Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1758404 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4410 Dátum: 2010.12.03 12:50:58 »
Előző Yarisom (2000. 1.0) 4.5- 5.5 körül fogyasztott, a Verso pedig 5.5-6.8 körül eszik. Ez vegyes használatra vonatkozik. Ez normális vagy tényleg sok?
miénk is ennyit eszik faterom segge alatt. normális.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4411 Dátum: 2010.12.03 20:18:15 »
Már írtam, hogy a járgánynak (2003. 1.3 yaris verso) hidegen magas (2100) az alapjárata. A Toyotának is írtam e.mailt és visszajeleztek, hogy teljesen normális, a katalizátor gyors felmelegedése miatt van erre szükség.
Nyári időszakban is ilyen magas indítás után az alapjárat? Nálam 1500 körül van az alapjárat, ha napközben kint állt a mostani hidegben. Előmelegítőt használva (cirka egy óra), valahol 1100 körül van így télen.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Hanok

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4412 Dátum: 2010.12.03 22:29:44 »
Nekem a Ts-is 2000-en pörög ebben a hidegben indítás után de ez olyan 1 max 2 percig tart (hőmérséklettől függően) utána hamar lemegy 1300-ig aztán szép lassan beáll az alapjárat ez már kicsit több idő...De a fogyasztásod biztos nem ettől magas, nekem 6-6.5 eszik a kocsi úgy hogy az utak fele kis távolság. Azért az a 4.5-es fogyasztás szerintem szélsőséges eset a barátom ezres japán csodája nyáron folyamatos 90-100-nál eszik 4.5-et. De általában 5 felett eszik. Szerintem ez a hengerűrtartalom és a többlet sújt tekintve abszolút érthető.

balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4413 Dátum: 2010.12.06 16:54:05 »
Elnézés kérek már előre is ,de nem volt időm visszaolvasni, hogy volt -e már ez kérdés.
Tehát a mínuszok beálltával észrevettem, hogy nemmelegedik a motorom, a fűtés is langyi.
Rendeltem egy termosztátot. Szétszedtem a kocsit, kiderült , hogy rossz méretűt hoztak. Szétszedés közben feltűnt , hogy zárva volt a termosztát.
Kaptam egy bontott termosztátot kipróbálásra , összeraktam vele de ugyanaz a helyzet. Raktam papírt is a fele hűtő elé. Még így is menet közben is kigyullad a hideg vízhőfok mutató.
Kicserélik a termosztátot és kértem, hogy magasabb fokút adjanak, mit a gyári 82°C, de nem kapható.
Most várom a jó méretű ,szintén 82°C -os alkatrészt és reménykedem , hogy azzal jó lesz.
Nektek is volt hasonló gondotok?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4414 Dátum: 2010.12.06 17:30:41 »
Elnézés kérek már előre is ,de nem volt időm visszaolvasni, hogy volt -e már ez kérdés.
Tehát a mínuszok beálltával észrevettem, hogy nemmelegedik a motorom, a fűtés is langyi.
Rendeltem egy termosztátot. Szétszedtem a kocsit, kiderült , hogy rossz méretűt hoztak. Szétszedés közben feltűnt , hogy zárva volt a termosztát.
Kaptam egy bontott termosztátot kipróbálásra , összeraktam vele de ugyanaz a helyzet. Raktam papírt is a fele hűtő elé. Még így is menet közben is kigyullad a hideg vízhőfok mutató.
Kicserélik a termosztátot és kértem, hogy magasabb fokút adjanak, mit a gyári 82°C, de nem kapható.
Most várom a jó méretű ,szintén 82°C -os alkatrészt és reménykedem , hogy azzal jó lesz.
Nektek is volt hasonló gondotok?

Ha menet közben kigyullad a hideg jelző, az nagy valószínüséggel valóban termosztát gond lesz. Nem kell magasabb hőfokú, egy jó normálisan működő kell.
Viszont ilyen hibánál a termosztát mindig nyitva van. Te írod, hogy a Tiéd zárva volt, ráadásul már a másodikkal próbálkozól.
Ettől függetlenül bele kell tenni egy biztosan jót, és ha nem oldódik meg, akkor hőgomba!
Xanyi

balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4415 Dátum: 2010.12.06 19:18:03 »
Köszi a gyors választ!
A hőgombát merre találom és mi a feladata?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4416 Dátum: 2010.12.06 20:23:58 »
A hőgombát az akksi felöl hengerfejbe csavarva találod. Upsz... A Tiéd 1,3-as, akkor nem tudom fejből, valahol a hengerfejbe lesz.

A hőgomba tulajdonképpen egy hőmérséklet érzékelő, a hűtővíz hőmérsékletét méri. A jel megy a computernek, és az alapján világít a lámpa is.
Xanyi

nnorbi99

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4417 Dátum: 2010.12.09 21:24:15 »
Sziasztok!
2001-es Yarisomban kb egy hete nem szól a rádió. Idén már csinált ilyent, de 1-2 nap után visszajött a hangja. Én érintkezési hibára gondolok, de mivel minden nap járok macskaköves úton, és akkor sem szólal meg egy pillanatra sem, ezért nem vagyok benne biztos, hogy az a baja. Szerintetek? A rádió az állomásokat keresi, meg is találja, csak hang nem akar kijönni a hangszórókból. Néha ha nagyon fel van tekerve a hangerőszabályzója, akkor 1-2 pattogás hallatszik a hangszórókból. Hol lehet a probléma?
A másik dolog, hogy a kézifék kontrollámpája érintkezőhibás, ugyanis szinte mindig világit (akkor is ha nincs felhúzva a kézifék), de ha rossz úton megyek vagy ráütök a műszerfalra, akkor elalszik. Merre van annak a csatlakozója? Nehéz hozzáférni? Mivel szerintem a rádió problémája miatt a műszerfalat meg kell bontani, gondoltam megcsinálom a kézifék-lámpa problémát is.
Segitségeteket előre is köszönöm!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4418 Dátum: 2010.12.09 21:50:41 »
Kazettával vagy CD-vel rendesen működik? Mert ha igen, akkor az nem érintkezési hiba hanem tuner hiba sajnos... Javítható maga a rádió, de annyiért amennyiért kapni egy új MP3-as rádiót!

Ugyanígy nem gondolnám első körben érintkezési hibásnak a kézifék visszajelzőjét sem, hanem inkább megnézném a fékolaj szintet!
Xanyi

nnorbi99

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4419 Dátum: 2010.12.09 22:03:52 »
Ez jó ötlet! Kazettával még nem próbáltam, de holnap kipróbálom.

nnorbi99

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4420 Dátum: 2010.12.10 17:02:09 »
Kipróbáltam kazettával is. Tekerni tekeri a kazettát, de hang, az nem jön ki a hangszórókból :(
Hol találok olyan leirást, ahol pontosan leirják, hogy hogyan kell lebontani a rádiót és a műszerfalat?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4421 Dátum: 2010.12.10 23:35:58 »
Kipróbáltam kazettával is. Tekerni tekeri a kazettát, de hang, az nem jön ki a hangszórókból :(
Hol találok olyan leirást, ahol pontosan leirják, hogy hogyan kell lebontani a rádiót és a műszerfalat?

Ettől még továbbra is magának a rádiókészülék hibájára gondolok, csak ez nem az a tipikus hiba ami szokott lenni a Yarisoknál, olyankor ugyanis csak rádió nincs! Ki kell szerelni, és elvinni valahová, ahol autórádiók javításával foglalkoznak...
A kiszerelés menetét megtalálod a Yaris CD-s topicban!
Xanyi

kisgyerek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4422 Dátum: 2010.12.11 19:21:38 »
Már írtam, hogy a járgánynak (2003. 1.3 yaris verso) hidegen magas (2100) az alapjárata. A Toyotának is írtam e.mailt és visszajeleztek, hogy teljesen normális, a katalizátor gyors felmelegedése miatt van erre szükség.
Nyári időszakban is ilyen magas indítás után az alapjárat? Nálam 1500 körül van az alapjárat, ha napközben kint állt a mostani hidegben. Előmelegítőt használva (cirka egy óra), valahol 1100 körül van így télen.

Igen, nyáron is. Gépre tettük minden normálisan működik, és próbaként cseréltünk benne légtömegérőt stb. stb. de semmi változás. A Toyota szerint ez normális. Csak haverom versoja ami 2001-es, hosszútávon 90 km/h-nál, 4 személynél a fogyasztás 3.8 L !!!!!!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4423 Dátum: 2010.12.11 20:21:08 »
Fedcomp szerinti adat vagy tankolással ellenőrzött? Ha semmi trükk nincs a kocsival, ezzel a tempóval 1 liter több lenne szerintem az átlag.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4424 Dátum: 2010.12.11 22:44:48 »
Idézet
Csak haverom versoja ami 2001-es, hosszútávon 90 km/h-nál, 4 személynél a fogyasztás 3.8 L !!!!!!

Az ezres Yaris -aminek takarékosabb a motorja és ráadásul a légellenállása is kisebb- fogyasztása 90-nél 4,5 körül van. Virsli gumikkal 1 személlyel talán 4 körül, vagy max kicsivel alatta. Ennek fényében én a haverod fogyasztására azt mondanám, hogy kamu!
Xanyi