hogy ez így használhatatlan, és az ő hibájukból az.
music     

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #5056 Dátum: 2016.06.10 16:51:32 »
De most mit csináljak.
Döntsd el, melyikre van kevésbé szükséged, azt ki kell iktatni. A kettő együtt nem megy.
Nem értem, hogyan lehetett így szerelni, és átvenni.

zolika79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Corolla Verso
« Válasz #5057 Dátum: 2016.06.12 10:31:18 »
Köszönöm a válaszokat.
Még egy laikus kérdés, lehet hogy az én műszerfalamon nincs "oil change" lámpa? Gyújtás ráadáskor nem világít és a kezelési útmutató szerinti helyén nem látom az ikon körvonalait sem.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5058 Dátum: 2016.06.12 10:43:43 »
Köszi Agyarka.
De most mit csináljak. Állandóan sípol tolatáskor.
Duett-nek van olyan tolatóradarja ami vonóhorog kompatibilis, ha esetleg kell mindkettő. Kérdezd meg őket, hogy mennyi lenne a a módosítás.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #5059 Dátum: 2016.06.12 12:28:16 »
Módosítás?
A klf. tolatóradarok alkatrészei a legritkább esetben kompatibilisek egymással, ezért a módosítás nagyon nagy valószínűséggel teljes cserét jelent. Ráadásul egy teljesen átlagos, de jó helyre telepített érzékelőnek nem jelent problémát a tolatóradar, mert abban a kis távolságban még holttere van.
A 2 érzékelős és a 4 érzékelős esetén nem ua. Két érzékelő helye.
Én tuti visszavinném oda, ahol az utolsó alkatrészt beszerelték. Amennyiben ez a vonóhorgos, akkor cseréljék és vizsgáztassák levehetősre. A radar esetén meg próbálgassanak. A fej beforgatásával sokminden megoldható, talán szerncséjük lesz.
Amennyiben ez nem megoldás, akkor mivel a lukas lökhárító cseréjébe/ foltozásába és fényezésébe nem fognak belemenni, akkor a korrekt megoldás az érzékelők dugóként benthagyása, és tolató kamera, tükörbe épített monitorral.

zolika79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Corolla Verso
« Válasz #5060 Dátum: 2016.06.13 14:08:32 »
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.  Az "oil change" lámpával kapcsolatban ha esetleg lenne egy kis info még, megköszönném.
Üdv.: Zoli

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Corolla Verso
« Válasz #5061 Dátum: 2016.06.13 14:39:44 »
Hát én még sose vettem észre, hogy van ilyen lámpa is...
Mindenesetre az már régen rossz, ha ég, mert normál esetben hamarabb elmész a szervizbe, mintsem kigyulladhatna.
music     

zolika79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Corolla Verso
« Válasz #5062 Dátum: 2016.06.13 15:01:40 »
Én is csak a kezelési útmutatóban láttam. Van kép róla, igaz ez diesel. Jobb oldalon ,lent. Ahol a TRC Off van, annak az ellenkezőjén jobb oldalon. Azért köszi.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Corolla Verso
« Válasz #5063 Dátum: 2016.06.13 23:50:31 »
Holnap megnézem, nekem ég-e.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Corolla Verso
« Válasz #5064 Dátum: 2016.06.14 13:12:44 »
A belinkelt képhez képest mondom: ha ráadom a gyújtást, a jobb alsó sarokban nekem egy sárga piktogram sem ég, és nem is látszik hely, hogy ott lenne. Szerintem ez kivitelfüggő, lehet, hogy csak bizonyos piacokra, vagy csak a dízelmotoros modellekkel szállították.
music     

zolika79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Corolla Verso
« Válasz #5065 Dátum: 2016.06.14 13:21:46 »
Köszi a választ,  és a segítséget.

aldamirt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #5066 Dátum: 2016.06.14 18:30:04 »
2003-as Corolla Verso-m van. Valaki meg tudná-e mutatni egy fényképem, hogy pontosan hol van a klíma hőcserélője, s hogy hogyan lehet hozzáférni.
Segítségeteket előre is köszönöm

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #5067 Dátum: 2016.06.14 20:02:32 »
2003-as Corolla Verso-m van. Valaki meg tudná-e mutatni egy fényképem, hogy pontosan hol van a klíma hőcserélője, s hogy hogyan lehet hozzáférni.
Segítségeteket előre is köszönöm

Nem, olyan csak neked lehet, gondolom!
Klíma hőcserélő nincs az autódban mert nem folyadékhűtős a rendszer. Kondenzátor van és elpárologtató, melyikre vagy kíváncsi?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Borso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #5068 Dátum: 2016.06.15 14:25:44 »
zolika79!!

Sziasztok!

Az olaj visszajelző nekem is benne van és a km alapján jelez. azaz adott km megtétele után jelezni kezd hogy elhasználódott az olaj és cserélni kell. Ha olajcsere után elfelejtette a szerelő kinullázni akkor idő elött fog jelezni. minden olajcsere után a műszerfalon ki kell ütni és akkor újra kezdi a számolást.

Borso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #5069 Dátum: 2016.06.15 14:47:59 »
Sziasztok!

Lenne egy kardinális kérdésem.
Kuplung: Érezhetően kezd csattogni a kuplungom. Azaz a kettős tömegű lendkerék. Csúszni nem csúszik tökéletesen húz az autó de amikor motorfék vagy váltás van fáziskéséssel jön meg a nyomaték üresben meg csörög,  tehát döglődik.

A kérdésem olyan sorstársak felé irányul akiknek első kézből van tapasztalata.
- Létezik kiváltó szett a kettős tömegű lendkerék helyett hagyományos lendkerékre?
- Ha igen honnan tudom, hogy milyen kell?
- Esetleg Gyártó?
- Kell é trükközni valamit ahhoz hogy a sima jó legyen hozzá? (változik valamennyire a távolság, más tárcsa kell bele, bármi).
- Milyen Típusokban szerelték ugyan ezt a manuális 6 fokozatú váltót kettős tömegű nélkül? 
 
Előre is köszönöm és nagyon várom a válaszokat.

Üdv Borsó