Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1800427 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4350 Dátum: 2010.10.29 12:42:45 »
5W-os izzó kell bele.
3W-os is jó :) azzal kevesebbet fogyaszt :D

A LED-es meg még kevesebbet! :clap: (www.ledizzo.hu)
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

aztek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4351 Dátum: 2010.10.29 16:27:16 »
5W-os izzó kell bele.
3W-os is jó :) azzal kevesebbet fogyaszt :D

A LED-es meg még kevesebbet! :clap: (www.ledizzo.hu)

Köszönöm a segítségeteket, tnyleg nem volt egy bonyolult feladat.

Level 2.

Cserélt már valaki izzót a rendszámtábla világításban?

u.i.: A LED-es ittó biztosan kevesebbet fogyaszt de nem 56Ft darabja.  ::)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4352 Dátum: 2010.10.29 19:03:08 »
5W-os izzó kell bele.
3W-os is jó :) azzal kevesebbet fogyaszt :D

A LED-es meg még kevesebbet! :clap: (www.ledizzo.hu)

Köszönöm a segítségeteket, tnyleg nem volt egy bonyolult feladat.

Level 2.

Cserélt már valaki izzót a rendszámtábla világításban?

u.i.: A LED-es ittó biztosan kevesebbet fogyaszt de nem 56Ft darabja.  ::)

Egypárat már cseréltem  ;) Kicsit ügyeskedni kell vele, a kezelési utasításban elég jól le van írva a menete. Le kell venni a rendszámkeretet, majd be van pattintva a rendszámvilágítás, kis füleg tartják, amikben van direkt kialakítva hely a csavarhúzó számára. Izzó pedig ugyanolyan kell bele mint ami előre kellett.
Xanyi

SanyiD-4D

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4353 Dátum: 2010.10.30 09:07:55 »
Sziasztok!
2003-as Yaris 1.4 D-4D-ben merre találom a termosztátot?Köszönöm!

Ahol az alsó hűtővízcső a motorba belemegy... Asszem!

Nagyjából igen!A vízpumpával együtt van szinte...Vettem egy Gates (ami elvileg jó fajta) termosztátot és olyan vékony gumitömítést adtak hozzá a dobozban,hogy engedte a vizet.Szaladgálhattunk ide-oda másik tömítésért,amit persze 1.4 D-4D-hez nem adnak külön,így vettünk 3 félét nem tudni milyen kocsihoz.Az egyik tökéletesen illeszkedett most jó.Még annyit tud valaki hogy hány db légtelenítő csavar van?Csak az az egy ami a kiegyenlítő tartály bal oldalán van?Köszönöm!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4354 Dátum: 2010.10.30 11:06:11 »
Igen, csak az az egy van. Ha nem lesz jobb, márkakereskedésben lehet rendelni külön tömítést is! De a gyári termosztát sem lett volna drága!
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.30 19:10:42 írta kleingy »
Xanyi

SanyiD-4D

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4355 Dátum: 2010.10.30 15:31:16 »
Nem az olcsó volt a lényeg,csak pont elmentem egy U..X mellett aztán gondoltam megveszem ott.Az egész nem ért ennyit.Viszont az van hogy nem volt alapjáraton fűtés,csak fordulaton  és gondoltam a termosztát rossz.Kicseréltük,légtelenítettük jó volt 3 napig.Most megint nincs fűtés és ebben a hidegben néha bekapcsol a hűtőventi,aminek szerintem nem kéne.Gondolom megint levegős lett,de hova tűnik a víz?Nem látok folyást sehol.Nem akarok a legrosszabbra gondolni de lehet hogy hengerfejgyanús???
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.30 19:10:58 írta kleingy »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4356 Dátum: 2010.10.30 16:40:20 »
Amikor üzemmeleg a motor, akkor nézzétek meg az összes vízcsövet, hogy mind meleg-e. Alsó-felső hűtőcsővet, és azokat is amik bemennek a tűzfalon... Mindnek ugyanúgy melegnek kell lenniük.
Gondolom a motorolajat már megnéztétek, és azt is hogy nincs-e látható szivárgás?!

Amúgy a termosztát hibát úgy lehet beazonosítani, hogy ha állandóan nyitva van, akkor lassan melegszik fel, és nagytempójú haladáskor visszahül. Ha pedig állandóan zárva, akkor az alsó hűtővízcső hideg marad, a motor meg elöbb-utóbb túlmelegszik.
A termosztátot jól raktátok be? Van rajt egy kis szelep szerü, ami nem mind1, hogy hogyan áll, a légtelenedés miatt. Mondjuk elvileg attól csak nehezebben légtelenedik le, ilyesmit nem csinálhatna...
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.30 19:11:17 írta kleingy »
Xanyi

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4357 Dátum: 2010.10.31 07:48:29 »
Nem tudja valaki, mi lehet a baja a Yarisomnak: a hátsó ablatörlő lapát megállt, és ha off állásba is teszem a kart, egyfolytában "morog". Attól félek, leég a motor, amig elviszem szerelőhöz.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4358 Dátum: 2010.10.31 08:52:59 »
Nem tudja valaki, mi lehet a baja a Yarisomnak: a hátsó ablatörlő lapát megállt, és ha off állásba is teszem a kart, egyfolytában "morog". Attól félek, leég a motor, amig elviszem szerelőhöz.

Szia!

A motortéri vagy az utastéri biztosíték táblából ki kell húzni az RR WIP nevü biztosítékot, vagy ha ilyen nincs, akkor a WIPER vagy WIP nevüt, de akkor az első ablaktörlő sem fog működni!
Természetesen ez csak arra megoldás, hogy ne morogjon, aztán irány a márkaszervíz...
Xanyi

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4359 Dátum: 2010.11.02 17:30:21 »
Yarisomban elromlott a hátsó ablakmosó motor, ki kellene cserélni, a szerelő azt mondta, hogy csak gyárit lehet betenni, aminek az ára igencsak sok. utángyártott vajon miért nem jó?Azt töredékéért megkapnám.Nagyon nagy a minőségi különbség utángyártott és gyári között?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4360 Dátum: 2010.11.02 17:38:48 »
Én bontottat keresnék (bontók listáját megtalálod a klub főoldalán). Nem mondták, mi a baja?
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4361 Dátum: 2010.11.02 17:47:03 »
Yarisomban elromlott a hátsó ablakmosó motor, ki kellene cserélni, a szerelő azt mondta, hogy csak gyárit lehet betenni, aminek az ára igencsak sok. utángyártott vajon miért nem jó?Azt töredékéért megkapnám.Nagyon nagy a minőségi különbség utángyártott és gyári között?

Utángyártottat nem tudsz beletenni, mert nincs, vagy ha valahol mégis találsz, az tényleg a legalja minőség. De ez nem egy gyakran elromló dolog, ahogy kleingy is írja, ebből bontottat kell keresni!
Xanyi

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4362 Dátum: 2010.11.02 18:48:03 »
Köszönöm a tippet, ez hogy működik?körbetelefonálom a bontókat, ha van elmegyek érte, megveszem, és a szervízbe beszerelik? Emiatt már egy gyorsszervízbe elmentem, ott szeretném megcsináltatni. ezt ott beszerelik? gondolom Ők nem keresgélnek bontóba.

Én bontottat keresnék (bontók listáját megtalálod a klub főoldalán). Nem mondták, mi a baja?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4363 Dátum: 2010.11.02 19:34:27 »
Köszönöm a tippet, ez hogy működik?körbetelefonálom a bontókat, ha van elmegyek érte, megveszem, és a szervízbe beszerelik? Emiatt már egy gyorsszervízbe elmentem, ott szeretném megcsináltatni. ezt ott beszerelik? gondolom Ők nem keresgélnek bontóba.
Az alkatészt neked kéne beszerezned - úgy, ahogy írtad  :) ... A kluboldalon találsz egy csomó bontót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4364 Dátum: 2010.11.02 19:56:01 »
Oké, köszi, holnap körbetelefonálom az összeset.

Köszönöm a tippet, ez hogy működik?körbetelefonálom a bontókat, ha van elmegyek érte, megveszem, és a szervízbe beszerelik? Emiatt már egy gyorsszervízbe elmentem, ott szeretném megcsináltatni. ezt ott beszerelik? gondolom Ők nem keresgélnek bontóba.
Az alkatészt neked kéne beszerezned - úgy, ahogy írtad  :) ... A kluboldalon találsz egy csomó bontót.