Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2309551 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Zoolander

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Szerviz
« Válasz #5325 Dátum: 2011.04.21 16:36:55 »
na úgy néz ki holnap viszem 135k szervízre a corollát, nem volt időm rá így most már ~137k de talán ez nem gond.
a gond az, hogy az első tulaj nagyfater szeretett magas járdákra rácsurogni, az első lökőnél megszaggatta a lemezt alul mert nekem le-lefittyent többször.
valamelyik nap én voltam 1x figyelmetlen, a müanyag bilincs ami tartotta az eltört így a középsrő része is lefittyedte, alig bírtam visszapattingatni, hajtogatni  :wacko:
pláne még 100km volt bp-ig, így 100-al mentem max és megálltam mindenhol ellenőrizni, remek visszaút  volt  :no:

remélem nem fog sokba fájni a helyrerakása  :hmmmm:
Made in Japan

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Szerviz
« Válasz #5326 Dátum: 2011.04.21 16:49:52 »
franko. gondolom nem szakszervizben lett csinálva??  látom gondos gazdi vagy te is!!! gratula. nem sokat mentetek vele 1 év alatt.   7ezer/év az lopikula:)  milyen az aktivszenes pollenszürő? milyen márka?
Nem (mármint, ha márkaszervizre gondolsz), hanem egy ismerős autószerelőnél.
Köszi!
Hát igen, mivel a munkahelyre tömegközlekedünk.  :)
Purflux. Azt gondoltam, hogy majd jól kiszűri a kipufogógázokat, de nem igazán megy neki.  :) Még gondolkodom, hogy érdemes-e valami drágábbat, esetleg kereteset (pl. Orione) nézni hozzá, vagy inkább olcsókat cseréljek sűrűbben.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.21 17:00:10 írta gomzol »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #5327 Dátum: 2011.04.21 17:12:15 »
franko. gondolom nem szakszervizben lett csinálva??  látom gondos gazdi vagy te is!!! gratula. nem sokat mentetek vele 1 év alatt.   7ezer/év az lopikula:)  milyen az aktivszenes pollenszürő? milyen márka?
Nem (mármint, ha márkaszervizre gondolsz), hanem egy ismerős autószerelőnél.
Köszi!
Hát igen, mivel a munkahelyre tömegközlekedünk.  :)
Purflux. Azt gondoltam, hogy majd jól kiszűri a kipufogógázokat, de nem igazán megy neki.  :) Még gondolkodom, hogy érdemes-e valami drágábbat, esetleg kereteset (pl. Orione) nézni hozzá, vagy inkább olcsókat cseréljek sűrűbben.

ja, helyes, meloba énis bkv-zok. szivem szakad meg,ha a nagy dugókban kinozom a kocsit. nem arra teremtetett az én autom,h dugoban álljon és 5percenként menjen 2métert előre:)
itthonrol a melohelyemig meg betudok jutni sínpárokon hévvel meg villamossal,ugyhogy dugo nincs:))

ha elfogadsz egy jotanácsot,akkor veszel olcsobb sima papir pollenszürőt évente többször, pl. tavasszal meg ősszel. énis igy csinálom és minden oksa nálam.  a nagyvárosi kipufigázokat meg csak ugy lehet kiszürni,ha beragasztod a beömlőnyilást :)  máshogy nem lehet szabadulni ettől a mocsoktol,ami itt van :(

én mult szombaton alko pollenszürőt meg légszűrőt vettem, fekete keretes, 3tagban hajlo a pollen. bárdinál majdnem 4ezer volt céges kártyára a két tétel. nem vészes szerintem.
japanparts még olcsobb lett volna, de nemvolt raktáron.
tavasszal meg ősszel megérdemel a gépünk uj szűrőket,h könnyebben tudjon lélegezni:)   hiszen gondolj csak bele, mi is örülünk  a tavaszi meg az őszi friss levegőnek:)
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.21 17:15:09 írta akibor000 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #5328 Dátum: 2011.04.21 17:49:39 »
Elég büdős a klímám. Mennyiért takarítják ki? Én nem állnék neki, inkább fizetnék érte hozzáértőnek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #5329 Dátum: 2011.04.21 18:13:16 »
Elég büdős a klímám. Mennyiért takarítják ki? Én nem állnék neki, inkább fizetnék érte hozzáértőnek.

öcsém almerájában is elég bűzös volt a klima, belenyomtunk egy flakon klimatisztitot, most nemjut eszembe a neve. uj pollenszürő és minden jolett. ha nem bizol benne,akkor nézd meg ezt!!

http://ozonclean.hu/klima_tisztitas.html
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Re: Szerviz
« Válasz #5330 Dátum: 2011.04.22 09:43:31 »
Sziasztok!

Tegnap csináltattam egy kis szervizt a kis Corin. Az előző óta most került bele közel 10 ezer km, így olajcsere és a hosszbordás szíj cseréje volt műsoron. Mivel a nálam belekerült 5W-30 derekasan fogyott (Eneos a szervizkor, majd utántöltésre Castrol Edge), így gondoltam, nem várok tovább, lecseréltetem. Kapott egy adag motoröblítőt leengedés előtt, jól ki is csepegtettük, majd felment a Mahle-Knecht olajszűrő és most - részben itteni javallatokra - Castrol Edge 5W-40-el próbálkozom. Ez segített már más autón is (alublokkos BMW) az olajfogyasztás visszaszorításában, nagyobb futásteljesítmény után. Az E11-ben most 190 ezer van óra szerint és a jelek szerint nem volt blokkcserés, ráadásul előttem - ki tudja, mennyi ideig - Total 10W-40-et kapott. Kíváncsi vagyok, mit szól majd az 5W-40-hez.

Kapott még egy 6PK 1840 Gates szíjat, elvileg ugye 210-nél kellett volna cserélni, de már nem tetszett nekem a rajta levő. Nem véletlenül: Dayco volt és 6PK 1815! Klímás, szervós az autóm. Szerelőm mondta is, hogy levenni is nehezen bírta, érdekes lehetett feltenni :)
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Re: Szerviz
« Válasz #5331 Dátum: 2011.04.22 09:47:25 »
Még valami, más téma: tegnap világossá vált számomra, hogy létezik HB4 típusú izzó is.
Nem is tudom miért, valahogy az volt az elképzelésem, hogy a Corolla fényszórójában H4 izzó van. Így vettem is egy szett Osram Night Breakert H4 típusban.
No, volt meglepetés, amikor cserélni akartuk :clap:

Most akkor kérdezném: minden E11 lámpája ilyen, vagy ez is gyártásfüggő? Az enyém japán gyártású.
E12-ben is ilyen izzó van?

Ehhez szerencsére nem is találok emelt fényerejű izzót :wacko:
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #5332 Dátum: 2011.04.22 09:50:05 »
E12-ben is ilyen izzó van?

H7. Elég nehéz cserélni, szóval én inkább nem kísérletezek emelt fényerejűvel, mert nem szeretném gyakran cserélgetni-
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Szerviz
« Válasz #5333 Dátum: 2011.04.22 09:51:45 »
Az E11 facelift-ben (piskótalámpás, különfoglalatú) a tompított HB4, a reflektor HB3 típusú izzó.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #5334 Dátum: 2011.04.22 09:54:01 »
Nem nehez cserelni, csak el vannak kenyelmesedve az emberek. En egy kezzel benyulok, aztan vakon kiakasztom a rugot fel perc alatt es masik 2 perc, mire berakom az uj izzot. Nekem kb 5 perc az egesz, ugy, hogy csak a gumiharang leszedesekor nezek oda.

Gyakorolni kell, aztan akkor menni egy ido utan. Vannak sokkal rosszabb kocsik is, az E12 meg egesz jo.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #5335 Dátum: 2011.04.22 09:56:50 »
En egy kezzel benyulok, aztan vakon kiakasztom a rugot fel perc alatt es masik 2 perc, mire berakom az uj izzot. Nekem kb 5 perc az egesz, ugy, hogy csak a gumiharang leszedesekor nezek oda.

Oké, legközelebb Te cseréled az enyémet  :D . A Múltkor Sityu és pzs küzdött vele.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #5336 Dátum: 2011.04.22 10:01:23 »
Szivesen segitek majd, csak szoljal.

A jobbos nulla kerdes, a balos neccesebb mar kicsit, de eddig akku szereles nelkul is ment siman a dolog par perc alatt.

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Re: Szerviz
« Válasz #5337 Dátum: 2011.04.22 10:02:08 »
E12-ben is ilyen izzó van?

H7. Elég nehéz cserélni, szóval én inkább nem kísérletezek emelt fényerejűvel, mert nem szeretném gyakran cserélgetni-

Jogos :)
Bár már létezik a Night Breaker Plus, ami állítólag élettartam-szempontból jobb, mint elődje.
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #5338 Dátum: 2011.04.22 10:04:23 »
Még valami, más téma: tegnap világossá vált számomra, hogy létezik HB4 típusú izzó is.
Nem is tudom miért, valahogy az volt az elképzelésem, hogy a Corolla fényszórójában H4 izzó van. Így vettem is egy szett Osram Night Breakert H4 típusban.
No, volt meglepetés, amikor cserélni akartuk :clap:

Most akkor kérdezném: minden E11 lámpája ilyen, vagy ez is gyártásfüggő? Az enyém japán gyártású.
E12-ben is ilyen izzó van?

Ehhez szerencsére nem is találok emelt fényerejű izzót :wacko:

:) :)

HB4 kell a tompitottba, HB3 meg az országuti refibe. a hb4-nek van a végén egy hőszigetelő ezüsréteg,h ne olvassza ki a foncsorellenzőt!  nekem most osram cool blue hb4 van a tompitottban, a refiben meg sima hb3 sárgadobozos hella.

probálkoztam már xenonnal is, de nem jol teriti a fényt!!!  :(
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Szerviz
« Válasz #5339 Dátum: 2011.04.22 10:04:56 »
Én az e12 ben próbáltam izzót cserélni a jobbos ment is de a balossal villamoságiszerelő ismerősömhöz fördultam  :wub: aki 2 méter  magas meg akkora keze van mint egy kenyérsütő lapát és kb 1 perc alatt megcsinálta.Tehét valóban gyakorlat teszi a mestert de ha nem muszály nem gyakorlom és nem is nagyon kell.