Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2319870 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4905 Dátum: 2011.02.07 12:25:16 »
Az enyém 3 éves és csak karcos.  :)
         

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Szerviz
« Válasz #4906 Dátum: 2011.02.07 17:19:55 »
Mesélj  :D
Felszaggatod a sebeket?  :1eye: Nekem nem kellett hozza jegkaparo  :wacko:
Egyik benzinkutnal lemostam a szelvedot. Sajna a viz mar eleg redvas volt. Utana a lehuzo gumi mar nem volt az igazi, ezert jobban odanyomtam. Azota egy halvany karc van pont keresztben a szemem elott a szelvedo kozepetol a szeleig. Szemben napfenyben latszik, amugy nehezen eszreveheto.


Ez tényleg mély sebb lehet.Én az ilyen kis apró cseprő karcoktól mindig megőrülök.Bár a szélvédőn én a megszokotton kívül (az ablaktorló lapát útján kívül ami szerintem természetes. vagy nem?) nem találkoztam még karcal.Annál inkább a fényezésen főleg egy ilyen téli időszak után valahogy mindig keletkeznek karcok leütések de hogy hogy az nem tom. Igaz most olyan koszos a kocsi hogy alig látcik a szine kicsit félek is megmosni :D

batyu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Szerviz
« Válasz #4907 Dátum: 2011.02.17 20:07:03 »
Szép estét mindenkinek !

Tanácsot kérnék .

Az autó leállítása után ha felkapcsolva hagyom a fényszórót hangjelzés figyelmez(tetett) .
Melyik biztosíték a felelős ezért ? A napokban vettem észre hogy már nem szól a hangjelzés :(  .
A segítséget előre is köszönöm !!
Toyota Corolla Linea Terra 98   4A-FE  E-11 .

mackomisi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • 1998 .e11 corolla 1332ccm 4EFE
Re: Szerviz
« Válasz #4908 Dátum: 2011.02.19 22:24:55 »
Szia! Szerintem nincs külön biztosítékja.  A világítás és a gyujtás közé van bekötve. Potenciálkülömbségnél szólal meg a kis hangszóró. Szerintem ő a fő gyanúsított . Polaritásfüggően szól vagy nem szól.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.19 22:30:57 írta mackomisi »

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Szerviz
« Válasz #4909 Dátum: 2011.02.20 08:25:06 »
Ferdén áll a Corollám kormánya (balra), amikor egyenesben van az autó. Egyébként jó az úttartása, se balra se jobbra nem húz érezhetően. Mostanában nem mentem bele nagyobb kátyúba, lehet, hogy már régóta ilyen, de eddig nem nagyon vettem észre. Ez ugye futómű probléma?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Turulmadar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Szerviz
« Válasz #4910 Dátum: 2011.02.20 08:55:21 »
Sziasztok!

Nekem egy 2001 vvti Corollám van.Meg tudnátok nekem mondani,hogy a pollenszűrőt hogy kell kicserélni.
Azt tudom a kesztyűtartónál van,de hogy magát a kesztyűtartót le kell e szedni a cseréhez vagy nem?
Ha le kell szedni,akkor melyik irányba húzzam vagy feszítsem?Nem túl régen vettem az autót és nem szeretnék kárt tenni benne.
 
Egyébként 2004 ben volt nekem egy ilyen Corollám, /sedan/,akkor 2,5 éves volt 29ezer kilométerrel.
Csak 1 évig volt nálam az autó,el kellett adnom anyagi okokból.......azóta is fájt a szívem,mert az addigi autóim közül magasan a legcsúcsabb Istencsászár volt.Azóta az véleményem, hogy a Toyota az "autó"a többi az csak autóutánzat!!!
Most végre sikerült szereznem 1-et 140ezer kilométerrel por száraz nulla olajpárás motorral gyönyörű hanggal,nagyon szép állapotút,Klíma,abs,váltózár,riasztó,elektromos fűthető tükör,elektromos ablak,2 légzsák,ködlámpás felszereltségűt, 5 ajtósban.
Kb olyan érzésem van mint 17 éves koromban az első ladámnál
Ja még annyi hogy látom a felső konzolon van 1 olyan gomb,hogy cd/tape......ha szerzek valahonnan 1 gyári toyota cd lejátszót,akkor ezek szerint be lehet rakni,és minden további nélkül vezérelni is tudja a felső konzolom????

Előre is köszönöm a válaszotokat!
E11.Corolla.1.4 vvti.2001.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #4911 Dátum: 2011.02.20 11:00:47 »
Ferdén áll a Corollám kormánya (balra), amikor egyenesben van az autó. Egyébként jó az úttartása, se balra se jobbra nem húz érezhetően. Mostanában nem mentem bele nagyobb kátyúba, lehet, hogy már régóta ilyen, de eddig nem nagyon vettem észre. Ez ugye futómű probléma?

Nekem is egy pici ferdén áll (kerületen mérve kb másfél centi), de nincs vele gond. Decemberben vizsgázott, illetve előtte is ránézettem, és nincs vele gond.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #4912 Dátum: 2011.02.20 11:02:53 »
Ferdén áll a Corollám kormánya (balra), amikor egyenesben van az autó. Egyébként jó az úttartása, se balra se jobbra nem húz érezhetően. Mostanában nem mentem bele nagyobb kátyúba, lehet, hogy már régóta ilyen, de eddig nem nagyon vettem észre. Ez ugye futómű probléma?

Nekem is egy pici ferdén áll (kerületen mérve kb másfél centi), de nincs vele gond. Decemberben vizsgázott, illetve előtte is ránézettem, és nincs vele gond.

Ha mégis zavar, futóműállítás keretében beállítják középre!

Idézet
Ja még annyi hogy látom a felső konzolon van 1 olyan gomb,hogy cd/tape......ha szerzek valahonnan 1 gyári toyota cd lejátszót,akkor ezek szerint be lehet rakni,és minden további nélkül vezérelni is tudja a felső konzolom?

Igen, a gyárit tudja vezérelni!
Xanyi

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Szerviz
« Válasz #4913 Dátum: 2011.02.20 11:40:27 »
Idézet
Ja még annyi hogy látom a felső konzolon van 1 olyan gomb,hogy cd/tape......ha szerzek valahonnan 1 gyári toyota cd lejátszót,akkor ezek szerint be lehet rakni,és minden további nélkül vezérelni is tudja a felső konzolom?
Igen, a gyárit tudja vezérelni!
Xanyi!

Az én E12-mben is csak magnó van még (viszont CD vezérlésére is utaló gombokkal), ebbe akkor lényegében egy gyári CD-váltót lehetne belerakni? Ilyenkor ez hová kerül, a csomagtartóba?
És ez tud kezelni mp3-as CD-ket is? Mennyibe fájna ez kb.?

Turulmadar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Szerviz
« Válasz #4914 Dátum: 2011.02.20 11:46:40 »
Köszi szépen,akkor már csak 1 gyári cd lejátszót kell szereznem valahonnan használtan,mert gondolom a az új iszonyatos drága.....van ötletetek hol keressek??
Feszegetem minden irányba,húzom nyomom a kesztyűtartót,de recseg ropog már minden ,de nem akar lejönni  :no:
Gondolom a pollenszűrőcseréhez azt le kéne szednem....egyenlőre csak ki szeretném takarítani,de amennyit be látok a kesztyűtartónál egyenlőre nem is tudom hol is kezdjem....
E11.Corolla.1.4 vvti.2001.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4915 Dátum: 2011.02.20 11:55:09 »
A kesztyűtartó mögött van. Ha két L betűbe hajtod magad, simán kihúzod mögüle (szerelők így szokták). Amúgy meg ha jobban megnézed, egyszerűen csak ki kell akasztani a kesztyűtartót! ;)
A bontók listáját megtalálod amúgy a főoldalon a bal menüsorban, de MP3-at nem kezel (én inkább vmi jobb magnót tennék bele)...
         

Turulmadar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Szerviz
« Válasz #4916 Dátum: 2011.02.20 12:01:28 »
Idézet
Ja még annyi hogy látom a felső konzolon van 1 olyan gomb,hogy cd/tape......ha szerzek valahonnan 1 gyári toyota cd lejátszót,akkor ezek szerint be lehet rakni,és minden további nélkül vezérelni is tudja a felső konzolom?
Igen, a gyárit tudja vezérelni!
Xanyi!

Az én E12-mben is csak magnó van még (viszont CD vezérlésére is utaló gombokkal), ebbe akkor lényegében egy gyári CD-váltót lehetne belerakni? Ilyenkor ez hová kerül, a csomagtartóba?
És ez tud kezelni mp3-as CD-ket is? Mennyibe fájna ez kb.?


Gondolom,vagy kiszedni a magnót és annak a helyére,de az enyémnél még a magnó felett van egy kb akkora rész ahová simán be lehetne rakni....
ha oda tényleg be lehetne rakni,akkor egymáson lenne 1 magnó és 1 cd lejátszó,még jól is nézne ki.....

Ok ok ....de milyen irányba feszítsem hogy kiakadjon,meg egyenlőre nem tudom honnan húzzam ki a pollenszűrőt,már fejen álltam,de nem igazán látom,azt miből kellene kihúznom......
E11.Corolla.1.4 vvti.2001.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Szerviz
« Válasz #4917 Dátum: 2011.02.20 12:25:20 »
E12 nél a CD-tár kábele valamelyik elsö ülés alatt találhato, azaz oda kellene rakni. azt kétlem hogy a rádio alá vagy fölé beférne, nem olyan kicsi az.
valamint nem hiszem hogy fogsz találni bontottat, soha nem találkoztam még vele :no:

kesztyűtartot meg ugy tudod kiszedni ,hogy:  -beülsz az anyosülésre  , - kinyitod a k.tartot , jobrol és balrol is egy-egy kis pöcök akad be hogy teljesen ne bird kinyitni, ott a müanyag van annyira rugalmas hogy a tárolorekeszt összefele nyomva az kiakad, és teljesen lenyilik...... mögötte meg ott lapul a pollenszürö ;)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Turulmadar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Szerviz
« Válasz #4918 Dátum: 2011.02.20 12:55:44 »
Köszi,rendben kiakasztottam és látok a levegő fúvó motor, felett 1 rácsot mögötte egy szürke szivacsos szűrőszerűséget amit a külső belső levegő állító kar mozgat.....de az a rácson nem jön át az tuti...se oldalra se lefelé se felfelé az nem jön ki.Azon kívül a kesztyű tartó mögött más szűrő szerűséget nem nagyon látok,se akkor ha alánézek  u alakba kitekeredve.....
Azt gondoltam ez nem lehet ennyire bonyolult dolog az irományaitokból kiindulva,de úgy látom ez felejtős........
csak az a baj ,hogy párásodok és tuti jó tele lehet a szűrő.....de akkor majd valami szervizben sok ezerért kiporszívóztatom,vagy kicseréltetem.....igaz akkor ahhoz sok pénzt kell még gyűjtenem....
E11.Corolla.1.4 vvti.2001.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #4919 Dátum: 2011.02.20 12:56:09 »
2001-es Corolláról beszélünk! Nem kell a kesztyűtartót kivenni! Hanem egyszerüen be kell feküdni alá, és meglátod a fedelet, amit patentok tartanak. Azt leveszed, majd ki lehet húzni LEFELÉ! a pollenszűrőt!

A CD tár általában valamelyik ülés alá megy, de létezett 6 lemezes ami még a E11-es Corollákba és a Yarisokba bement a magnó alá/fölé. Egyik sem kezel MP3-at!
Xanyi