Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4136497 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24900 Dátum: 2016.03.22 08:07:42 »
Koszi! V-s lett a rendeles  :clap:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24901 Dátum: 2016.03.23 13:38:03 »
Aszongya a gumisom, többet ne fújjam le gumiápolóval, szilikon spray-el az abroncsokat, mert csúszni fognak, főleg esős időben.
Akkor most tényleg ne ápoljam többet őket?  :hmmmm:

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24902 Dátum: 2016.03.23 15:10:09 »
Szilikonossal szerintem semmiképp. Gumiápolóval én csak az oldalfalát szoktam lekezelni, a futófelületet nem.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24903 Dátum: 2016.03.23 15:10:45 »
Aszongya a gumisom, többet ne fújjam le gumiápolóval, szilikon spray-el az abroncsokat, mert csúszni fognak, főleg esős időben.
Akkor most tényleg ne ápoljam többet őket?  :hmmmm:
:no: :no: :no:
A futót soha!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24904 Dátum: 2016.03.23 15:19:26 »
Hát megnézem hogy tud valaki úgy csak oldalfalra spray-ezni, hogy közben egy szem se megy a futófelületre. Csak nem ragasztjátok le a futófelületet mint festéskor?
Eleve a futófelület és az oldalfal találkozásának határvonala sem egyértelmű, laikusnak (hogy akkor meddig mehet a szilikon, és honnan ne).

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24905 Dátum: 2016.03.23 16:05:50 »
Hát megnézem hogy tud valaki úgy csak oldalfalra spray-ezni, hogy közben egy szem se megy a futófelületre. Csak nem ragasztjátok le a futófelületet mint festéskor?
Eleve a futófelület és az oldalfal találkozásának határvonala sem egyértelmű, laikusnak (hogy akkor meddig mehet a szilikon, és honnan ne).
Az a kismértékű, nem szándékolt ráhordás- főleg ha nem rendszeresen ismétlődő - pikk-pakk lekopik a felületről és nem okoz balesetveszélyt.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24906 Dátum: 2016.03.23 17:22:37 »
:no: :no: :no:
A futót soha!!
Azt tudod ugye hogy elsősorban a futófelület barázdáiban fárad ki, repedezik ki a gumi, az oldalfal ahhoz képest nem is érdekes csak látvány :winkiss:
Azt meg max. ecsettel tudnád végigpingálni, dehát ki csinál olyant? :devil:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24907 Dátum: 2016.03.23 20:35:43 »
Hát ennyi erővel ha ráfújok gumiápoló vagy szilikon spray-el a futófelületre, az is lekopik pár km alatt...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24908 Dátum: 2016.03.23 20:42:20 »
Hát ennyi erővel ha ráfújok gumiápoló vagy szilikon spray-el a futófelületre, az is lekopik pár km alatt...
Kivéve, ha azon a pár kilométeren kellene megállni, azonban nem jön össze. A futófelület szilikonos ápolása nem ajánlható, miként a sima szilikon spray használata sem. Az oldalfal ápolása azonban glicerinnel, vagy egyéb gumiápoló szerrel gondos gazdát azonosít.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24909 Dátum: 2016.03.23 20:53:16 »
Kivéve, ha azon a pár kilométeren kellene megállni, azonban nem jön össze. A futófelület szilikonos ápolása nem ajánlható, miként a sima szilikon spray használata sem. Az oldalfal ápolása azonban glicerinnel, vagy egyéb gumiápoló szerrel gondos gazdát azonosít.
És a belső oldalfalat is lefúja ? Mert különben nem egy gondos gazda :D
Egyébként meg arra pár km-re tud vigyázni az ember, egyébként se esős időben kell csinálni.
És mint említettem a gumi barázdájában a legvékonyabb a gumi, ott repedezik ki elöször,szóval ha avval nem csinálsz semmit, akkor kár a többivel is foglalkozni.
De mégjobb, keveset napsütéses helyen parkolni :devil:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24910 Dátum: 2016.03.23 22:09:24 »
Semmiféle gumiápolóval nem érdemes fújkálni, kenegetni a modernebb gumikat. Az öregedésgátló anyagok oldott állapotban vannak jelen a kaucsuk keverékben, tehát ami be tud szívódni a gumiba, az ki is tudja oldani onnan az öregedésgátlót. Innentől kezdve akár visszafelé is elsülhet a dolog...  :no:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24911 Dátum: 2016.03.23 22:29:26 »
Használni kell az autót és nem repedezik ki a gumi. Nincs rá ideje nálam  :D 

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24912 Dátum: 2016.03.23 23:31:00 »
Én valahol olvastam valami titkos keverékről, amiben szilikonon kívül még valami gumitörmelék is volt. Amúgy én glicerines vízzel szoktam körbekenni az abroncsokat, bár túladagolva az meg szárítja a szöveteket.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24913 Dátum: 2016.03.24 08:33:50 »
Semmiféle gumiápolóval nem érdemes fújkálni, kenegetni a modernebb gumikat. Az öregedésgátló anyagok oldott állapotban vannak jelen a kaucsuk keverékben, tehát ami be tud szívódni a gumiba, az ki is tudja oldani onnan az öregedésgátlót. Innentől kezdve akár visszafelé is elsülhet a dolog...  :no:
Fogalmazzunk inkább úgy hogy a gumik túlnyomorészt "műanyagokból" állnak vagyis kőolajszármazékokból, amelyhez folyékony adalékokat adagolnak, azok teszik rugakmassá, puhává stb. tulajdonságokkal. De ezek idővel kipárolognak és a gumi elveszti jó tulajonságait. Az adalékok minősége (nyilván ára is) számít- Találkoztam olyan kinai gumilappal, ami a levegőn 2-3 év alatt úgy kiszáradt, hogy törni lehetett mint a csokit, más  europai gumik még 8 év után is egész rugalmasak maradtak.( most nem autógumikról írtam).

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24914 Dátum: 2016.03.24 09:54:51 »
Aszongya a gumisom, többet ne fújjam le gumiápolóval, szilikon spray-el az abroncsokat, mert csúszni fognak, főleg esős időben.
Akkor most tényleg ne ápoljam többet őket?  :hmmmm:
Szerintem - és ahogy magam is csinálom - kizárólag a gumik külső oldalfalát érdemes impregnáló habbal ápolni, áttörölni, szilikonnal semmiképpen. Az impregnálás ellenállóbbá teszi a környezeti hatásokkal szemben a gumit. A belső oldalát nem éri soha napsugárzás, a futófelületet, pedig tilos bármivel is fújkálni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i