Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2872152 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7935 Dátum: 2009.05.11 15:20:57 »
Szombaton eltöltöttünk 9 óra hosszát a Vezetéstechnika Bt. Tököli reptéri pályáján. Ez volt az egynapos vezetéstechnikai tréningjük.
Lenyűgöző volt, rengeteget tanultunk. Labor körülmények között próbálhattunk olyan helyzeteket, melyeket éles esetben le kell tudni kezelni, és a sofőr iskolában nem tanítanak. Véleményem szerint egy ilyen oktatást mindenkinek el kellene végeznije hogy jogsit kaphasson, a hivatásosoknak pedig évente ismételni. Nem csak, hogy rengeteget tanultunk, nagyon jól szórakoztunk is.
9-en voltunk 7 autóval (2 autó váltott pilótával), mindenki a saját autóját hozta. (Az E-10-esünk volt az egyedüli ABS és egyéb extrák nélkül, nagyon jól lehetett szemlélni a külömbségeket). Ebéd volt, jó szó, elmélet oktatóteremben kivetítve, gyakorlat a locsolt pályán, beton, aszfalt, műgyanta. Székely Gyula volt az oktató - nagyon jó ember.

Mindenkinek bátran ajánlom.

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.12 13:22:47 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7936 Dátum: 2009.05.12 13:26:36 »
A fenti képen a zasszony gyakorolja a "sikán"-t - éles kanyarban az alulkormányzottságot.  :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7937 Dátum: 2009.05.12 13:46:57 »
A fenti képen a zasszony gyakorolja a "sikán"-t - éles kanyarban az alulkormányzottságot.  :D
Király lehetett ott autózgatni! :clap:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7938 Dátum: 2009.05.12 13:50:05 »
A fenti képen a zasszony gyakorolja a "sikán"-t - éles kanyarban az alulkormányzottságot.  :D
Király lehetett ott autózgatni! :clap:
Atom volt, nagyon jól esett. A tréner minden résztvevőnek adott egy adó-vevő rádiót (walkie-talkie), és on-line élőben instruálta a teendőket, értékelte a cselekményeket. Mindenki hallott mindent - így lesni lehetett a többieket is, hogy mit miért csinálnak.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7939 Dátum: 2009.05.12 20:50:28 »
Ha jól emlékezem, akkor az összehasonlító tesztben közel azonos fogyasztást mértek a két, különböző motorral szerelt Logan esetében.
A drágább biztosítást, meg adót számolva az 1.4-es akkor jobban megéri.

Hát a fene tudja - én valszeg inkább úgy nézném, hogy ha az erősebb motor nem eszik többet, akkor egyértelmű, hogy azt választom. Az 1.4 tényleg csak a legalapabb igényeket fedi le a Loganben - az 1.6-os már a "pont elég" kategória.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7940 Dátum: 2009.05.12 21:23:12 »
Véleményem szerint egy ilyen oktatást mindenkinek el kellene végeznije hogy jogsit kaphasson, a hivatásosoknak pedig évente ismételni.

Ebben maximálisan egyetértek :excl: Akik ma friss jogsival, friss vizsgával kikerülnek az utakra, azok még gyakorlatilag nem tudnak vezetni. Senkit nem engednék ki egyedül a forgalomba anélkül, hogy el ne végezne egy ilyen vezetéstechnikai tréninget. Ez a jogosítvány megszerzésének kötelező feltétele kellene, hogy legyen. Csak persze ez sajnos túl magas elképzelés, ilyen sehol a világon nincs (tudtommal)  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7941 Dátum: 2009.05.12 21:41:29 »
Meg nincs is ingyen...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7942 Dátum: 2009.05.12 22:21:29 »
Meg nincs is ingyen...

Egy B-jogsi költségeihez simán hozzá lehetne csapni, nem jelentene nagyságrendnyi eltérést. Pláne, hogy ha jóval több ilyen pálya ill. tréner lenne, akkor az egy tanulóra eső költségek is kisebbek lehetnének. Pl. nem hiszem, hogy egy félnapos tréninget ne lehetne kihozni egy tízesből (ha megnézem a mostani árakat). Ez meg lóf... ahhoz képest, hogy mibe kerül most egy B-jogsi. A magasabb kategóriákról végképp nem beszélve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7943 Dátum: 2009.05.12 22:50:50 »
nagy hátrány az aygonál az is,h nincsen fogyasztásmérő, pedig az rengeteget jelent pszichésen,h visszafogottabban vezessen, kevésbé nyomja a gázpedált.

Na, ezt aláírom  :yes: ... Tényleg sarkallja az embert az odafigyelésre, gazdaságos(abb) vezetésre. Az Avéban skubizom is nagyon gyakran (pedig amúgy is igyekszem gazdaságosan vezetni). Amikor meg sietni kell, akkor direkt át is kapcsolom más értékekre - pl. megtett távolságra és átlagsebességre (az Avén ugye két értéket ír ki egyidejűleg a fedcomp), mert az egész másra inspirál  :devil:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7944 Dátum: 2009.05.12 23:29:08 »
Csak hogy ne legyen annyi OFF: Hétvégi autósok
Többségében én is hétvégén vezetek, de szerencsére nem esek bele ebbe a kategóriába. Amúgy a jogsi olyan mostanában mint az éretségi, ritkán hallani olyanról hogy valaki nem menne át (legrosszabb esetben sokadikra)?

Asszonynak most friss a jogsija. Említett hétvégén pénteken és szombaton este ő vezetett. Első útja sötétben, kellő óvatossággal (70-80) ez szvsz nem is baj, ami fura volt, h nem igen előztek meg  :eek: :eek: :eek: :eek:
Nem annyira "cool" verda ez, ma is járkálok a városban, éccakázás után ébrentartó tempót "kell" nyomatni, de nem ment le előlem az M5 bevezetőn egy focus, új 9.3-ast elengedtem, az elől menekült én meg a 9.3as után gyí
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7945 Dátum: 2009.05.13 21:15:57 »
Akik ma friss jogsival, friss vizsgával kikerülnek az utakra, azok még gyakorlatilag nem tudnak vezetni.
Az oktatás minőségéről nem is beszélve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7946 Dátum: 2009.05.13 21:21:50 »
Most este jövök haza egy mellékutcában, ami persze végig jobbkezes kereszteződéssel van tele. Az egyik ilyen kereszteződésben már messziről látszik, hogy valaki valami nagyon furcsát művel. Egy nagyon nem fiatal nő egy Agilával szerencsétlenkedett, nem tudom, mit akart, de a végén visszatolatott az én irányomba és megállt a kereszteződés közepén. Mivel jobbkezes a X, ezért szépen elmentem mellette, hát látom, hogy közben telefonál...
Az egy dolog, hogy valaki nem tud vezetni, de akkor miért telefonál még közben??? (Vagy akkor miért nem vesz neki a fia/lánya/unokája legalább egy passzív tartót, hogy a két kezét tudja egyszerre használni!?)
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.14 10:34:21 írta music »
music     

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7947 Dátum: 2009.05.14 07:17:27 »
Ma reggel szokásos útvonal hazafelé: Csepel, Rákóczi Ferenc út, tecsónál mögém csapódik Corsás nő; én szigorúan megengedett sebességgel, ő meg behúzódik középre, hogy majd jól megelőz (gondolom én...). Na ez így ment, egészen a 0-ás felhajtóig, közben egyfolytában mondta a magáét, ha nem kihangosítva telefonált. A felhajtón már hevesen gesztikulált, mert egy teherautó 30-ra fogta a sort; rövidke kapaszkodó sáv, ő márpedig menne, én nem bírok mert teherautó jön, azért gurulok ~20-szal, ő gyorsan bevág a teherautó mögé, aztán rátapad, mintha felakadt volna, holott akár be is engedhetett volna, ha már egyszer hamarabb be tudott sorolni mögé, mivel hátrébb volt ugye, persze ez nem kötelessége. Idáig rendben is lenne, besorolok mögé, dudálok neki egy szép nagyot, érezze, milyen korrekt volt, aztán be a belső sávba és hajrá. Ő pedig azért sietett, hogy beállhasson a szigorú 60-nal közlekedő teherautó mögé!!! Mér'?!  :banging:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7948 Dátum: 2009.05.14 10:43:01 »
Érdekes történet, tipikusan magyar sztori -  végül is korrekt végkifejlettel. Bár igazán korrekt akkor lenne, ha a megfelelő helyre tennék a kamerákat...
music     

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7949 Dátum: 2009.05.14 13:17:02 »
mintha olyan nagy dolog lenne: klikk
bejáratósan(3000km) mentem egy 307sw-vel (ami nehezebb, magasabb, mint a 308) kerek 3litert.

kép1, klikk
kép2, klikk

(kollégáim szerint is) az 1.4pdtdi kombi fabia kevesebbet fogyaszt.
szóval nem estem hanyatt a pözsó eredményétől.

és hogy ne legyen off :)
én ezt nevezem eredménynek: klikk
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.14 13:23:52 írta leszilaci »