Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1780334 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4320 Dátum: 2010.10.21 14:36:58 »
Jó, hogy csak én, a full laikus reagálok. :D Esetleg szerelés közben valamihez hozzáértek (féknél talán) és azért jó most?
         

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4321 Dátum: 2010.10.21 17:27:10 »
Jó, hogy csak én, a full laikus reagálok. :D Esetleg szerelés közben valamihez hozzáértek (féknél talán) és azért jó most?

Nem tudom, bármi lehet, de egészen apró dolog lesz, az tuti.
A kerekeket magam cseréltem, megigazgattam a tárcsafékek védőlemezeit. Majd a tavasszal kiderül, hogy visszatér-e a már egészen megszokott zörej  ::)

mukkelek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4322 Dátum: 2010.10.23 17:02:27 »
Helo!

Kérdésem volna 2001-es 1,0-ás Yaris. Az ablaktörlő idözitett funkcioja néha müködik, néha nem. Mostmár inkább nem. Tudjátok, mikor szakaszosan töröl. A többi oké. A service manual alapján úgy nézem, hogy az idiótája beépitette a reléjét a bajuszkapcsoló házába (assembly). Így van, jól néztem? És ha igen, nyugtassatok meg, hogy jó drága lesz a cseréje. Mert ahogy nézem meg kell bolygatni a légzsák környékét, azt meg otthon nem tanácsos. Az a baja, hallom is hogy a kormányoszlopból hörög. Cicereg a relé, nem huz be, vagy be van égve.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4323 Dátum: 2010.10.23 21:26:41 »
Helo!

Kérdésem volna 2001-es 1,0-ás Yaris. Az ablaktörlő idözitett funkcioja néha müködik, néha nem. Mostmár inkább nem. Tudjátok, mikor szakaszosan töröl. A többi oké. A service manual alapján úgy nézem, hogy az idiótája beépitette a reléjét a bajuszkapcsoló házába (assembly). Így van, jól néztem? És ha igen, nyugtassatok meg, hogy jó drága lesz a cseréje. Mert ahogy nézem meg kell bolygatni a légzsák környékét, azt meg otthon nem tanácsos. Az a baja, hallom is hogy a kormányoszlopból hörög. Cicereg a relé, nem huz be, vagy be van égve.

Szerintem egy olyan kapcsoló kb 30-35 ezer Ft lehet, bontóban kellene körülnézni. Vaterán van jópár félbevágott japán Yaris, biztosan olcsón mérik ezt a kapcsolót bontottan.
Persze ha tuti ez a baja...
Amúgy ha jól emléxem a kapcsoló cseréjéhez nem kell babrálni a légzsákot, csak az oszlopburkolatot levenni!
Xanyi

Himpellér

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4324 Dátum: 2010.10.23 22:55:06 »
Nem tudom, hogy volt-e szó már róla, hogy az első lámpák főleg felső része karcos, tompa fényűvé válik.  :?: Valakinek van-e ilyen tapasztalata, esetleg milyen megoldással lehetne a tompa fényű karcos lámpatest kinézetén javítani. Válaszotokat előre is köszönöm!
Toyota Yaris 1.0

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4325 Dátum: 2010.10.24 11:43:05 »
Nem tudom, hogy volt-e szó már róla, hogy az első lámpák főleg felső része karcos, tompa fényűvé válik.  :?: Valakinek van-e ilyen tapasztalata, esetleg milyen megoldással lehetne a tompa fényű karcos lámpatest kinézetén javítani. Válaszotokat előre is köszönöm!

Itt nálunk Szombathelyen van egy srác, aki elég jól rá van állva a témára. A nővérem Matizának a fényszórója annyira karcos és besárgult volt, hogy az elvileg átlátszó búrán nem lehet belelátni a fényszóróba... 3 lépésben valami spéci csiszolóval megcsiszolta, majd addig polírozta kimondott plexi polírozóval amíg olyan nem lett mint az új...
Őt tudom ajánlani, de gondolom Neked messze van! Biztosan máshol is foglalkoznak ilyesmivel!
Xanyi

mukkelek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4326 Dátum: 2010.10.24 15:48:08 »
Szerintem egy olyan kapcsoló kb 30-35 ezer Ft lehet, bontóban kellene körülnézni. Vaterán van jópár félbevágott japán Yaris, biztosan olcsón mérik ezt a kapcsolót bontottan.
Persze ha tuti ez a baja...
Amúgy ha jól emléxem a kapcsoló cseréjéhez nem kell babrálni a légzsákot, csak az oszlopburkolatot levenni!
Hála istennek. Hát sajnos megnéztem a kormány mögött van két csavar, az a baj, meg alul egy. Úgy lehet levenni a múanyag burkolatot. Meglátom mi lesz. 35 ezer forint természetesen irreális ár. ezt mindenki tudja. Maximum 6 ezer forintot ér. dehát ez van. A toyota is csak elromlik azért.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.24 17:43:28 írta kleingy »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4327 Dátum: 2010.10.24 17:11:27 »
A kormány mögötti két csavar mér gond? Eltekered a kormányt hogy hozzáférj...
35 miért irreális? Normális esetben ez az alkatrész sose megy tönkre, élettartama az autóénak többszöröse. Ezek az alkatrészek pont ezért drágák...
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.24 17:43:13 írta kleingy »
Xanyi

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4328 Dátum: 2010.10.24 17:24:47 »
Nem tudom, hogy volt-e szó már róla, hogy az első lámpák főleg felső része karcos, tompa fényűvé válik.  :?: Valakinek van-e ilyen tapasztalata, esetleg milyen megoldással lehetne a tompa fényű karcos lámpatest kinézetén javítani. Válaszotokat előre is köszönöm!
Nekem a parkolóban meghúzták az autó elejét.A lámpán is volt néhány karcolás. Vettem plexi polírozásához való pasztát és sikerült teljesen eltüntetni.Pedig a kárszakértő cserére akarta felvenni./ Csak nekem már nem a gyári lámpa van és ezt csak párban lehet venni/
Egy barátom off autójában is matt volt a lámpa búrája ,de neki is sikerült így házilag újjá varázsolni.

mukkelek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4329 Dátum: 2010.10.24 17:41:16 »
A kormány mögötti két csavar mér gond? Eltekered a kormányt hogy hozzáférj...
35 miért irreális? Normális esetben ez az alkatrész sose megy tönkre, élettartama az autóénak többszöröse. Ezek az alkatrészek pont ezért drágák...

Elektromos végzettségem van, a mechanikus relé az elromlik. Jobb a szilárdtest relé, de mondjuk ez 9 éves kocsi. Az a baj, hogy elfordítottam a kormányt, épp csak kilátszik a luk ahol a csavar van. Igaz nem próbáltam kitekerni, de majd ránézek alaposabban ha kedvem lesz. Igazából nem is lenne sok a 35, ha nem most lett volna kuplungozás. Jó drága volt.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.24 17:44:10 írta kleingy »

Himpellér

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4330 Dátum: 2010.10.24 18:38:08 »
Nem tudom, hogy volt-e szó már róla, hogy az első lámpák főleg felső része karcos, tompa fényűvé válik.  :?: Valakinek van-e ilyen tapasztalata, esetleg milyen megoldással lehetne a tompa fényű karcos lámpatest kinézetén javítani. Válaszotokat előre is köszönöm!
Nekem a parkolóban meghúzták az autó elejét.A lámpán is volt néhány karcolás. Vettem plexi polírozásához való pasztát és sikerült teljesen eltüntetni.Pedig a kárszakértő cserére akarta felvenni./ Csak nekem már nem a gyári lámpa van és ezt csak párban lehet venni/
Egy barátom off autójában is matt volt a lámpa búrája ,de neki is sikerült így házilag újjá varázsolni.

Tudnál mondani valami pontos nevet annak a plexi polír pasztának, vagy az valami általános dolog? Kézzel vagy géppel végezted a polírt?
Toyota Yaris 1.0

ujferi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4331 Dátum: 2010.10.24 20:44:05 »
sziasztok!

a következőkben szeretném a segítségeteket kérni:
1.4 D-4D Versom normálisan viselkedett, gyorsult és hirtelen az autópályán azt vettem észre alig gyorsul, 130-at alig vitte, 5-ösben halott volt, és mire hazaértem addigra már 1-esben is alig gyorsult. hibajelzés nem volt, fogalmam sincs mi lehet.
van valakinek valamilyen ötlete?
köszi előre is!
üdv,
feri

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4332 Dátum: 2010.10.24 21:30:58 »
Üdv!

Van valamilyen rendellenes hang is, vagy csak ez a hibajelenség?
Mikor és hol tankoltál utoljára?
Dízelszakértő nem vagyok, de ha egy turbodízel nem megy, akkor lehet a turbo utána levegőcső nem tömít, elmegy a nyomás valahol.
Hibajelző nem jelez a műszerfalon?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4333 Dátum: 2010.10.25 09:16:12 »
Nem tudom, hogy volt-e szó már róla, hogy az első lámpák főleg felső része karcos, tompa fényűvé válik.  :?: Valakinek van-e ilyen tapasztalata, esetleg milyen megoldással lehetne a tompa fényű karcos lámpatest kinézetén javítani. Válaszotokat előre is köszönöm!
Nekem a parkolóban meghúzták az autó elejét.A lámpán is volt néhány karcolás. Vettem plexi polírozásához való pasztát és sikerült teljesen eltüntetni.Pedig a kárszakértő cserére akarta felvenni./ Csak nekem már nem a gyári lámpa van és ezt csak párban lehet venni/
Egy barátom off autójában is matt volt a lámpa búrája ,de neki is sikerült így házilag újjá varázsolni.

Tudnál mondani valami pontos nevet annak a plexi polír pasztának, vagy az valami általános dolog? Kézzel vagy géppel végezted a polírt?
Nekem is nagyon be volt mattulva a lámpám, a karcokról nem is beszélve. Próbálkoztam polírpasztával, műanyag polírpasztával, kézzel, géppel, de jobb nem lett. Utána olvastam a dolgoknak és pl. nagyon nem mindegy a gép fordulatszáma, mert megég a műanyag, a lakkréteg meg eltűnik, ha még van rajta egyáltalán. Szóval, ha nem megy, inkább bízd szakemberre: nekem 10.000-ért megcsinálták, nagyon szép, még a mélyebb karcok is kisimultak. Olyan ~85%-os. És új lakkréteg van rajta. A szélvédőklinikás emberkéket keresd a hipermarketek parkolóiban.

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4334 Dátum: 2010.10.25 14:23:52 »
Én a lámpámon a kb. 5x10 cm-es sérült ,karcos felületet egy DISPLEX nevű cuccal tüntettem el./DISPLEX polírozó paszta a mobiltelefon, PDA stb. LCD kijelzővédő plexi ablak karcos sérüléseinek megszüntetéséhez alkalmas/.Kézzel és puha ronggyal kb. 15 percig tartott.
Egyébként itt kitárgyalják a dolgot:
http://www.carstyling.hu/forum_shower.php?id=7011&step=20&start=20
/Remélem nem baj , hogy betettem ezt a linket,ha igen akkor bocsi és töröljétek./