Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4357291 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24690 Dátum: 2016.05.20 13:38:11 »
9 év után halmozódnak a bajok
LOL :D
Rögtön eszedbe is jutott, hogy belökd a szakadékba? :D

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24691 Dátum: 2016.05.20 18:15:51 »
Megvolt a 2. állapotfelmérés is, eredmény:  :censored:
Ismét lyukra futás...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24692 Dátum: 2016.05.20 18:20:35 »
Melyik Priust vittétek? Magánszemély vagy kereskedő?

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24693 Dátum: 2016.05.20 18:33:17 »
Melyik Priust vittétek? Magánszemély vagy kereskedő?
Remélem nem baj ha itt beszéljük meg, ha igen sorry az OFF-ért.
Kereskedő... De nem fedem fel a kocsit, még a végén nekem lenne bajom belőle...
A lényeg: Szerelő saját papírra vetett írása:
Motor javítás tapasztalható(140 ezer km van amúgy a kijelzőn)! Sebességváltó kapcsoló akad! (ugye akár hova váltod az irányt, annak vissza kéne állni az alap állapotba, de nem így történt), kereskedő persze mindenre adott magyarázatot, a motor alját azért kellett lebontani, hogy olajcserénél "kitisztítsák", az irányváltó meg neki tökéletesen működött...(gyakorlatilag még ő volt felháborodva amúgy, hogy: "tudta, hogy ez lesz és ezért is nem jött be velünk, mert csak felidegesítik az embert ilyenekkel..." NC...) A munkafelvevő még be se állt a műhelybe már észlelte a problémát, kérdezte is: vezettétek már? Mondjuk, hogy nem, csak azért kérdezi, mert ez az irányváltó nem normális... Ja... hibakód törlés volt 330 km-rel ezelőtt... (mondjuk ha kis akkut cserélnek akkor törlődik)
Komolyan mondom, nem is tudom hova tovább, szerintem kereskedőnél hiába is nézek autót, az összes zsákbamacska...

« Utoljára szerkesztve: 2016.05.20 18:35:53 írta Maci87 »

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24694 Dátum: 2016.05.20 19:14:25 »
Remélem nem baj ha itt beszéljük meg, ha igen sorry az OFF-ért.
Kereskedő... De nem fedem fel a kocsit, még a végén nekem lenne bajom belőle...
A lényeg: Szerelő saját papírra vetett írása:
Motor javítás tapasztalható(140 ezer km van amúgy a kijelzőn)! Sebességváltó kapcsoló akad! (ugye akár hova váltod az irányt, annak vissza kéne állni az alap állapotba, de nem így történt), kereskedő persze mindenre adott magyarázatot, a motor alját azért kellett lebontani, hogy olajcserénél "kitisztítsák", az irányváltó meg neki tökéletesen működött...(gyakorlatilag még ő volt felháborodva amúgy, hogy: "tudta, hogy ez lesz és ezért is nem jött be velünk, mert csak felidegesítik az embert ilyenekkel..." NC...) A munkafelvevő még be se állt a műhelybe már észlelte a problémát, kérdezte is: vezettétek már? Mondjuk, hogy nem, csak azért kérdezi, mert ez az irányváltó nem normális... Ja... hibakód törlés volt 330 km-rel ezelőtt... (mondjuk ha kis akkut cserélnek akkor törlődik)
Komolyan mondom, nem is tudom hova tovább, szerintem kereskedőnél hiába is nézek autót, az összes zsákbamacska...
Kicsit már elvesztettem a fonalat, ez hanyadik átnézetés volt már?!

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24695 Dátum: 2016.05.20 19:18:18 »
Átnézés "csak" a második, de a sokadik megnézett autó.
Azon töprengek, hogy magánszemélyekre fogok "szakosodni", ugyan 200e km közeli a futás és az áruk is inkább 2 millió felett, mint alatta, de talán rendesen karbantartottak... Vagy ez csak álom?
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.20 19:20:26 írta Maci87 »

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24696 Dátum: 2016.05.20 19:22:27 »
Vmit nem értek!Avensisek kombik voltak ha jól tudom, a prius más kategória. Szval Avéból miért nem nézel sedan változatot, abból jóval több van?!
Wagon az ennyire ritka...

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24697 Dátum: 2016.05.20 19:32:51 »
Vmit nem értek!Avensisek kombik voltak ha jól tudom, a prius más kategória. Szval Avéból miért nem nézel sedan változatot, abból jóval több van?!
Wagon az ennyire ritka...

Feleségem miatt, szeretné látni a kocsi hátulját... :) Tudod, a parkolás...  :D Egyébként én se nagyon vagyok sedan párti, abba akár mit nem lehet belepakolni.
Ettől függetlenül egy Avensis Sedan ki lett nézve, de a tulajdonos nem tudta megmutatni a hosszú hétvégén, így feledésbe merült, el tudtunk menni megnézni egy magánszemély által árult Priust(ő ránk ért, ki is próbálhattam, még autópályán is) és itt tetszett meg mindkettőnknek, méretben is megfelel, pakolható, tágas, ezért lapoztunk részben az Avensisről. Egyébként be van írva jövő csütörtökre(P2)...
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.20 19:34:30 írta Maci87 »

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24698 Dátum: 2016.05.20 19:41:31 »
Régen abszolút nem gondoltam h valaha is kombi autót veszek.(főként parkolás miatt nem akartam).Most már úgy hozzászoktam, beteszem olyan helyekre az autót hogy csak na:) Bármi is lesz a köv. autóm, tuti kombi!-a legszebbek:) :clap: :clap: :clap:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24699 Dátum: 2016.05.20 20:00:25 »
...
Azon töprengek, hogy magánszemélyekre fogok "szakosodni", ugyan 200e km közeli a futás és az áruk is inkább 2 millió felett, mint alatta, de talán rendesen karbantartottak... Vagy ez csak álom?

Szerintem jó irány... Lehet, hogy a magán személy eladó autója kicsit több km-t mutat, de a VALÓSÁGBAN lehet, hogy a nepper autójában több van... Szerintem a magánszemély általában őszintébb, több kérdésre tud válaszolni, hiszen ő használta. :yes:
persze svindler bárki lehet... :whistling: :nono:
De a legjobb messze egy ismerős autója lenne... ha lenne ilyen... (Itt akár a típus/felszereltség/kor/ár-ban is érdemes kompromisszumot kötni) :hmmmm:

A parkoláshoz pedig lehet segítségül beszerelni tolatókamerát/radart. :yes:
szvsz.
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24700 Dátum: 2016.05.20 20:22:24 »
Szerintem jó irány... Lehet, hogy a magán személy eladó autója kicsit több km-t mutat, de a VALÓSÁGBAN lehet, hogy a nepper autójában több van... Szerintem a magánszemély általában őszintébb, több kérdésre tud válaszolni, hiszen ő használta. :yes:
persze svindler bárki lehet... :whistling: :nono:
De a legjobb messze egy ismerős autója lenne... ha lenne ilyen... (Itt akár a típus/felszereltség/kor/ár-ban is érdemes kompromisszumot kötni) :hmmmm:

A parkoláshoz pedig lehet segítségül beszerelni tolatókamerát/radart. :yes:
szvsz.

Csütörtökre pont annak a magánszemélynek az autója van beírva, akihez a hosszú hétvégén ellátogattunk és kipróbálhattuk az autót. 3 éve vásárolta külföldről, azóta garázsban tartott, rendszeresen márkaszervizben karbantartott(le is lett infózva). A "baj" csak az vele, hogy nincs se JBL, se tempomat és azért vannak rajta apróbb esztétikai hibák. Tempomat nélkül megvagyunk ugyan, de ötletem sincs, hogyan fogok jó minőségű zenét beszerelni, ha megfelel majd a kocsi, ugyanis se beépítő keret se semmi(nem lehet kapni). Ettől függetlenül igazad van, lehet, hogy kompromisszumot kell kössünk, nem a zenétől függ majd a vásárlás. Tolatókamerát mindenképpen szereltetünk majd bele, úgy tudom a gyári kijelzőre rá lehet kötni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.20 20:25:33 írta Maci87 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24701 Dátum: 2016.05.20 21:01:11 »
Régen abszolút nem gondoltam h valaha is kombi autót veszek.(főként parkolás miatt nem akartam).Most már úgy hozzászoktam, beteszem olyan helyekre az autót hogy csak na:) Bármi is lesz a köv. autóm, tuti kombi!-a legszebbek:) :clap: :clap: :clap:
Miért gondolta, hogy nehezebb a parkolás? :hmmmm: Inkább egyértelműen könnyebb mint egy sedannal vagy ferdehátúval, hiszen látod hol a hátulja :yes:

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24702 Dátum: 2016.05.20 21:17:05 »
Miért gondolta, hogy nehezebb a parkolás? :hmmmm: Inkább egyértelműen könnyebb mint egy sedannal vagy ferdehátúval, hiszen látod hol a hátulja :yes:
Mivel előtte rövidebb autóim voltak, és miután kombiba ültem, maga az autó hosszának felmérése tolatásnál nekem furcsa volt kezdetekben, én így éreztem.De mint írtam simán hozzászoktam, szval baromi egyszerű ...:)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Avensis, mi más?:)
« Válasz #24703 Dátum: 2016.05.21 07:33:40 »
Remélem nem baj ha itt beszéljük meg, ha igen sorry az OFF-ért.
Kereskedő... De nem fedem fel a kocsit, még a végén nekem lenne bajom belőle...
A lényeg: Szerelő saját papírra vetett írása:
Motor javítás tapasztalható(140 ezer km van amúgy a kijelzőn)! Sebességváltó kapcsoló akad! (ugye akár hova váltod az irányt, annak vissza kéne állni az alap állapotba, de nem így történt), kereskedő persze mindenre adott magyarázatot, a motor alját azért kellett lebontani, hogy olajcserénél "kitisztítsák", az irányváltó meg neki tökéletesen működött...(gyakorlatilag még ő volt felháborodva amúgy, hogy: "tudta, hogy ez lesz és ezért is nem jött be velünk, mert csak felidegesítik az embert ilyenekkel..." NC...) A munkafelvevő még be se állt a műhelybe már észlelte a problémát, kérdezte is: vezettétek már? Mondjuk, hogy nem, csak azért kérdezi, mert ez az irányváltó nem normális... Ja... hibakód törlés volt 330 km-rel ezelőtt... (mondjuk ha kis akkut cserélnek akkor törlődik)
Komolyan mondom, nem is tudom hova tovább, szerintem kereskedőnél hiába is nézek autót, az összes zsákbamacska...
Alapvetően rossz a szelektálási metodika a hirdetések között. Ha csak egy autót mész el megnézni egy nap, ott erős az esélye a buktának.

Miért ne fedhetnéd fel a fos állapotú, nyilván tekert km állású autókat? Hátha belefut valaki? Ne viccelj már! Nyugodtan leírhatod ide, a saját véleményed miatt nem vagy felelősségre vonható.

Mindig szoktuk ajanlani, hogy ha valaki autót szeretne venni, linkelje be ide, pusztán a hirdetés alapján rengeteg dolgot meg tudunk mondani, köztük azt, hogy egyáltalán érdemes-e időt szakítani rá, hogy megnézze az ember. Saját bevallásod szerint laikus vagy a típushoz, nosza, rajta, oszd meg velünk a kinézett példányt, jó eséllyel megmondjuk, hogy a hirdetés alapján érdemes vele foglalkozni, vagy sem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24704 Dátum: 2016.05.21 07:36:43 »
Régen abszolút nem gondoltam h valaha is kombi autót veszek.(főként parkolás miatt nem akartam).Most már úgy hozzászoktam, beteszem olyan helyekre az autót hogy csak na:) Bármi is lesz a köv. autóm, tuti kombi!-a legszebbek:) :clap: :clap: :clap:
Egy tolatóradar minden eddigi gondodat megoldja a kombikkal kapcsolatban.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i