Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4200839 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19290 Dátum: 2012.11.14 15:50:47 »
És emiatt kidobatál 3000 Ft-ot, amit bárki meg tud csinálni? Persze nyomatékkulcs ajánlott (Ki tudja, hogy milyen nyomatékkal húzza meg gumis?), de egy 10-esből kijön, és ha több autó van a családban, nagyon gyorsan megtérül (vagy ismerősökkel összedobjátok a pénzt, és közösen használjátok), de természetesen a gyári  kulccsal is meg lehet oldani.
Ha gumi felnire szereléséről és centirozásról van szó akkor nem nagy összeg, arra eddig én 6000-et perkáltam.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19291 Dátum: 2012.11.14 16:04:26 »
Ha gumi felnire szereléséről és centirozásról van szó akkor nem nagy összeg, arra eddig én 6000-et perkáltam.
Ebben az esetben tényleg jó ár, nekem 1500-at mondott a gumis egy kerékre centrírozással együtt. Ezért gondolom, hogy itt csak kerékcsere volt, esetleg plusz centrírozás, ebben az esetben rendben van az ár, utóbbit sajnos nem lehet otthon megcsinálni.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19292 Dátum: 2012.11.14 16:09:37 »
Ebben az esetben tényleg jó ár, nekem 1500-at mondott a gumis egy kerékre centrírozással együtt. Ezért gondolom, hogy itt csak kerékcsere volt, esetleg plusz centrírozás, ebben az esetben rendben van az ár, utóbbit sajnos nem lehet otthon megcsinálni.
Csak rosszul fogalmazott, úgy mint te: megfelelő felszereléssel és szakértelemmel otthon is lehet centírozni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19293 Dátum: 2012.11.14 16:27:54 »
És emiatt kidobatál 3000 Ft-ot, amit bárki meg tud csinálni? Persze nyomatékkulcs ajánlott (Ki tudja, hogy milyen nyomatékkal húzza meg gumis?), de egy 10-esből kijön, és ha több autó van a családban, nagyon gyorsan megtérül (vagy ismerősökkel összedobjátok a pénzt, és közösen használjátok), de természetesen a gyári  kulccsal is meg lehet oldani.

Nyomatékkulcs?  :D Én életemben egy kereket sem húztam nyomatékkulccsal. A nyomatékkulcs a hengerfejhez kell, meg a főtengelycsapágyakhoz  :hug:
A kereket erősen, de érzéssel kell meghúzni akár a sima keresztkulccsal, oszt jónapot  ;) Én mindig így csinálom, és még nem esett le :D
Amikor vétel után ősszel át akartam cserélni a kerekeket, alig bírtam meglazítani(konkrétan hosszú csővel ugrálni kellett rajta..), gondolom rá volt veretve légkulccsal. Ennyit a gumisokról..

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19294 Dátum: 2012.11.14 16:33:25 »
Tisztelt Fórumozók!
Van közöttetek olyan, aki ismeri a tököli vezetéstechnikai pályát, nyitvatartást, árakat, stb.?
Én voltam többször is ott! Lásd: http://www.vezetestechnika.eu/
Nagyon állati! És nagyon sokat letett tanulni. Gyulával lehet privátban alkudozni, sokkal kedvezményesebben is vannak "light" verziójú programok.

http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=322.msg253653#msg253653
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=85.msg433282#msg433282

Azóta már a KIÁval is voltam 20cm-es hóban múlt télen, nagyon jóindulatú az autó, nem csúszik ki alólad csak ha szándékosan provokálod.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19295 Dátum: 2012.11.14 16:43:58 »
És emiatt kidobatál 3000 Ft-ot, amit bárki meg tud csinálni? Persze nyomatékkulcs ajánlott (Ki tudja, hogy milyen nyomatékkal húzza meg gumis?), de egy 10-esből kijön, és ha több autó van a családban, nagyon gyorsan megtérül (vagy ismerősökkel összedobjátok a pénzt, és közösen használjátok), de természetesen a gyári  kulccsal is meg lehet oldani.
Ja, meg kell hozzá egy jó emelő, valami egyenes felület, kitámasztó ék, szerelőruha, idő stb.
Ennyiért nem fogok beszerezni szerszámokat, meg bajlódni vele. A gumisnak is meg kell élni valamiből.
Amúgy tavasszal egy másik gumisnál ugyanezért a műveletért 7000-et fizettem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19296 Dátum: 2012.11.14 16:57:45 »
Ja, meg kell hozzá egy jó emelő, valami egyenes felület, kitámasztó ék, szerelőruha, idő stb.
Ennyiért nem fogok beszerezni szerszámokat, meg bajlódni vele. A gumisnak is meg kell élni valamiből.
Amúgy tavasszal egy másik gumisnál ugyanezért a műveletért 7000-et fizettem.
Egyetértek, nekem is megér pár ezrest, hogy nem az én időm megy vele (nem sokkal több idő lenne), és nem koszolom össze a kezemet.
De kenyeret is tud otthon sütni bárki, zsoooc, remélem Te otthon sütőd, mert minek adnál érte pénzt, amikor megfelelő eszközökkel otthon is meg tudod csinálni...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #19297 Dátum: 2012.11.14 16:58:38 »
Ja, meg kell hozzá egy jó emelő, valami egyenes felület, kitámasztó ék, szerelőruha, idő stb.
Ennyiért nem fogok beszerezni szerszámokat, meg bajlódni vele. A gumisnak is meg kell élni valamiből.
Amúgy tavasszal egy másik gumisnál ugyanezért a műveletért 7000-et fizettem.
egyenes felület nem kell, emelő kéne hogy legyen defekt esetén, ami miatt néha érdemes gyakorolni, ékelni lehet féltéglával is, marad a játszóruha mint megvásárolandó termék, illetve a gdp növekedés miatti aggodalom :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19298 Dátum: 2012.11.14 17:07:10 »
Egyetértek, nekem is megér pár ezrest, hogy nem az én időm megy vele (nem sokkal több idő lenne), és nem koszolom össze a kezemet.
De kenyeret is tud otthon sütni bárki, zsoooc, remélem Te otthon sütőd, mert minek adnál érte pénzt, amikor megfelelő eszközökkel otthon is meg tudod csinálni...
Igazad van neked is, de azért régi szokás, hogy amit meg tud csinálni az ember , csinálja meg, különösen ha az ember nem tudja növelni a bevételeit, keresetét, ideje meg marad.
Néha a "kihívás" is jól esik.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #19299 Dátum: 2012.11.14 17:10:16 »
egyenes felület nem kell, emelő kéne hogy legyen defekt esetén, ami miatt néha érdemes gyakorolni, ékelni lehet féltéglával is, marad a játszóruha mint megvásárolandó termék, illetve a gdp növekedés miatti aggodalom :D
A gyári emelőt inkább megtartom vészhelyzetre (defekt). Egy pumpás olajosba meg nem ruházok be.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #19300 Dátum: 2012.11.14 17:13:04 »
A gyári emelőt inkább megtartom vészhelyzetre (defekt). Egy pumpás olajosba meg nem ruházok be.
Majd hoz a Jézuska aztán emelgethetsz :wacko:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19301 Dátum: 2012.11.14 18:49:44 »
Nyomatékkulcs?  :D Én életemben egy kereket sem húztam nyomatékkulccsal. A nyomatékkulcs a hengerfejhez kell, meg a főtengelycsapágyakhoz  :hug:
Természetesen lehet nélküle is (és a gyári emelő is teljesen jó, azzal csinálom én is), de nem viccből írták bele a kezelési útmutatóba a meghúzási nyomatékot. Na meg ha jól tudom a váltóolaj-cseréhez is szükséges (úgy tervezem, hogy azt is magam fogom csinálni).
Igazad van neked is, de azért régi szokás, hogy amit meg tud csinálni az ember , csinálja meg, különösen ha az ember nem tudja növelni a bevételeit, keresetét, ideje meg marad.
Néha a "kihívás" is jól esik.
Így igaz, én szeretek foglalkozni az autóval, legalább meg tudom nézgetni a féktárcsákat, a lengéscsillapítót stb. Alapvetően szeretek szerelni. Bár ez nem kihívás, teljesen alap dolog, akinek van jogsija, tudnia kell kereket cserélni. Tehát Mondi kenyérsütős példája nem állja meg a helyét. Gondoljatok bele: kapsz egy defektet, mondjuk télen, és nem tudod kicserélni a kereket. Ott fogsz fagyoskodni az autód mellett? :lol: Vagy autómentőt hívsz? :lol:. Legközelebb az olajat is én szeretném kicserélni, de az már kicsit problémásabb, mivel nehezen férek alá... Viszont tovább hagyhatom kicsöpögni a fáradt olajat. Ez szervizben nem oldható meg.

« Utoljára szerkesztve: 2012.11.14 18:51:16 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19302 Dátum: 2012.11.14 18:55:39 »
Gondoljatok bele: kapsz egy defektet, mondjuk télen, és nem tudod kicserélni a kereket. Ott fogsz fagyoskodni az autód mellett? :lol: Vagy autómentőt hívsz? :lol:.
Csak halkan jegyzem meg, hogy van Assistance szolgáltatásom. Ha nagyon megszorulok, akkor kijönnek segíteni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19303 Dátum: 2012.11.14 19:07:34 »
Csak halkan jegyzem meg, hogy van Assistance szolgáltatásom. Ha nagyon megszorulok, akkor kijönnek segíteni.
Apropo! Vette már valaki igénybe? :hmmmm:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19304 Dátum: 2012.11.14 19:15:01 »
Csak halkan jegyzem meg, hogy van Assistance szolgáltatásom. Ha nagyon megszorulok, akkor kijönnek segíteni.
Gondolom nem 10 perc alatt érnek oda...
Corolla 1,4 VVT-i 2005