Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4357579 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24675 Dátum: 2016.05.20 07:00:33 »
Elmondjam, hogy hol van a nyereségük?
Elhozzák nettóban, átpörgetik 1, esetleg több cégen, úgy írják a nevedre. Szimpla áfacsalás :eek:. Jelentkezzen az, aki látta a neki behozott autó adásvételijét, vagy számláját! (Tömegekre nem számítok. :lol:)
Egyébként a valóban 100-150 ezres ave 6 rugó, euróban mérve...
Egyébként tartsatok rasszistának, de török/arab és magyar autókereskedőnek alapból nem hiszek. Annak a kevés kivételnek meg legmélyebb tiszteletem. :pai:

Na kíváncsi vagyok erre mit reagálnak a fórumtársak.
Nem gondolkodtam ezekben a cégekben, de a Becsületesnepper megkeresésén lehet, hogy eltöprengek.
Tény és való az ár tükrözi a minőséget, ezzel nem is vitatkozok. A külföldi neppereket nem ismerem(csak hallottam róluk), de sajnos az a tapasztalatom eddig, hogy a Magyar kereskedők össze vissza beszélnek.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24676 Dátum: 2016.05.20 07:44:15 »
Na kíváncsi vagyok erre mit reagálnak a fórumtársak.
Nem gondolkodtam ezekben a cégekben, de a Becsületesnepper megkeresésén lehet, hogy eltöprengek.
Tény és való az ár tükrözi a minőséget, ezzel nem is vitatkozok. A külföldi neppereket nem ismerem(csak hallottam róluk), de sajnos az a tapasztalatom eddig, hogy a Magyar kereskedők össze vissza beszélnek.
Avensis-em szintén külföldről származott, ott az eredeti forgalmi másolatát ,adásvételi másolatát és a cég és én közöttem készült számlát is átadtam az új tulajnak. Múltkor pakolásztam és pont megtaláltam a számla másolati példányát.
Egyébként pont tegnap volt 4 éve ,hogy megvettem,erre tegnap küldtek egy képet róla ( 2014 tavaszán adtam el ) :D
Viszont a mostani a gyanúm szerint úgy érkezett,ahogy Izso írta.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24677 Dátum: 2016.05.20 08:19:28 »
Felemelik, alulról megnézik ledes lámpával, olajszivárgásokat keresnek, véleményezik az alját a kocsinak, rozsdásodás, kipufogó rendszer állapota, leszednek 1-2 kereket, motorteret vizsgálgatják, olajszintet, hűtőfolyadék szintet ellenőriznek. Körbemérik rétegvastagság mérővel(papírra vetik), váltót, kuplungot néz a szerelő, a belteret, majd a végén hibakódot olvas. Mikor kész, ír 4-5 sort a megjegyzés rovatban, csak a lényeget.
+ emisszió mérés, + lengéscsillapító- és fékhatás mérés, valamint az OBD diagnosztika. Ezek is benne vannak az árban.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24678 Dátum: 2016.05.20 08:30:47 »
+ emisszió mérés, + lengéscsillapító- és fékhatás mérés, valamint az OBD diagnosztika. Ezek is benne vannak az árban.
Ja, igen, ha belefér az időbe. :)
Amúgy, meg tudják még azt is nézni, hogy hány kulcs van "feltanítva" az autóra. Ez azért marhára hasznos, mert járt már úgy ügyfél, hogy vásárolt egy autót, másnap meg elmentek érte és ellopták. Ha jól tudom normál esetben 3 kulcsnak kell lenni, 2 normál, 1 szeríz.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24679 Dátum: 2016.05.20 08:38:00 »
Véleményem szerint, a kulcsok megétének nincs különösebb jelentősége, hiszen, ha csak 1 db kulcs van hozzá és ezt szóváteszed, mi történik? Semmi. Max nem veszed meg az autót...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24680 Dátum: 2016.05.20 08:42:26 »
Véleményem szerint, a kulcsok megétének nincs különösebb jelentősége, hiszen, ha csak 1 db kulcs van hozzá és ezt szóváteszed, mi történik? Semmi. Max nem veszed meg az autót...  ;)

Már hogyne volna jelentősége... Ha egy autónak a gyárinál 1 vagy 2-vel több kulcsa lenne a számítógép szerint, te viszont csak 3-at kapsz, megvennéd? Na látod... :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24681 Dátum: 2016.05.20 08:51:12 »
Na kíváncsi vagyok erre mit reagálnak a fórumtársak.
Nem gondolkodtam ezekben a cégekben, de a Becsületesnepper megkeresésén lehet, hogy eltöprengek.
Tény és való az ár tükrözi a minőséget, ezzel nem is vitatkozok. A külföldi neppereket nem ismerem(csak hallottam róluk), de sajnos az a tapasztalatom eddig, hogy a Magyar kereskedők össze vissza beszélnek.
Számlát én se láttam. A kocsi rendben van, úgyhogy nem zavar. Pláne, hogy tuti nem a gyerekeim iskolafelújítására, vagy a gyerekorvosi rendelő felújítására költötték volna azt az ÁFÁ-t... ( :censored: )
Viszont szerintem olyat csináltam amit még nem csinált más, mert eléggé pislogott szegény nepper: írtam egy részletes megbízási szerződést ami deklarálta, hogy átadok x összeget erre és erre a célra. Minden fázisnál aláírtuk a megfelelő papírt. Én szeretek megbízni az emberekben, de pénzügyeket csak papírozással csinálok, mindig úgy, hogy az adott keretekre írom meg a szerződést. Annyit még hozzáfűznék, hogy az ár nem feltétlen tükrözi a minőséget. A minőséget csak a hozzáértő beszerző tudja garantálni. Persze ő is csak egy szintig, motorba váltóba nem lát bele. Először itthon akartam nézelődni és emiatt kerestem meg, de mondta, hogy a hazai szcénában annyi a lukrafutás, hogy semmiképp nem lenne rentábilis.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24682 Dátum: 2016.05.20 09:37:52 »
Már hogyne volna jelentősége... Ha egy autónak a gyárinál 1 vagy 2-vel több kulcsa lenne a számítógép szerint, te viszont csak 3-at kapsz, megvennéd? Na látod... :)
Akkor máshogy fogalmazok: Nem ez a legfontosabb dolog használtautó vásárlásnál...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24683 Dátum: 2016.05.20 09:44:21 »
Már hogyne volna jelentősége... Ha egy autónak a gyárinál 1 vagy 2-vel több kulcsa lenne a számítógép szerint, te viszont csak 3-at kapsz, megvennéd? Na látod... :)
Szomszéd Audiját 12. kerületben márkaszervízelés után pár nappal akarták elvinni a garázsból. Gyári kulccsal.  A fölösleges kulcs gondolom ki is törölhető, ha amúgy rendben van az autó. Az is opció, hogy a kocsinak más lesz a címe, mint ahol valójában lakik.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24684 Dátum: 2016.05.20 09:51:06 »
Számlát én se láttam. A kocsi rendben van, úgyhogy nem zavar. Pláne, hogy tuti nem a gyerekeim iskolafelújítására, vagy a gyerekorvosi rendelő felújítására költötték volna azt az ÁFÁ-t... ( :censored: )
Viszont szerintem olyat csináltam amit még nem csinált más, mert eléggé pislogott szegény nepper: írtam egy részletes megbízási szerződést ami deklarálta, hogy átadok x összeget erre és erre a célra. Minden fázisnál aláírtuk a megfelelő papírt. Én szeretek megbízni az emberekben, de pénzügyeket csak papírozással csinálok, mindig úgy, hogy az adott keretekre írom meg a szerződést. Annyit még hozzáfűznék, hogy az ár nem feltétlen tükrözi a minőséget. A minőséget csak a hozzáértő beszerző tudja garantálni. Persze ő is csak egy szintig, motorba váltóba nem lát bele. Először itthon akartam nézelődni és emiatt kerestem meg, de mondta, hogy a hazai szcénában annyi a lukrafutás, hogy semmiképp nem lenne rentábilis.
Végülis én is egy olyan embertől vettem autót,akitől 15 évvel ezelőtt egyszer már vettünk,azóta is ugyanonnan hoz autókat. Ez az Astra is ugyanonnan származik,ahonnét anno az F Astrank. Végülis én is adtam át összeget neki az autó behozatalára,én is írtam vele az ő kezdeményezésére átadási/megbízási szerződést és felhatalmazást,hogy a nevemben intézhet ügyeket pl. az okmányirodában. Én összességében eddig pozitívan csalódtam mindkét "nepperemben",lehet csak én fogtam ki,bár ők nem is kereskedésbe lökik be az autókat és többnyire előre kiválasztott kocsikat hoznak fix,bejáratott helyekről...nekem épp a garantált magyar autóval volt sunnyogás,hogy úgy adták át nekem friss műszakival a Mazda-t,hogy nem égett a jobb tompított meg a bal hátsó fék lámpa (ezen kicsit összenéztünk Apámmap),meg még otthon kiderült az első szervíz során,hogy szinte nincs olaj a lengéscsillapítóiban elől. Szóval kell szerencse meg talán kis ember ismeret...vagy hogy mondjam...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24685 Dátum: 2016.05.20 10:24:37 »
+ emisszió mérés, + lengéscsillapító- és fékhatás mérés, valamint az OBD diagnosztika. Ezek is benne vannak az árban.
Szerintem ezek a legfontosabbak, a legtöbb egyéb dolgot egy amatör is meglátja egy felemelt autón (rozsda, sérülés nyomai, olajszivárgás stb)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24686 Dátum: 2016.05.20 11:02:54 »
úgy adták át nekem friss műszakival a Mazda-t,hogy nem égett a jobb tompított meg a bal hátsó fék lámpa (ezen kicsit összenéztünk Apámmap),meg még otthon kiderült az első szervíz során,hogy szinte nincs olaj a lengéscsillapítóiban elől. Szóval kell szerencse meg talán kis ember ismeret...vagy hogy mondjam...
Magyar friss műszaki az semmit nem garantál. Sok esetben úgy van, hogy odaviszi a szerelő, megkapja a vizsgát és elmondják, hogy mit kell cserélni. A szerelő visz évente 100 autót vizsgázni. Inkább nem kekeckednek vele, nehogy máshova menjen.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24687 Dátum: 2016.05.20 12:02:55 »
Új poén...:
Kereskedő nem hajlandó nekem kiadni az autó alvázszámát, csak ha oda megyek személyesen...  :lol:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24688 Dátum: 2016.05.20 12:10:14 »
Magyar friss műszaki az semmit nem garantál. Sok esetben úgy van, hogy odaviszi a szerelő, megkapja a vizsgát és elmondják, hogy mit kell cserélni. A szerelő visz évente 100 autót vizsgázni. Inkább nem kekeckednek vele, nehogy máshova menjen.
Nekem simán kicserélték az izzót a vizsgán, csak utána szóltak. (na nem a Toyotán azon most égett ki először egy helyzetjelző meg egy tompitott- 9 év után halmozódnak a bajok [rohog])

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24689 Dátum: 2016.05.20 12:16:27 »
Nekem simán kicserélték az izzót a vizsgán, csak utána szóltak. (na nem a Toyotán azon most égett ki először egy helyzetjelző meg egy tompitott- 9 év után halmozódnak a bajok [rohog])
Nekem mindez egy márkaszervízben volt,végül a szervíz vezető cserélte ki,miután kicsit háborogtunk,hogy 5 km múlva felhajtani az autópályára fél lámpával lehet nem lesz túl jó. Nem egy nagy cucc,de a műszaki vizsgán jelenlévő kocsit a kamera rögzíti ,ez akkor gondolom csak meglett mutatva a kamerának :) Na de ez nem az autó hibája volt...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus