Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2319047 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #8130 Dátum: 2013.03.03 13:43:42 »
Es elvileg akkor bàrmelyik az elöbb felsorolt hàrom forràsbol jöhet a zaj, vagy te a hangokat hallva tippelnél különösebben valamelyikre?

Hajlok, a gördülő csapágyas probléma gyanítására.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8131 Dátum: 2013.03.03 14:06:33 »
A hosszbordàsszij vezetögörgöje és feszitögörgöje cserélve volt két hete... Te mit értesz a gördülö-csapàgy alatt?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #8132 Dátum: 2013.03.03 20:53:55 »
A hosszbordàsszij vezetögörgöje és feszitögörgöje cserélve volt két hete... Te mit értesz a gördülö-csapàgy alatt?

Azokra a - vélhetően - egysoros mélyhornyú golyóscsapágyakra gondolta, amelyek a generátorban, vízpumpában és hűtőkompresszorban vannak. Ezeket élettartamra(megtett fordulatra) méretezik.Lehet, hogy elérték az élettartam fordulat számot? Érzésem szerint, téged ez kevésbé izgat mint az, hogy kiderüljön a rendellenes hang forrása és a hiba megszüntetése.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #8133 Dátum: 2013.03.03 21:09:34 »
Te ezt mint kereskedő ismerheted, mi meg végfelhasználók vagyunk.
Ha a végfelhasználó reklamál mindent vissza tudunk keresni, esetleg visszahivás van ;), vagy a készletet kicserélik/kicserélem.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Szerviz
« Válasz #8134 Dátum: 2013.03.03 21:29:18 »
Azokra a - vélhetően - egysoros mélyhornyú golyóscsapágyakra gondolta, amelyek a generátorban, vízpumpában és hűtőkompresszorban vannak. Ezeket élettartamra(megtett fordulatra) méretezik.Lehet, hogy elérték az élettartam fordulat számot? Érzésem szerint, téged ez kevésbé izgat mint az, hogy kiderüljön a rendellenes hang forrása és a hiba megszüntetése.

Csatlakozok  ::) A látottak a szíjon nem ok, hanem következmény. Szerintem is csapágyhang, a feltett zajok magyarázata.  :yes:

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8135 Dátum: 2013.03.03 21:36:05 »
@Maxim ,  @micila
Lehet, hogy valamelyik csapàgy okozza ezt a zajt, de akkor miért nem àllando jellegü és miért olyan nehéz ùjra elöidézni...? Amùgy ha a szij okozza a zajt, akkor sem tudom, hogy miért nem folyamatos, csak néha néha jön elö...?
Nem tiszta még, hogy hideg, langyos, vagy meleg motornàl àll elö, de az biztos, hogy egyelöre egyik esetben sem àllando jellegü a zaj...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #8136 Dátum: 2013.03.03 21:44:01 »
@Maxim ,  @micila
Lehet, hogy valamelyik csapàgy okozza ezt a zajt, de akkor miért nem àllando jellegü és miért olyan nehéz ùjra elöidézni...? Amùgy ha a szij okozza a zajt, akkor sem tudom, hogy miért nem folyamatos, csak néha néha jön elö...?
Nem tiszta még, hogy hideg, langyos, vagy meleg motornàl àll elö, de az biztos, hogy egyelöre egyik esetben sem àllando jellegü a zaj...
Na de a szíj se mindig egyformán van terhelve, meg is csúszhat (pl hidegern, vizessen...) A meghajtott csapágyas egységek se mindig vannak terhelve egyformán.
Szerintem elöször tisztázni kéne, hogy tényleg jó az a csereszíj(pl méretileg) és a csapágyakat sztetoszkoppal meghallgatni.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8137 Dátum: 2013.03.03 21:52:07 »
@OldPiet
Méretileg jonak tünik a csereszij, én inkàbb arra gondolok, hogy az anyaga (összetétele) megfelelö-e?
Sztetoszkopos vizsgàlatnàl jàro motorral kell meghallgatni a csapàgyakat, vagy a szijat levéve és kézzel egyenként forgatni a szoba jöhetö alkatrészeket?
Mindegyik alkatrészben (generàtor, vizpumpa, klimakompresszor) csak egy, vagy több csapàgy is van?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #8138 Dátum: 2013.03.03 21:59:08 »
@Maxim ,  @micila
Lehet, hogy valamelyik csapàgy okozza ezt a zajt, de akkor miért nem àllando jellegü és miért olyan nehéz ùjra elöidézni...? Amùgy ha a szij okozza a zajt, akkor sem tudom, hogy miért nem folyamatos, csak néha néha jön elö...?
Nem tiszta még, hogy hideg, langyos, vagy meleg motornàl àll elö, de az biztos, hogy egyelöre egyik esetben sem àllando jellegü a zaj...

Fordíjjuk mög a dógot! Tanádd mög a csapágyat amék rossz, cseréjjed kifele, oszt ha még mindég érdekölnek a részlötök, kérgyed meg aztat aki a bőcsek kövén kotlik, hátha az tunnya. :D ;)
Most komolyan! Számít a miért? Cseréld ki a rossz alkatrészt (ha igaz akkor csapágyat) és megint zajmentes lesz néhány millió n-ig. :flowers:
Amit Peti bá írt, az tényleg hasznos lehet a felderítésben! ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8139 Dátum: 2013.03.03 22:08:08 »
@micila
Ne érts félre, engem is természetesen a zaj megszüntetése érdekel. Csak azért filozofàlok, mert a szaki àtforgatott mindent és nem hiszi, hogy valamelyik csapàgytol jön a zaj...
Ezért probàlom kikövetkeztetni, hogy csupàn a zaj alapjàn, a ti tapasztalaitok és a többi részlet alapjàn mit lehetne kiszürni és mit nem (hogy inkàbb szij, vagy inkàbb csapàgyak stb.)...

Màsik kérdés meg az, hogy mennyire rizikos jàrni igy még addig amig àltalànos és mindig hallhato lesz ez a hang, vagy azért jobb csiràjàban elfojtani és minél elöbb feltàrni a hibàt?
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.03 22:10:58 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Szerviz
« Válasz #8140 Dátum: 2013.03.03 22:17:47 »
Ezeken nem gumibetétes a főtengely ékszíjtárcsája? Engem már viccelt meg 4E-FE motoron... :no:
Túlhúzták a szíjat, és lefordult a gumiágyról a tárcsa. Ott ritmikus surrogás volt a gyanús, a tárcsa beleért a vez.mű szíj műanyag fedelébe... :?:

És a hang lehet terhelésre jön elő. Pl ha felszalad a generátor gerjesztése. Hangnyomás versenyen megszokott hang az ékszíjcsúszás egy combosabb mélyre... ::)

Amúgy tényleg csapágy hangja van, ami kézben forgatásra nem tuti hogy érezhető, mert ha pl a golyópálya van megsérülve, akkor az csak radiális terheléskor (feszíti a szíj) fog előjönni...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8141 Dátum: 2013.03.03 22:26:17 »
@Picipeti
Eddig csak alapjàraton, langyos motorral hallottam... menet közben nem hallatszik még semmi. Nehéz lesz felderiteni honnan jön pontosan, de valoszinü a sztetoszkopos megoldàs lenne a jo, mikor fent van a szij.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.03 22:42:07 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Szerviz
« Válasz #8142 Dátum: 2013.03.03 22:31:36 »
Terheléses tesztet könnyen kiderítheted: Elindítod, jár egy picit, rálépsz a fékre+fénykürt+ventillátor ha ilyenkor előjön akkor akár megcsúszás is lehet a gond...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8143 Dátum: 2013.03.03 22:38:11 »
@Picipeti
Na, ezt ki fogom probàlni!

Amùgy az normàlis, hogy befolyàsolja egy kicsit a fényszoro vilàgitàsànak erejét, ha àllo helyzetben forgatom a kormànyt?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Szerviz
« Válasz #8144 Dátum: 2013.03.03 22:53:08 »
Ha villanyszervós akkor igen. Elég nagy áramot vesz fel... ;)